שינוים ניווניים בבסיס האגודל


(CMC1, TRAPEZIOMETACARPAL, PANTRAPEZIAL ARTHRITIS)

מה זה?
מדובר בשחיקה של הסחוס של הפרק (ראה ערך) שבין עצם המסרק (העצם הראשונה מבין שלושת עצמות האגודל) לבין עצם קטנה בשורש היד שקרויה טרפזיום (ראה ציור 1).


ag-1.jpg

המבנה המיוחד של פרק זה מאפשר תנועות באגודל בכל המישורים - למעלה, למטה ולרוחב כף היד, ואת היכולת לבצע צביטה בין האגודל לכל יתר האצבעות. כאשר עצם הטרפזיום נגועה בתהליך גם בצדדים שפונים לעצמות הקטנות שמסביבה מדובר בדלקת שמכונה ע”י הרופאים pantrapezial arthritis .

ag-2.jpg

מי נפגע במחלה זו ?
ארטריטיס של פרק זה נפוצה יותר אצל נשים מאשר אצל גברים. היא מתחילה בדרך כלל אחרי גיל 40. פגיעות ישנות בעבר אשר פגעו בפרק, כגון שברים, פריקות וכו’ מגדילים את סיכויי היווצרות המחלה. מקובל לחשוב שהפרקים בגוף אשר נפגעים משחיקת סחוס הם אלה שנושאים את משקל הגוף (פרקי ירכיים,ברכיים..) ואילו הפרקים האחרים (כתף, מרפק, ידיים) נפגעים בשכיחות נמוכה. פרק טרפזיו מטקרפלי הנו יוצא דופן במובן. מחקרים הראו שכאשר אנו מפעילים לחץ של 1 ק”ג בזמן צביטה בין האגודל לבין האצבעות, לפרק טרפזיו מטקרפלי מעבר עומס של 12 ק”ג (ראה תמונה 2).
מאחר ומספר הפעולות שמתבצעות במהלך היום אשר כרוכות בצביטה ואחיזה נמדד באלפים, לא פלא שהעומס על פרק זה הוא אדיר וגורם לשחיקה הדרגתית של הסחוס.

תלונות וסימנים
התלונה הראשונה היא כאב בפעילות היד שדורשת אחיזת חפצים בין האגודל והאצבעות (צביטה) כגון: פתיחת מכסה של בקבוק, סבוב מפתח בדלת, פתיחת דלת של מכונית ועוד. שינויי מזג אויר, בטמפרטורה או בלחות, יכולים אף הם לגרום לכאבים. עם החמרת המחלה גם פעולות קלות גורמות לכאבים. כוח הצביטה יורד ויכולה להופיע נפיחות מקומית . כאשר המחלה מתקדמת יותר, הפרק מתחיל להראות גדול יותר ו”מחוץ לפרק”. בשלב זה, טווח התנועה של האגודל מוגבל.


ag-3.jpg

אבחנה
הסתכלות מקרוב על היד מדגימה לעתים בליטה ונפיחות באזור הפרק. הפעלת לחץ על האגודל כנגד עצם הטרפזיום גורמת לחריקות וכאבים. פירושו שהעצמות מתחככות האחת כנגד השנייה:

ag-4.jpg

התנועה מוגבלת ובמקרים החמורים, כאשר הסחוס התבלה והפרק נשחק במידה ניכרת, עצם המסרק של האגודל מתעוותת לתוך כף היד. כמנגנון פיצוי, הפרק השני של האגודל מתיישר במידה מופרזת ונוצר מצב הקרוי “עיוות בצורת Z ” :

צילום רנטגן יוכיח ויאשר את האבחנה וידגים את חומרת השחיקה ומעורבות הפרקים האחרים. אין צורך בבדיקות הדמיה נוספות.

טיפול
המקרים הקלים ובשלבי מחלה התחיליים, יגיבו בד”כ לטיפול שמרני שמטרתו להפחית את הכאבים והנפיחות: סדי מנוחה, תרופות נוגדות דלקת (כדורים דרך הפה או הזרקת קורטיזון מקומי).כאשר הכאבים מחמירים ומפריעים ברוב שעות היום, כולל בזמן מנוחה, יש מקום להתערבות ניתוחית. קיימות שיטות ניתוחיות רבות אשר מטרתן לבטל את החיכוך שבין שתי העצמות שנחשפו לאחר שהסחוס שעטף אותן נשחק.הניתוח מתבצע בדרך כלל בהרדמה כללית. תהליך ההחלמה והשיקום אחרי ניתוחים אלה הינו ממושך ומייגע ונמשך בממוצע כ- 3 חודשים.

בניתוח בשיטה ארטרוסקופית כורתים זיזי העצם, רקמה דלקתית ו”ניקוי” כללי של הפרק. לפי הצורך, מבצעים כריתה חלקית או שלמה של עצם הטרפזיום. בשיטה זו מחדירים מצלמה דרך נקב קטן בעור, באמצעותה ניתן לראות את הפרק, ודרך נקב נוסף מכשירי ניתוח. מאחר ואין פתיחה נרחבת של העור והקופסית של הפרק, ההתערבות הניתוחית הינה קטנה ותהליך ההחלמה והשיקום מהירים לאין ערוך בהשוואה לניתוח המסורתי הפתוח, שבו תקופת ההחלמה נמשכת 3-6 חודשים. המקרים המתקדמים יותר נזקקים לטיפול כירורגי על סוגיו השונים: קיבוע הפרק או החלפת פרק.

שאלות בנושא שינוים ניווניים בבסיס האגודל

 1. מאת רבקה שלומי:

  יש לי כאבים ביד ימין, כמו חולשה וכן שתי הידיים נרדמות לי כשהן לא בפעולה, בעיקר בשינה. וכן יש לי כאבים בכתף בעיקר בצד שמאל שגורמים לי לכאב עד לראש עם דקירות בראש. הייתי אצל אורטופד אשר אמר לי שיש לי חולשה ביד שמאל יותר מיד ימין ולא ידוע ממה זה, וכן יש לי לחץ על החוליות שגורמות לכאבים, המליץ לעשות פיזיוטרפיה הן ליד והן לצואר ואם לא יעבור אחרי 8 טיפולים, אצטרך לעשות ניתוח ביד, ולא דיבר על הכתף.
  בהפניה הוא צייו שיש בידיים cts ימין ובצילו ע”ש צוארי שינויים ניוונים וממליץ על פיזיוטרפיה צוארי ואיזור תעלה קרפלית, אבחנות carpal tunnel syndrome bilateral מה הכוונה?האם אני מתנוונת או מה? אודה על תשובתכם.

  את לא מתנוונת…תכנסי ל”תסמונת תעלת שורש היד” באתר שלי והרי לך כל ההסבר.

  ברוב האוכלוסיה בצילומי רנטגן יש שינויים ניווניים ואין לך מה לחשוש..

  את מוזמנת לבדיקה במרפאתי. הטלפונים ה-”צור קשר” באתר.

  בהצלחה

  ד”ר גולדברג 

 2. מאת ADA:

  אובחתי עי רופא שיש לי trigger finger
  האם דיקור סיני יעזור .וכן היתי מעונינת בהסבר על הניתוח

  אנא עייני באתר שלי ב”אצבע הדק“. מוסבר שם הכל, כולל על הניתוח. מאחר ומדובר בבעיה מכנית שהגיד נפוח וקשה לו לעבור בתוך התעלה שלו אינני רואה איך דיקור מכל סוג שהוא יכול לפתור את זה.מצד שני אם מדובר באגודל  יש סיכוי שהתופעה תחלוף מעצמה.

  ד”ר גולדברג

 3. מאת זילברשטין גאולה:

  שלום ד”ר גולדברג!
  אני מועמדת לניתוח Arthroplasty of CMC1 שיבוצע על ידך , הסברת לי שהנתוח הזה
  הוא בשיטה חדשה יחסית ובין היתר, גם הסברת שהוא כולל משתל בשם ARTELON.
  כפי שהסברת במילות הפתיחה שלך, רצוי להבין לקראת מה הולכים. נסיתי לחפש חומר שיסביר
  לי על סוג הניתוח הספציפי שאני עומדת לעבור וכן על המשתל, תוקפת ההחלמה והשיקום.
  אבקש את עזרתך במציאת חומר, כדי שאגיע לניתוח קצת יותר מוכנה.
  בברכת חג שמח,
  גאולה

  שלום זילברשטין גאולה,
  אנא הקישי בגוגל: ARTELON .
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 4. מאת שמחה:

  בוקר טוב,

  לאימי שהיא בת 73 יש שינויים ניווניים בזרוע, במפרק ובכתף והיע עם כאבים חזקים.

  מה הטיפול שניתן לבצע לה פרט לניתוח .

  אודה על תשובתך ואם ניתן להעביר לי אותה גם במייל.

