שינוים ניווניים בבסיס האגודל


(CMC1, TRAPEZIOMETACARPAL, PANTRAPEZIAL ARTHRITIS)

מה זה?
מדובר בשחיקה של הסחוס של הפרק (ראה ערך) שבין עצם המסרק (העצם הראשונה מבין שלושת עצמות האגודל) לבין עצם קטנה בשורש היד שקרויה טרפזיום (ראה ציור 1).


ag-1.jpg

המבנה המיוחד של פרק זה מאפשר תנועות באגודל בכל המישורים - למעלה, למטה ולרוחב כף היד, ואת היכולת לבצע צביטה בין האגודל לכל יתר האצבעות. כאשר עצם הטרפזיום נגועה בתהליך גם בצדדים שפונים לעצמות הקטנות שמסביבה מדובר בדלקת שמכונה ע”י הרופאים pantrapezial arthritis .

ag-2.jpg

מי נפגע במחלה זו ?
ארטריטיס של פרק זה נפוצה יותר אצל נשים מאשר אצל גברים. היא מתחילה בדרך כלל אחרי גיל 40. פגיעות ישנות בעבר אשר פגעו בפרק, כגון שברים, פריקות וכו’ מגדילים את סיכויי היווצרות המחלה. מקובל לחשוב שהפרקים בגוף אשר נפגעים משחיקת סחוס הם אלה שנושאים את משקל הגוף (פרקי ירכיים,ברכיים..) ואילו הפרקים האחרים (כתף, מרפק, ידיים) נפגעים בשכיחות נמוכה. פרק טרפזיו מטקרפלי הנו יוצא דופן במובן. מחקרים הראו שכאשר אנו מפעילים לחץ של 1 ק”ג בזמן צביטה בין האגודל לבין האצבעות, לפרק טרפזיו מטקרפלי מעבר עומס של 12 ק”ג (ראה תמונה 2).
מאחר ומספר הפעולות שמתבצעות במהלך היום אשר כרוכות בצביטה ואחיזה נמדד באלפים, לא פלא שהעומס על פרק זה הוא אדיר וגורם לשחיקה הדרגתית של הסחוס.

תלונות וסימנים
התלונה הראשונה היא כאב בפעילות היד שדורשת אחיזת חפצים בין האגודל והאצבעות (צביטה) כגון: פתיחת מכסה של בקבוק, סבוב מפתח בדלת, פתיחת דלת של מכונית ועוד. שינויי מזג אויר, בטמפרטורה או בלחות, יכולים אף הם לגרום לכאבים. עם החמרת המחלה גם פעולות קלות גורמות לכאבים. כוח הצביטה יורד ויכולה להופיע נפיחות מקומית . כאשר המחלה מתקדמת יותר, הפרק מתחיל להראות גדול יותר ו”מחוץ לפרק”. בשלב זה, טווח התנועה של האגודל מוגבל.


ag-3.jpg

אבחנה
הסתכלות מקרוב על היד מדגימה לעתים בליטה ונפיחות באזור הפרק. הפעלת לחץ על האגודל כנגד עצם הטרפזיום גורמת לחריקות וכאבים. פירושו שהעצמות מתחככות האחת כנגד השנייה:

ag-4.jpg

התנועה מוגבלת ובמקרים החמורים, כאשר הסחוס התבלה והפרק נשחק במידה ניכרת, עצם המסרק של האגודל מתעוותת לתוך כף היד. כמנגנון פיצוי, הפרק השני של האגודל מתיישר במידה מופרזת ונוצר מצב הקרוי “עיוות בצורת Z ” :

צילום רנטגן יוכיח ויאשר את האבחנה וידגים את חומרת השחיקה ומעורבות הפרקים האחרים. אין צורך בבדיקות הדמיה נוספות.

טיפול
המקרים הקלים ובשלבי מחלה התחיליים, יגיבו בד”כ לטיפול שמרני שמטרתו להפחית את הכאבים והנפיחות: סדי מנוחה, תרופות נוגדות דלקת (כדורים דרך הפה או הזרקת קורטיזון מקומי).כאשר הכאבים מחמירים ומפריעים ברוב שעות היום, כולל בזמן מנוחה, יש מקום להתערבות ניתוחית. קיימות שיטות ניתוחיות רבות אשר מטרתן לבטל את החיכוך שבין שתי העצמות שנחשפו לאחר שהסחוס שעטף אותן נשחק.הניתוח מתבצע בדרך כלל בהרדמה כללית. תהליך ההחלמה והשיקום אחרי ניתוחים אלה הינו ממושך ומייגע ונמשך בממוצע כ- 3 חודשים.

בניתוח בשיטה ארטרוסקופית כורתים זיזי העצם, רקמה דלקתית ו”ניקוי” כללי של הפרק. לפי הצורך, מבצעים כריתה חלקית או שלמה של עצם הטרפזיום. בשיטה זו מחדירים מצלמה דרך נקב קטן בעור, באמצעותה ניתן לראות את הפרק, ודרך נקב נוסף מכשירי ניתוח. מאחר ואין פתיחה נרחבת של העור והקופסית של הפרק, ההתערבות הניתוחית הינה קטנה ותהליך ההחלמה והשיקום מהירים לאין ערוך בהשוואה לניתוח המסורתי הפתוח, שבו תקופת ההחלמה נמשכת 3-6 חודשים. המקרים המתקדמים יותר נזקקים לטיפול כירורגי על סוגיו השונים: קיבוע הפרק או החלפת פרק.

שאלות בנושא שינוים ניווניים בבסיס האגודל

 1. מאת רבקה שלומי:

  יש לי כאבים ביד ימין, כמו חולשה וכן שתי הידיים נרדמות לי כשהן לא בפעולה, בעיקר בשינה. וכן יש לי כאבים בכתף בעיקר בצד שמאל שגורמים לי לכאב עד לראש עם דקירות בראש. הייתי אצל אורטופד אשר אמר לי שיש לי חולשה ביד שמאל יותר מיד ימין ולא ידוע ממה זה, וכן יש לי לחץ על החוליות שגורמות לכאבים, המליץ לעשות פיזיוטרפיה הן ליד והן לצואר ואם לא יעבור אחרי 8 טיפולים, אצטרך לעשות ניתוח ביד, ולא דיבר על הכתף.
  בהפניה הוא צייו שיש בידיים cts ימין ובצילו ע”ש צוארי שינויים ניוונים וממליץ על פיזיוטרפיה צוארי ואיזור תעלה קרפלית, אבחנות carpal tunnel syndrome bilateral מה הכוונה?האם אני מתנוונת או מה? אודה על תשובתכם.

  את לא מתנוונת…תכנסי ל”תסמונת תעלת שורש היד” באתר שלי והרי לך כל ההסבר.

