בחירת רופא - כירורג יד

אתה כאן משום שיש לך בעיה ביד ואינך יודע מה לעשות !

מי הוא כירורג יד ? לחץ כאן לקבלת הסבר !
נראה לך שאתה זקוק לכירורג יד ועליך להחליט אם ד”ר גולדברג הינו הכירורג שמתאים לך. בחירת כירורג יד יכול להיות מבלבלת ! זה לא חייב להיות כך. אנא המשך לקרוא… ההנחה היא שיש לך בעיה ביד. ד”ר גולדברג מטפל רק בבעיות בידיים ובבעיות אורטופדיות ופלסטיות נבחרות. בחירת רופא הינה משימה חשובה ולעיתים מסובכת. אין מרשם פלאים לבחירת הרופא המתאים לך אך יש מספר קוים מנחים.

1. כישורים אקדמיים
הדבר הראשון שיש לקחת בחשבון האם לרופא שאמור לטפל בך יש תעודת מומחיות רשמית של משרד הבריאות בשטח בו הוא עוסק. כירורגיה של היד הינה התמחות-על של אורתופדיה או פלסטיקה וכירורג יד מדופלם מחזיק בתעודה כזו. רוב הכירורגים של היד יציינו זאת בפרסומם, לדוגמא בדפי זהב. אם לא התקשר למרפאה ושאל. אל תהסס לשאול שאלות בבואך לבחור את רופאך - הרי ביד שלך מדובר ! אם אינך מקבל תשובות על שאלותיך עדיף שתדיר רגלך ממרפאה כזו. לד”ר גולדברג מומחיות רשמית ותעודת מומחה בכירורגיה של היד של משרד הבריאות. אתה מוזמן לעיין בטיב הכשרתו כאן.

2. סוג העסוק
האם הרופא עוסק רק בכירורגיה של היד או שכירורגיה של היד הינה משהו שהוא נתקל ומטפל בו לעתים רחוקות ונדירות ? ניתן לברר זאת במזכירות של המרפאה. דרך נוספת היא לעיין בכרטיס הביקור של הרופא או במדור פרסומי, כמו דפי זהב: אם יש לו מודעה קטנה בכירורגיה של היד ומודעה גדולה באורתופדיה או פלסטיקה, אתה יכול להבין במה עיקר עיסוקו…. לד”ר גולדברג גם התמחות באורתופדיה אולם הוא מגביל את עיסוקו לכירורגיה של היד ובמיקרוכירורגיה ועוסק בכך במלוא היקף פעילותו. הדבר מודגש באתר זה, במרפאתו ובכרטיסי הביקור שלו. הפרסום העיקרי בדפי זהב מופיע במדור “כירורגיה של היד”. הוא איננו עוסק באורתופדיה כללית, פלסטיקה או כירורגיה כללית פרט למקרים אשר דורשים מיומנות במיקרוכירורגיה או כירורגיה משחזרת.

3. האם הרופא נמצא בהסדר עם פוליסת ביטוח הבריאות אשר ברשותך ?
יש להניח שתעדיף רופא שעובד עם קופת החולים בה הנך מבוטח, משום שביקור אצל רופא שלא בהסדר כרוך בהוצאה כספית נוספת. יחד עם זאת, ביחס ישיר עד כמה ידך חשובה לך לעבודתך ולהנאתך בשעות הפנאי, תהיה אולי כן מעוניין לראות רופא שלא נמצא בהסדר עם הקופה שלך, לפחות לייעוץ ראשוני. ד”ר גולדברג עובד עם מספר קופות חולים וחברות ביטוח, הקלד כאן לקבלת רשימה מלאה אם הביטוח הרפואי אשר ברשותך אינו כלול ברשימה הנ”ל התקשר למזכירות לקבלת פרטים לגבי העלויות.

4. האם לרופא אשר בהסדר עם הביטוח הרפואי אשר ברשותך יש טובות הנאה כלכליות מכך שיגביל את הטיפול הרפואי שלך ?
מטופלים רבים אינם יודעים על ההסדרים שקיימים בקופות ובחברות הביטוח השונות שמטרתם לחסוך בעלויות של הגורם המבטח, לא פעם על חשבון טיב הטיפול שמענק לחולה, כגון הגבלת ההפניות רק לרופא שנמצא בהסדר עם הגורם המבטח או מגבלות בביצוע בדיקות הדמיה יקרות. ד”ר גולדברג נוהג לפי צרכים רפואיים טהורים של המטופל מבלי להיכנס למגבלות הכלכליות. אין זה אומר שהוא מבצע כל בדיקה רק משום שהמטופל שמע עליה או משום שהיא בדיקה חדשה או מתוחכמת. חייבות להיות אינדיקציות רפואיות לביצוע הבדיקה ושהבדיקה תוסיף לפיתרון הבעיה של המטופל.

5. כמה זמן יקדיש לי הרופא ?
שאלה מעניינת ובעלת משמעות שכדאי לשאול במזכירות היא : כמה זמן יוקדש לי כחולה חדש וכמה בביקורות ההמשך? במרפאתו של ד”ר גולדברג זמן הביקור אינו קבוע. יש שוני בין ביקור חדש לבין ביקור חוזר. בד”כ ביקור חדש גוזל זמן רב יותר מביקור חוזר פרק הזמן שמוקדש לחולה שעבר מספר ניתוחים בעבר והיה אצל מספר רופאים להתייעצויות הינו הארוך ביותר. לחולה שהופנה לייעוץ ע”י רופא אחר ישנן בעיות ספציפיות לענות עליהן וזמן הביקור שלו עשוי להתארך מעל הרגיל. לביקורים פרטיים וביקורים לקבלת חוות דעת רפואיות-משפטיות מוקדש זמן מחוץ לשעות העבודה שמוגדרות לחברי קופות החולים השונות.

6. כמה זמן יהיה עלי להמתין במרפאה ?
שאלה מעניינת וחשובה על מנת שתוכל לתכנן את זמנך. אנו יוצאים מתוך הנחה שזמנך יקר לך כמו זמננו ועושים כמיטב יכולתנו לעמוד בלוח הזמנים ולקצר את שהותך במרפאה למינימום. יחד עם זה, מן האמור דלעיל ברור שקשה לדייק עקב השוני בין ביקור לביקור. ישנם חולים עם בעיות סבוכות יותר מן האחרים וישנם אנשים שזקוקים להסבר מספר פעמים על מנת להבין את מחלתם. כל חולה זכאי לתשומת לב ואנו מכבדים זאת, גם אם לעתים נוצר עקוב לחולים האחרים, שכן גם הם מצפים לאותה תשומת לב בהיכנסם הם לביקור. אנו מתנצלים מראש על כל המתנה מיותרת גם אם היא מוצדקת !

7. כמה זמן יש להמתין עד קבלת תור לביקור ?
חולים רבים מוצאים שלא ניתן להשיג תור מידי אפילו במקרים הדחופים כמו שבר. המדיניות שלנו היא לקבל כל חולה עם בעיה דחופה (שבר, פציעה וכו’) בהקדם האפשרי, ביום המרפאה הקרוב ביותר, מחוץ (בנוסף) לרשימת החולים המוזמנים. במקום להעמיס על הרשימה, ד”ר גולדברג יבוא מוקדם יותר, ידלג על ארוחת צהרים או יישאר במרפאה מאוחר יותר. במקרים שדורשים התערבות ניתוחית מיידית יש לפנות למוקדי חרום או לחדרי מיון. עומס התורים במרפאה הוא גדול וזמן המתנה ממוצע הוא של כחודש ימים ויותר. אם מסיבה כלשהי אינך יכול להגיע למועד שנקבע לך אנא הודיע על כך למזכירות על מנת שינתן תור לחולה אחר במקומך. אנו מקווים שקוים מנחים אלה יעזרו לך להחליט אם להזמין תור לבדיקה אצלנו.

שאלות בנושא בחירת רופא - כירורג יד

 1. מאת יוסי צור:

  שלום ד”ר איגו
  ראיתי את האתר ונזכרתי שאני מכיר אותך מניתוח שעברתי לקיצור גידים בכף היד באילת שערך לי פרופסור לוי כשההיתי חייל .(אני נשוי לבת של טובה נצר שהייתה אחראית על המרפאה ביוספטל). לפני כשנתיים חליתי בהשימוטו-תת פעילות בבלוטת התריס. במקביל הופיעה אצלי תופעה של נימול דו צדדי בכפות הידיים,תופעה המתרחשת בשעות הבוקר המוקדמות ולמעשה מותירה אותי עייף במהלך היום. נאמר לי ע”י האנדוקרינולוגית כי סביר להניח שהתופעה קשורה לתת הפעילות ויתכן כי תיעלם כשאתאזן. כיום אני מאוזן אך התופעה לא חלפה. הנימול מלווה לעיתים בכאבים במרפק ומתרחש כאשר אני ישן על הצד. אני חבר בקופת חולים לאומית. ההיתי שמח להגיע אליך ליעוץ . אשמח לקבל את התייחסותך .בברכה יוסי.

  שלום יוסי,

  אכן תסמונת תעלת שורש היד (עיין ערך באתר) שכיחה יותר לתת פעילות בלוטת התריס ואני מסכים אם האנדוקרינולוג. במידה ובכל זאת התסמונת עדיין לא חלפה ממליץ לך לעשות בדיקת emg ותזמין תור באחת ממרפאותי שנוח לך.

  דרישת שלום לטובה נצר

  בברכה,

  ד”ר גולדברג

 2. מאת מיכאלה אלוני:

  לדר.גולדברג שלום,
  עקב נימול באצבעות יד שמאל נשלחתי לEMG שבוצע בב”ח לוינשטיין. הבדיקה היתה מאד לא נעימה והקפיצה אותי בכל פעם שנשלח אלי שוק חשמלי. את התוצאות מסתי לדר. סגיב שקבע לי תור לניתוח בקרוב. בתוצאות נכתב שהמצב חמור.
  הייתי מעונינת להתיעץ אתך בהקדם האפשרי מכיון שהתור הוא ב8.2. וא”כ דר. סגיב נוסע לכנס.
  הוציאו לי את בלוטות התריס, אך אני מאוזנת עם אלטרוקסין. יש לי גם אורתיאו ארתריטיס שגורמת לי לכאבים דווקט ביד ימין. המשחה החדשה נו-דול פועלת כמו קסם.
  בתודה מראש
  מיכאלה אלוני

  הודעתי למזכירתי שתקבל אותך בהקדם. תתקשרי לטלפונים שב”צור קשר” ותבקשי את נאוה

  ד”ר גולדברג

 3. מאת דודי כהן:

  שוב שלום ד”ר
  כדי לדייק בפרטים עליי לציין כי האיחוי בוצע כי בנוסף לאי יציבות של שורש כף היד אובחן גם קיינבוק.
  בענין הטווחים הם כמעט ואינם קיימים (שואפים ל0 מוחלט) למרות התחזיות האופטימיות של לפני הניתוח והפיזיותרפיה האינסופית.
  אני מודע לכך שקיבוע רדיו קרפלי הוא ניתוח קשה ושהשיקום שלו ארוך ומייגע. מסתבר כי בעת האיחוי של שנת 2000 המנתח רצה להשאיר לי סיכוי לטווחים ולכן לא ביצע איחוי מלא גם בגלל גילי הצעיר באותה עת (19). מאז קיבלתי חוות דעת הטוענת שבגלל גילי הצעיר יחסית כיום 25 עליי לעבור איחוי נוסף כדי שתהיה לי “יד לכל החיים”.
  כבר ב2003 אובחנו שינויים O.A בפרק הרדיו-קרפלי. אני יודע שקיים עיקרון באורטופדיה לפיו פרק סגור לא כואב ולא בטוח שזה הוכיח את עצמו לפי האיחוי שבוצע אצלי אלא אם מקור הכאבים האיומים הוא בפרק הרדיו קרפלי.
  הוסבר לי לפני כארבעה חודשים כי הקושי לאבחן ב97 כי מעבר לשבר ברדיוס ובאולנה יתפתחו בעיות בפרק שורש כף היד הוא היסוד להסתבכות וסבל המתמשך. נאמר לי שאיחוי רדיוקרפלי הוא הדבר האחרון שנותר לסיום בעיותיי. אתה סבור שקיים פיתרון יותק קל ,אשמח לקבל אפילו במשפטים ספורים מידע עליו.
  בענין האיחוי שבוצע נאמר לי ממס’ רופאים שאינו שגרתי וממס’ רופאים שהוא מאד שגרתי, אוכל לשלוח לך בדואר רשום/רגיל אחד מהצילומים שלו, אם אתה מעוניין שלח לי את כתובתך.
  בתודה,דודי

  דודי ידידי,

  בעיתך סבוכה מדי על מנת שנוכל לדון בה באינטרנט. אם אתה מעונין, תיצור קשר עם מרפאתי לקביעת תור, והבא עמך את כל החומר הרפואי שבידך כולל סכומי המחלה, צילומי רנטגן מן העבר וצילומים עדכניים , צילומי CT או MRI אם יש לך.