  בתודה והמשך יום נעים

  שמחה

  שלום שמחה,
  מה כוונתך שיש לה שינויים ניווניים ואיך הגעת למסקנה זו? האם רואים ברנטגן? באיזה פרק היא סובלת הכי הרבה? אם אכן זו האבחנה והסבל הוא רב הפיתרון הוא רק ע”י ניתוח. כל יתר הטיפולים (פיזיוטרפיה, חימום, מסג’ים, ים המלח, אוכל טבעוני, דיקור וכו’ וכו’) אינם יעילים.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 5. מאת ויקי מיכאלי:

  שלום לדק’
  יש לי שאלה אני בת 55 ומזה כ 5 שנים אני סובלת מכאבים ונפיחות בשני הידים בזרת ביד שמאל ובאצבע 4 ביד ימין האצבעות מתעקמות ונפוחות ויש כאבי תופת פניתי כבר לאורטופט שהפנה אותי לרמוטולוג ההבחנה שלו ללא רקע רלונטי של מחלה סיסמטית (פסוריזיס) קיבלתי זריקה בהמשך כדורים בטרן אטופן ועד כדורים משכחים ומשחות הכל עוזר להרגיע את הכאב לזמן קצר אבל לא פותר את הבעיה בנוסף מצין נפיחות מרשימה בשתי אצבעות תמונה פוסיפרמית מזכירה PSA מעבדה מראה מדדי דלקת קלה סורולגיה שלילת מיפוי מראה קליטה באזורים החולים צילום לא מראה משהו חריג שמתאים לדלקתית עד היום כ חמש שנים אני סובלת מכאבי תופת ולא מוצאת פיתרון אינני יודעת למי לפנות לקבל את הטיפול הנכון ומה המחלה הזאת השמח מאוד אם תוכל לעזור לי אני ממש לא מסוגלת לתפקד בגלל הכאבים אגב בימים קרים אלו אני סובלת במיוחד אינני יכולה לקפל את העצבעות בגלל הנפיחות בפרקים ועכשיו הכאב עובר לשורש כף היד אנא תחוף מה עלי לעשות

  שלום ויקי מיכאלי,
  נראה לי שאת סובלת משחיקת סחוסים של המפרקים (osteoarthrosis). פני לכירורג יד עם צילומי הרנטגן והמיפוי.
  אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, נתניה - 09-8848444.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 6. מאת חוה:

  לדר’ איגור גולדברג שלום:אני אישה בת 69 ובגלל כאבים חזקים באורך האגודל ביד שמאל ובשורש כף היד, הופנתי לצילום של כף היד+ מפרק יד שמאל. התשובה היא “שינויים ארטרוטיים במפרק “CMC1″.
  הוזרקלי זריקת קורטיזון במפרק ומקבלת טיפול אנטידלקתי בכדורי ETOPAN , עם שיפור לא גדול.
  המלצתו של הרופא אורטופד היא ניתוח. מה היא תשובתך? ואיזה בדיקות נוספות עלי לעשות ,מה אחוזי הצלחה בניתוח, סוגי ניתוחים, וזמן החלמה?,
  בכבוד רב: חוה.

  שלום חוה,
  1. שמי איגו ולא איגור
  2. יש מקום לניתוח במידה והסבל שלך ניכר ומפריע בשינה ובתפקוד יומיומי.
  3. יש המון סוגי ניתוחים בהתאם לשלב המחלה בו נתון הפרק שלך. כל ניתוח והמאפינים שלו. בשלב מסוים ישנה אפשרות גם לניתוח ארטרוסקופי (ראי באתר “ארטרוסקוםיה שורש יד”) דהיינו בלי לפתוח את העור. על מנת לדעת באיזה שלב את נמתצאית זאת יש לראות את הצילומים.
  אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, נתניה - 09-8848444.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 7. מאת יטה:

  שלום ,
  אני בת 58 - בשנתיים האחרונות התחלתי להרגיש - ולראות - שינוי בפרק האגודל.
  אימי היתה חולת RA ( אני תמיד פוחדת )- אבל הרופא שלי שלל את זה - דרך בדיקות .
  יש OA -והפרק כבר נראה שונה…
  היו כאבים - טופךתי בפיזוי, חימום פרפין, בהחלט עזר.
  אני משתדלת להיות עם סדים כמה שניתן - עובדת על מקלדת, אני לא בטוחה אם זה מומלץ.
  אני עסקתי בקרמיק, אובניים וניגנה בגיטרה.
  אני לא יודעת אם כדאי להמשיך לדברים אל - אולי זה יחמיר את המצב.
  קירור וגם חימום עוזר, ועידוי עם וולטרן.
  אני כבר מרגישה קוש - בפעילות “צבט” וחרדה מאד שזה יחמיר.

  אשמח לקבל טיפים - כיצד ניתן למנוע הרעת המצב.

  תודה רבה
  יטה

  שלום יטה,
  שינויים שחיקתיים בפרק (OA) הינם פרוגרסיביים ולא ניתן לעצור אותם. אל תעני אתמך במצוות אל תעשה. תחיי את חייך ותהני מכל מעשיך. לכל שלב במחלה יש את הניתוח המתאים . התוצאה הסופית היא טובה.פני לכירורג יד.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 8. מאת פנינה קדוש:

  שלום ד”ר איגו גולדברג,

  הופנתי לבדיקת מיפוי עצמות, לאחר שנפלתי ובצילום “רנטגן”, היה מימצא בירך,
  שלא מצא חן בעיני האורטופד, אך בתשובות שקיבלתי היתה הערה בקשר לכף יד שמאל, (פניתי מספר פעמים במהלך השנתיים לאורטופד שלי והוא הזריק לי מספר פעמים “קורטיזון” לכף היד) במיפוי עצמות היה רשום:
  “קיימות קליטות מוגברות בנוויקולר בכף רגל ימין, קרסול שמאל, MCP2 בכף יד שמאל.
  כשחזרתי לאורטופד הוא אמר שהכל בסדר, זו שפת הרופאים.
  ברצוני לציין שידי השמאלית “מזייפת” בתיפקוד לעיתים קרובות.
  האם תוכל בבקשה להסביר לי את המינוח MCP2??

  בתודה ובברכה,
  פנינה

  שלום פנינה קדוש,
  MCP2 = הפרק בין עצם של שורש היד (טרפזואיד) ועצם המסרק של האצבע המורה (אצבע 2). אם הכאבים ממוקמים באזור זה בבדיקה יש מקום לטיפול. אם לא אז תתעלמי מכך.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 9. מאת רמי דהן:

  אני סובל מהבעיה כ5 שנים קיבלתי 2זריקות קורטיזון ההשפעה של הזריקה האחרונה היתה כחצי שנה. בעיתי מוגדרת כשחיקה קלה . אך הכאבים חזקים ואיני מוכן לקבל עוד זריקה ץ מה הסיכוי לפתירון הבעיה על ידי ניתוח. עלי לצין שאני רק בן 38

  שלום רמי דהן,
  הסיכוי טוב מאד אך צריך להגדיר באיזו דרגה של המחלה אתה נמצא ולהתאים את סוג הניתוח לדרגת המחלה (שחיקה). פנה לכירורג יד.
  אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, נתניה - 09-8848444.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 10. מאת עדנה:

  שלום רב,
  אני בת 37, בהריון ראשון, שבוע 33. בחודשיים האחרונים כפות הידיים שלי נרדמות בשעות הלילה ואני מתעוררת מספר פעמים כדי לשחרר אותן. בשבועות האחרונים יש לי גם כאבים די חזקים בשעות הבוקר בעיקר כתוצאה מכך, ולאורך כל היום הם מתמתנים. בבסיס אגודל ימין יש לי כאב נוקב, במיוחד בתנוחות מסוימות, כגון אחיזה ואחרות, וביד שמאל קצות האצבעות מהאגודל עד הקמיצה איבדו חלק מהתחושה לאורך כל שעות היום באותה מידה.
  התופעות בהחלט מציקות ומפריעות לתפקוד היומיומי. שאלתי היא אם הן קשורות ישירות להריון, ואחרי הלידה התופעות יכולות לעבור מאליהן, או לפחות אחוש הקלה זמן מה אחרי הלידה? או שמא ההריון זה רק טריגר לתסמונת שמתפתחת?
  אודה על התייחסותך לבעייתי.
  עדנה

  שלום עדנה,
  עייני באתר בפרק “תסמונת תעלת שורש היד”
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 11. מאת יערה:

  שלום,
  אני בת 59 סובלת כבר כמה שנים נכאבים בשורש האגודל.קיבלתיטיפול שמרני בנוגדי דלקת, זריקות סטרואידים ואוסטניל ולא היתה הקלה.האם רק ניתוח יעזור?האם בם ניתוח לפרוסקופיה נעשה בהרדמה מלאה. אם כן מדוע?

  נחכה לתשובה,
  שנה טובה
  יערה

  שלום יערה,
  נראה לי שאכן הפיתרון הוא ע”י ניתוח. למחלה מספר דרגות חומרה וטיפול ארטרוסקופי מתאים רק בדרגות חומרה הנמוכות ולכן יש צורך בבדיקה ובעיון בצילומי רנטגן על מנת לדעת באיזו דרגה של המחלה את נמצאית. הפעולה נעשית בהרדמה כללית וזאת משום שמניחים חוסם עורקים בבית השחי אשר גורם לכאבים כעבור מספר דקות (…ואת החוסם לא ניתן להרדים בהרדמה מקומית…).
  ניתוח ארטרוסקופי של שורש יד אינו מכוסה ע”י הביטוחים המשלימים של קופות החולים.
  אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, נתניה - 09-8848444.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 12. מאת יערה:

  שלום,
  תודה על תשובתך. קבעתי אליך תור להתיעצות לפני ניתוח.
  חג שמח
  יערה

 13. מאת אטס יצחק:

  אני סובל מהבעייה הנ”ל ונקבע לי תור לניתוח לתחילת החודש הבא. הוצא לי השתלת תותב חדשני שנספג ונעלם לאחר חצי שנה ונאמר לי שהוא עדיף על שאר האפשרויות והמינוס היחיד שלו הוא מחירו.אשמח לשמוע את דעתך. אגב אני בן 65 ועדיין עובד.
  תודה.

  שלום אטס יצחק,
  סוג הניתוח נקבע בהתאם לדרת החומרה של המחלה.
  המשתל עליו אתה מדבר הוא טוב.
  המחיר אמנם גבוה אך בכל הקופות יש השתתפות של הקופה. תברר כמה.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 14. מאת מיה:

  שלום ד”ר איגו גולדברג,
  אני סטודנטית לריפוי בעיסוק וברצוני להעמיק את הידע על הטיפול בריפוי בעיסוק לאחר טרפזקטומי. האם ידוע לך על מאמרים או מחקרים עדכניים אשר מציגים אמצעים, פרוטוקולים או דרכי טיפול אשר יכולים לסייע לנו בשיקום אנשים לאחר הניתוח?
  תודה,
  מיה.