  ברוב האוכלוסיה בצילומי רנטגן יש שינויים ניווניים ואין לך מה לחשוש..

  את מוזמנת לבדיקה במרפאתי. הטלפונים ה-”צור קשר” באתר.

  בהצלחה

  ד”ר גולדברג 

 2. מאת ADA:

  אובחתי עי רופא שיש לי trigger finger
  האם דיקור סיני יעזור .וכן היתי מעונינת בהסבר על הניתוח

  אנא עייני באתר שלי ב”אצבע הדק“. מוסבר שם הכל, כולל על הניתוח. מאחר ומדובר בבעיה מכנית שהגיד נפוח וקשה לו לעבור בתוך התעלה שלו אינני רואה איך דיקור מכל סוג שהוא יכול לפתור את זה.מצד שני אם מדובר באגודל  יש סיכוי שהתופעה תחלוף מעצמה.

  ד”ר גולדברג

 3. מאת זילברשטין גאולה:

  שלום ד”ר גולדברג!
  אני מועמדת לניתוח Arthroplasty of CMC1 שיבוצע על ידך , הסברת לי שהנתוח הזה
  הוא בשיטה חדשה יחסית ובין היתר, גם הסברת שהוא כולל משתל בשם ARTELON.
  כפי שהסברת במילות הפתיחה שלך, רצוי להבין לקראת מה הולכים. נסיתי לחפש חומר שיסביר
  לי על סוג הניתוח הספציפי שאני עומדת לעבור וכן על המשתל, תוקפת ההחלמה והשיקום.
  אבקש את עזרתך במציאת חומר, כדי שאגיע לניתוח קצת יותר מוכנה.
  בברכת חג שמח,
  גאולה

  שלום זילברשטין גאולה,
  אנא הקישי בגוגל: ARTELON .
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 4. מאת שמחה:

  בוקר טוב,

  לאימי שהיא בת 73 יש שינויים ניווניים בזרוע, במפרק ובכתף והיע עם כאבים חזקים.

  מה הטיפול שניתן לבצע לה פרט לניתוח .

  אודה על תשובתך ואם ניתן להעביר לי אותה גם במייל.

  בתודה והמשך יום נעים

  שמחה

  שלום שמחה,
  מה כוונתך שיש לה שינויים ניווניים ואיך הגעת למסקנה זו? האם רואים ברנטגן? באיזה פרק היא סובלת הכי הרבה? אם אכן זו האבחנה והסבל הוא רב הפיתרון הוא רק ע”י ניתוח. כל יתר הטיפולים (פיזיוטרפיה, חימום, מסג’ים, ים המלח, אוכל טבעוני, דיקור וכו’ וכו’) אינם יעילים.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 5. מאת ויקי מיכאלי:

  שלום לדק’
  יש לי שאלה אני בת 55 ומזה כ 5 שנים אני סובלת מכאבים ונפיחות בשני הידים בזרת ביד שמאל ובאצבע 4 ביד ימין האצבעות מתעקמות ונפוחות ויש כאבי תופת פניתי כבר לאורטופט שהפנה אותי לרמוטולוג ההבחנה שלו ללא רקע רלונטי של מחלה סיסמטית (פסוריזיס) קיבלתי זריקה בהמשך כדורים בטרן אטופן ועד כדורים משכחים ומשחות הכל עוזר להרגיע את הכאב לזמן קצר אבל לא פותר את הבעיה בנוסף מצין נפיחות מרשימה בשתי אצבעות תמונה פוסיפרמית מזכירה PSA מעבדה מראה מדדי דלקת קלה סורולגיה שלילת מיפוי מראה קליטה באזורים החולים צילום לא מראה משהו חריג שמתאים לדלקתית עד היום כ חמש שנים אני סובלת מכאבי תופת ולא מוצאת פיתרון אינני יודעת למי לפנות לקבל את הטיפול הנכון ומה המחלה הזאת השמח מאוד אם תוכל לעזור לי אני ממש לא מסוגלת לתפקד בגלל הכאבים אגב בימים קרים אלו אני סובלת במיוחד אינני יכולה לקפל את העצבעות בגלל הנפיחות בפרקים ועכשיו הכאב עובר לשורש כף היד אנא תחוף מה עלי לעשות

  שלום ויקי מיכאלי,
  נראה לי שאת סובלת משחיקת סחוסים של המפרקים (osteoarthrosis). פני לכירורג יד עם צילומי הרנטגן והמיפוי.
  אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, נתניה - 09-8848444.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 6. מאת חוה:

  לדר’ איגור גולדברג שלום:אני אישה בת 69 ובגלל כאבים חזקים באורך האגודל ביד שמאל ובשורש כף היד, הופנתי לצילום של כף היד+ מפרק יד שמאל. התשובה היא “שינויים ארטרוטיים במפרק “CMC1″.
  הוזרקלי זריקת קורטיזון במפרק ומקבלת טיפול אנטידלקתי בכדורי ETOPAN , עם שיפור לא גדול.
  המלצתו של הרופא אורטופד היא ניתוח. מה היא תשובתך? ואיזה בדיקות נוספות עלי לעשות ,מה אחוזי הצלחה בניתוח, סוגי ניתוחים, וזמן החלמה?,
  בכבוד רב: חוה.

  שלום חוה,
  1. שמי איגו ולא איגור
  2. יש מקום לניתוח במידה והסבל שלך ניכר ומפריע בשינה ובתפקוד יומיומי.
  3. יש המון סוגי ניתוחים בהתאם לשלב המחלה בו נתון הפרק שלך. כל ניתוח והמאפינים שלו. בשלב מסוים ישנה אפשרות גם לניתוח ארטרוסקופי (ראי באתר “ארטרוסקוםיה שורש יד”) דהיינו בלי לפתוח את העור. על מנת לדעת באיזה שלב את נמתצאית זאת יש לראות את הצילומים.
  אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, נתניה - 09-8848444.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 7. מאת יטה:

  שלום ,
  אני בת 58 - בשנתיים האחרונות התחלתי להרגיש - ולראות - שינוי בפרק האגודל.
  אימי היתה חולת RA ( אני תמיד פוחדת )- אבל הרופא שלי שלל את זה - דרך בדיקות .
  יש OA -והפרק כבר נראה שונה…
  היו כאבים - טופךתי בפיזוי, חימום פרפין, בהחלט עזר.
  אני משתדלת להיות עם סדים כמה שניתן - עובדת על מקלדת, אני לא בטוחה אם זה מומלץ.
  אני עסקתי בקרמיק, אובניים וניגנה בגיטרה.
  אני לא יודעת אם כדאי להמשיך לדברים אל - אולי זה יחמיר את המצב.
  קירור וגם חימום עוזר, ועידוי עם וולטרן.
  אני כבר מרגישה קוש - בפעילות “צבט” וחרדה מאד שזה יחמיר.