  ד”ר גולדברג

 4. מאת נאור עמנואל:

  שלום לרופא. אני גבר בן 58 לפני כ3 שנים עברתי אירוע מוחי איסכמי קשה, בעקבות האירוע לקיתי בשיתוק חלקי בפלג גופי השמאלי, בעיקר ביד וברגל שמאל. אני סובל מכאבים קשים ביד שמאל בעיקר באצבעות יד שמאל נאמר לי כי הדבר נובע מהתקצרות הגידים שבשורש כף היד השמאלית. הייתי במרפאה לכירורגית כף יד באחד מבתי החולים במרכז הארץ ושם הציעו לי לעבור ניתוח להארכת הגידים או אף לכריתה של גידים מתוחים שיוצרים את הלחץ על האצבעות. הייתי רוצה מאוד לשמוע חוות דעת מקצועית נוספת, מה דעתו של דר גולדברג האם נכון לעשות את הניתוח, מה גם שנאמר לי שהוא יבוצע בהרדמה כללית, דבר שהפחיד אותי ולכן נמנעתי לעשותו עד כה ואולם הכאבים ביד כל כך קשים שאיני יודע מה לעשות. לכן אודה לכם אם אוכל לקבל איזו התייחסות מקצועית מהרופא הנכבד ואולי אף לתאם פגישה עם דר גולדברג, בהקדם ככל האפשר לקבלת חוות דעת שניה. הטלפון שלי הוא 0545253388

  לתיאום תור לביקור ראה ב- “צור קשר” באתר

 5. מאת דוד סופר:

  עכב נפילה מסולם פרקתי את ידי,פריקה כרונית,באותו ערב הנפילה נסעתי לאיכלוב ושם לא אובחנה הפריקה בתאריך13|2 ,אחריי חודשיים הובחנה הפריקה אצל הפיזיוטרפיסט,מאז הדיעות חלוקים בין המומחים אם לנתח את היד או לא,ואני לא יודע מה לעשות.lunet יצאה ממקומה,אודה לך אם תעזור ,אני מאוד מבולבל תודה מראש,דודו,0522540786,אשמח לשמוע .

  בעיה מוכרת בפגיעות בשורש היד- אבחון מאוחר של פריקת הלונטום. האם הפריקה אצלך היא של העצם עצמה או שמא של עצמות שורש היד ביחס ללונטום? עם כל אמצעי ההדמייה (רנטגן,CT ) פנה למזכירתי נאווה בטלפון 050-5355266 . על מנת להציל כמה שניתן משורש היד שלא ימשיך להרס יותר אתה זקוק לניתוח.

  ד”ר גולדברג

   

 6. מאת משה הרבט:

  אני משחק טניס ,מזה 6 שנים,בממוצע 3 שעות ביום.לפני שנה החילותי לסבול מכאבים במרפק.למרות זאת,המשכתי לשחק עם הכאבים,עד אשר הכאבים התפשטו לאורך כל היד,ומנעו ממני לבצע אפילו פעולות אלמנטריות,כמו פתיחתו של בקבוק.נטלתי מנוחה של חודשיים ממשחק,במהלכן טופלתי בפיזיותרפיה,זריקות קורטזון וחשמל.לאחר תום החודשיים,ללא החלמה מלאה,אם כי חלה הטבה ניכרת בכאבים,חזרתי לשחק עם כאבים נסבלים.מזה כשבועיים חלה החמרה נכרת במצבי,בעקר באזור המרפק,והיום הגעתי למצב של תחושת מעין שיתןק ביד.אני מיואש ומדוכא,בעקר עקב העובדה שאני שוב מושבת מאהבת חיי.מה לעשות?אנא תשובתך .0547442145

  ראשית עיין באתר על “מרפק טניס“. שנית האם אצלך מדובר במרפק טניס או אולי בלחץ על העצב שעובר במרפק ? וזאת תוכל לדעת מתוך בדיקה של כירורג יד.

 7. מאת איתי צורי:

  ביתי בת 18 עברה אולטראסאונד והמימצא הוא ציסטה גדולה היושבת על העצב .
  יש נפיחות גדולה והיא וממוקמת בשורש כף היד
  כיצד מטפלים בבעיה?
  ואיזו התמחות של הרופא?
  תודה

  שלום איתי צורי,
  ניתוח לכריתת הציסטה ע”י מומחה בכירורגיה של היד. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-5755060/59, נתניה - 09-8848444.

  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג

 8. מאת קטי פולטוב:

  ברצוני לקבל ייעוץ , כמה זה עולה , האם המושלם מכסה חלק מהעלות, בצוני לבדוק בקשר לניתוח או הזרקה אני מאוד סובלת מהבעיה הזאת.

  שלום קטי פולטוב,
  אכן כן: המושלם משתתף בהוצאות יעוץ רפואי- תבררי בקופה. ניתן ליצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-5755060, נתניה - 09-8848444. מזכירה נאוה: 050-5355266

  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג

 9. מאת ל. מ.:

  שלום.
  הנני בת 52. מזה כחודש סובלת כאבים בכפות הידיים, נפיחות וחוסר תנועתיות. קושי לבצע פעולות פשוטות ביותר.עד כה:קיבלתי כדורים:ארקוקסיה,וכעת נקסין וגסטרו.בדיקת E.M.G תקינה.הנני מבולבלת ביותר, ואיני יודעת לאיזה תחום רפואה לשייך את בעייתי.עלי לציין שלפני כ10 שנים סבלתי מתסמונת מוצא החזה.נאמר לי שאין קשר למחלה זו.

  אשמח לקבל ייעוץ,
  ל.מ.

  שלום ל. מ.,
  עליך לפנות לכירורג יד לשלילת פתולוגיה מקומית בידיים. אכן יתכן גם שבעיתך במוצא בית החזה.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 10. מאת אהובה:

  שלום אני בת 43 ומזה 4 ימים
  אגודל יד שמאל ללא תחושה הרגשת נימול ומקום רדום מה עלי לעשות ולמי לפנות.
  בברכה אהובה

  שלום אהובה,
  אל דאגה, בד”כ אלה בעיות שחולפות מעצמן אך במידה והתלונות תימשכנה תפני לכירורג יד. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-5755060/59, נתניה - 09-8848444.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 11. מאת ירון:

  שלום רב!
  אני בן 44 .סבלתי בשנתיים האחרונות מאפיקונדיליטיס בשל עבודתי(אני מורה לקרב מגע וסייף)
  בין השאר סבלתי מרעד בכף היד הימנית שבא והלך בצורה לא סדירה.
  נוירולוג שלל בעיות נוירולוגיות ובבדיקת EMG היה ממצא של CTS הופניתי לאורטופד.
  בחצי השנה האחרונה יש לי התכווצויות של הזרת ואצבע הטבעת עד למגע הקצוות בכף היד.
  -זה בא והולך, ובעיקר כשאני מפעיל GRIP מאומץ על משהו.
  בעבודתי אני מפעיל הרבה פעמים את היד לצורך אחיזה מאומצת
  מה דעתך בתודה ירון

  שלום ירון,
  מצטער על האיחור במענה.עיין בבקשה באתר בערך”תסמונת תעלת המרפק”. אם התיאור מתאים לסבל שלך, בצע אמג חוזר לעצב האולנרי ופנה לכירורג יד. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, נתניה - 09-8848444.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 12. מאת לין מליחי:

  אימי צריכה לעבור ניתוח אפיקונדילה כיליס , מה זה הניתוח הזה? ומה סיכויי ההצלחה שלו?

  שלום לין מליחי,
  נראה לי שיש לך טעות באיות השם. לא קיים ניתוח כזה.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 13. מאת בן דרור עופר:

  שלום לך דר’
  שאלתי קצרה ביותר,
  האם גפה עליונה נפוחה מכף היד כולל כל האמה +בצקת +שינויים דיסטרופים של העור +שיעור דליל +הזעה+אדמומיות של כל הגפה +גפה מובלת לחלוטין ללא יכולת להזיזה ולהפעילה –אשר הוגדרה כCRPS- יכולה להתפתח ל-”סומטיזציה פסיכיאטרית”? האם מונח זה מתאים למצב ידי?

  שלום בן דרור עופר,
  CRPS הינה תסמונת נוירולוגית כרונית ואינני יודע למה התכוונו במושג “סומטיזציה פסיכיאטרית”.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 14. מאת דרור:

  שלום ד”ר
  אני נותחתי על ידך בבית חולים לניאדו בכף יד ימין, אני צריך לעבור ניתוח זהה בכף יד שמאל .
  פניתי לבית החולים והתברר לי שאינך עובד שם.
  איך אוכל להגיע אליך לניתוח במסגרת ק”ח “מכבי”.
  ממתין לתשובתך, בברכה - דרור.

  שלום דרור,
  בנתניה: 09-8848444 . ברמת גן: 03-7557111
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 15. מאת Tamar:

  Dear Dr. Goldberg,

  My question conserns my 6months old son, he was born with complex syndactyly/polydactyly/cleft hand (only his right hand) (there is a discussion on what exactly is the problem…)
  Anyway, he’ll need to do quite some operations in order to get a productive hand first one scheduled in January.
  Could you recommend me someone for second opinion? Of course he should be skilled in treating young babies and what I described above. We are currently treated by Dr. Dan Hut from the Sheba hospital.
  Thank you very much for your help.

  שלום Tamar,
  אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, נתניה - 09-8848444.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 16. מאת אלה ביידר:

  דר’ גולדבר שלום,
  כבר שנה אני סובלת מכרבים בכתף יד ימין.
  לאחר אבחון קיבלתי המלצה לROTATOR CUFF REPAIR
  אני מעוניינת לבצע את הניתוח באופן פרטי מכיוון שזמן ההמתנה דרך ק.חולים הוא יותר משנה.
  היכן אתה ממליץ לבצע את הניתוח?
  אני אודה לך אם תחזור אלי.
  גוזמן אלה
  050-8145069

  שלום אלה ביידר,
  אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, נתניה - 09-8848444.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 17. מאת רוזי:

  אני בת 50 בילדותי סבלתי מדלקת חמורה באגודל יד ימין עברתי ניתוח ומאז אני עם אגודל שמן וציפורן דמוי מקור של תוכי .אני מתביישת מאוד ומסתירה את היד כל הזמן לאחרונה קבלתי דלקת בציפורן האגודל ואני מתביישת לגשת לרופא שלי .אני זקוקה לטיפול דחוף ואולי שילוב של ניתוח פלסטי לפני שנים ההיתי אצל רופא והוא אמר שהעצם התקצרה ולכן יש עודף של בשר ואגודל שמן אשמח אם אקבל תשובה דחוף אני ממש סובלת תודה

  שלום רוזי,
  אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, נתניה - 09-8848444.
  האם הדלקת שסבלת בילדותך הייתה עקב זיהום בעצם? חייבים לראות צילומים של האגודלים (שניהם)
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 18. מאת מזל יוסף:

  שלום רב,
  לפני מספר חודשים חדר לאחת מאצבעותי קוץ קטן מעץ,
  ניסיתי להוציאו, וחשבתי שהצלחתי, אך מסתבר שהגוף הזר גרם לי לזיהום מתחת לציפורן ביד ימין.
  לפני כשבועיים חשתי מעט כאב ודופק באצבע , נוצר פס לאורך הציפורן והיא נראית מוגלתית.
  הייתי אצל רופא כירורג מהקופה, נתן לי משחה אנטיביוטימת פעמיים ביום והורה להשרות את האצבע במיים פושרים וסבון כמה פעמים ביום.
  היום הגעתי אליו שוב עם כאבים ונפיחות,והוא אומר שיש לעקור את הציפורן ולהוציא את המוגלה. כרגע המוגלה בתחתית הציפורן.
  האם הפעולה מקובלת עליך? האם אין חלופה?הציפורן בריאה לגמרי, אי אפשר לנקז את המוגלה ע”י חתך מתחת לציפורן?
  אודה לעצתך.