  שלום מיה,
  לא נראה לי שיש פרוטוקול אחיד משום שסוגי הניתוחים הם רבים מאד. אני חושב שכל מנתח בונה לו איזה קו טיפולי-שקומי.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 15. מאת איציק:

  אני סובל מהבעיה של הטרבציום ובצילום רנטגן נראה בבירור כי בסיס האגודל והטרבציום הפכו לשטוחים, וכך האגודל זז החוצה מבסיסו. הבעיה קיימת בשתי הידיים. קיבלתי זריקות של GO-ON (חומצה הורוליט)` ביד שמאל בלבד; אך אין שיפור במצב.
  שאלתי היא, האם כדאי ללכת לניתוח? איזה ניתוח מתאים ביותר? שמעתי על השתלה, על משיכת גיד ואולי יש עוד ניתוחים אחרים כפי שציינת במאמרך.
  אפשרות נוספת כמובן לחיות עם הקיים ללא ניתוחים. יש ברשותי כל הביטוחים הרפואיים שמאפשרים לי ניתוח מסוג זה.
  אני בן 62 ועדיין עובד.
  תודה.

  שלום איציק,
  יש באמת הרבה אפשרויות ניתוחיות, הכל תלוי בדרגת הנזק שרואים בצילומי הרנטגן ובמידת הסבל שאתה סובל. כל אלה ניתנים לקביעה בבדיקה קלינית וניתוח הצילומים. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, נתניה - 09-8848444.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 16. מאת עומר:

  שלום שמי עומר אני בן 15.
  עשיתי המון בדיקות בזמן האחרון mri מיפוי עצמות סיטי רנטגן אולטרה סאונד
  ונמצא כי יש דלקת/נוזל תוך פרקי/בצקת/קליטה מוגברת של Mcp2 בכף יד שמאל
  באיזור האצבע המורה עכשיו האיזור נפוח וניסיתי הכל מנוחה פיזוטרפיה כדורים דרך הפה
  הכל אך זה לא עוזר עוד שבועיים או יותר יש לי בדיקה לרופא מומחה עכשיו עם ההורים זה מעצבן לשאול הרבה שאלות ליד הרופא ואני מעדיף לשאול אותך כאן..
  מה עושים לגבי זה?יש לי את המחלה הזאת כבר 10 חודשי לפי ידיעתי. טווח התנועה שלי מוגבל עם האצבע, יש כאבים כשאני מנסה להגמיש אותה ולהתאים אותך לטווח התנועה של האצבע המקבילה לה ביד השנייה ואני מודאג האם עושים ניתוח לגבי זה?אני די בטוח שאין דרך אחרת כי כבר ניסו הרבה דברים לטיפול המחלה אך אין שינוי למרות שהכאבים לא קיצוניים כמו בזמן מנוחה ושינה.
  אשמח מאוד אם תחזיר לי תשובה בהקדם,
  בתודה,
  עומר.

  שלום עומר,
  לפי התיאור ומבלי לבדוק אותך מצבך מתאים למה שקרוי carpal boss .במידה וזה מאד מפריע וכואב הטיפול הוא ע”י ניתוח. פנה לכירורג יד ממנו תוכל גם לקבל פרטים נוספים.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 17. מאת עומר:

  יש לי בעוד כמה ימים,
  עכשיו קראתי קצת וממה שהבנתי יש אפשרות שגם אחרי כריתה או ניקוי האיזור הפגוע לפי הבנתי
  יכול לחזור גם אחרי השיקום של הניתוח?

  שלום עומר,
  לא הבנתי את השאלה: מה יש לך בעוד כמה ימים? מה יכול לחזור אחרי השיקום של הניתוח?
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 18. מאת עומר:

  יש לי כנראה בעוד כמה ימים בדיקה אצל כירורג של כף היד
  קראת על מה שאמרת carpal boss קראתי ולפי מה שהבנתי בניתוח הכורתים
  חלק מסויים שם שכביכול גורם ליד לחזור לתפקוד רגיל כתוב שזה גם יכול לחזור לאחר השיקום
  חוץ מזה כמה זמן באומדן לוקח השיקום לאחר ניתוח של טיפול במחלה carpal boss

  שלום עומר,
  יש לך תור אצל כירורג יד בעוד כמה ימים. לאחר שיעשה את האבחנה אנא הפנה אליו את כל שאלותיך.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 19. מאת ריקי:

  ד”ר גולדברג שלום
  אני מבקשת להתיעץ איתך
  יש לי שחיקת סחוס בשתי הידים, ביד שמאל עברתי ניתוח ,אשר לדעתי לא הצליח מאחר ואני לא מצליחה לקפל את האגודל,
  אני מפחדת לעשות ניתוח ביד ימין ,גם הרופא שניתח אותי לא ממליץ,
  שאלתי היא אם אפשר לתקן את יד שמאל , אשר היא אחרי ניתוח כמו שצינתי,
  שאלתי השניה ,איפה הקליניקה שלך ,ואך אני יכולה לפנות אליך דרך קופת החולים כללית,
  תודה ויום טוב
  ריקי

 20. מאת בני כ.:

  ד”ר איגו שלום אני בן 75 יש לי כאבים וחולשה בכפות הידיים בעיקר ביד שמאל . עשיתי צילום רנטגו והתוצאות העלו שינויים ארטרוטיים קלים .אני חש כי יותר ויותר אני נמנע מלהשתמש ביד שמאל מחמת הכאבים מה אני יכול לעשות שאוכל להשתמש ביד שמאל ולהמנע מכאבים?

  שלום בני כ.,
  אתה חייב לגשת לכירורג יד ואולי לנוירולוג להגדיר טוב יותר את הבעיה. אם מדובר רק בשינויים ניווניים של הידיים ניתן בהחלט לעזור לך.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 21. מאת פנחס יחזקאלי:

  מזה חצי שנה אני סובל מכאבים בפרקי האגודלים בשתי הידיים, ולאחרונה גם במפרק האצבע ביד ימין.
  צילום כפות ידיים העלה “שינויים אוסטיוארטרוטים במפרקים בין עצמות קרפלי ומטקרפלי.
  מהם דרכי הטיפול?

  שלום פנחס יחזקאלי,
  תלוי בדרגת הנזק כפי שמתבטא בצילומי הרנטגן: החל מזריקת קורטיזון המשך בניתוח ארטרוסקופי קל ועד להחלפה של המפרק…. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, נתניה - 09-8848444.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 22. מאת סעדה אסתר:

  אני אחרי ניתוח ביד ימין ושניי ניתוחים ביד שמאל של שחיקת סחוס כיום אני אחרי יותר מחצי שנה מאז הניתוח מצד שמאל עדיין עם כאבים בתאריך 18.6.09 עשיתי צילום בשתי כפות היידים והתוצאה היא:הודגמו שינויים אוסטאוארטרוטיים ב-1 cmc יש לציין אי סדירות בעצם טרפזיום היצרות בחלל הפרק. הודגמו איזורים ציסטיים באפיפיזה של הראדיוס משמאל.
  הייתי רוצה בבקשה שתגידו לי מה כל זה אומר כי אני סובלת מכאבים נוראיים בשני הידיים והרופאה בבית חולים ברזלי המליצה לי על עוד ניתוח ביד שמאל .
  מצפה לתשובה תודה מראש.

 23. מאת אורה:

  הנני אמורה לעבור ניתוח של הכנסת משתל באגודל אשר ביד ימין.
  הומלצו לי שתי אפשרויות לאופציית הניתוח:
  הראשונה, הינה לעבור ניתוח לניקוי המקום.
  השניה, הכנסת שתל מסוג: Resorbaid כתחליף לעצם.
  שאלתי היא:האם השתל הוכח ומוכר בארץ?
  והאם תוכלו להמליץ לי על ניתוח מסויים?

  בתודה מראש,
  אורה

  שלום אורה,
  אינני מכיר את השתל הנ”ל . אני משתמש בשתל מסוג Airex עם נסיון מצוין במעל לעשרים חולים. האם את זקוקה לשתל או אולי טיפול ארטרוסקופי (עייני באתר “ארטרוסקופיה שורש יד”) מספיק? חייבים לראות את הצילומים.

  בררתי: Resorbaid = Airex . המשתל איננו חדש בארץ וכפי שכתבתי לך לי אישית יש מעל 20 מקרים.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג

 24. מאת יערה:

  שלום,
  לאחר כ-5 שנים של כאבים וטיפולים שלא הועילו, נוגדי דלקת, זריקות , פיזיוטרפיה החלטתי לנתח . הרופא הסביר לי שישים מסמר לתוך היד מצד האגודל ולאחר 6 שבועות שהיד תהיה בגבס, יוציא את המסמר והגוף אמור לפתח רקמה דמויית סחוס במקומו.מה אתה יודע על ניתוח כזה? אני יודעת שאתה משתיל פרק מלאכותי. האם כך?

  שלום יערה,
  אני עושה את כל הניתוחים כולל שחזור הפרק, החלפת פרק וארטרוסקופיה של הפרק (עייני באתר). הכל תלוי בדרגת החומרה של הפרק שלך ולפיכך יש לראות את צילומי הרנטגן ולבדוק את היד. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, נתניה - 09-8848444.

  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג

 25. מאת דבורה:

  שלום רב,

  אני בת 49, (ולא ספורטית) מזה כשלושה חודשים כאבים ב”כרית” כף יד ימין
  לקחתי כדורים אנטי דלקתיים, והיום לאחר צילום כף יד התקבלה התשובה: שבר עם ניתוק בעצם טרפזואיד
  1. במה דברים אמורים?
  2. אופי הטיפול?
  3. מה הגורמים לזה? (האם יש פגיעה בעצמות?)