  אשמח לקבל טיפים - כיצד ניתן למנוע הרעת המצב.

  תודה רבה
  יטה

  שלום יטה,
  שינויים שחיקתיים בפרק (OA) הינם פרוגרסיביים ולא ניתן לעצור אותם. אל תעני אתמך במצוות אל תעשה. תחיי את חייך ותהני מכל מעשיך. לכל שלב במחלה יש את הניתוח המתאים . התוצאה הסופית היא טובה.פני לכירורג יד.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 8. מאת פנינה קדוש:

  שלום ד”ר איגו גולדברג,

  הופנתי לבדיקת מיפוי עצמות, לאחר שנפלתי ובצילום “רנטגן”, היה מימצא בירך,
  שלא מצא חן בעיני האורטופד, אך בתשובות שקיבלתי היתה הערה בקשר לכף יד שמאל, (פניתי מספר פעמים במהלך השנתיים לאורטופד שלי והוא הזריק לי מספר פעמים “קורטיזון” לכף היד) במיפוי עצמות היה רשום:
  “קיימות קליטות מוגברות בנוויקולר בכף רגל ימין, קרסול שמאל, MCP2 בכף יד שמאל.
  כשחזרתי לאורטופד הוא אמר שהכל בסדר, זו שפת הרופאים.
  ברצוני לציין שידי השמאלית “מזייפת” בתיפקוד לעיתים קרובות.
  האם תוכל בבקשה להסביר לי את המינוח MCP2??

  בתודה ובברכה,
  פנינה

  שלום פנינה קדוש,
  MCP2 = הפרק בין עצם של שורש היד (טרפזואיד) ועצם המסרק של האצבע המורה (אצבע 2). אם הכאבים ממוקמים באזור זה בבדיקה יש מקום לטיפול. אם לא אז תתעלמי מכך.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 9. מאת רמי דהן:

  אני סובל מהבעיה כ5 שנים קיבלתי 2זריקות קורטיזון ההשפעה של הזריקה האחרונה היתה כחצי שנה. בעיתי מוגדרת כשחיקה קלה . אך הכאבים חזקים ואיני מוכן לקבל עוד זריקה ץ מה הסיכוי לפתירון הבעיה על ידי ניתוח. עלי לצין שאני רק בן 38

  שלום רמי דהן,
  הסיכוי טוב מאד אך צריך להגדיר באיזו דרגה של המחלה אתה נמצא ולהתאים את סוג הניתוח לדרגת המחלה (שחיקה). פנה לכירורג יד.
  אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, נתניה - 09-8848444.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 10. מאת עדנה:

  שלום רב,
  אני בת 37, בהריון ראשון, שבוע 33. בחודשיים האחרונים כפות הידיים שלי נרדמות בשעות הלילה ואני מתעוררת מספר פעמים כדי לשחרר אותן. בשבועות האחרונים יש לי גם כאבים די חזקים בשעות הבוקר בעיקר כתוצאה מכך, ולאורך כל היום הם מתמתנים. בבסיס אגודל ימין יש לי כאב נוקב, במיוחד בתנוחות מסוימות, כגון אחיזה ואחרות, וביד שמאל קצות האצבעות מהאגודל עד הקמיצה איבדו חלק מהתחושה לאורך כל שעות היום באותה מידה.
  התופעות בהחלט מציקות ומפריעות לתפקוד היומיומי. שאלתי היא אם הן קשורות ישירות להריון, ואחרי הלידה התופעות יכולות לעבור מאליהן, או לפחות אחוש הקלה זמן מה אחרי הלידה? או שמא ההריון זה רק טריגר לתסמונת שמתפתחת?
  אודה על התייחסותך לבעייתי.
  עדנה

  שלום עדנה,
  עייני באתר בפרק “תסמונת תעלת שורש היד”
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 11. מאת יערה:

  שלום,
  אני בת 59 סובלת כבר כמה שנים נכאבים בשורש האגודל.קיבלתיטיפול שמרני בנוגדי דלקת, זריקות סטרואידים ואוסטניל ולא היתה הקלה.האם רק ניתוח יעזור?האם בם ניתוח לפרוסקופיה נעשה בהרדמה מלאה. אם כן מדוע?

  נחכה לתשובה,
  שנה טובה
  יערה

  שלום יערה,
  נראה לי שאכן הפיתרון הוא ע”י ניתוח. למחלה מספר דרגות חומרה וטיפול ארטרוסקופי מתאים רק בדרגות חומרה הנמוכות ולכן יש צורך בבדיקה ובעיון בצילומי רנטגן על מנת לדעת באיזו דרגה של המחלה את נמצאית. הפעולה נעשית בהרדמה כללית וזאת משום שמניחים חוסם עורקים בבית השחי אשר גורם לכאבים כעבור מספר דקות (…ואת החוסם לא ניתן להרדים בהרדמה מקומית…).
  ניתוח ארטרוסקופי של שורש יד אינו מכוסה ע”י הביטוחים המשלימים של קופות החולים.
  אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, נתניה - 09-8848444.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 12. מאת יערה:

  שלום,
  תודה על תשובתך. קבעתי אליך תור להתיעצות לפני ניתוח.
  חג שמח
  יערה

 13. מאת אטס יצחק:

  אני סובל מהבעייה הנ”ל ונקבע לי תור לניתוח לתחילת החודש הבא. הוצא לי השתלת תותב חדשני שנספג ונעלם לאחר חצי שנה ונאמר לי שהוא עדיף על שאר האפשרויות והמינוס היחיד שלו הוא מחירו.אשמח לשמוע את דעתך. אגב אני בן 65 ועדיין עובד.
  תודה.

  שלום אטס יצחק,
  סוג הניתוח נקבע בהתאם לדרת החומרה של המחלה.
  המשתל עליו אתה מדבר הוא טוב.
  המחיר אמנם גבוה אך בכל הקופות יש השתתפות של הקופה. תברר כמה.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 14. מאת מיה:

  שלום ד”ר איגו גולדברג,
  אני סטודנטית לריפוי בעיסוק וברצוני להעמיק את הידע על הטיפול בריפוי בעיסוק לאחר טרפזקטומי. האם ידוע לך על מאמרים או מחקרים עדכניים אשר מציגים אמצעים, פרוטוקולים או דרכי טיפול אשר יכולים לסייע לנו בשיקום אנשים לאחר הניתוח?
  תודה,
  מיה.