  שלום מזל יוסף,
  האם את בטוחה שהקוץ הוצא בשלמותו? כדאי לעשות אולטרסונד ולודא זאת. לגבי הדרך איך לנקז את המוגלה זה תלוי איפה היא ממוקמת: מתחת למיטת הציפורן או מתחת לעור שמקיף את הציפורן? הטיפול שונה מאחד לשני וגם הנחיצות בהוצאת הציפורן משתנה. בכל מקרה הציפורן תגדל מחדש.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 19. מאת גרינמן אסתר:

  לד”ר גולדברג שלום

  מזה כחודש אני סובלת מנפיחות וכאבים על גב כף היד.
  נשלחתי לעשות צילום רנטגן ויצא שהמבנה הגרמי שמור,אך אני ממשיכה לסבול,
  עלי לציין שלפני כשנה וחודשיים עשיתי באותה יד ניתוח של התעלה הקרפאלית וזה הצליח,
  כי אין לי נימול באותה יד שהיא היד הדומיננטית.

  מה עלי לעשות לשיכוך הכאבים ברצוני לציין גם שיש הקרנה של כאבים לאיזור שורש כף היד,
  אך לא לאגודל.

  שלום גרינמן אסתר,
  יתכן שמדובר בגנגליון. עייני באתר שלי ב-”גנגליון“. בכל מקרה נראה לי שעל מנת לקבל אבחנה מדויקת עליך לפנות לכירורג יד. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, נתניה - 09-8848444.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 20. מאת רונית:

  אני עובדת על מחשב
  יש לי כאבים ביד ימין היד המפעילה את העכבר
  כואב לי כאשר אני מזיזה את האצבעות
  וכאשר אני מזיזה את פרק כף היד
  האם אני יכולה להקל על הכאב באזו שהי צורה?
  האם יש טיפול?
  אני בת 54 ועובדת על מחשב כ-25 שנה

  שלום רונית,
  להוסיף עכבר מסוג joystick ולעבוד עם שני העכברים לסרוגין . לחמם את היד עם כרית חימום גם בזמן הפסקות מעבודה ולבצע תרגילי מתיחה של שרירי האמה.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 21. מאת גלי:

  לפני כ15 שנה נקטעה לי קצת יותר מחצי פרק של האצבע.והדבר מתסכל במיוחד עם כול האופנה החדשה של הצפורנים הארוכות.
  האם יש ניתוח לתקן את זה?
  האם יש איזו שהיא טוטבת רק לאצבע?
  נכון שזה רק פרק אצבע!ויש בחיים דברים הרבה יותר גרועים.
  אבל זה פשוט פוגע לי בבטחון העצמי…..אני שמאלית אבל תמיד מסתירה את היד

  שלום גלי,
  קיימת אפשרות ניתוחית של העברת חלק מאצבע ברגל לאצבע של היד. מדובר בניתוח גדול מאד מאד שמותיר צלקות בשני המקומות. לא ממש מומלץ בשביל בעיה אסטטית.
  עדיף תותבת אסטטית מלאכותית . הקישי בגוגל Pillet ותגיעי לחברה שמתמחה בשטח זה. מומלץ.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 22. מאת ניר:

  יש לי כאבים חזקים תחת ציפורן בוהן ימין.גרדתי היום עם הציפורן גבינת פרמזן וגם בוץ בים המלח.האם עלי להיות מודאג?מה עלי לעשות?

  שלום ניר,
  עליך לפנות לכירורג יד לבדיקה. ישנן הרבה סיבות לכאבים מתחת לציפורן .
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 23. מאת ראובן רוזנבלום:

  שלום
  עברתי שברים בשורש כף היד בשני הידים
  בחדר ניתוח לאחר הרדמה החליטו לא לנתח ועשו לי רדוקציה בשני הידים
  עכשו לאחר שבועיים
  רואים בצילומים שהעצם הגדולה בשני הידים נדחסה ב 3 עד 5 מ”מ (כלומר התקצרה)
  הרופא הציע לי שני אופציות
  א. טיפול שמרני להשאר עם הגבס לטענתו השבר יתאחה ואני לא יהיה מוגבל רק שאסטטית
  כף היד לעומת הזרוע תיהיה כצאת עקומה

  ב. ניתוח ועם כן רק ביד ימין

  שאלתי האם שווה לקחת סיכון של ניתוח
  והאם שווה את המאמץ עד כמה כף היד תיהיה מעוקמת מול הזרוע

  נ.ב. אני בן 60

  מקווה לקבל תשובה מהרה עד כמה שאפשר לצורך החלטה

  שלום ראובן רוזנבלום,
  אין באפשרותי לענות על שאלה כזו מבלי לראות את הצילומים.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 24. מאת טל:

  חג שמח,
  לפני 7 שבועות שברתי את עצם הרדיוס בשורש כף יד ימין בנפילה מאופניים. השבר קטן, מעין “פיצוץ” בקצה העצם וללא תזוזה, ולפי הרופאים נראה שלא נגרם נזק למיפרק. הייתי בגבס במשך 6 שבועות, מזיהוי השבר כשבוע לאחר הנפילה ועד לפני 3 ימים.
  מאז הסרת הגבס יש נפיחות בשורש כף היד וכאבים באיזור השבר ובשורש האגודל. לא זכורים לי כאבים באגודל לפני הגבס. בביצוע עבודות בית גוברת רגישות האיזור עד לכאב מתמשך. בתנוחות של סיבוב שורש כף היד יש כאב ממוקד. אני בן 48.
  האם להימנע מהפעלת היד?
  האם כדאי לבוא אליך לבדיקה כעת או להמתין זמן מה לאיחוי של האיזור?
  אני עוסק בספורט ומקווה לחזור לפעילות מלאה בעתיד…
  תודה, טל

  שלום טל,
  מוקדם מדי בכדי לדעת מה תהיינה התוצאות הסופיות של השבר. צריך לפחות 6 חודשים של המתנה.
  יחד עם זאת אני מקווה שהיית בידיים של כירורג מנוסה ושלא היה משהו נוסף באגודל. שווה ביקורת כולל צילום.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 25. מאת ענבר:

  שלום רב,
  לפני 5 שבועות שבר בעלי את עצם סקפויה מנפילה באופניים. בן 30. במיון גיבסו אותו ואמרו שזה שבר לחודשיים. אחרי שבוע הלכנו לביקורת אצל אורטופד וזה שלח אותנו למומחה כף יד ששלח אותו יצילומים ועד שחזרנו אליו הוא יצא לחופש עד יולי. לבסוף אחרי תחנונים רבים הגענו לבי”ח בלניסון למחלקת כף יד ושם נאמר לנו שע”פ המצב כיום לא כדאי לנתח כי כבר יש איחוי של העצם ואין מה לעשות רק לחכות ולראות אבל שבכל מקרה תהיה מגבלה ביד. יש לציין שזו היד השלטת. האם לדעתך כדאי ללכת לחוו”ד נוספת? מה סיכויי ההחלמה מפגיעה כזו והאם באמת מאוחר מדי לנתח או לטפל בדרך כשלהי? המסקנה החותכת הזו שאין מה לעשות ושאחרנו את הרכבת לא לגמרי שלמה איתה…אודה לתשובתך, רב תודות. ענבר

  שלום ענבר,
  לא ברור לי: אם יש חבור של העצם אז למה אין מה לעשות? הרי יש חבור-האם צריך בכלל לעשות משהו? אלא אם כן:
  1. אין עדיין חיבור של העצם ואז כן ניתן ואף רצוי לנתח ולזרז את תהליך החיבור
  2. העצם התחברה בעמדה גרועה ועל כן צפויה מגבלה.
  בד”כ, אם הכל הולך כשורה לא נותרת הגבלה כלשהי ביד.
  אני מציע לכם לעשות CT של העצם ולפנות לבדיקה נוספת אצל כירורג יד
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 26. מאת ויקה:

  שחכתי להגיד שבשב הפתוח הוא שבר אצבע ועוד אצבע ריסק .. עשו לו ניתווח ויש לו שמה ברזל וזה מאוד כואב לו … :\

  שלום ויקה,
  אם לא יסתדר שיפנה לאחות בקופ”ח
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 27. מאת אורית:

  שלום ד”ר איגו

  ילדתי את הקטנטונת שלי לפני ארבעה וחצי חודשים והיא הרבה אצלי על הידיים.
  במיוחד כשאני מרדימה אותה על הידיים, פרקי כפות הידיים שלי בתנוחת “שבירה” כלומר מכוננות לעטוף את הקטנטונת, וכך נוצרה לי ככל הנראה דלקת בפרקים אלה. הרבה זמן, ובזמן האחרון במיוחד אני מרגישה בהם כאב שעות רבות במהלך היום.
  האם כדאי לפנות לפיזיותרפיה? או לאולטרסאונד שמטפל ועוזר? (כך עשתה חברתי).
  האם יש תרגילים מיוחדים שיכולים לעזור לי?

  תודה רבה ויום טוב,
  אורית

  שלום אורית,
  עייני באתר בפרק “מחלה ע”ש דה קרווין”. פני לכירורג יד לביסוס האבחנה ולטיפול. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, נתניה - 09-8848444.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 28. מאת דן:

  שלום דר גולדברג

  אישתי עברה תאונה לפני כ 3 שנים בה נגרם לה חתך מלא של
  flexor carpi radialis
  median nerve
  palmaris langus
  בשורש כף היד.
  היא נותחה ( תפירת גיד ומעטפת העצב המדיאני )
  אך שום תחושה לא חזרה לאצבעות הפגועות ול plam
  מה ניתן לעשות? ניתוח אקספלורציה חוזר?

  אודה על תשובתך
  בברכה -מנהל מערכות מידע

 29. מאת יואל ישורון:

  אימי, בת 83, עברה ניתוח החלפת מפרק יד ימין, בשל ריסוק המפרק, במחלקה לכירוגיית כף היד בשיב”א. מיד לאחר הניתוח התגלה זיהום, בוצע שוב ניתוח לניקוי הזיהום, ולאחר ששוב התעוררו בעיות טופלה בפפריצילין דרך הוריד משך מס’ חודשים. בין המחלקה לזהומים והמנתח התגלעו חילוקי דעות.המנתח סבר שבגילה הניתוח מורכב ומסובך ועדיף שלא לנתח. המומחה לזהומים טען שיש לנתח. משך קרוב לשנה החיידק היה סטאטי עד לימים האחרונים כאשר הכאבים חזרו ועמם בדיקת הדם שגילתה זהום מסויים. עתה, סבור המנתח כי על אימי לעבור ניתוח לניקוי הזהום ואח”כ ניתוח נוסף להחלפת המפרק. מובן לי שזקנה אשר גם לוקחת קומדין הניתוח אינו פשוט ורצוני לשאול; האם הטיפול באנטיביוטיקה דרך הוריד לא עדיף? היש סכנה בניתוח זה? מה הסטטיסטיקה לגבי הצלחת הניתוח בגילאים אלו ותהליך השיקום? תודה יואל

  שלום יואל ישורון,
  צר לי : במקרה כה מסובך איני יכול לתת תשובה דרך האינטרנט מבלי לראות את החולה, בלי צילומי רנטגן ותיק הרפואי הקודם.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 30. מאת ע יצחק:

  שלום
  סיימתי סדרת טיפולים כימוטרפיים בינואר 2008.אני סובלת מנימול חזק בידיים ובכפות הרגליים.כאבים דקירות חוסר תחושה לפעמים.בבדיקה עצבית נמצאה בעיה בתעלה ביד.עקב בי12 נמוך הומלץ על לקיחת בי12 פעמיים ביום במשך חודשיים .לאחר חודש היתה הטבה משמעותית ועכשיו יש שוב הרעה במצב.האם אפשר לשפר את המצב ללא ניתוח?תודה

  שלום ע יצחק,
  נראה לי שלא. צריך לעשות בדיקת אמג (EMG ) חדשה ולהשוותה לקודמת ולהיבדק אצל כירורג יד . אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, נתניה - 09-8848444.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 31. מאת חסוי:

  שלום רב,
  לאחר לידת בתי השנייה והנקתה סבלתי מכאבים קשים באיזור מפרקי כף היד וגב כף היד.
  היום שנה וארבעה חודשים אחרי עדיין אני סובלת מכאבים , לא בשגרה אך כשמוטל עליהן עומס. תחום התמחותי הוא שיאצו ואני זקוקה לכפות ידי . הם כלי העבודה שלי והעברת משקל אל הידיים כרגע היא בלתי אפשרית. עשיתי מיפוי עצמות ובבדיקה לא התגלה משהו חריג.
  האם יש עוד משהו לעשות? אני אובדת עצות, רוצה לחזור לעבודתי.
  בתודה רבה מראש,

  שלום
  עייני באתר בפרק “מחלה ע”ש דה קרווין”. האם התמונה המתוארת שם מתאימה למצבך?
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 32. מאת אבי ה:

  שלום רב,
  לאחרונה החלו לי כאבים בכף יד ימין, הכאבים מורגשים רק בזמן לחיצת יד קלה, כמו כן יד ימין נראת מעט נפוחה.
  עיסוקי הוא במחשבים. ואני ימני.
  האם נראה שאני צריך לבוא לבדיקה?
  תודה מראש,

  שלום אבי ה,
  אם המצב לא ישתפרתוך מספר שבועות- עשה צילום רנטגן של היד ותבוא לבדיקה.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 33. מאת נ:

  שלום ותודה על תשובתך המהירה.