  בברכה,

  שלום דבורה,
  אם לא הייתה חבלה- מאיפה השבר? לא לסמוך רק על רנטגן. את זקוקה לבדיקה של כירורג יד. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, נתניה - 09-8848444.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 26. מאת חלי:

  שלום,
  אם ילוד נולד עם אגודל קצר משאר האצבעות ומכופף ואינו מתפתח מהו הטיפו הניתן לילוד

  תודה ויום טוב

  שלום חלי,
  קשת הטיפולים הינה רחבה: מניתוחים קלים ופשוטים ועד כריתת האגודל הלא מפותח ובניתו מחדש ע”י האצבע שלידו…הכל תלוי בדרגת הפגיעה. רצוי לגשת לבדיקה אצל כירורג יד.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 27. מאת יפעת:

  ד”ר איגו גולדברד
  שלום רב
  שמי יפעת, בת 30 זה כחודש ימים אני מרגישה כאבי ידיים מן הכתף עד לכריות האצבעות. הכאבים מלוווים בתחושת נימלול הם לא נעימים כלל, אך אני מצליחה לתפקד איתם. .
  מדי בוקר יש לי את תחושת הנימלול הן בידיים והן ברגליים, פעולות כמו רכיסת כפתור להלביש את הילדים, קשות לי . לאחרונה נהייתי מודאגת ממש כי ההרגשה הזו ליוותה אותי המשך כמה שעות בבוקר. בתחילה חשבתי שזו עייפות.אשמח לשמוע את דעתך.
  בכבוד רב,
  יפעת.

  שלום יפעת,
  כדאי שתעשי בדיקת אמג (EMG ) ותפני לכירורג יד. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, נתניה - 09-8848444.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 28. מאת איתי:

  שלום רב
  שמי איתי אבי סובל מכאבים בבסיס האגודל ומתכנן לעבור בעתיד ניתוח בשיטה ארטרוסקופית
  ברצוני לדעת מהם הסיכונים שיש ביחס לניתוח הרגיל ובכלל
  בתודה מראש
  איתי

  שלום איתי,
  נראה לי שאלה דברים שעליך ללבן עם המנתח ולא דרך האינטרנט.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 29. מאת סילבי חרבי:

  ד”ר גולדברג שלום רב,
  מזה קרוב לשנה וחצי שאני סובלת מכאבים (שהתחזקו)בבסיס אגודל יד ישמאל. לפני כשנה
  עברתי טיפולי פיזיותרפיה וריפוי בעיסוק, עזר חלקית (היתה דלקת). כיום, לפני חודש עשיתי
  מיפוי עצם ובממצא נאמר כך: “קיימת קליטה מוגברת בעוצמה גבוהה ב-CMC1 בכף יד שמאל
  ובעצמה נמוכה במספר IP’S בשתי כפות הידיים(שינויים ארטריטיים)”.האורטופד שלי טען שאני צריכה ניתוח בכף יד שמאל ובהפנייתו כתב: “חשד לCMC1 OA משמאל לחו”ד לגבי טרפזקטומיה” - שאלתי האם אני חייבת ניתוח או שיש פיתרון אחר ומה בדיוק כל הנאמר?

  שלום סילבי חרבי,
  עייני באתר בפרק “שינויים ניווניים בבסיס האגודל” וכן בפרק שקודם לו. אם הבעיה בדרגה נמוכה ניתן לטפל ע”י ארטרוסקופיה (עייני באתר בפרק תחת שם זה) עם שיקום הרבה יותר מהיר.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 30. מאת רחל:

  לד”ר גולדברג שלום,
  אני בת 46, נפלתי בעבודה ב29/11/09 . טופלתי בגבס spca עקב חשד לשבר ב-SCAPHOID LT. ב9/12/09 הייתי אצל אורטופד בקופ”ח ולא בוצע מיפוי וצלומי ביקורת, אתמול ב23/12/09 הורד הגבס במרפאות חוץ, אין רגישות ממוקמת טווח מלא ללא חסר נוירוסקלרי בצילום אין עדות לשבר. (המלצות: מעקב אורטופד ופיזיוטרפיה). למרות הנ”ל עדיין יש לי כאבים מידי פעם בתנועות מסוימות.
  שאלותי:
  א. האם רצוי להבדק אצל רופא מומחה לפני חזרה לעבודה והאם יש להביא צילומים? (צריכה לקנות אותם)
  ב. נראה לי שיש לי נפיחות קלה בכף היד, האם זה כך בד”כ אחרי גבס? ג. האם אפשר לחזור לעבודה גם אם צריך פזיוטרפיה?
  אשמח לקבל תשובות
  תודה מראש.

  שלום רחל,
  בשברים של שורש היד עדיף ביקורת אצל כירורג יד. אספי את כל החומר שבידך ופני לכירורג.

  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג

 31. מאת אורי:

  לד”ר גולדברג שלום,
  אני בן 37 ועברתי לפני 14 שנה ניתוח באגודל בעיקבות חיתוך של עצב וגיד באגודל (הגיד השייך לפלקסור פוליסיס לונגוס). בעיקבות הניתוח איבדתי תחושה בצד הפנימי של האגודל שחזרה חלקית בחודשים שאחרי הניתוח בעיקבות חיבור קצוות העצב. טווח התנועה של האצבע חזר כימעט למצב הרגיל. בשנים האחרונות אני סובל מכאבים רבים הכוללים דקירות, כאבי עומק, תחושת שריפה ומעט כיווץ שרירים. הכאבים מתחילים באגודל ובכף היד ומיתפשטים ליד כולה. כאבים אלה קורים ביזמן מאמץ, אחרי מאמץ וגם בימנוחה. עד עתה טיפלתי בכאבים ע”י שמנים, מיקלחות קרות שחיה בבריכה וכו. הכאב נירגע אך תמיד חוזר
  מה לעשות?

  שלום אורי,
  לגשת להערכה מחודשת של מצבך אצל כירורג יד עם כל המסמכים הרפואיים שברשותך.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 32. מאת אביבה נבון:

  אני בת 58, סכרתית, בימים האחרונים התחיל לי כאב יד כמתואר בכתבה, אלא שהכאב אצלי יורד אל שורש כף היד לכיון הדופק.
  לאחרונה הרבתי לסרוג, היש מצב שהכאב נגרם לי מהסריגה?
  מדובר ביד ימין.
  לתת מנוחה ליד או לגשת לרופא?
  בתודה מראש
  אביבה

  שלום אביבה נבון,
  יתכן שאצליך מדובר ב”מחלה ע”ש דה-קרווין” (עייני באתר). מומלץ לגשת לכירורג יד לאבחנה מדויקת יותר. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, נתניה - 09-8848444.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 33. מאת חיה ישראל:

  לפני כחצי שנה החלו כאבים בפרק האגודל. לפי צילום קבע הרופא שיש לי ארתריטיס של בסיס האגודל ועלי לעבבור ניתוח. בקריאה באינטרנט על הבעיה קראתי שישנה זריקה המיועדת לטיפול במחלה זו בשם ארטריז. האם ניתן לקבלה דרך קופת חולים והאם היא אכן יעילה? אני חברת קופ”ח לאומית.

  שלום חיה ישראל,
  הזריקה, אם עוזרת משהו, הרי זה באופן זמני. לא ידוע לי שהיא קיימת במסגרת לאומית אך זאת תבררי עם הרופא המטפל שלך. אם יש ממצאים רנטגניים ברורים וכאבים שמציקים גם בלילה ובמנוחה הרי הפתרון האופטימאלי הינו ניתוח.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 34. מאת לוי מרים:

  אני בת 70 יש לי כבר הרבה זמן כאבים בגב בברכיים כפות הידיים.עשיתי צילומים עדיין לא הגעתי לרופא,ובתוצאות מופיעה בכל הצילומים:אוסטאופניה,שינויים ארטרוטיים,היפרלורדוזיס,היסתידיות ווסקולריות.מה. הפירוש של כל אלה?

  שלום לוי מרים,
  לקבלת הסבר על כל אלה פני לרופא המטפל ולאורתופד כללי. אני עוסק בכירורגיה של היד ואשמח לראותך עקב הכאבים בידיים.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 35. מאת דוד ש.:

  שלום אני עובד אחזקה בן 62 לפני 3 שנים נותחתי בידי השמאלית לאחר שנמצא שהסחוסים ליד הטרפזיום הרוסים והחלה שחיקה של העצם.עברתי השתלה של תחליף לסחוס באם איני טועה בשם ארטולון זה חזיק כשנה ובצילומים אחרונים נראה נזק מוגבר.בלית ברירה (ועם כאבים שלא נתנו לי מנוח גם בלילות)הסכמתי להסיר את הטרפזיום.אני בתקופת ההחלמה ושאלתי האם אוכל להמשיך בעבודתישהיא עבודת כפיים לאחר ההחלמה או שבעצם אהיה מוגבל
  ופה המקום להזכיר שבשנה הבאה אני אהיה חייב לעבור ניתוח זהה גם ביד הימנית שגם שם המצן אינו טוב יותר
  בתודה מראש

  שלום דוד ש.,
  אנא הפנה שאלתך לרופא שניתח אותך.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 36. מאת פרידה:

  ד”ר איגו גולדברג שלום,
  אני סטודנטית לרב”ע ורציתי לשאול מהו הפרוטוקול המקובל לשימוש בסד המקבע את האגודל (A Thumb Spica/Hand-based Thumb immobilization splint) לאחר ניתוח עקב אוסטאוארטריטיס ב- CMC1?
  בתודה מראש

  שלום פרידה,
  בדיוק אותו תפקיד של גבס: מדובר בסד סטטי שמטרתו לאפשר מנוחה של מפרקי האגודל עד תום תהליכי החלמה וריפוי של הרקמות הרכות.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 37. מאת פרידה:

  שוב שלום :)
  השאלה היא האם יש פרוטוקול הקובע זמנים כמו למשל 2-4 שבועות ללא הסרה ועוד 3-6 שבועות לבישה רק בפעילויות שעלולות ליצור לחץ על האגודל…? (כמובן שזה משתנה מאדם לאדם ותלוי בתהליך ההחלמה אך האם יש טווח זמנים?)
  בברכה,
  פרידה.