  שלום מיה,
  לא נראה לי שיש פרוטוקול אחיד משום שסוגי הניתוחים הם רבים מאד. אני חושב שכל מנתח בונה לו איזה קו טיפולי-שקומי.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 15. מאת איציק:

  אני סובל מהבעיה של הטרבציום ובצילום רנטגן נראה בבירור כי בסיס האגודל והטרבציום הפכו לשטוחים, וכך האגודל זז החוצה מבסיסו. הבעיה קיימת בשתי הידיים. קיבלתי זריקות של GO-ON (חומצה הורוליט)` ביד שמאל בלבד; אך אין שיפור במצב.
  שאלתי היא, האם כדאי ללכת לניתוח? איזה ניתוח מתאים ביותר? שמעתי על השתלה, על משיכת גיד ואולי יש עוד ניתוחים אחרים כפי שציינת במאמרך.
  אפשרות נוספת כמובן לחיות עם הקיים ללא ניתוחים. יש ברשותי כל הביטוחים הרפואיים שמאפשרים לי ניתוח מסוג זה.
  אני בן 62 ועדיין עובד.
  תודה.

  שלום איציק,
  יש באמת הרבה אפשרויות ניתוחיות, הכל תלוי בדרגת הנזק שרואים בצילומי הרנטגן ובמידת הסבל שאתה סובל. כל אלה ניתנים לקביעה בבדיקה קלינית וניתוח הצילומים. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, נתניה - 09-8848444.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 16. מאת עומר:

  שלום שמי עומר אני בן 15.
  עשיתי המון בדיקות בזמן האחרון mri מיפוי עצמות סיטי רנטגן אולטרה סאונד
  ונמצא כי יש דלקת/נוזל תוך פרקי/בצקת/קליטה מוגברת של Mcp2 בכף יד שמאל
  באיזור האצבע המורה עכשיו האיזור נפוח וניסיתי הכל מנוחה פיזוטרפיה כדורים דרך הפה
  הכל אך זה לא עוזר עוד שבועיים או יותר יש לי בדיקה לרופא מומחה עכשיו עם ההורים זה מעצבן לשאול הרבה שאלות ליד הרופא ואני מעדיף לשאול אותך כאן..
  מה עושים לגבי זה?יש לי את המחלה הזאת כבר 10 חודשי לפי ידיעתי. טווח התנועה שלי מוגבל עם האצבע, יש כאבים כשאני מנסה להגמיש אותה ולהתאים אותך לטווח התנועה של האצבע המקבילה לה ביד השנייה ואני מודאג האם עושים ניתוח לגבי זה?אני די בטוח שאין דרך אחרת כי כבר ניסו הרבה דברים לטיפול המחלה אך אין שינוי למרות שהכאבים לא קיצוניים כמו בזמן מנוחה ושינה.
  אשמח מאוד אם תחזיר לי תשובה בהקדם,
  בתודה,
  עומר.

  שלום עומר,
  לפי התיאור ומבלי לבדוק אותך מצבך מתאים למה שקרוי carpal boss .במידה וזה מאד מפריע וכואב הטיפול הוא ע”י ניתוח. פנה לכירורג יד ממנו תוכל גם לקבל פרטים נוספים.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 17. מאת עומר:

  יש לי בעוד כמה ימים,
  עכשיו קראתי קצת וממה שהבנתי יש אפשרות שגם אחרי כריתה או ניקוי האיזור הפגוע לפי הבנתי
  יכול לחזור גם אחרי השיקום של הניתוח?

  שלום עומר,
  לא הבנתי את השאלה: מה יש לך בעוד כמה ימים? מה יכול לחזור אחרי השיקום של הניתוח?
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 18. מאת עומר:

  יש לי כנראה בעוד כמה ימים בדיקה אצל כירורג של כף היד
  קראת על מה שאמרת carpal boss קראתי ולפי מה שהבנתי בניתוח הכורתים
  חלק מסויים שם שכביכול גורם ליד לחזור לתפקוד רגיל כתוב שזה גם יכול לחזור לאחר השיקום
  חוץ מזה כמה זמן באומדן לוקח השיקום לאחר ניתוח של טיפול במחלה carpal boss

  שלום עומר,
  יש לך תור אצל כירורג יד בעוד כמה ימים. לאחר שיעשה את האבחנה אנא הפנה אליו את כל שאלותיך.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 19. מאת ריקי:

  ד”ר גולדברג שלום
  אני מבקשת להתיעץ איתך
  יש לי שחיקת סחוס בשתי הידים, ביד שמאל עברתי ניתוח ,אשר לדעתי לא הצליח מאחר ואני לא מצליחה לקפל את האגודל,
  אני מפחדת לעשות ניתוח ביד ימין ,גם הרופא שניתח אותי לא ממליץ,
  שאלתי היא אם אפשר לתקן את יד שמאל , אשר היא אחרי ניתוח כמו שצינתי,
  שאלתי השניה ,איפה הקליניקה שלך ,ואך אני יכולה לפנות אליך דרך קופת החולים כללית,
  תודה ויום טוב
  ריקי

 20. מאת בני כ.:

  ד”ר איגו שלום אני בן 75 יש לי כאבים וחולשה בכפות הידיים בעיקר ביד שמאל . עשיתי צילום רנטגו והתוצאות העלו שינויים ארטרוטיים קלים .אני חש כי יותר ויותר אני נמנע מלהשתמש ביד שמאל מחמת הכאבים מה אני יכול לעשות שאוכל להשתמש ביד שמאל ולהמנע מכאבים?

  שלום בני כ.,
  אתה חייב לגשת לכירורג יד ואולי לנוירולוג להגדיר טוב יותר את הבעיה. אם מדובר רק בשינויים ניווניים של הידיים ניתן בהחלט לעזור לך.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 21. מאת פנחס יחזקאלי:

  מזה חצי שנה אני סובל מכאבים בפרקי האגודלים בשתי הידיים, ולאחרונה גם במפרק האצבע ביד ימין.
  צילום כפות ידיים העלה “שינויים אוסטיוארטרוטים במפרקים בין עצמות קרפלי ומטקרפלי.
  מהם דרכי הטיפול?

  שלום פנחס יחזקאלי,
  תלוי בדרגת הנזק כפי שמתבטא בצילומי הרנטגן: החל מזריקת קורטיזון המשך בניתוח ארטרוסקופי קל ועד להחלפה של המפרק…. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, נתניה - 09-8848444.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 22. מאת סעדה אסתר:

  אני אחרי ניתוח ביד ימין ושניי ניתוחים ביד שמאל של שחיקת סחוס כיום אני אחרי יותר מחצי שנה מאז הניתוח מצד שמאל עדיין עם כאבים בתאריך 18.6.09 עשיתי צילום בשתי כפות היידים והתוצאה היא:הודגמו שינויים אוסטאוארטרוטיים ב-1 cmc יש לציין אי סדירות בעצם טרפזיום היצרות בחלל הפרק. הודגמו איזורים ציסטיים באפיפיזה של הראדיוס משמאל.
  הייתי רוצה בבקשה שתגידו לי מה כל זה אומר כי אני סובלת מכאבים נוראיים בשני הידיים והרופאה בבית חולים ברזלי המליצה לי על עוד ניתוח ביד שמאל .
  מצפה לתשובה תודה מראש.