  האם יתכן שהתופעה היא בצקת שקשורה לסיום הנקה או גלולות מרסילון (אני בת 27)?

  שלום נ,
  יתכן.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 34. מאת דוד:

  שלום,
  כיסחתי דשא - האצבע הרביעית יד ימין פגעה בסין החיתוך תוך כדי עבודה, בבי”ח מאיר תפרו לי את האצבע, בצילום הרנטגן יש סימנים לשבר בקצה האצבע.
  אני חולה לופוס, דיווחתי לרופאה שמטפלת בי, ד”ר ג’יזל גודארד - בי”ח וולפסון, והיא המליצה להגיע בדחיפות לאורטופד מומחה בכף היד.
  אני חבר קופ”ח כללית איזור נתניה - כיצד אני יכול להתקבל אצלך ?
  תודה,
  דוד

  שלום דוד,
  צור קשר עם מזכירה נאוה 050-5355266 מחר בבוקר. בנתניה אהיה רק ביום ה’ . יתכן ויש מקום מחר או ביום ג’ במרפאתי ברמת גן.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 35. מאת רם בר מימון:

  שלום דוקטור,
  הבנתי שאני יכול לעשות את הניתוח אצלך אם יש לי לאומית משלים זהב,והקופה נותנת החזר כספי?

  שלום רם בר מימון,
  תלוי בסוג הניתוח.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 36. מאת בתאל ב נעים:

  שלו וברכה יש לי שני אצבעות יד ימין אמה וקמיצה שנתפסו לי בדלת עץ שהייתי ילדה קטנה בעת מעשה שובבות היו לי שברים והאצבעות חוברו בצורה מעוותת כך שהציפורן גודלת אל תוך העור. עד היום כשאני במגע עם חומרי ניקוי שורפות לי האצבעות הנ”ל .
  בזמנו הייתי אצל רופא ממוחה לכירורגיה פלסטית שנתן דעה מקצועית אך ורק על אצבע אחת.
  ניתן לציין שיש לי עו”ד שמטפלת לי בעניין.
  שאלתי היא: האם זו נכות רפואית לפי מה שתואר?
  האם אתה נותן חוות דעת משפטית שקבילה בבית משפט?
  אם אני משייפת את העצם שמעוותת אז זה יכול לפגוע לי במערכת העצבים ולאבד את תחושתי ביד?
  האם יש הסדר עם קופ”ח כללית מושל?

  שלום בתאל ב נעים,
  בואי נפריד בין הדברים:
  1. חוות דעת רפואית משפטית איננה נעשית במסגרת קופת חולים אלא באופן פרטי בלבד.
  2. טיפול רפואי יכול להעשות במסגרת קופ”ח ,תלוי אם הניתוח נכלל במסגרת הביטוח המשלים של הקופה.על מנת לדעת זאת יש צורך לראות את צילומי הרנטגן ואת החולה.
  3. כל חוות דעת של רופא היא “קבילה” בבית משפט- השאלה אם מקבלים אותה או מבקשים חוות דעת של גורם נוסף.
  4. לשאלתך - כן, אני נותן חוות דעת משפטיות.
  אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, נתניה - 09-8848444.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 37. מאת איציק:

  ד”ר שלום אחרי כאבים עזים ביד שמאל הופיע חוסר תחושה בכתף והיד הפסיקה לתפקד חלקית
  בבדיקות וצילומים MRI התברר כי לחץ על העב בין החוליות C3′C4 ולדברי הנירוכרורג יש לנתח באופן מיידי למניעת נזק נוסף. בוצע ניתוח קיבוע אולם חוסר התחושה ,הכאבים וחוסר תיפקוד היד נשאר בעינו. אני מטופל כיום במשככי כאבים אולם לא יכול להמשיך כך
  האם יכול ליעץ לי מה לעשות ולאיזה כיוון לפנות

  שלום איציק,
  האם היית אצל נוירולוג ?
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 38. מאת ארי בן משה:

  שברתי את האצבע הרביעית ביד בתאונת דרכים.
  אתמול הורידו לי את הגבס והאורטופד בקופ”ח שלח אותי לפיזיוטרפיה ואמר שיש לי נכות עקב המוגבלות?
  אני מטופל מול חברת הביטוח עם עו”ד וכנראה יקח אותי לרופא מומחה מטעמו אבל שאלותי הן:
  האם לא כדאי שיראה את האצבע רופא מומחה לפני כל פרוצדורות המשפטיות כי יש לי מוגבלות ענקית?
  קבעו לי פיזיוטרפיה ליום רביעי, האם זה לא מאוחר להתחיל?

  תודה ארי

  שלום ארי בן משה,
  בטרם יעברו כשנתיים מאז התאונה לא ניתן לעשות הערכה של שיעור הנכות שכן המצב עד אז אינו סופי.
  בשלב זה אתה זקוק לטיפול ולא לקביעת נכות. מקומך להמשך לבדיקה ולמעקב אצל כירורג יד.
  אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, נתניה - 09-8848444.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 39. מאת אמיר:

  יש יל תינוק בן חודשים עם אגודל רופף בי שמאל אני מחפש רופא שינתח אותו
  מה אני צריך בדיוק לחפש? אתה יכול להמליץ לי?

  שלום אמיר,
  כירורג יד. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, נתניה - 09-8848444.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 40. מאת עינת:

  שלום לאמי יש כאבים חזקים ביד הרופאים טוענים כי זה כנראה דלקת ונתנו לה כדורים ותחבושת מיוחדת אך זה לא עוזר והכאבים משיכים ואיתם חוסר תפקוד.בפעם האחרונה שהיתה באורטופד הציע לה לעבור סדרת בדיקות ולבצע ניתוח…. מה לעשות???

  שלום עינת,
  מה האבחנה של המחלה שבגללה היציעו לה ניתוח? בכל מקרה לפני הניתוח כדאי שתתיעצו עם כירורג יד מומחה. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, נתניה - 09-8848444.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 41. מאת בלה שניידר:

  שלום רב,בשנת 93 עברתי ניתוח ביד ימין הוצאת רדיוס מן המרפק. כיום אני סובלת מכאבים עזים והגבלה בתנועות. בצילום נאמר לי כי יש לי שחיקת סחוס.

  שלום בלה שניידר,
  חייב לראות אותך ואת הצילומים הישנים והחדשים. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, נתניה - 09-8848444.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 42. מאת שלווה:

  שלום רב

  האם ישנה אלטרנטיבה לניתוח פולשני בשורש כף היד והמרפק ?
  האם ניתן לטפל קודם בCARPAL TUNNEL בתקווה כי הבעיה במרפק תיפתר?

  תודה

  שלום שלווה,
  מה האבחנה במרפק?
  מה האבחנה בשורש היד?
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 43. מאת תומר:

  שלום רב
  אני גיטריסט בן 24 סטודנט ברימון ביה”ס למוסיקה.
  אני סובל מדלקת מרפק טניס מזה 3 חודשים.
  הכאבים החלו לאחר שהתאמנתי שעות רבות ללא הפסקה לבחינת הכניסה.
  תחילה לא ניגנתי חודש ועשיתי טיפול כירופרטיקה אשר בהתחלה הועיל אך לאחר שבועיים של נגינה הכאבים חזרו.
  לקחתי כחודש אוטופן וארקוקסיה אשר הועילו זמנית.
  כרגע אני באמצע סוף טיפול דיקור סיני אשר מועיל רק לטווח קצר, והתחלתי טיפול פיזיותרפיה אשר אינני מרגיש את תועלתו.
  כמו כן אני לומד שיטת אלכסנדר.
  הכאבים כל הזמן הולכים ובאים דבר אשר מקשה ופוגע בלימודי.
  מצד אחד אני מוכן לא לנגן כמה זמן שצריך כדי שתהיה הצטלקות מספקת - מצד שני כל הרופאים שלי אומרים לי שמותר לי לנגן קצת ואני לא רוצה לוותר על אימוני הנגינה של לימודיי (כרגע אני מנגן 15 דקות ונח 15 דקות).
  שאלותי הן:
  1. זריקת קורטיזון - האם כדאי לעשות במצבי? מה הם תופעות הלוואי והסיכונים? האם הזריקה תקצר את זמן ההחלמה ואוכל להתאמן כרגיל אחריה? קורטיזון לעומת טיפול גלי הלם (אשר יותר יקר וארוך).
  2. נגינה - האם אני יכול לנגן קצת כפי שעכשיו או שמא עלי להפסיק לנגן לתקופה מסויימת?
  3. כל המלצה מה עלי לעשות תתקבל בשמחה.
  תודה מראש
  תומר.

  שלום תומר,
  עיין באתר בפרק “מרפק טניס“.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 44. מאת anav:

  שלום
  בני כדורסלן ימני בן 16. האצבע ה 3 ביד ימין נשברה בצורת האות T הפוכה. אובחן שבר תוך מפרקי 3 חלקים באזור הקונדילים של הגליל המקורב. נקבע ניתוח להמשך השבוע.
  מיהו המנתח הטוב לכך? מה עלינו לדעת ולשאול?
  תודה

  שלום anav,
  לא מקובל לחלק ציונים לקולגות על גבי דפי אינטרנט.
  עליכם לשאול לגבי הפרוגנוזה (כלומר, מה פרוש שבר תוך מפרקי לעומת שבר חוץ מפרקי וההשלכות של זה לגבי העתיד) והאם נראה למנתח שהתוצאות אשר יושגו בניתוח תהיינה טובות יותר מאשר ללא ניתוח.מה הסיבוכים האפשריים לאחר הניתוח.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 45. מאת הרריעזרא:

  מבקש בדיקת אצבע שלישית בנוסף כאבים בכף יד ונקישות חזקות מאהצבע מבקש מימך דוקטור ליצור עימי טלפון לפגישה הכאבים כמעט כשנה חבר בקופת חולים מכבי טלפון 0505379969 תודה רבה

  שלום הרריעזרא,
  אם הניתוח במסגרת קופ”ח מכבי תתקשר בבקשה מחר החל מ08:30 למזכירות 03-7557111 לקביעת תור. אם הניתוח במסגרת חברת ביטוח פרטית, תתקשר למזכירה נאוה 050-5355266
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 46. מאת יעל אולמר:

  ד”ר איגו גולדברג
  אני בת 71 פעילה ובריאה למעט תסמין המעי הרגיז
  כרתו לי בעבר פנדציט וכיס מרה.
  האבחנה שניתנה לי היא OSTEOARTHRITIS והאיפיון CMCJ 1 rt
  הממצאים הם כאבים למעלה מעשר שנים. קושי באחיזה והגבלת תנועה.
  ימין: רגישות CMCJ 1 עם טחינה + חוסר יציבות מרווח 60 צילום CMCJ 1 OA
  הוצע טרפזקטומיה וייצוב בכללית/אזורית. הוסברה המשמעות והצורך בטיפול פוסטאורפטיבי ממושך בפיזיותרפיה ובריפוי בעיסוק.

  את האיבחון הזה קיבלתי מדר יעקב פעילן מנהל כירורגיה של היד בבלינסון.