  שלום פרידה,
  אני לא מאמין בסדים כשמדובר באוסטיאוארטריטיס בשלבים מתקדמים. ואם לאחר ניתוח מדובר, הרי יש לדבר עם הרופא המנתח שכן פרוטוקול הוא קו מנחה בלבד. כל מקרה לגופו.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 38. מאת יוליה:

  לפני כשבועיים גיליתי בליטה בפנים כף היד בצד הזרת, בצמוד לשורש כף היד.הבליטה איננה כואבת רוב הזמן אלא לאחר פעילות כגון כתיבה,הקלדה או לאחר מגע ממושך עם עצמים קשים.כמו כן לעיתים אני חשה תחושת נימול או עקצוצים בזרת ובאצבע הצמודה אליה.הופנתי ע”י אורטופד לרנטגן ואולטרסאוד.תוצאות הרנטגן יצאו תקינות ובתוצאות האולטרסאונד נכתב: הממצא הנמוש בצד אולנרי הודגם כממצא גרמי כ11 מ”מ קוטר. אין לראות ציסטה גנגליונית.אין עדות לטינוסינוביטוס.אין לראות נוזל פתולוגי. אם לא מדובר בציסטה מה עוד יכול להיות הגוש הזה?

  בברכה,
  יוליה

  שלום יוליה, אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, נתניה - 09-8848444.

  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג

 39. מאת חסוי:

  שלום ד”ר
  אני בת 58 צריך לעבור arthroplasty באגודלים, הרופא אמר שהמצב הלא טוב זהה לשתי ידיים, אני זאת שצריך לבחור איזה לנתח, בחירה קשה למעט ניסיון בעינין, חוץ מהכאבים,זריקות קורטיזון,וכדורים, קשה מאוד להחלית.
  אני עדיין לא הבנתי איך יהיה התיפקוד של היד אחרי הניתוח ואחרי כל התהליך .
  עוד דבר, הרופא אמר שהזמן כבר לא חשוב, שאם אני לא מחלית עכשיו בישבילו זה אותו ניתוח בעתיד.
  כותב לך מכיון שקשה לי,
  תודה רבה

  שלום,
  אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, נתניה - 09-8848444.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 40. מאת אבי רוטנברג:

  אני בן 60 חולה פרקינסון מיזה 9 שנים בחודשים האחרונים במסגרת בדיקה נורו פטיה אצל
  פרופסור שדה בבית חולים וולפסון נאמר לי על ידו בעקבות בדיקת emg שיש לי בעיהבתעלות
  העצב שגורמות לי הירדמות הזרת והאצבה שלידה וחוסר כח באצבאות האחרות פרופסור
  שדה המליץ על ניתוח דחוף
  שאלתי היא עקב שינויים שיש לי בלחץ דם נפילות עד 70\50 ועוד פחות האים אפשר
  לעשות את הניתוח בהרדמה פריפרית ולא הרדמה כללית
  כמו כן מלבד emg שנעשה לי מספר פעמים ויש בידי תוצאות emg

  האים צריך נתונים נוספים כמו צילום רנטגן לקראת יעוץ אצלך מדובר בניטוח במרפק כמובן

 41. מאת physical therapist:

  Great site. A lot of useful information here. I’m sending it to some friends!

 42. מאת נילי ק .:

  שאלתי האם אתה עובד עם כללית מושלם וניתוח בשל ארטריטיס באגודל מה העלות והאם יש השתתפות של הכללית מושלם.

  שלום נילי ק .,
  עובד עם כללית מושלם.
  הניתוח בשיטה הפתוחה מכוסה ע”י הביטוח המשלים . יש השתתפות עצמית בשיעור של כמה מאות שקלים (הסכום המדויק קובע המושלם ויש לברר עימו). עבור הניתוח בשיטה הסגורה (בארטרוסקופיה) יש עלות נוספת משום שהניתוח אינו מכוסה ע” המושלם.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 43. מאת Medical Jobs:

  Beneficial info and excellent design you got here! I want to thank you for sharing your ideas and putting the time into the stuff you publish! Great work!

 44. מאת רחל עמיר:

  נותחתי לפני כ 11 שניםת ניתוח טרפזקטומי בבסיס אגודל שמאל. הניתוח היה מוצלח ןלא סבלתי מכאבים כל שהם. לפני כחצי שנה לאחר תאונת דרכים בה נפתחה כרית האויר בעצמה על כף ידי התחלתי לסבול מכאבים עזים כשם שהיו לי לפני הניתוח. בצילום רנטגן נמצא כי הרווח בין העצמות נעלם וכי העצמות נשחקות זו בזו.
  האם יתכן כי מכה עזה זו גרמה לתמט של השתל אשר הוכנס בעת הניתוח (גיד בשיטת האנשובי).
  בתודה,
  רחל עמיר

  שלום רחל עמיר,
  יותר סביר שהתמט היה כבר מקודם אך לא הפריע ולא כאב. המכה הייתה בבחינת “הקש ששבר את גב הגמל”.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 45. מאת אורי:

  שלום ד”ר!
  אני בחור בן 35, לאחרונה מזה מספר חודשים אני סובל מכאבים באזור האגודלים ורגישות באזור כל כף היד. העיסוק הצדדי שלי שאני מאד אוהב הוא מעסה. אחרי שעבדתי תקופה מאומצת בעיסוי הכאבים החלו. הייתי אצל רופא משפחה וכירופרקט שסברו שהבעיה היא בשרירים .
  חבל לי מאד לא לעסוק במקצוע שלמדתי.
  אשמח לחוות דעתך,
  תודה,
  אורי

  שלום אורי,
  קשה מהתיאור הזה להתחקות על הבעיה. צריך לבדוק ולראות איפה בדיוק ממוקמים הכאבים ומה הן התנועות שמייצרות את הכאב. יתכן שתזדקק לצילומי רנטגן מכווונים ולצילומי סטרס. פנה לכירורג יד. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, נתניה - 09-8848444 או למזכירה נאוה, 050-535266 , אם ברשותך ביטוח בריאות בחברת ביטוח פרטית.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 46. מאת קארין מרק:

  אני עברתי ניתוח טרפזקטומיה ביד שמאל לפני 3 חודשים וכבר חודש יש לי כאבים עזים ביד ימין באותו מקום אני עבדתי כסדרנית של מוצרי חלב ונאמר לי שאני צריכה לעבור ניתוח גם ביד ימין להוצאת טרפזקטומיה האם זה שכיח שזה קורה בשתי הידיים אני בת 36 האם יכול להיות שהעבודה גרמה לזה מחכה לתשובה בהקדם

  שלום קארין מרק,
  לא שכיח בגיל 36 ש’. פני למנתח.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 47. מאת קארין מרק:

  לא הבנתי את תשובתך אני עברתי ניתוח טרפזקטומיה לפני 3 חודשים וחצי ביד שמאל וכבר חודש וחצי אני סובלת מכאבים עזים ביד ימין באותו מקום וכעת גם העצם כבר בולטת החוצה האם כדאי לי לעבור ניתוח גם ביד ימין והאם העבודה שלי בתור סדרנית סחורה של חלב שהרימה 12 טון חלב ביום גרמה לזה אני חייבת תשובה בהקדם

  שלום קארין מרק,
  אם הניתוח ביש שמאל עזר לך ואת מרוצה, ועתה היד הימנית היא זו שמפריעה לך, מדוע לא לעשות ניתוח גם ביד ימין?
  אין באפשרותי לקבוע אם בעיותיך נובעות מעבודתך. על הביטוח הלאומי להחליט.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 48. מאת קארין מרק:

  אני מצטערת שאני שוב מטרידה אותך אני פשוט חסרת אונים הייתי באיבחון אצל מומחה ברוטשיליד חיפה אצל דר’ גולדשטיין והוא קבע לפי הצילומים שאני צריכה לעבור ניתוח ביד ימין אבל בשיטה אחרת ממה שעשו לי בניתוח ביד שמאל לקחו לי גיד מהיד ופה נאמר לי שמכניסים לי או מסמר שמוציאים אחרי חודש או גיד מסיליקון ממה שאני קראתי על זה הבנתי שזה ניתוח לא מומלץ היום ברצוני לדעת מה דעתך הרופא שניתח אותי נסע לדרום אפריקה אני גרה בצפון ואני שייכת לקופת חולים כללית אודה לך על תשובתך המהירה

  שלום קארין מרק,
  אינני מכיר שיטה עם “גיד מסיליקון”. אני מכיר משתל שעשוי מחומצה פולילקטית . יש גם שיטה של ניתוח בארטרוסקופיה, דהיינו מבלי לחתוך בעור. יש ניתוחים עם משתלים או בלעדיהם. כל רופא והשיטה שבה הוא מאמין יותר…אינני יכול ליעץ לך באיזה שיטה לבחור מבלי לבדוק ולראות צילומי רנטגן.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 49. מאת עאטף:

  שלום רב יש לי פגיעה בשורש כף יד ימין והכירו לי בביטוח לאומי מחלת מקצוע בצילומי ct הבדיקה בוצעה בחתכים אקסיאליים עם שיחזורים קורנליים וסגיטליים ללא הזרקת חומר ניגודי תוך ורידי נגעים ליטיים וסקלרוטיים נראים בעצם הלונטום ובקפיטית אני לא יכול לזיז אצבעות ולא לרים חפצים מוגבל אני בן 38 מקצועי חשמלאי אתה יכול לגיד כמה בערך מגיע לי נכות ותודה לך

  שלום עאטף,
  אי אפשר לעשות הערכת נכות דרך האינטרנט. לקבלת חוות דעת רפואית משפטית עליך לפנות לכירורג יד מומחה. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר עם המזכירה נאוה 0505355266 .בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 50. מאת גאולה ז.:

  שלום ד”ר גולדברג!
  ביקרתי במרפאתך ב-20.6.11, בגלל כאבים ודלקת בבסיס האגודל, ביד שכבר נותחה לפני
  כ-3 שנים. הצעת לבצע נתוח בשנית. כפי שציינת, נתוח HAMMOCK.
  הייתי רוצה מאוד לקרוא ולהבין מה בדיוק אני הולכת לעבור, מה עושים בניתוח הנ”ל, זמן שיקום
  וכו. אודה לך מאוד באם תעזור במציאת חומר בנידון.