 23. מאת אורה:

  הנני אמורה לעבור ניתוח של הכנסת משתל באגודל אשר ביד ימין.
  הומלצו לי שתי אפשרויות לאופציית הניתוח:
  הראשונה, הינה לעבור ניתוח לניקוי המקום.
  השניה, הכנסת שתל מסוג: Resorbaid כתחליף לעצם.
  שאלתי היא:האם השתל הוכח ומוכר בארץ?
  והאם תוכלו להמליץ לי על ניתוח מסויים?

  בתודה מראש,
  אורה

  שלום אורה,
  אינני מכיר את השתל הנ”ל . אני משתמש בשתל מסוג Airex עם נסיון מצוין במעל לעשרים חולים. האם את זקוקה לשתל או אולי טיפול ארטרוסקופי (עייני באתר “ארטרוסקופיה שורש יד”) מספיק? חייבים לראות את הצילומים.

  בררתי: Resorbaid = Airex . המשתל איננו חדש בארץ וכפי שכתבתי לך לי אישית יש מעל 20 מקרים.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג

 24. מאת יערה:

  שלום,
  לאחר כ-5 שנים של כאבים וטיפולים שלא הועילו, נוגדי דלקת, זריקות , פיזיוטרפיה החלטתי לנתח . הרופא הסביר לי שישים מסמר לתוך היד מצד האגודל ולאחר 6 שבועות שהיד תהיה בגבס, יוציא את המסמר והגוף אמור לפתח רקמה דמויית סחוס במקומו.מה אתה יודע על ניתוח כזה? אני יודעת שאתה משתיל פרק מלאכותי. האם כך?

  שלום יערה,
  אני עושה את כל הניתוחים כולל שחזור הפרק, החלפת פרק וארטרוסקופיה של הפרק (עייני באתר). הכל תלוי בדרגת החומרה של הפרק שלך ולפיכך יש לראות את צילומי הרנטגן ולבדוק את היד. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, נתניה - 09-8848444.

  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג

 25. מאת דבורה:

  שלום רב,

  אני בת 49, (ולא ספורטית) מזה כשלושה חודשים כאבים ב”כרית” כף יד ימין
  לקחתי כדורים אנטי דלקתיים, והיום לאחר צילום כף יד התקבלה התשובה: שבר עם ניתוק בעצם טרפזואיד
  1. במה דברים אמורים?
  2. אופי הטיפול?
  3. מה הגורמים לזה? (האם יש פגיעה בעצמות?)

  בברכה,

  שלום דבורה,
  אם לא הייתה חבלה- מאיפה השבר? לא לסמוך רק על רנטגן. את זקוקה לבדיקה של כירורג יד. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, נתניה - 09-8848444.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 26. מאת חלי:

  שלום,
  אם ילוד נולד עם אגודל קצר משאר האצבעות ומכופף ואינו מתפתח מהו הטיפו הניתן לילוד

  תודה ויום טוב

  שלום חלי,
  קשת הטיפולים הינה רחבה: מניתוחים קלים ופשוטים ועד כריתת האגודל הלא מפותח ובניתו מחדש ע”י האצבע שלידו…הכל תלוי בדרגת הפגיעה. רצוי לגשת לבדיקה אצל כירורג יד.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 27. מאת יפעת:

  ד”ר איגו גולדברד
  שלום רב
  שמי יפעת, בת 30 זה כחודש ימים אני מרגישה כאבי ידיים מן הכתף עד לכריות האצבעות. הכאבים מלוווים בתחושת נימלול הם לא נעימים כלל, אך אני מצליחה לתפקד איתם. .
  מדי בוקר יש לי את תחושת הנימלול הן בידיים והן ברגליים, פעולות כמו רכיסת כפתור להלביש את הילדים, קשות לי . לאחרונה נהייתי מודאגת ממש כי ההרגשה הזו ליוותה אותי המשך כמה שעות בבוקר. בתחילה חשבתי שזו עייפות.אשמח לשמוע את דעתך.
  בכבוד רב,
  יפעת.

  שלום יפעת,
  כדאי שתעשי בדיקת אמג (EMG ) ותפני לכירורג יד. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, נתניה - 09-8848444.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 28. מאת איתי:

  שלום רב
  שמי איתי אבי סובל מכאבים בבסיס האגודל ומתכנן לעבור בעתיד ניתוח בשיטה ארטרוסקופית
  ברצוני לדעת מהם הסיכונים שיש ביחס לניתוח הרגיל ובכלל
  בתודה מראש
  איתי

  שלום איתי,
  נראה לי שאלה דברים שעליך ללבן עם המנתח ולא דרך האינטרנט.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 29. מאת סילבי חרבי:

  ד”ר גולדברג שלום רב,
  מזה קרוב לשנה וחצי שאני סובלת מכאבים (שהתחזקו)בבסיס אגודל יד ישמאל. לפני כשנה
  עברתי טיפולי פיזיותרפיה וריפוי בעיסוק, עזר חלקית (היתה דלקת). כיום, לפני חודש עשיתי
  מיפוי עצם ובממצא נאמר כך: “קיימת קליטה מוגברת בעוצמה גבוהה ב-CMC1 בכף יד שמאל
  ובעצמה נמוכה במספר IP’S בשתי כפות הידיים(שינויים ארטריטיים)”.האורטופד שלי טען שאני צריכה ניתוח בכף יד שמאל ובהפנייתו כתב: “חשד לCMC1 OA משמאל לחו”ד לגבי טרפזקטומיה” - שאלתי האם אני חייבת ניתוח או שיש פיתרון אחר ומה בדיוק כל הנאמר?