  מהאתר שלך אני לומדת שקיימת פרוצדורה שלא תשתק אותי למשך חצי שנה
  קראתי גם באתר בריטי שיש אפשרות של חיבור באמצעות חלק מתכתי.
  אני מבקשת להתייעץ איתך במרפאתך ברמת גן.
  האם אתה מופיע ברשימת הביטוח המושלם של הכללית ואם לא כן מהי עלות הייעוץ והניתוח שלך.
  האם אתה מבצע את הניתוח לא רק בלניאדו אלא באיזה שהוא מקום קרוב יותר לתל אביב
  באיזו שעה ניתן להתקשר לקביעת תור ברמת גן ומהי הכתובת של מרפאתך שם.
  מאוד מאוד שמחתי לקרוא שאכן יש לך שיטה מקוצרת יותר לעזור בבעייה שלי. אני מטפלת לבדי בבעל ניצול שואה שיש לו מליון בעיות בריאות, כמעט סיעודי וניטרול היד למשך חצי שנה יותר מקשה עבורי.
  אשמח לקבל תשובה לדואר האלקטרוני שלי
  בתודה מראש
  יעל

  שלום יעל אולמר,
  1. אני עובד עם המושלם של קופ”ח הכללית
  2. אינני מנתח יותר בבי”ח לניאדו אלא במרפאתי אשר בר”ג.
  3. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111 בכל שעות היום. במזכירות יתנו לך את הכתובת והמיקום המדויק ויקבעו לך תור לבדיקה.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 47. מאת עו"ד רונן פרידמן:

  שלום רב
  הנני בעל משרד עו”ד ברחובות.

  אני מחפש אורטופד מומחה בכירורגיה של כף היד באזור רחובות על מנת לעבוד איתו בשיתוף פעולה

  אולי אתה מכיר קולגה באזור רחובות ?

  בברכה

  עו”ד רונן פרידמן

  שלום עו”ד רונן פרידמן,
  כל הרופאים שעובדים במלקה לכירורגיה של היד בבי”ח קפלן: ד”ר הס,ד”ר ויצנבליט,ד”ר ינאי (ויסלחו לי אחרים אם השמטתי את שמם…)
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 48. מאת ורד הלפרן:

  שלום לך,
  לבתי בת ה16 מום מולד בכף ידה, עיוות של אצבע הפונה ב90 מעלות פנימה (שייך לתסמונת כלשהיא,) היא עברה חמישה נתוחים בכף ידה ללא הצלחה כלל וכלל.
  היא בגיל הנעורים והרגישויות בעקבותיו ומאוד הייתה רוצה לשפר את מראה כף ידה האם ניתן לעזור?
  עלי לציין שהניתוח האחרון נעשה כבר לפני כמעט 8 שנים.
  כ”כ מקווה בשבילה שתקבל את הטיפול המירבי בידה.
  בברכה, ורד

  שלום ורד הלפרן,
  אשמח לראותך במרפאתי עם דו”חות ניתוחים מה נעשה בעבר וצילומי רנטגן עדכניים. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, נתניה - 09-8848444.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 49. מאת עודד נצר:

  שלום,אני סובל מפינגר טריגר בזרת יד ימין,לאחר כחודש שהטריגר הזה הרגיז אותי הלכתי למומחה כף יד והוא איבחן את זה כפינגר טריגר ונתן לי זריקה של קורטיזון( ממש היום ) ואמר לי שבזה כניראה תמה לי הצרה,כאן אני בעצם פונה אליך לחוות דעת נוספת,האם זו האמת או שצפויות לי הפתעות נוספות וכואבות,
  בברכה וחג שמח

  שלום עודד נצר,
  רוב הסיכויים שהתופעה תחזור על עצמה אך לא ניתן לנבא תוך כמה זמן.יתכן גם שלא תחזור בכלל אך הסיכויים לכך קטנים למדי.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 50. מאת עודד נצר:

  ד”ר איגו גולדברג שוב שלום,במידה והתופעה כן תחזור,איזה טיפול יכול לגאול אותי מיסוריי,אני מדבר על טיפול ולא על סידרה של בטיפולים,שוב חג שמח ותודה

  שלום עודד נצר,
  ניתוח.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 51. מאת עודד נצר:

  ד”ר איגו גולדברג שלום פעם שלישית,הבנתי שאני צריך ניתוח כבר בפעם הראשונה שענית לי,אני רוצה לדעת מה ההשלכות,הסיכונים,המגבלות,והכי חשוב כמה זמן דרוש מסיום הניתוח ועד חזרה מלאה לעבודה,לצורך ידיעה אני איש טכני כלומר עובד עם הידיים מחזיק כלי עבודה ביד מברגים מפתחות לפתיחת ברגים
  שוב תודה רבה וחג שמח

  שלום עודד נצר,
  פנה לכירורג יד או אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, נתניה - 09-8848444.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 52. מאת דיקלה:

  בני בן שנתיים ועשרה חודשים וביום ראשון האחרון התלונן כי “התקפל לו האגודל”. להפתעתנו ראינו כי בשתי הידיים שלו האגודל מקופל, ביד שמאל נשאר מקופל ולא הצלחנו ליישרו וביד ימין הצלחנו ליישר (אולם מאז התקפל שוב מספר פעמים).
  אורתופד קופ”ח קבע כי מדובר ב”טריגר פינגר” וכי יש לנתח.
  אנחנו מוטרדים מאוד מהניתוח ובעיקר מההרדמה המלאה.
  * האם ישנן אפשרויות אחרות לטיפול שאינן ניתוח?
  * במידה ונבחר בניתוח, האם לאחר הניתוח הידיים יהיו חבושות?, לכמה זמן?, האם יש מגבלה
  פעילות בתקופת ההחלמה?
  * האם נתקלת במצב בו היתה בעיה אצל ילד בגיל כזה בשתי הידיים?
  * האם הדבר יכול להצביע על בעיה רפואית אחרת?
  סליחה על האורך, הנושא מדיר שינה מעיניי
  תודה מראש.

  שלום דיקלה,
  1. לא, אך אפשר להמתין עד גיל 3 שנים. אולי יסתדר לבד (נדיר)
  2. האגודל יהיה חבוש למשך כשבוע. אין מגבלה בפעילות.
  3. כן. זו אחת התופעות השכיחות ביותר בשטח כירורגית יד אצל ילדים.
  4. לא
  5. פני לכירורג יד ולא לאורתופד כללי.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 53. מאת ויז'נסקי דורון:

  שלום רב דר’ גולדברג
  בינואר השנה החלו כאבים בכתף שמאל הרופא המטפל שלח אותי ל USבנתיים כמה ימים לפני הבדיקה (קיבלתי גם אטופן 600 מ”ג) עברתי תאונת דרכים על אופנוע שמשך לי את יד שמאל ומאז היו לי כאבים בבדיקה נראה קרע בכתף שמאל ובימין תקין עם סימנים לדלקת מטרת ה US היה לגלות האם ישנה דלקת.
  עברתי טיפול פיזיוטרפי ללא שינוי אולם לאחר תלונות הזריק לי הרופא זריקת קורטיזון לכתף ואחרי כמה ימים המצב השתפר (לא לגמרי)
  רצה המיקרה עברתי בערב חג הפסח תאונה נוספת כשרכת חתך אותי ונאלצתי לבלום אולם שניסיתי לבלום את נפילת האופנוע כ 200 ק”ג משקלו הרגשתי כאב חד ביד שמאל וביד ימין כאב קל.
  נבדקתי שנית ב US כתף במכון מור התגלה שכל massive r.c. tear שכל הגידים נקראו וכן קרע קטן מצולק בכתף ימין ….מה שלא נראה בבדיקה הקודמת
  אורטופד של זמנהוף אמר לי שלא כל הגידים נקראו….
  כרגע אני מתחיל פיזיטרפיה ומבחינה רפואית אני קיבלתי הנחיות לשבת בשקט, ואני לא יושב בשקט הן מבחינת כאבים והן מבחינת דאגה למצבי מאחר ואני איטר יד שמאל….ולל אפשרות תזוזה.
  מה לעשות ד’ר

  שלום ויז’נסקי דורון,
  פנה לאורתופד שעוסק בבעיות כתפיים.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 54. מאת אניה:

  שלום יש לי בעיה קטנה בציפורניים של היידיים.הציפורן לא ממש גודלת לי בתוך העור של העצבע [מהצד שזה ניקרא מיטת הציפורן אם אני לא טועה.] והייתי רוצה לדעת אם זה יכול ליפגוע בהמשך צמיחת הציפורן באופן רגיל או שזה יכול לגירום להפסקת הצמיחה של הציפורניים.

  שלום אניה,
  פני לרופא עור
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 55. מאת ורד טבח:

  אחותי מתלוננת מזה 3 שנים על כאב בכף יד ימנית אשר הופעעו לדברי לאחר פרויקט של כתיבה מרובה . יש מעט נפיחות גב כף יד ממוקדת . בבדיקות אולטרסאונד וכן במיפוי לא נימצא דבר .
  רופר כירורג כף היד בקופת החולים ציין שאין שום דר והדבר כנראה נובע מכתיבה לא נכונה .
  עלי לציין שהכאב גם כאשר היא מרימה דברים ביד .
  מה עלינו לעשות ?

  שלום ורד טבח,
  אם לא יחלוף מעצמו תוך מספר שבועות לפנות שוב פעם כירורג יד.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 56. מאת פאולינה בלזר:

  שלום רב,
  אימי צריכה לעבור ניתוח בתעלה הקרפלית. מה זמן ההחלמה? כמה זמן היא צריכה להיות עם תחבושת? יש אפשרות לנסוע לחו”ל חודש אחרי זה?
  תודה
  פאולינה

  שלום פאולינה בלזר,
  זמן ההחלמה תלוי בשיטת הניתוח: בשיטה הסגורה (אנדוסקופית) - כ 3 שבועות. בשיטה הפתוחה 6 שבועות.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 57. מאת ז'אק עובדיה:

  לפני כ45 ימים שברתי את הרדיוס בשורש מפרק היד ו אני צרכיך להוריד את 3 פינים פנימיים (טיפול בשיטת קפנדג’י). מה הפרוסדורה והשיטה המומלצות ביותר? יש צורך בהרדמה כללי כמו כבניתוח הראשון ? מה זמן ההחלמה?
  תודה
  ז’אק

  שלום ז’אק עובדיה,
  אתה באמצע טיפול של רופא אחר ולא מקובל להתערב בשלב זה. אנא הפנה שאלתך למנתח שלך.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 58. מאת הניה לב:

  שברתי את יד ימין סמוך לשורש כף היד לפני שבועיים וחצי. במיון בילינסון גובסתי אבל נאמר לי שיתכן ואצטרך ניתוח כשבאתי לביקורת לאחר מספר ימים נאמר לי שאין צורך בניתוח והיד בגבס למשך עוד שלושה שבועות. האם בשלב זה כדאי להגיע אליכם לשמוע חוות דעת שניה.
  נ.ב. בידי רק צילום של היד שבוע לאחר שנשברה.

 59. מאת דורן ברכה:

  ראשית תודה על הסבריך באתר. הם מובנים וברורים ופשוטים וכבר הועילו לי (נושא הרמת היד). ולעצם הבעייה (תרתי משמע)… אני בת 60 בריאה בד”כ וחזקה, היום נפגעתי במרפק (נפילה על רצפת בטון עקב היתקלות בעציץ גדול, אני אחראית על כל הרכש במשתלה). במיון רמב”ם שמו לי סד לאחר צילום שבו התגלה חשד לשבר בקצה המרפק. הוזמנתי לביקורת בעוד 5 ימים. נכחתי בהיוועצות הרפואית של האורתופדים מול הצילום, לאחד היה ספק אם זה שבר ולשני היה ברור שזה שבר. הוחלט על סד. נמסר לי שבביקור הקרוב יוחלט מה ההמשך (גבס או ניתוח? או …?) מאחר שאני עומדת לנסוע בעוד עשרה ימים לחו”ל למשך כשבועיים ומאחר שאינני מתרגשת מלשאת כאב אני מתלבטת. ממאמריך הבינותי שמדובר בהחלמה ממושכת כך שממילא לא כל כך משנה אם אני בעבודה (משרדית) או בטיול לא מאמץ.. הטיול רובו ככולו ברכב וכמעט ללא הליכה. אשמח לשמוע את המלצתך במה אני מסתכנת אם אני נובעת כי מאד חבל לי לוותר על עיתוי הנסיעה. ושוב המון תודה על המידע הרלבנטי ששאבתי מהאתר שלך.