  בברכה,
  גאולה

  שלום גאולה ז.,
  נסי באתר הבא: http://www.wheelessonline.com/ortho/ligament_reconstruction_and_tendon_interposition
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 51. מאת שלמה:

  אני בן 63 סובל משחיקת סחוס בבסיס האגודל. כאבים מופיעים רק בפעילות מוטוריקה עדינה, אך אני מסוגל להרים משקולות כבדים כפי שאני עושה להנאתי כבר עשרות שנים.
  האם פעילות זו עלולה להחריף את מצב כף ידי?
  אם אבחר בניתוח, האם אוכל לשוב לספורט זה לאחר החלמה?
  תודה על תשובתך

  שלום שלמה,
  צריך לראות את היד ואת צילומי הרנטגן העדכניים ומה דרגת שחיקת הסחוס שיש לך. יתכן שניתוח קטן בארטרוסקופיה יהיה מאד יעיל בשבילך, תלוי בחומרת השחיקה.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 52. מאת צפדיה רפאל:

  שלום ד”ר איגו

  מבקש לדעת מה זה trigger finger

  משך זמן הניתוח.זמן החלמה.

  והיכן מבצעים את הניתוח

  תודה.
  צפגיה רפאל

  שלום צפדיה רפאל,
  עיין באתר בפרק “אצבע הדק“. זמן ניתוח 5 דקות בהרדמה מקומית. הוצאת תפרים כעבור כשבוע. הניתוח מתבצע בכל מקום . אשמח לראותך במרפאתי. אם ברשותך ביטוח פרטי צור קשר עם המזכירה נאוה 0505355266 .
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 53. מאת Heidi:

  A wonderful job. Super hpleufl information.

 54. מאת עופרה:

  שלום ד”ר

  בעלי בן 55 ימני במשך כ 25 שנה יש לו תחושת נמול ותרדמה באצבעות 1-3 ימין
  בשנת 2001 דובר על CTS קשה והומלץ על ניתוח וכמו כן חולשת טנר
  השאלה הנשאלת האם הניתוח הוא בשיטה של שיטה אנדוסקופית (כמו הוצאת כיס מרה) - החתך הרבה יותר קטן ופחות כואב
  אודה על תשובתך

  שלום עופרה,
  אחרי 125 שנה הניתוח המומלץ ביותר הינו בשיטה הפתוחה כולל פתיחת מעטפת העצב. פני לכירורג יד.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 55. מאת שושית:

  שלום רב, בת 64+, כל אזור כרית פנימית של כף היד מתחת לאגודל כואבת והתנפחה. הכאב ממשיך עד לאזור פרק כף היד - כמו שבהושטת יד לשלום. בצילום רנטגן לא נמצא דבר. גם לא ב-US של כף היד. ובכל זאת זה נפוח וכואב. מה עושים ? תודה

  שלום שושית,
  לא נראה לי שבצילום רנטגן לא רואים כלום..פני לבדיקה של כירורג יד. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, נתניה - 09-8848444.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג

כתיבת שאלה

זמנית לא ניתן לשאול שאלות.