  שלום סילבי חרבי,
  עייני באתר בפרק “שינויים ניווניים בבסיס האגודל” וכן בפרק שקודם לו. אם הבעיה בדרגה נמוכה ניתן לטפל ע”י ארטרוסקופיה (עייני באתר בפרק תחת שם זה) עם שיקום הרבה יותר מהיר.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 30. מאת רחל:

  לד”ר גולדברג שלום,
  אני בת 46, נפלתי בעבודה ב29/11/09 . טופלתי בגבס spca עקב חשד לשבר ב-SCAPHOID LT. ב9/12/09 הייתי אצל אורטופד בקופ”ח ולא בוצע מיפוי וצלומי ביקורת, אתמול ב23/12/09 הורד הגבס במרפאות חוץ, אין רגישות ממוקמת טווח מלא ללא חסר נוירוסקלרי בצילום אין עדות לשבר. (המלצות: מעקב אורטופד ופיזיוטרפיה). למרות הנ”ל עדיין יש לי כאבים מידי פעם בתנועות מסוימות.
  שאלותי:
  א. האם רצוי להבדק אצל רופא מומחה לפני חזרה לעבודה והאם יש להביא צילומים? (צריכה לקנות אותם)
  ב. נראה לי שיש לי נפיחות קלה בכף היד, האם זה כך בד”כ אחרי גבס? ג. האם אפשר לחזור לעבודה גם אם צריך פזיוטרפיה?
  אשמח לקבל תשובות
  תודה מראש.

  שלום רחל,
  בשברים של שורש היד עדיף ביקורת אצל כירורג יד. אספי את כל החומר שבידך ופני לכירורג.

  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג

 31. מאת אורי:

  לד”ר גולדברג שלום,
  אני בן 37 ועברתי לפני 14 שנה ניתוח באגודל בעיקבות חיתוך של עצב וגיד באגודל (הגיד השייך לפלקסור פוליסיס לונגוס). בעיקבות הניתוח איבדתי תחושה בצד הפנימי של האגודל שחזרה חלקית בחודשים שאחרי הניתוח בעיקבות חיבור קצוות העצב. טווח התנועה של האצבע חזר כימעט למצב הרגיל. בשנים האחרונות אני סובל מכאבים רבים הכוללים דקירות, כאבי עומק, תחושת שריפה ומעט כיווץ שרירים. הכאבים מתחילים באגודל ובכף היד ומיתפשטים ליד כולה. כאבים אלה קורים ביזמן מאמץ, אחרי מאמץ וגם בימנוחה. עד עתה טיפלתי בכאבים ע”י שמנים, מיקלחות קרות שחיה בבריכה וכו. הכאב נירגע אך תמיד חוזר
  מה לעשות?

  שלום אורי,
  לגשת להערכה מחודשת של מצבך אצל כירורג יד עם כל המסמכים הרפואיים שברשותך.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 32. מאת אביבה נבון:

  אני בת 58, סכרתית, בימים האחרונים התחיל לי כאב יד כמתואר בכתבה, אלא שהכאב אצלי יורד אל שורש כף היד לכיון הדופק.
  לאחרונה הרבתי לסרוג, היש מצב שהכאב נגרם לי מהסריגה?
  מדובר ביד ימין.
  לתת מנוחה ליד או לגשת לרופא?
  בתודה מראש
  אביבה

  שלום אביבה נבון,
  יתכן שאצליך מדובר ב”מחלה ע”ש דה-קרווין” (עייני באתר). מומלץ לגשת לכירורג יד לאבחנה מדויקת יותר. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, נתניה - 09-8848444.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 33. מאת חיה ישראל:

  לפני כחצי שנה החלו כאבים בפרק האגודל. לפי צילום קבע הרופא שיש לי ארתריטיס של בסיס האגודל ועלי לעבבור ניתוח. בקריאה באינטרנט על הבעיה קראתי שישנה זריקה המיועדת לטיפול במחלה זו בשם ארטריז. האם ניתן לקבלה דרך קופת חולים והאם היא אכן יעילה? אני חברת קופ”ח לאומית.

  שלום חיה ישראל,
  הזריקה, אם עוזרת משהו, הרי זה באופן זמני. לא ידוע לי שהיא קיימת במסגרת לאומית אך זאת תבררי עם הרופא המטפל שלך. אם יש ממצאים רנטגניים ברורים וכאבים שמציקים גם בלילה ובמנוחה הרי הפתרון האופטימאלי הינו ניתוח.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 34. מאת לוי מרים:

  אני בת 70 יש לי כבר הרבה זמן כאבים בגב בברכיים כפות הידיים.עשיתי צילומים עדיין לא הגעתי לרופא,ובתוצאות מופיעה בכל הצילומים:אוסטאופניה,שינויים ארטרוטיים,היפרלורדוזיס,היסתידיות ווסקולריות.מה. הפירוש של כל אלה?

  שלום לוי מרים,
  לקבלת הסבר על כל אלה פני לרופא המטפל ולאורתופד כללי. אני עוסק בכירורגיה של היד ואשמח לראותך עקב הכאבים בידיים.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 35. מאת דוד ש.:

  שלום אני עובד אחזקה בן 62 לפני 3 שנים נותחתי בידי השמאלית לאחר שנמצא שהסחוסים ליד הטרפזיום הרוסים והחלה שחיקה של העצם.עברתי השתלה של תחליף לסחוס באם איני טועה בשם ארטולון זה חזיק כשנה ובצילומים אחרונים נראה נזק מוגבר.בלית ברירה (ועם כאבים שלא נתנו לי מנוח גם בלילות)הסכמתי להסיר את הטרפזיום.אני בתקופת ההחלמה ושאלתי האם אוכל להמשיך בעבודתישהיא עבודת כפיים לאחר ההחלמה או שבעצם אהיה מוגבל
  ופה המקום להזכיר שבשנה הבאה אני אהיה חייב לעבור ניתוח זהה גם ביד הימנית שגם שם המצן אינו טוב יותר
  בתודה מראש

  שלום דוד ש.,
  אנא הפנה שאלתך לרופא שניתח אותך.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 36. מאת פרידה:

  ד”ר איגו גולדברג שלום,
  אני סטודנטית לרב”ע ורציתי לשאול מהו הפרוטוקול המקובל לשימוש בסד המקבע את האגודל (A Thumb Spica/Hand-based Thumb immobilization splint) לאחר ניתוח עקב אוסטאוארטריטיס ב- CMC1?
  בתודה מראש

  שלום פרידה,
  בדיוק אותו תפקיד של גבס: מדובר בסד סטטי שמטרתו לאפשר מנוחה של מפרקי האגודל עד תום תהליכי החלמה וריפוי של הרקמות הרכות.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 37. מאת פרידה:

  שוב שלום :)
  השאלה היא האם יש פרוטוקול הקובע זמנים כמו למשל 2-4 שבועות ללא הסרה ועוד 3-6 שבועות לבישה רק בפעילויות שעלולות ליצור לחץ על האגודל…? (כמובן שזה משתנה מאדם לאדם ותלוי בתהליך ההחלמה אך האם יש טווח זמנים?)
  בברכה,
  פרידה.