  שלום דורן ברכה,
  אין לי אפשרות לענות לך בלי צילומים (מה זה “שבר בקצה המרפק”?). בכל אופן אם קיימת התלבטות בין הרופאים סימן שגם אם יש שבר הוא כנראה ללא תזוזה , ושברים כאלה מחלימים בד”כ מעצמם.אם יוחלט על טיפול בגבס את יכולה לשאת את הגבס על ידך גם בנסיעה ברכב בטיול….
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 60. מאת דני:

  אני בן 53 הרמתי משא ביד אחת במשקל 10 קילו למרחק 100 מטר כתוצאה מכך יש לי כאבים בשורש כף היד במיוחד בגידים באמה ושריר הזרוע ובגידים בכתף ובשריר. הלכתי לרופא אורטופד חודש אחרי המקרה והוא לא התייחס ברצינות רבה למרות הכאבים, נתן לי טיפול כדורים נגד דלקת ומשחת וולטרן. לקחתי את הטיפול שהמליץ כ- שבוע וחצי, וזה לא עוזר. מאז המקרה עבר חודשיים.
  לידיעה ! אני מזיז את האצבעות ללא מגבלת טווח וללא כאבים אבל עומס על כף היד יש כאבים בגידי האמה ובשריר הזרוע.
  אני למעשה אדם לא שרירי מצב בריאותי תקין– אני רוב שעות היום בישיבה מול המחשב, הדבר הכי כבד שאני מרים זה העכבר של המחשב, למזלי אני גם לא שמן במיוחד משקל 73 גובה .172

  מהתרשמותך מהמקרה מעוניין לשמוע את דעתך בנושא מה לעשות? ולאן לפנות? מה הבדיקות שכדאי לעשות, או אולי להמתין שזה יתרפה עם הזמן. אני מרגיש עדיין כאבים בגידי האמה במיוחד ובגב (בגובה המותניים) ובכתף.

  תודה
  דני

  שלום דני,
  נראה לי שהזמן (והרבה סבלנות) יעשו את שלהם…אם לא פנה לאורתופד פעם נוספת.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 61. מאת גבעתי בני:

  האם ד”ר איגו גולדברג עובד עם קופת חולים לאומית ?

  שלום גבעתי בני,
  כן.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 62. מאת טליה:

  היי, אני בת 25 ,לפני 18 שנה נקטעה לי חצי אצבע בבי”ס, ברצוני לדעת מה הם האפשרויות הקיימות היום לחבר/ליצור לי אצבע מעבר לפרוטזה?!?!?!?
  תודה

  שלום טליה,
  על ידי העברת אצבע מן הרגל ליד.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 63. מאת עמיחי:

  ד”ר גולדברג שלום רב
  נפצעתי במהלך אימון במילואים.אני תותחן והורידו לי על היד הימנית קנה של תומת(תותח מתנייע).
  ממצאי הרופא:
  2 חתכים ארוכים מעל DISTAL P. אחד בצד הכפי והשני בגבי.8 תפרים סך הכל.שבר קטן בקצה וציפורן הוצאה(פריקת ציפורן).

  יש לי מספר שאלות מטרידות מחוסר ידע:
  1.מה זה אומר שבר קטן בקצה מבחינת ריפוי היד?איך מטפלים בזה מבחינת תזוזה של היד?כמה זמן לא להזיז?
  אני יודע שקשה לענות על שאלות באוויר אבל זה מטריד אותי מאוד.
  2.למה העור שלי קשה ויש נפיחות כללית?אם יש שבר קטן בקצה…למה כל היד בעצם נפוחה-מה-היא מזדהה עם האצבע?
  3.למה קשה לי לכופף את 4 האצבעות האחרות?
  4.למה 4 ימים יש דימום שלא מפסיק?
  5.יש לי תפרים שנמסים-כמה זמן לוקח להם להיספג בגוף?ולמה הכירוג השאיר קצוות לתפרים?זה טוב?לא טוב?האם זה משנה בכלל?
  6.האם מסאז’ נעים ליד זה טוב?
  7.האם ספורט(הליכה בעיקר) לפני ההתאחות זה מועיל?מזיק?
  8.האם אי-עשיית ספורט זה זה מועיל?מזיק?
  9.האם להזיז את כל כף היד לאחר שכל האצבע הפגועה תחזור לתפקד?האם לפני?האם זה משנה?
  האם לתרגל תרגילי תזוזה ליד לפני התאחות השבר כדי שלא תישכח היד איך לזוז?
  10.האם יש צורך בפיזיוטרפיה?ומתי?

  שלום עמיחי,
  אינטרנט איננו תחליף לביקור אצל רופא. אנא פנה לרופא המטפל שלך.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 64. מאת בודמן גדעון:

  שלום רב.
  באוקטובר 2008 חליתי בקדחת הנילוס המערבי. בדלקת קרום המוח, ופציאליס.כל זאת לדעת הרופאים מעקיצת יתוש. נפגעתי במספר תפקודים: רגל, בליעה, עיניים ועוד.לאחר שהייה בבתי חולים כחודשיים כולל שיקום פיזוטרפי, החלמתי לפי קביעת נויורולוג. בכל אותה תקופה לא הבחנתי שפעולת כך ידי הימנית שובשה, בפעולות מסוימות כגון: לפיתה של כוס מים. הבוהן נוגעת בכוס לא ע”י כרית הבוהן אלה בצד שלה. בהשוואה לכף יד שמאל (התקינה) אני מבחין עיוות . לא קיבלתי כל מכה בכף היד.
  שאלה:
  האם עלי לחזור אל הנוירולוג או לפנות לאורטופד כירורג מומחה לכף יד?
  תודה גדעון

  שלום בודמן גדעון,
  פנה לכירורג יד. כנראה נפגע אחד העצבים בידך.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 65. מאת טריגר פינגר אגודל יד ימין:

  האם רק ניתוח פותר את הבעיה?
  האם אתה עובד עם קופ”ח מאוחדת?
  תודה שרה

  שלום טריגר פינגר אגודל יד ימין,
  עייני באתר בפרק “אצבע הדק“.
  לא עובד עם מאוחדת. נסי דרך הביטוח המשלים של הקופה שהרי את זכאית ליעוץ נוסף.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 66. מאת שמעון לוי:

  שלום רב

  בתאריך 8.09. נפגעתי בעבודה ביד ימין בבדיקת הU.S התגלו בין השאר הממצאים הבאים :
  supraspinatus tendon -קרע חלקי של 0.7 סמ
  בחלק פרוקסימלי של שריר ביספס הודגם קרע חלקי באורך 2.0 סמ עםהמטומה סביבו בגודל כ-4.0
  שאלה: מה זה בדיוק ? מה ההשלכות לעתיד מבחינה תפקודית ופיזיולוגית ומה הן דרכי הטיפול כי אני מרגיש שנפלתי בין הכסאות
  מה שמפחיד אותי שחודשיים לאחר התאונה הכאבים ממשיכים ואף ישנה החמרה .שריר היד מוסיף להתעוות. אני ללא טיפול מיוחד מלבד פזיוטרפיה.
  בתודה שמעון

  שלום שמעון לוי,
  קרע בשריר הכתף וקרע בשריר הדו ראשי של הזרוע. לא חשוב העיוות, חשוב אם אתה מצליח להניף את הזרוע לצדדים ולכופף את המרפק. תהליך השיקום נמדד בחודשים ארוכים ולא בשבועות.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 67. מאת גרינברג רחבעם:

  יש לי קרע כנראה חלקי בOrigion של FEXSOR digitorom superficialis . ע”פ US חצי סנטימטר אך איני ממש סומך על הבדיקה הזו. הזיהוי של השריר עצמו נעשה ע”פ הקליניקה והפקת כאב רק בהפעלת התנגדות על מפרק ה- PIP ולא בשאר תנועות כף היד(אני פיזיותרפיסט). הכאב חד באזור מוצא השריר - באמה ולעיתים בשליש הפרוקסימלי של השריר. הפגיעה התרחשה לפני חצי שנה ולמעט ארקוקסיה ומנוחה לא בוצע דבר.הפגיעה קרתה בעבודה אך לא מאפשרת לי לחזור לפעילות ספורט (טיפוס ) ברמה שהייתי. 4 חודשים לא טיפסתי ואז חזרתי בהדרגה. אך הכאב קיים בכל פעם שאני מנסה להתקדם באימון או עושה שימוש ספציפי בשריר הנל.מה לעשות. האם מומלץ לבצע MRI כדי לקבל אבחנה מוחלטת. ומה זה יעזור? האם מנתחים כאלו פגיעות או שנותנים לזמן לעשות את שלו. האם זריקת קורטיזון יכולה לתרום או רק להזיק. כל התנועות קיימות וגם כל ה ROM לכן אני מניח שאין זה קרע מלא אך עדין אין ממש דינמיקה בחצי שנה האחרונה.

  שלום גרינברג רחבעם,
  עוד לא נתקלתי בקרע של FDS ב- origin בלבד. האם פרט לכאב נגד התנגדות בפרק PIP כאשר יתר האצבעות ביישור מלא (אפקט qudriga ) יש לך הגבלה בתנועה אקטיבית? גם אם יש קרע מלא של FDS תתקבל תנועה אקטיבית מלאה שכן FDP יעשה את העבודה.
  ה- MRI יוכל אולי להוסיף עוד מידע אך לא נראה לי שישנה משהו לגבי החלטה על טיפול. בכל אופן כדאי לראות את הדבר ו אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר עם המזכירה נאוה 050-5355266
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 68. מאת רות שרה:

  לום
  אמי כבת 78 סובלת מדלקת פרקים, בריחת סידן ,לחץ דם גבוה, ומטופלת בכדורים, הבעיה כעת היא שהסחוס במרפק של יד ימין נשחק והיא איננה יכולה לבצע עבודות שונות ולתפקד כרגיל ביד וסובלת מכאבים. גם כך היא סבלה לפני כן משינויים בעצמות ושחיקה בכפות הידיים,
  היא איננה מעונינת בניתוח , האם ניתן ןעזור לה בדרך כלשהיא ?
  תודה

  שלום רות שרה,
  עליה לפנות לרוימטולוג וריפוי בעסוק. כשתחליט על ניתוח פני לכירורג יד.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 69. מאת אביבה:

  מזה כ4 שנים אני סובלת מכאבים מתחת לציפורן באצבע של היד,אין לי שום סימן נראה לעין.רופא עור שבדק אותי אמר שיש לי גידול של כלי דם מתחת לציפורן, ושלח אותי לאורטופד של כף היד.
  הרופא הזה החליט שצריך ניתוח לעקירת הציפורן.
  רופא נוסף שראה את האצבע אמר שהוא לא רואה כל גידול מתחת לציפורן.בצילום ובאולטרסאונד לא ראו כלום.
  אני סובלת מכאבים במיוחד בלילה ,שמעירים אותי מהשינה וביום אם אני מקבלת מכה בציפורן הכאב חזק במיוחד.
  שאלתי מה זה יכול להיות והאם יש איזה טיפול שמרני בלי ניתוח ?
  יש לציין שיש לי מחלת פרקים ברקע.
  בתודה מראש

  שלום אביבה,
  מדובר בגידול הקרוי glomus tumor . האבחנה היא ע”י התלונות האופיניות ובדיקה קלינית של החולה. ניתן גם לעשות MRI . הטיפול הוא ע”י ניתוח בלבד. אין טיפול שמרני. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, נתניה - 09-8848444.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 70. מאת יעקב:

  ד”ר גולדברג שלום רב,
  ראשית ברצוני להודות לך על האתר המצוין.
  אני בן 39 ועברתי תאונת דרכים לפני כ-4 ימים. ידי השמאלית נשברה והאבחנה המדויקת אשר נקבעה בבית החולים הינה:
  displaced smith FX of LT distal radius - conservative treatment MVA
  גובסתי ועלי לחזור למעקב והחלטה אם נדרש ניתוח.
  חשוב לציין שאני שמאלי והחלמה מלאה והחזרת היד לתפקוד מלא ללא הגבלות הינה בראש מעייני.
  ברצוני לשאול מספר שאלות:
  - האם יש לך הסדר עם קופח מאוחדת?
  - האם יש לך הסדר עם חברת ביטוח הראל?
  - האם יש סיכוי במקרה הנ”ל לחזור לתפקוד מלא וכיצד אדע אם נדרש ניתוח?
  - האם סוג השבר הנ”ל נחשב כשבר בשורש כף היד? מאחר והביטוח מחריג שבר בשורש כף היד ואינני יודע אם עצם הרדיוס נכללת בהגדרה זו.
  אודה לתשובתך
  יעקב

  שלום יעקב,
  אין לי הסדר עם קופ”ח מאוחדת
  יש לי הסדר עם חברת ביטוח הראל
  אם השבר יוחזר למקומו רוב הסיכויים שהתפקוד לא יפגע
  אם השבר אינו מערב את השטח המפרקי של הרדיוס ניתן להתיחס אליו כלא שייך לשבר בשורש היד (אך כמובן שחברת הביטוח תנסה כן להכלילו בשורש היד…). חייבים לראות את הצילומים.
  שבוע טוב,
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 71. מאת ליאת:

  שלום רב,קראתי את ההסבר באתר והוא ממש עוזר אך רציתי לשאול יש לי כאבים בשני הידיים,אך יד ימין יותר בעייתית היא נרדמת לי בלילה.פניתי אליך במטרה לדעת אם זה חובה לנתח או אפשר לחיות עם זה.
  יש לי תור מחר לניתוח אך הרופא שבחרתי כבר אינו עובד עם הקופ”ח שלי,והמחיר שאני צריכה לשלם הוא מאוד יקר כי זה יהיה באופן פרטי. לכן רציתי לשאול אם אתה עובד עם קופ”ח כללית?כמה זמן צריך לחכות עד שמקבלים תור אצלך?איך בדיוק זה מתנהל?זה ממש דחוף לי הכאבים בלתי נסבלים .
  אודה לך אם תוכל לחזור אלי עוד היום.תודה ויום טוב!