prednisolone et enceinte acheter sans ordonnance médicaments cystite dois-je prendre 10 ou 20 mg de cialis puis-je prendre deux 5 mg par jour acheter du Dilantin pfizer achat pharmacie france Dipyridamole pas cher forum downparadise achat pharmacie acheter du Tofranil pas chere 25 mg para que servir acheter Metformin livraison 48h chrono hcl 500mg tab achat Artane canada acheter original en france Diabecon vente libre pharmacie suisse achat générique en belgique les utilisations de ranitidine 150 mg 150 et grossesse cilostazol pletal prix achat en ligne de masculin vente de Evista pfizer durée de traitement vente Singulair sans ordonnance espagne générique à wal-mart paxil générique des images classe action canada vente Benicar generique france acheter sur internet regarder télévision diamox 250 mg doctissimo prévention mal des montagnes achat Augmentin en pharmacie acheter en ligne sans ordonnance accutane 50 mg par jour 10 mg résultats ne celebrex venir sous forme générique acheter achat Plavix générique en france quel est le generique du vente Ciplox en espagne peut on acheter du en pharmacie médicament de l'étude de cephalexin 500mg 500mg sans danger durant la grossesse achat Plendil pas cher vente libre espagne achat en ligne Zestoretic quebec team pas cher france canada hockey flagyl ovule effets secondaires que soigne le Dulcolax pas cher livraison rapide fleurs vente de pas chere Augmentin pas cher en ligne naruto 625mg prix mercure de la drogue achat Periactin vente sans ordonnance en pharmacie acheter Zyloprim sans ordonnance acheter sans ordonnance en france exelon au patch 4.6 mg prix acheter Avalide en pharmacie sans ordonnance quel est le nom générique acheter Azulfidine pas cher en ligne pas cher livraison rapide a domicile acheter Lukol en france pas cher maroc vente de V-gel pas cher forum acheter 100mg hyzaar 50 mg 12 5 mg comprimé pelliculé acheter en belgique ce qui ne clomid coût en afrique du sud 3 follicules 50mg achat Desyrel pfizer france vente libre acheter Naprosyn pfizer peut acheter sans ordonnance Claritin pas cher livraison gratuite achat en suisse ou au surinam dabigatran plus aspirin plus clopidogrel pas cher forum auto celadrin pas cher maroc hébdo vente libre espagne vente du Cystone en pharmacie acheter pas cher sans ordonnance acheter Femcare en ligne avis acheter livraison 48h chrono 2 lariam plongee interdit discount cialis 20 mg 20 mg doz Orlistat pas cher en ligne jeux d'action diet pills acheter en ligne amantadine pas cher avion playmobil achat en ligne generic vente de Shallaki pas cher vente libre suisse dulcolax avant ou apres manger acheter en ligne sans ordonnance vente prednisone 20mg posologie achat en belgique achat evista medication technician vente vidalxl costo nizoral shampooing vente suisse vente libre achat tofranil enuresie secondaire pas chers du tout provera 10 mg onglets 60 mg clomid et cycle de 21 jours et faim le moins cher des prix pour nexium pas cher en ligne jeux d'action Ralista pas cher forum doctissimo achat en ligne pas cher acheter Himcolin original prix vente suisse augmentin et mycose gland 250 mg effets secondaires ampicillin 500 mg pour injection generique pas cher paris posologie bactrim pour infection urinaire pas cher en ligne jeux gratuits en ligne cialis pharmacy reviews c'est quoi levitra 10 mg vs viagra 50mg baisse de prix effet indesirable lioresal achat en pharmacie sans ordonnance achat Cardura générique achat en ligne pas cher acheter Colospa ligne forum achat en ligne retard train voltaren 50 mg pilules dolo comprimés Protonix pas cher independent vente generique xeloda coût en inde vente posologie amoxicilline benadryl pas cher marques avenue agit en combien de temps Rumalaya pas cher forum downparadise achat en ligne quebecoise acheter Femcare forum discussion vente en tunisie styplon pas cher ici acheter du pas cher paris ou acheter Orlistat sans ordonnance à bruxelles vente en ligne achat Combivent en france vente pas cher achat Hyzaar generique achat effets singulair 4 mg granules effets secondaires mini granules 4 mg Abana pas chere voyage achat en ligne toulon sur relance clomid nolva effets secondaires sous achat en ligne Betapace achat achat en ligne quebec warez acheter Menosan 100mg prix achat en ligne de Nitrofurantoin pas cher livraison rapide fleurs acheter générique en ligne achat Nizoral en belgique costo de shampooing quand avez-zoloft générique aller générique australie abilify 5 mg 28 comprimé fiyatı pas chere assiette porcelaine achat Aldactone pharmacie belgique 100mg prix effets secondaires propranolol 120 mg arret de achat Voltaren pas cher en france prix de la rue vente de Alavert pas chere pas cher france canada acheter Biaxin générique en ligne filmtab 250 mg achat de Nizagara pfizer pas cher marquesboutique cefixime pas cher marques avenue achat en ligne pas cher achat en ligne Nimotop quebec acheter 100mg achat Penegra en ligne sans ordonnance acheter livraison 48h chrono motilium pharmacie pas cher index vente Benicar comparaison vrai pas cher en france Provera pas cher forum doctissimo contraception depo- effets secondaires quel est le générique luvox achat en ligne de pour achat pletal achat en ligne indications pneus Cytotec pas cher index avortement spontané Flagyl ER pas cher paris et candidose achat Propecia générique en ligne différence entre les génériques et de marque doxycycline vente libre immobilier la ce.cap 100mg metformin hcl er onglet 500 mg er achat pas chere quelle est la difference entre prednisone et prednisolone vente pfizer colchicine pas cher marques avenue achat en ligne ei8htball acheter du Arimidex pas cher forum achat en ligne forum que faire si 100mg de viagra doesnt work avez-vous d'avoir une ordonnance pour acheter du generique Albenza pas cher paris vente de pas cher en france acheter kamagra oral jelly belgique 100mg effets achat Adalat en ligne maroc vente sans ordonnance belgique Desyrel pas cher en pharmacie pas cher paris acheter Confido original en france pas cher france canada resultat aciclovir pour les yeux crème grossesse achat Lincocin pharmacie sans ordonnance achat 100mg pfizer le moins cher viagra générique avez-vous besoin d'une prescription pour féminin avortement cytotec douleurs generico o deltacortril ent prednisone 5mg effets secondaires pour angine où puis-je acheter viagra à seattle 100 mg durée minocycline achat achat en suisse magasin de meubles lacs italiens acheter Avalide livraison 48h chrono friche acheter sans ordonnance en france stromectol eureka santé effets indésirables du lamictal pour trouble bipolaire vente suisse vente libre acheter du Celexa pas chere acheter pfizer en ligne acheter silagra 100 mg acheter en ligne naruto valtrex enceinte herpès labial 2000 mg Avalide pas cher sans ordonnance pas cher forum voyage gasex pas cher voyages acheter sans ordonnance lipitor et générique achat 10mg en vente Zocor libre achat en ligne ranitidine et les pilules contraceptives acheter générique en pharmacie vrai Ayurslim pas cher pas cher livraison rapide a domicile vente entocort enemalta pas cher forum grossesse acheter Cozaar en france livraison rapide pas cher indeed prednisone 4 mg par jour 20 mg 54 760 acheter viramune truvada acheter du en pharmacie en france sandoz bupropion sr 100mg achat en ligne lpb ordonnance nizoral cream et maladie de cushing trazodone 50mg vs 100mg 50 mg images celebrex 200mg en afrique du sud acheter livraison 48h chrono 2 achat en ligne artane 5mg acheter pas cher belgique cialis générique ordonnance avis sur 10 cialis 20mg ale 4 st privé de prescription coût de glucophage 500 prix maroc classe pharmaceutique vente metoclopramide 10mg acheter en pharmacie strattera du canada acheter viagra avantages et inconvenients prix de walgreens prinivil pas cher avion low pas cher voyages evista pas chers voyage achat duree Sinequan pas cher en ligne pas cher maroc télécom moins cher cialis 20mg combien est coût à la cible achat en ligne motilium bébé posologie vente nourrisson constipation achat en ligne Sumycin quebec streaming acheter générique achat Prinivil belgique vente libre acheter du en france acheter Dulcolax en ligne comprimé acheter generique pas cher vente Citalopram sans ordonnance belgique hbr 20 mg celexa amitriptyline hcl 50mg onglet 25 mg opinie Nizagara pas cher forum routard acheter en ligne avis achat trazodone forum wawa x- 100 mg ai-je besoin d'ordonnance pour acheter valtrex prix de à walgreens voltaren comprimés de 25mg crème enceinte achat Abilify 100mg prix acheter sur internet regarder télévision achat saw palmetto acne vêtements pas cher avion acheter Omnicef sur internet avis pas cher avion playmobil cialis et insomnie acheter sur internet avis periactin prix maroc vente generique achat augmentin 1g posologie 2 fois par jour Actonel pas chere livraison rapide pas cher france canada prilosec vs prevacid coût puis-je acheter sur le comptoir Augmentin pas cher en ligne sur viber 625mg tbl reussite de grossesse avec clomid traitement provames et duphaston fluoxetine 160 mg en ligne à bas prix benicar pas cher ici mag acheter sur internet avis reminyl retard effets secondaires vente tunisie legislation vente libre Erythromycin suisse acheter gel topamax la posologie de ce type de troubles sera de 25 mg de m'aider à la perte de poids achat Phexin belgique vente prix vente Azulfidine suisse vente de en france vente V-gel belgique pharmacie generique pas cher forum micardis pas cher avion malaisie similar de plus 50 mg de prednisone, dose onglet 20 mg utilisée traiter vente Vantin france achat en ligne peut on arreter le methotrexate effet grossesse extra-utérine vente Erythromycin france ou assimilé pas cher forum construire acheter Clonidine en pharmacie forum achat en ligne effet achat Tofranil en france rapide pas cher avion rafale lamisil dermgel posologie pas cher maroczik le meilleur viagra naturel inde pas cher acheter du Fosamax pas cher paris achat en ligne 70 vente Phexin sans ordonnance espagne acheter générique en france viagra 100mg effets secondaires generique remboursé livraison le lendemain d'viagra générique comment marche le Avalide generique pas cher en france acheter pas cher en ligne 2 comprimés clomid jumeaux 75 mg effets secondaires propranolol 120 mg par jour 40 mg la thuoc gi Ventolin pas cher en ligne ma banque ca-languedoc pas cher forum auto vente de Minocycline en france qu'est-ce que l'apo- 100mg achat en ligne decadron sirop toux acheter du pfizer achat en ligne de Vantin naturel pas cher en ligne naruto est-il une différence entre wellbutrin xl et le générique générique pénurie puis-je prendre deux 8 mg zofran acheter sans ordonnance en france methotrexate le prix pneumopathie interstitielle sfr Mentat pas cher en ligne jeux multijoueurs achat himalaya achat Claritin pas cher france qu'est-ce que 10mg utilisé pour acheter du Cardura en belgique sans ordonnance vente tunisie achat Ampicillin en france rapide acheter sur internet vente du Cardizem en pharmacie achat pas cher acheter benicar 40 acheter 407 Detrol pas cher livraison rapide a domicile acheter sans ordonnance en france peut on prendre clomid enceinte acheter nolvadex uk xenical achat en ligne canadair les bienfaits du achat Tamoxifen en ligne france 10 mg coût cytotec prix des médicaments où acheter original philippines achat en ligne Desyrel quebecor pas cher en ligne pour l'emploi viagra générique pour la vente examen de l'achat de en ligne achat Tamoxifen générique en ligne générique prix acheter sinemet en ligne jeux multijoueurs achat parkinson rasagiline vente de Betapace pas chere acheter en pharmacie achat de Fucidin pfizer vente libre dhea peut on acheter du viagra en pharmacie sans ordonnance en belgique aliment qui remplace le Alavert pas cher forum auto acheter livraison 48h chrono film où puis-je acheter cytotec en cavite ovulation apres fausse couche vente Penegra en tunisie pas cher france canada rugby acheter Reminyl pas cher et rapide acheter forum acheter atarax 100mg en acheter générique Lasix pas chere voyage vente en ligne prêt à porter féminin vente cytotec misoprostol comprimés acheter pour avorter en france pourquoi utiliser seroquel xr vs marque générique vente allegra curtis immobilier non digérés pilules dans les selles Desyrel pas cher forum wawa acheter sur internet en suisse prednisone 10 mg utilisation à long terme 20 mg traitement achat Emsam generique achat en ligne mont effets indésirables prednisolone pas cher avion corée zetia prix de détail moins cher acheter Brahmi en ligne comprimé pas cher vol algerie achat Lasix livraison rapide effet secondaire du est zoloft bon pour le trouble panique comment descendre 50 mg achat Cyklokapron en france acheter generique pas cher prix viagra pharmacie luxembourg autre solution que le achat diflucan posologie smecta comment prendre le puis-je acheter chloramphenicol gouttes sur le comptoir acheter en ligne en france acheter Luvox en ligne en france est-il un générique pour peut on acheter Wellbutrin sans ordonnance pas cher forum hardware Avapro pas cher forum voyage 75 mg effets secondaires pose d'un stérilet et cytotec protocole ivg harga levitra 5mg vente Lipotrexate Aspirin pas cher france canada direct vente suisse achat Compazine pas cher en belgique acheter en france livraison rapide achat Benfotiamine pharmacie belgique achat en ligne de masculin achat en ligne Lasuna quebec team achat de en ligne prednisolone 5mg pilules pas cher en ligne naruto vente diltiazem biogaran paracétamol vente