  שלום פרידה,
  אני לא מאמין בסדים כשמדובר באוסטיאוארטריטיס בשלבים מתקדמים. ואם לאחר ניתוח מדובר, הרי יש לדבר עם הרופא המנתח שכן פרוטוקול הוא קו מנחה בלבד. כל מקרה לגופו.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 38. מאת יוליה:

  לפני כשבועיים גיליתי בליטה בפנים כף היד בצד הזרת, בצמוד לשורש כף היד.הבליטה איננה כואבת רוב הזמן אלא לאחר פעילות כגון כתיבה,הקלדה או לאחר מגע ממושך עם עצמים קשים.כמו כן לעיתים אני חשה תחושת נימול או עקצוצים בזרת ובאצבע הצמודה אליה.הופנתי ע”י אורטופד לרנטגן ואולטרסאוד.תוצאות הרנטגן יצאו תקינות ובתוצאות האולטרסאונד נכתב: הממצא הנמוש בצד אולנרי הודגם כממצא גרמי כ11 מ”מ קוטר. אין לראות ציסטה גנגליונית.אין עדות לטינוסינוביטוס.אין לראות נוזל פתולוגי. אם לא מדובר בציסטה מה עוד יכול להיות הגוש הזה?

  בברכה,
  יוליה

  שלום יוליה, אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, נתניה - 09-8848444.

  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג

 39. מאת חסוי:

  שלום ד”ר
  אני בת 58 צריך לעבור arthroplasty באגודלים, הרופא אמר שהמצב הלא טוב זהה לשתי ידיים, אני זאת שצריך לבחור איזה לנתח, בחירה קשה למעט ניסיון בעינין, חוץ מהכאבים,זריקות קורטיזון,וכדורים, קשה מאוד להחלית.
  אני עדיין לא הבנתי איך יהיה התיפקוד של היד אחרי הניתוח ואחרי כל התהליך .
  עוד דבר, הרופא אמר שהזמן כבר לא חשוב, שאם אני לא מחלית עכשיו בישבילו זה אותו ניתוח בעתיד.
  כותב לך מכיון שקשה לי,
  תודה רבה

  שלום,
  אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, נתניה - 09-8848444.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 40. מאת אבי רוטנברג:

  אני בן 60 חולה פרקינסון מיזה 9 שנים בחודשים האחרונים במסגרת בדיקה נורו פטיה אצל
  פרופסור שדה בבית חולים וולפסון נאמר לי על ידו בעקבות בדיקת emg שיש לי בעיהבתעלות
  העצב שגורמות לי הירדמות הזרת והאצבה שלידה וחוסר כח באצבאות האחרות פרופסור
  שדה המליץ על ניתוח דחוף
  שאלתי היא עקב שינויים שיש לי בלחץ דם נפילות עד 70\50 ועוד פחות האים אפשר
  לעשות את הניתוח בהרדמה פריפרית ולא הרדמה כללית
  כמו כן מלבד emg שנעשה לי מספר פעמים ויש בידי תוצאות emg

  האים צריך נתונים נוספים כמו צילום רנטגן לקראת יעוץ אצלך מדובר בניטוח במרפק כמובן

 41. מאת physical therapist:

  Great site. A lot of useful information here. I’m sending it to some friends!

 42. מאת נילי ק .:

  שאלתי האם אתה עובד עם כללית מושלם וניתוח בשל ארטריטיס באגודל מה העלות והאם יש השתתפות של הכללית מושלם.

  שלום נילי ק .,
  עובד עם כללית מושלם.
  הניתוח בשיטה הפתוחה מכוסה ע”י הביטוח המשלים . יש השתתפות עצמית בשיעור של כמה מאות שקלים (הסכום המדויק קובע המושלם ויש לברר עימו). עבור הניתוח בשיטה הסגורה (בארטרוסקופיה) יש עלות נוספת משום שהניתוח אינו מכוסה ע” המושלם.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 43. מאת Medical Jobs:

  Beneficial info and excellent design you got here! I want to thank you for sharing your ideas and putting the time into the stuff you publish! Great work!

 44. מאת רחל עמיר:

  נותחתי לפני כ 11 שניםת ניתוח טרפזקטומי בבסיס אגודל שמאל. הניתוח היה מוצלח ןלא סבלתי מכאבים כל שהם. לפני כחצי שנה לאחר תאונת דרכים בה נפתחה כרית האויר בעצמה על כף ידי התחלתי לסבול מכאבים עזים כשם שהיו לי לפני הניתוח. בצילום רנטגן נמצא כי הרווח בין העצמות נעלם וכי העצמות נשחקות זו בזו.
  האם יתכן כי מכה עזה זו גרמה לתמט של השתל אשר הוכנס בעת הניתוח (גיד בשיטת האנשובי).
  בתודה,
  רחל עמיר

  שלום רחל עמיר,
  יותר סביר שהתמט היה כבר מקודם אך לא הפריע ולא כאב. המכה הייתה בבחינת “הקש ששבר את גב הגמל”.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 45. מאת אורי:

  שלום ד”ר!
  אני בחור בן 35, לאחרונה מזה מספר חודשים אני סובל מכאבים באזור האגודלים ורגישות באזור כל כף היד. העיסוק הצדדי שלי שאני מאד אוהב הוא מעסה. אחרי שעבדתי תקופה מאומצת בעיסוי הכאבים החלו. הייתי אצל רופא משפחה וכירופרקט שסברו שהבעיה היא בשרירים .
  חבל לי מאד לא לעסוק במקצוע שלמדתי.
  אשמח לחוות דעתך,
  תודה,
  אורי

  שלום אורי,
  קשה מהתיאור הזה להתחקות על הבעיה. צריך לבדוק ולראות איפה בדיוק ממוקמים הכאבים ומה הן התנועות שמייצרות את הכאב. יתכן שתזדקק לצילומי רנטגן מכווונים ולצילומי סטרס. פנה לכירורג יד. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, נתניה - 09-8848444 או למזכירה נאוה, 050-535266 , אם ברשותך ביטוח בריאות בחברת ביטוח פרטית.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 46. מאת קארין מרק:

  אני עברתי ניתוח טרפזקטומיה ביד שמאל לפני 3 חודשים וכבר חודש יש לי כאבים עזים ביד ימין באותו מקום אני עבדתי כסדרנית של מוצרי חלב ונאמר לי שאני צריכה לעבור ניתוח גם ביד ימין להוצאת טרפזקטומיה האם זה שכיח שזה קורה בשתי הידיים אני בת 36 האם יכול להיות שהעבודה גרמה לזה מחכה לתשובה בהקדם

  שלום קארין מרק,
  לא שכיח בגיל 36 ש’. פני למנתח.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 47. מאת קארין מרק:

  לא הבנתי את תשובתך אני עברתי ניתוח טרפזקטומיה לפני 3 חודשים וחצי ביד שמאל וכבר חודש וחצי אני סובלת מכאבים עזים ביד ימין באותו מקום וכעת גם העצם כבר בולטת החוצה האם כדאי לי לעבור ניתוח גם ביד ימין והאם העבודה שלי בתור סדרנית סחורה של חלב שהרימה 12 טון חלב ביום גרמה לזה אני חייבת תשובה בהקדם

  שלום קארין מרק,
  אם הניתוח ביש שמאל עזר לך ואת מרוצה, ועתה היד הימנית היא זו שמפריעה לך, מדוע לא לעשות ניתוח גם ביד ימין?
  אין באפשרותי לקבוע אם בעיותיך נובעות מעבודתך. על הביטוח הלאומי להחליט.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 48. מאת קארין מרק:

  אני מצטערת שאני שוב מטרידה אותך אני פשוט חסרת אונים הייתי באיבחון אצל מומחה ברוטשיליד חיפה אצל דר’ גולדשטיין והוא קבע לפי הצילומים שאני צריכה לעבור ניתוח ביד ימין אבל בשיטה אחרת ממה שעשו לי בניתוח ביד שמאל לקחו לי גיד מהיד ופה נאמר לי שמכניסים לי או מסמר שמוציאים אחרי חודש או גיד מסיליקון ממה שאני קראתי על זה הבנתי שזה ניתוח לא מומלץ היום ברצוני לדעת מה דעתך הרופא שניתח אותי נסע לדרום אפריקה אני גרה בצפון ואני שייכת לקופת חולים כללית אודה לך על תשובתך המהירה

  שלום קארין מרק,
  אינני מכיר שיטה עם “גיד מסיליקון”. אני מכיר משתל שעשוי מחומצה פולילקטית . יש גם שיטה של ניתוח בארטרוסקופיה, דהיינו מבלי לחתוך בעור. יש ניתוחים עם משתלים או בלעדיהם. כל רופא והשיטה שבה הוא מאמין יותר…אינני יכול ליעץ לך באיזה שיטה לבחור מבלי לבדוק ולראות צילומי רנטגן.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 49. מאת עאטף:

  שלום רב יש לי פגיעה בשורש כף יד ימין והכירו לי בביטוח לאומי מחלת מקצוע בצילומי ct הבדיקה בוצעה בחתכים אקסיאליים עם שיחזורים קורנליים וסגיטליים ללא הזרקת חומר ניגודי תוך ורידי נגעים ליטיים וסקלרוטיים נראים בעצם הלונטום ובקפיטית אני לא יכול לזיז אצבעות ולא לרים חפצים מוגבל אני בן 38 מקצועי חשמלאי אתה יכול לגיד כמה בערך מגיע לי נכות ותודה לך

  שלום עאטף,
  אי אפשר לעשות הערכת נכות דרך האינטרנט. לקבלת חוות דעת רפואית משפטית עליך לפנות לכירורג יד מומחה. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר עם המזכירה נאוה 0505355266 .בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 50. מאת גאולה ז.:

  שלום ד”ר גולדברג!
  ביקרתי במרפאתך ב-20.6.11, בגלל כאבים ודלקת בבסיס האגודל, ביד שכבר נותחה לפני
  כ-3 שנים. הצעת לבצע נתוח בשנית. כפי שציינת, נתוח HAMMOCK.
  הייתי רוצה מאוד לקרוא ולהבין מה בדיוק אני הולכת לעבור, מה עושים בניתוח הנ”ל, זמן שיקום
  וכו. אודה לך מאוד באם תעזור במציאת חומר בנידון.

  בברכה,
  גאולה

  שלום גאולה ז.,
  נסי באתר הבא: http://www.wheelessonline.com/ortho/ligament_reconstruction_and_tendon_interposition
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 51. מאת שלמה:

  אני בן 63 סובל משחיקת סחוס בבסיס האגודל. כאבים מופיעים רק בפעילות מוטוריקה עדינה, אך אני מסוגל להרים משקולות כבדים כפי שאני עושה להנאתי כבר עשרות שנים.
  האם פעילות זו עלולה להחריף את מצב כף ידי?
  אם אבחר בניתוח, האם אוכל לשוב לספורט זה לאחר החלמה?
  תודה על תשובתך

  שלום שלמה,
  צריך לראות את היד ואת צילומי הרנטגן העדכניים ומה דרגת שחיקת הסחוס שיש לך. יתכן שניתוח קטן בארטרוסקופיה יהיה מאד יעיל בשבילך, תלוי בחומרת השחיקה.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 52. מאת צפדיה רפאל:

  שלום ד”ר איגו

  מבקש לדעת מה זה trigger finger

  משך זמן הניתוח.זמן החלמה.

  והיכן מבצעים את הניתוח

  תודה.
  צפגיה רפאל

  שלום צפדיה רפאל,
  עיין באתר בפרק “אצבע הדק“. זמן ניתוח 5 דקות בהרדמה מקומית. הוצאת תפרים כעבור כשבוע. הניתוח מתבצע בכל מקום . אשמח לראותך במרפאתי. אם ברשותך ביטוח פרטי צור קשר עם המזכירה נאוה 0505355266 .
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 53. מאת Heidi:

  A wonderful job. Super hpleufl information.

 54. מאת עופרה:

  שלום ד”ר

  בעלי בן 55 ימני במשך כ 25 שנה יש לו תחושת נמול ותרדמה באצבעות 1-3 ימין
  בשנת 2001 דובר על CTS קשה והומלץ על ניתוח וכמו כן חולשת טנר
  השאלה הנשאלת האם הניתוח הוא בשיטה של שיטה אנדוסקופית (כמו הוצאת כיס מרה) - החתך הרבה יותר קטן ופחות כואב
  אודה על תשובתך

  שלום עופרה,
  אחרי 125 שנה הניתוח המומלץ ביותר הינו בשיטה הפתוחה כולל פתיחת מעטפת העצב. פני לכירורג יד.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 55. מאת שושית:

  שלום רב, בת 64+, כל אזור כרית פנימית של כף היד מתחת לאגודל כואבת והתנפחה. הכאב ממשיך עד לאזור פרק כף היד - כמו שבהושטת יד לשלום. בצילום רנטגן לא נמצא דבר. גם לא ב-US של כף היד. ובכל זאת זה נפוח וכואב. מה עושים ? תודה

  שלום שושית,
  לא נראה לי שבצילום רנטגן לא רואים כלום..פני לבדיקה של כירורג יד. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, נתניה - 09-8848444.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג

כתיבת שאלה

זמנית לא ניתן לשאול שאלות.The document has moved here.

Found