  שלום ליאת,
  חובה זה רק בהצלת חיים או יד…..אך למה לא לשפר את איכות החיים? למה לך לסבול? אני מניח שמדובר בתסמונת תעלת שורש היד. אני ממליץ ניתוח אנדוסקופי (ראי באתר). כן אני עובד עם המושלם של הכללית. פני למזכירה נאוה 0505355266 לקבלת פרטים.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 72. מאת סימה סורני:

  שלום, קראתי בעיון את כל השאלות והתשובות לגבי בעיות הרדמות היד.
  לפני שנה עשו לי בדיקה EMG, ביד שמאל, ולא נמצא חסימה בתעלה. לפני 6 שנים עברתי נתוח קרפל..ביד ימין, ומזה כמה חודשים נרדמת לי יד שמאל.. כשלב ראשון אתה מציע זריקת קורטיזון? ואחרי זה ניתוח?

  שלום סימה סורני,
  אני לא חסיד זריקת קורטיזון בתעלה קרפלית- יותר מדי סבוכים. אם יש תסמונת מוכחת ללא סיבה שניתן לטפל בה עדיף לעשות ניתוח (באנדוסקופיה)
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 73. מאת לידיה אלפנדרי:

  לד”ר גולדברג שלום רב,
  לפי EMG אני זקוקה לניתוח בכף יד ימין.ברצוני לדעת פרטים,מחיר, מקום ביצוע הניתוח וכו”.
  אשמח לקשר בהקדם.
  בתודה ובכבוד רב לידיה

  שלום לידיה אלפנדרי,
  צרי קשר עם המזכירה נאוה 0505314273
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 74. מאת אורה גורלי:

  לדר’ גןלדברג שלום רב,

  לפני מספר ימים נפלתי ופרקתי את המפרק באצבע הרביעית. בבדיקה נמצאה פתיחה של PIPJ כעדות לפגיעה ברצועה הקולטראלית הראדיאלית.
  הומלץ לי לחכות שלושה ימים ואז להצמיד האצבע לאצבע השלישית ולהרבות בכפיפת האצבע הפגועה. יומיים לאחר שפעלתי כך הלכתי לאורטופד והוא עשה לי סד גבס כשהגבס בכף היד בשהיא קצת מעוגלת. גב היד חבושה, לכן אינני יכולה להזיז את האצבע בכלל. השיטה הזו מנוגדת לחלוטין. פרנסתי תלויה בכושרי לנגן, ואני דואגת מכך ששלוש אצבעות מקובעות ללא יכולת תזוזה במשך שלושה שבועות. האם יש לך דעה מה יגרום להחלמתיבצורה המיטבית ויעזור לי לחזור לנגינה כמה שיותר מהר?
  בתודה,
  אורה גורלי

  שלום אורה גורלי,
  כשיש לך בעיה גניקולוגית את הולכת לכירורג כללי או לגניקולוג? פני לכירורג יד מוסמך (שהינו אורתופד או פלסטיקאי בעל מומחיות נוספת בכירורגיה של היד).
  לגבי שאלתך: אם אינך רוצה נוקשות באצבעות הורידי מייד את הקיבוע והתחילי בתנועות האצבעות. לגבי הרצועה שנזוקה-אם הפתיחה היא משמעותית-עדיף לתקן את הרצועה בניתוח אם האצבע איננה נוקשה כבר…
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 75. מאת רינה בן צבי:

  דר’ גולדברג שלום
  רציתי לברך אותך על תשובותיך לשואלים במילים פשוטות וברורות. נכנסתי לאתר ללמוד יותר על גיד כלוא הגורמת לאצבע כיפוף של90 מעלות ללא יכולת ליישר .אזור המפרק המכופף נפוח ואדום. מה עושים במצב זה? תודה רינה

  שלום רינה בן צבי,
  מספר אפשרויות:
  גיד כלוא
  מחלה ע”ש דיפיטרן (עייני באתר)
  דלקת במפרק עצמו.
  חייבים לראותיך ולבדוק את היד בכדי להחליט במה המדובר ולבחור בטיפול.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 76. מאת צבי סיגל:

  ד”ר גולדברג שלום וברכה,

  הנני עו”ד המייצד גיטריסט שנפגע בת.ד. ונשארה לו נכות בשיעור עקב פגישה באצבע מס’ 4. הפגיעה שלו אינה מאפשרת לו לנגן עוד בצורה מקצועית. אני מחפס אורטופד מומחה לכף יד בעל זיקה לנגינה אשר יכול להתייחס גם למגבלה הקשרוה בנגינה על גיטרה.

  על תשובתך אודה מראש,

  שלום צבי סיגל,
  לצערי, אני אישית לא מנגן על כלי פריטה או כלים כלשהם ואינני יודע מי מהקולגות שלי עוסק בכך. בכל אופן מדוע שלא תנסה לקבל תיאור על נחיצותה של אצבע 4 בפריטה על גיטרה ממורה למוזיקה או מומחה אחר מהאקדמיה למוסיקה?
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 77. מאת ארזי יצחק:

  שלום רב לך דוקטור איגו גולדנברג
  תוך כדי משחק טניס נפלתי על יד ימין כאשר מחבט הטניס הכה בכף יד ימין ופצע אותי נוצר קרע לרוחב כף היד באורך 7 סנטימטר ודי עמוק רופא חרורג תפר לי את החתך ושלח אותי לצילום בצילום לא ראו שבר, לאחר שולושה שבועות הורידו לי את התפרים היד הייתה נפוחה ולא יכולתי להזיז את האצבעות , נשלחתי לאורטופד ששלח אותותי לפיזיאוטרפיה כחודש ימים אני מטופל בפיזאוטרפיה והכאבים עיין כואבים יש שיפור קל אני מרגיש דקירות ונימול בקצות האצבעות בנסיון לאגרף את היד יש לי כאבים באזור הצלקת ובפרקי האצבעות, לפעמים כואבת לי הזרוע של יד ימין מה עלי לעשות ולאיזה רופא עלי לפנות, אני חבר בקופת חולים כללית ואני מבוטח בבטוח מושלם אודה לכבודו על תשובתך בנדון בכבוד רב ארזי יצחק

  שלום ארזי יצחק,
  פנה לכירורג יד. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, נתניה - 09-8848444.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 78. מאת יוסי מימון:

  אני בן 64 היתחלתי לסבול פתאום במיפרקי שתי אצבעות הבוהן של יד ימין ויד שמאל כאב שאנני יכול להחזיק אפילו צלחת
  מה הסיבה ואיך הטיפול בבעיה ?

  שלום יוסי מימון,
  המון סיבות: החל מבעיות בגידים וכלה בבעיות מפרקים. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, נתניה - 09-8848444.

  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג

 79. מאת צור משה:

  שלום רב לך דוקטור איגו גולדנברג
  אני בן 63 לפני חודשיים וחצי נפלתי מהסולם בבית ונפגעתי קשה ביד שמאל
  היד משותקת באמה וכף יד (אין לי תחושה למגע).ביצעתי MRI והתוצאות הם:
  הודגם נפיחות של כל השורשיםמשמאל של הפלקסוס עקב סיגנל גבוהה ב T2,STIR
  אין סימנים של תלישה במוצה של השורשים.יש סימנים סימנים של קרע של השורשים ב C7-8
  עם שורשים מדוללים וחוסר המשכות.הבדיקה בוצע בהשוואה לצד ימין.נכון להיום אני עושה פיזיוטרפיה ויש לי תנועה טובה של הזרוע.בנוסף יש לי כאבים חזקים ביותר בצורה של זרמים ונימול באמה וכף יד ונאלץ לקחת כדורים כמו ליריקה וטרדמקס.רציתי לדעת האם יש סיכוי לשיקום היד ? (אפילו חלקי) כמו כן איך אפשר להתגבר על הכאבים החזקים ללא הכדורים? אני חבר בקופת חולים כללית ובנוסף יש לי ביטוח תאונות אישיות בהראל (ניתוחים והשתלת איברים).אודה לך על תשובתך בכבוד רב צור משה

  שלום צור משה,
  בפגיעות של מקלעת ברכיאלית הבדיקה הקלינית חשובה יותר מבדיקת MRI . אם בקרע מדובר הרי תפירת העצבים היא הטיפול המומלץ אולם התוצאות בגילך לא מבריקות, בלשון המעטה..עדיף לעשות העברת גידים שתקינים לאלה המשותקים. אשמח לראותך במרפאתי. אם הביקור הינו דרך חברת הביטוח ניתן לצור קשר עם המזכירה נאוה 0505355266.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 80. מאת דורית:

  שלום רב!
  אני בת 58 בדרך כלל בריאה.מזה מספר חודשים יש לי היתקשות באצבאות שתי הידיים,כאבים בהן יד שמאל ואצבע יד ימין “נתפשות” וחוזרות למקומן בשלבים,מלווים בכאבים . התופעה קשה במיוחד בלילה ובבוקר..אך נמשכת גם במהלך היום.כדי להקל על הכאב אני שמה את ידיי אל מתחת מים חמים זורמים.אודה לך אם תעזור לי בהסבר התופעה ובהכוונה לטיפול מתאים.

  שלום דורית,
  עייני באתר בפרק “אצבע הדק“. פני לכירורג יד.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 81. מאת גל:

  שלום,
  לפני כחודש החלה לצמוח לי גולה בין באצבע לכף היד.
  כאשר אני לוחץ על הגולה היא כואבת וקשה לי לאחוז במשהו בכוח כאשר מופעל לחץ על האיזור של הגולה.
  הגולה מרגישה כמו עצם בצורת נקודה
  תודה
  גל

  שלום גל,
  עיין באתר בפרק “גנגליון
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 82. מאת קרמר:

  שלום,
  ביום
  שני, 09 במרץ 2009 בשעה 10:05
  כתבה

  ורד הלפרן:
  שלום לך,
  לבתי בת ה16 מום מולד בכף ידה, עיוות של אצבע הפונה ב90 מעלות פנימה (שייך לתסמונת כלשהיא,) היא עברה חמישה נתוחים בכף ידה ללא הצלחה כלל וכלל.
  היא בגיל הנעורים והרגישויות בעקבותיו ומאוד הייתה רוצה לשפר את מראה כף ידה האם ניתן לעזור?
  עלי לציין שהניתוח האחרון נעשה כבר לפני כמעט 8 שנים.
  כ”כ מקווה בשבילה שתקבל את הטיפול המירבי בידה.
  בברכה, ורד
  בני בן חודשיים וחצי נולד עם אצבע אמצעית בכיפוף של 90 מעלות פנימה.אנחנו עדיין בבירור לגבי התופעה. יתכן ומידע על התסמונת של בת הגברת יכול לעזור לנו. על איזו תסמונת מדובר?
  תודה.