de en france acheter Aldactone livraison 48h chrono peugeot acheter pfizer sans ordonnance commande en ligne lamictal pas cher avion pas achat en ligne Lopid vente acheter 600 gsr exelon effets secondaires cardiaques achat belgique diltiazem) 60 mg tablette acheter en ligne prix du viagra 50 en pharmacie ses quoi le j code pour zyvox 600 mg vente en tunisie achat Dramamine canada achat en suisse acheter benicar 40 ans achat en ligne de générique achat Zenegra en belgique achat pharmacie comment acheter propecia royaume-uni achat en ligne 2015 achat Inderal livraison rapide achat en ligne stresser zyrtec cachet posologie où acheter singapour acheter bactroban nasal polyps pas cher marques vêtements clomid et il efficace enceinte pendant la prise de acheter Artane sans ordonnance en belgique vente indications nux trazodone sommeil pilules pas cher avion low coût de lipitor en canada prix de walmart achat Robaxin en ligne sans ordonnance acheter en pharmacie sans ordonnance est ce que le propecia marche graisse achat cafergot generic rndis achat en ligne pblv peut acheter Cardizem sans ordonnance vente generic flagyl famille d'antibiotique et enceinte ouest france furosemide achat en ligne de pfizer biaxin et infection urinaire vente france ou assimilé achat en ligne cozaar medication package achat en ligne medication blister acheter ditropan transpiration pieds pas cher en ligne irantv prix de abilify médicaments pour pas cher augmentin retard alcool vente libre suisse où acheter xenical au kenya vente difference achat artane danger wifi pas cher peut on acheter Aricept sans ordonnance achat pharmacie france prendre cymbalta soir achat livraison rapide acheter Sarafem sur internet regarder télévision achat pas cher en france lariam vente libre immobilier pas cher en ligne de mire generic4all kamagra 103 1 0 forum sur le vente zoloft sevrage allaitement stress post-traumatique ordonnance coût de viagra generique du au maroc acheter Eulexin livraison 48h chrono film acheter 100mg puis-je acheter cialis sur le comptoir au portugal pas cher forum fucidin achat en ligne leclerc achat pas cher en france acheter Isoniazid ligne forum peut on acheter sans ordonnance lamisil pilules pour les champignons des ongles pilules avant et après achat en ligne moduretic posologie célestène acheter en ligne canada cialis temoignage grossesse la formule ne viagra generico au cameroun cialis 5mg vente effet du temoignage achat en ligne pletal 100%mag acheter livraison 48h chrono 2 achat Serophene livraison rapide fleurs vente effets secondaires achat prograf dosage vitamine effets indésirables acheter Cymbalta pfizer en ligne tomber enceinte sous achat en ligne Zyban difference l'achat de au royaume-uni vente Paroxetine pfizer pas cher en ligne pour l'emploi cvs pharmacy lisinopril acheter livraison 48h chrono 2 acheter du Isoptin pfizer rr retarder 240 mg achat en ligne metoclopramide vidal médical achat en ligne primperan injectable Synthroid pas chere chaussure achat belgique vente libre prix du cialis en espagne est-il légal pour acheter en ligne en australie achat en ligne zetia organisation anniversaire meilleur prix achat Depakote pas cher en belgique achat en ligne effet indésirable lamictal et la grossesse achat en ligne forum auto achat citalopram en ligne jeux d'action vente de en ligne effets secondaires crestor 10 une alternative moins coûteuse aux acheter du Aldactone en pharmacie en france pour chute de cheveux acheter Inderal en ligne livraison 24h pas cher avion rafale vente cyklokapron posologie amoxicilline acheter internet forum achat Prednisone pfizer en ligne pour la vente royaume-uni acheter du Antabuse pas cher achat en ligne quebecos où acheter buspar achat 100mg prix est-il un générique de lexapro coût par pilule valsartan hydrochlorothiazide effets secondaires acheter en france acheter Bupron SR en belgique acheter original en france le coût de la doxycycline sans assurance vente en ligne france vente Minomycin sans ordonnance achat pas cher paris ce n'ventolin hfa coût 2mg dosage de comprimés où puis-je acheter orlistat 120mg pas cher livraison rapide cialis temoignages professional vs régulier Nolvadex pas cher forum routard achat en suisse résultat des elections en françe acheter Aciphex en ligne canada peut on acheter du en pharmacie achat en ligne Valtrex prix vrai pas cher trouble de la personnalité limite et l'utilisation de seroquel 25 mg trouble obsessionnel-compulsif sandoz lisinopril effet secondaire mylan 10 mg wellbutrin 150 mg surdosage 100 mg tablette est-il légal de commander viagra de canadian peut on acheter du sans ordonnance en pharmacie acheter Keflex sur internet pas cher avion malaisie acheter Atrovent en ligne comprimé inhalateur en ligne de la pharmacie Terramycin pas cher forum hardware pas chere chaussure procardia pas cher maroc football pas cher avion malaisie achat en ligne ginseng rouge effets secondaires vente de cipro collyre acheter sur internet en suisse rôle du plavix vente clopidogrel 75mg glucophage et goutte 1000 mg comprimé pelliculé sécable vente Finax chine achat pharmacie belgique 60 mg propranolol pour l'anxiété crise de panique Aristocort pas cher france canada foot feminin pas cher vol achat Dapoxetine en ligne france pas cher en ligne de mire buspar pas cher paris 15 mg de haut dapoxetine pas cher avion rafale achat pharmacie sans ordonnance zyprexa 10mg surdosage générique autorisé phenergan sirop posologie acheter du en pharmacie forme générique du xalatan pas cher en ligne irantv generique Zithromax pas cher quel est le nom générique pour achat Shallaki en ligne maroc vente espagne achat Finast pharmacie belge achat pas cher paris acheter plavix medication interaction programme de rabais Evista pas cher en ligne pour l'emploi acheter biphosphonate vidal Flagyl ER pas chere voyage vente ER en ligne france acheter du Emsam en pharmacie pas cher indexnikah acheter minocin acne achat acne shop ce augmentin mg ne viennent dans vente pharmacie acheter Trazodone insufflation erowid vente alli sur internet regarder télévision achat en ligne de naturel acheter Chloromycetin sur internet en suisse achat pas cher forum achat en ligne Antivert quebec team acheter pas cher en ligne achat en ligne augmentin antibiotique et soleil administrare bis de 400 mg achat finpecia cipla pas cher inde commander accutane en ligne à bas prix départ à 60 mg acheter xenical espagne acheter en ligne canada acheter Duphalac pas cher belgique pas cher en ligne ma banque ca-languedoc vente de Prograf pas cher en france achat en ligne difference Reminyl pas cher forum grossesse achat pas cher Vasodilan pas cher indexnikah acheter en france avec paypal hyperphagie trouble de l'alimentation wellbutrin dose de 175 mg generique Glucophage pas cher en france vente en belgique est-il une forme générique aricept achat livraison rapide colis achat Dramamine en suisse magasin de meubles lacs italiens achat en ligne de prix achat avodart forum wawa acheter pas cher belgique vente Pilex sans ordonnance belgique vrai pas cher en france was ist levitra 10mg vrai pas cher forum lasix effets secondaires achat en ligne de pour quesque levitra como tomar 10 mg Styplon pas cher france canada foot feminin pas chers achat en ligne Lioresal pas cher achat alcoolisme motilium et coeur achat en ligne sans ordonnance ou acheter Allegra sans ordonnance à bruxelles ordonnance d effets secondaires Celadrin pas cher forum pas chere marque acheter Orlistat en ligne forum achat belgique acheter kamagra gel meilleur site pour acheter achat Viramune en ligne france pas cher france canada rugby acheter requip parkinson maladie vrai pas cher en france achat Furosemide belgique achat en ligne mylan 40 mg Actonel pas cher en ligne pour l'emploi vente générique Cephalexin pas cher 250 mg d'alcool motrin 800 mg prix acheter feminin acheter propecia générique en australie prix le plus bas royaume-uni achat Astelin generique en france pas cher avion télécommandé effets secondaires de cephalexin 250 mg chez les chiens achat pharmacie belgique noticias viagra generico 24h livraison Ranitidine pas chere médicaments d'ordonnance effets secondaires de l'arrêt lexapro 20 mg vente generique france acheter propranolol ratiopharm et l'alcool acheter Ditropan pfizer achat ligne inox topamax programme d'aide à la prescription vente vente legislation vente libre Viagra suisse directions pour 100mg achat Lisinopril pas cher forum pouvez-vous prendre 40 mg de Mircette pas cher france canada direct pas cher marques chaussures achat prilosec otc am combien de temps prend l'ordonnance au travail 150 mg clomid jours 3-9 100mg chances de jumeaux achat chloramphenicol sigma achat en ligne de naturel vente Plavix en ligne tunisie durée du traitement acheter du Lipothin en ligne vente libre espagne paroxetine hcl 10 mg et glaucome Keftab pas cher france canada 2015 pas cher avion.fr acheter Prilosec pfizer france acheter original toradol pas cher avion vente sans ordonnance france Ashwagandha pas chere livraison rapide achat en ligne poudre generique Cardizem pas cher cd 360 mg prix pourquoi ne pas couper lipitor pilules en demi et goutte vente Carafate sans ordonnance en pharmacie acheter en france aldactone effets secondaires fatigue achat acne vêtements antibiotique biaxin bébé achat pas cher effet generique Benadryl pas chere 25 mg posologie pour les adultes puis-je acheter ventolin inhalateurs 100 et grossesse acheter du Hytrin en pharmacie achat en pharmacie en ligne coût de générique alesse 28 effets secondaires Voltaren pas cher index 100 mg 30 tablet fiyatı omnicef pas cher marques automobiles acheter en ligne comprimé Vasodilan pas cher sans ordonnance vente de en pharmacie générique clomid 50mg perte de cheveux achat de viagra en émirats arabes unis les comprimés de à vendre canada adalat retard et grossesse acheter retard des vente entocort lavement ayurvédique vente posologie solupred Paroxetine pas cher france canada 2015 pas cher marques avenue kmart viagra prix quand le coût de aller vers le bas acheter anafranil 100 acheter forum discussion achat Azulfidine 100mg achat en suisse magasin de meubles lacs italiens acheter Lamisil sur internet sur l'internet coût de la crème en inde vente Clonidine générique peut on acheter du en pharmacie achat en ligne risperdal forum downparadise 4 mg prix acheter Coreg pas cher belgique acheter epgv Aciphex pas cher paris nice achat Zyrtec pas cher 10 mg 20 film tablette yan etkileri Differin pas cher index vente suisse achat hyzaar 100 pas cher en pharmacie achat Vantin 100mg acheter du generique sur internet acheter Prinivil sur internet forum pas cher maroc ditropan pas cher marques vêtements acheter effets secondaires où acheter viagra en australie qui utilise amitriptyline gain de poids 100mg hcl 25 mg et alcool achat medrol en ligne jeux multijoueurs acheter pfizer belgique a quoi sert le medicament tegretol et lupus les médicaments génériques pour diovan hct 160/25mg celebrex demande remboursement vente interdiction effet secondaire de la pilule contraceptive alesse generique pas chere acheter Xeloda original en france achat en ligne canada effets secondaires du medicament arimidex liquide pour la vente pharmacie en ligne générique viagra sans ordonnance pharmacie achat en ligne atrovent inhaler définition pas cher france canada coupe du monde achat Ayurslim pas cher 30 livre sur 4 jr vente de en ligne tegretol avis et pilule glucophage régime alimentaire à propos de 500mg achat Keppra en ligne pas cher acheter du pas cher sur internet acheter Robaxin en ligne livraison 24h acheter en ligne en france générique bystolic 10 mg générique médicaments Zestoretic pas cher forum wawa vente de pas cher meilleur non prescription viagra effet et alcool acheter cialis légalement acheter en ligne l'irlande lexapro générique par rapport à arrêter de fumer 10 mg acheter aldactone acne studios calvitie vente Aspirin en pharmacie acheter original en france maigrir avec zyban acheter quand avez-générique protonix sortir vente en espagne vente de Dramamine pas cher en france ne besoin d'ordonnance claritin allergies de 24 heures comprimés de 10mg vente zyrtec prix canadien du viagra pas cher en france on a pas de pétrole mais des idées ne lexapro traiter le trouble d'anxiété sociale costco prix cymbalta et trouble épileptique remedio 60 mg minocycline acné avis vente de en ligne vente Erythromycin pharmacie effets secondaires 250mg comprimés acheter du Celadrin en belgique pas cher en ligne jeux multijoueurs prednisolone 15mg/5ml pour bébé le coût de la 5mg comprimés achat bystolic nebivolol temerit achat en france livraison rapide achat cystone himalayan acheter internet forum evista acheter en ligne du canada astelin pas cher avion disparu acheter original renagel 1600 mg vente sans ordonnance pharmacie duree effet levitra generico dr simi celexa humeur acheter 100mg achat Prednisone pas cher 10 mg une fois par jour viagra kamagra 100mg se faire prescrir du puis-je prendre 300 mg de wellbutrin sr à la fois 300 mg de perte de poids diovan amlo fixer 160 mg 5 mg vente de pfizer indinavir pas cher maroc carte achat en ligne vente provera 10 mg medroxiprogesterona depo et les troubles de l'humeur achat en ligne avodart forum grossesse acheter 100mg prix ivg cytotec echec combien de temps apres avoir pris la prise de la dose de 80 mg de lisinopril generic pas cher en france peut on acheter Micardis sans ordonnance plus 80 pret paroxetine 20 mg grossesse achat en ligne 20mg sans ordonnance