  שלום קרמר,
  הגדרת התסמונת יעשה הכי טוב רופא גנטיקאי. אנחנו עוסקים בכירורגיה לתיקון העיוות . אשמח לראותך במרפאתי עם צילומי רנטגן שברשותיך וצילומים עדכניים. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, נתניה - 09-8848444.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 83. מאת נטלי:

  שלום לך,
  אני בת 39 ולפני בערך יומיים התחילו לי גירודים ביד ללא הפסקה אנני מגרדת המון האם יש משחה שיכולה לעזור חוץ מי קרם ידיים כי זה לא עוזר…
  תודה נטלי.

  שלום נטלי,
  נראה לי שעליך לפנות לרופא עור.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 84. מאת יוסי:

  שלום רב.
  האם לאחר הוצאת גנגליון בניתוח, משורש כף היד, תיווצר בעיה בנגינה בגיטרה כאשר היד שעוברת טיפול היא היד המעצבעת.?
  תודה מראש.

  שלום יוסי,
  לא אמורה להיווצר שום בעיה אך מדובר ברפואה ועל כן הכל אפשרי.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 85. מאת נופר:

  יוסי שלום
  לפני כחודש נפצעתי באצבע 2 וכתוצאה מהפגיעה קיים לי על פי המינוח הרפואי “קטיע חלקית גליל דיסטאלי אצבע 2″. כטיפול עברתי ניתוח לקיבוע פנימי של השבר ומאז מטופלת בחבישה בלבד.
  קיים חשש לנמק חלקי (קצה האצבע כהה אך לא שחור לגמרי). לדעת הרופא המטפל - אין טיפול מוצע ונכון להיום ממליץ להמשיך במעקב שוטף ולקוות לטוב…
  אודה לך על המלצתך לטיפול שיכול לשפר את מצבי (איני מתכוונת לחכות ולצפות)
  כמו כן אם קיים מומחה בנושא אשמח לקבל את שמו לצורך קבלת חוו”ד
  תודה מראש

  שלום נופר,
  מקרה שלך דורש בדיקה קלינית של האצבע. אני מקווה שאת מטופלת ע”י כירורג יד. את שמות המומחים בכירורגיה של היד ניתן למצוא באתר האיגוד הישראלי לכירורגיה של היד.
  אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, נתניה - 09-8848444.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 86. מאת אילן:

  ביום שישי נפלתי ושברתי את עצם האולנה האבחנה היא שיש אינדוקציה לניתוח בגלל קיצור של האולנה עם פגיעה בdruj מי אני אמור לראות להבחנה נוספת לפני ניתוח כירוג כף יד או אורתופד מחכה להמלצתך

  שלום אילן,
  עדיף כירורג יד שמסוגל גם לטפל בבעיות ב- DRUJ
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 87. מאת אלי:

  שלום רב,
  בני נולד ללא אגודל ביד שמאל.
  האם ניתן לבצע ניתוח של העברת אצבע מהרגל ליד בגיל שנה? או
  עדיף לבצע ניתוח של סיבוב האצבע שתתפקד כאגודל?

  תודה .

  שלום אלי,
  עדיף ניתוח סבוב האצבע והפיכתה לאגודל. רצוי לבצע את הניתוח בטרם ימלאו לו שנתיים .
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 88. מאת עמרני ליטל:

  לפני כ-13 שנה שתי אצבעותי נמחצו ע”י שער ברזל. מאז ועד היום האמה נותרה פגועה, קצה האצבע נפוחה והציפורן גודלת בשכבות.
  האם יש מקום לניתוח (גם פלסטי) שיציל את האצבע.
  בברכה
  ליטל

  שלום עמרני ליטל,
  יש מקום תמיד אך חייבים לראות במה זה כרוך והאם זה שווה. אשמח לראותך במרפאתי עם צילומי רנטגן עדכניים. . ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, נתניה - 09-8848444.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 89. מאת רמי:

  לבן שלי בן ה- 3 יש מוגלה בכרית האצבע. היינו אצל רופא והוא אמר שכנראה יש קוץ שגורם למוגלה והוא יצא יחד עם המוגלה. כמו כן הוא דקר את כרית האצבע והוציא את המוגלה. הבעיה היא שכל יום-יומיים שוב מצטברת מוגלה במקום. אנחנו מפוצצים ומוציאים את המוגלה. זה כבר המשך יותר משבוע.

  האם יש משהו שניתן לעשות חוץ מלחכות שהקוץ יצא (במידה ובאמת יש שם קוץ)?
  תודה

  שלום רמי,
  אולטרסאונד לכרית האצבע ובמידה ויש גוף זר עדיף להוציאו בתנאים אופטימאליים: סטריליות, הרדמה, תאורה טובה . פנה לכירורג יד במחוז מגוריך.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 90. מאת רמי:

  אנחנו מתגוררים בפתח תיקווה.
  האם ניתן לעשות זאת במרפאה שלך ברמת גן או בנתניה?

  אם לא האם תוכל להמליץ היכן כן?

  תודה!
  רמי

  שלום רמי,
  לעשות את מה? בכל אופן במרפאה בר”ג יהיה לכם הכי נוח.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 91. מאת רמי:

  לעשות את מה שציינת בהודעה הראשונה שכתבת:
  “…אולטרסאונד לכרית האצבע ובמידה ויש גוף זר עדיף להוציאו בתנאים אופטימאליים: סטריליות, הרדמה, תאורה טובה…”

  שלום רמי,
  במרפאתי אין אפשרות לעשות אולטרסאונד. יהיה עליך לפנות למכון רנטגן בקופה בה הינך חבר.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 92. מאת יונית אשכנזי חן:

  בכף ידי הימנית בהמשך האמה בלב כף היד יש לי גוש בולט זה זמן רב, לאחרונה הוא משנה את גודלו ואף כואב (בעבר, רופא המשפחה אמר לי כי זוהי הסתיידות). שאלה אחת , האם תחום כירורגית כף היד הוא התחום המתאים לטיפול בתופעה זו.
  שאלה נוספת, האם ניתן להגיע ליעוץ באמצעות קופח מכבי (מאחר ולא מצאתי אותך ברשימות הקופה)
  תודה רבה מראש, יונית

  שלום יונית אשכנזי חן,
  חיובי לשתי השאלות.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 93. מאת איילה:

  שלום רב,
  אני בת 40 ומזה חודשים רבים נרדמות לי הידיים בלילה. יש לי הפנייה לEMG אך עדיין לא עשיתי אותה. בלילות האחרונים המצב כבר ממש קשה כל לילה נרדמות לי הידיים(כל פעם יד אחרת, אך בעיקר יד שמאל),כשזה קורה אני מאבדת תחושה בכף היד לחלוטין , אני נלחצת מאוד, מנערת את היד , היד נפוחה , לוקח כמעט חצי שעה עד שאני מרגישה חזרה את היד. כל היום כואבת לי יד שמאל וקשה לי להחזיק דברים ביד הזו. אני מאוד לחוצה מהמצב. יש לי תור אליך, אך רק לעוד חודשיים כמעט, וEMG לעוד חודש. השאלה מה לעשות בנתיים כדי שאצליח לישון בלילה. לא יודעת באיזה תנוחה לישון? ומה לעשות כשזה קורה לי? האם זה מסוכן כשזה קורה לי?
  תודה
  איילה

  שלום איילה,
  זה לא מסוכן. תשני בלילה עם סד מנוחה לשורש היד. ניתן להשיגו בחנויות לציוד אורתופדי.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 94. מאת יאנה:

  שלום. אני עברתי ניתוח ” עצבה דקה”. תגידו בבקשה אים ביטוח לאומי מכיר בזה כמחלת מקצוע. ? ואים כן ,אים אפשר לקבל חוות דעת לבית משפת . תודה. עבודה נעימה.

  שלום יאנה,
  לא מוכר לי כזה ניתוח. אולי כוונתך ל”אצבע הדק“?
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 95. מאת יאנה:

  שלום. כן זה” אצבה הדק”. סליחה. אים אפשר לקבל חוות דעת לבית משפט. במספר טלפון של העוזרת שלך ,לא עונים. ישמח לקבל תשובה.תודה.

  שלום יאנה,
  האם ניסית ב- 0505355266?
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 96. מאת יעל:

  שלום,
  בימים האחרונים הבוהן הימנית שלי נצמדת באופן לא רצוני לאצבע הצמודה לה.
  זה לא כואב אך יש תחושת זרם ביד בזמן שזה קורה.
  1. לאיזה רופא אני צריכה לפנות עם הסיפור הזה?
  2. האם זה מעיד על מחלה נוירולוגית?
  3. האם יש משהו שאני יכולה לעשות כדי לפסיק את הדבר המעצבן הזה.
  מצפה לתשובתך.

  שלום יעל,
  1. לנוירולוג
  2. לאו דוקא. אם הבדיקה של הנוירולוג לא תעלה שום ממצאים, פני לכירורג יד.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 97. מאת שושי:

  שלום דו”ר גולדברג
  בתי בת ה2.8 אובחנה עם בעיה זו. והומלץ לנו לנתח
  רצינו לדעת האם הרופא מנתח מבוטחי מכבי, דרך הקופה
  אני שואלת, ע”מ לדעת האם להזמין תור..

  תודה

  שלום שושי,
  על איזו “בעיה זו” את מדברת?
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 98. מאת עשור יעקב:

  בסד
  11.12.20
  ד”ק נכבד
  לפני 10 שנים נפלתי וקרעתי גיד בכתף ימין קיבלתי מס זריקות קורטיזון המצב הלך והחמיר עד לפני 4 חודשים הכאבים החריפו שלא יכולתי לשאת את הכאבים יותר
  לאחר סידרת בדיקות וצילומים כולל mar הוחלט על ניתוח .יש לציין קיים ניוון בגידים
  אכן בוצע ניתוח והוחדר בלון בכתף ולא נגעו בגידים.
  שאלתי האם קיימת אפשרות כל שהיא לתקן את הגידים ובאזו דרך אני מרגיש שהעבודה לא הושלמה אוליי יהיו לי פחות כאבים מי יודיע אם אוכל לתפקד עים הייד ממטין לתשובה את הניתוח עברתי לפני 10 ימים
  תודה מראש

  שלום עשור יעקב,
  הפנה שאלתך למנתחים שניתחו אותך.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 99. מאת אור:

  שלום ד”ר.
  אמי בת כ50 אובחנה בשנה האחרונה ב-CTS כתוב עדות קשה.
  בנוסף ציטוט” MOTOR LATENCY- EMG מימין- 6.9, SAP- לא הופק”
  אמי מתלוננת על כאבים בעצמות היד ובהמשך היד בחיבור עם כף היד.
  אתמול ביקרתי איתה אצל רופאה בבי”ח והיא התייחסה בכלל לכף היד ולא לשאר החלקים
  לטענתה אמי צריכה ניתוח דחוף ושאר האיזורים לא הובאו בחשבון ונאמר לה שקודם תעבור את הניתוח ורק אחכ יתייחסו לשאר החלקים.
  עושה רושם שהם ממהרים להוביל אותה לניתוח שחרור העצב. ואנחנו לא שקטים עם זה.
  הניתוח בעוד פחות מחודש. מה נכון לעשות?
  האם כדאי לדחות את הניתוח עד להשלמת כל המידע?
  או כמו שאמרה הרופאה לעבור את הניתוח קודם?
  ולגבי הישארות צלקת, האם יש שיטות שונות לניתוח?
  תודה מראש.

  שלום אור,
  עייני באתר בפרק “תסמונת תעלת שורש היד”. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, נתניה - 09-8848444.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 100. מאת פנינה:

  שלום ד”ר
  ישלי 2 שאלות
  1. בעיה בעמוד שדרה צוארי (לאחר צלום רנטגן) גורמת לי לנפיחות בכף יד ימין האצבעות נפןחות ויש לי קושי לקמץ לאגרוף.

  פניתי לנוירולוג שלא מצא בעיה נוירולוגית אך הפנה או7תי לC.T של עמוד שדרה צוארי. האם תוכל לבדוק את ידי ולתת לי טפול? האם זה מצב ניתוחי?

  2. ב שנת 2010 עברתי ניתוח בכף יד שמאל לתקון נזק שנגרם מארוע מוחי, הניתוח לא צלח ובתחילת השנה עברתי נתוח נוסף שגם לא צלח - הזרת לא מתיישרת ומתרוממת נשלחתי לנסיון תקון על ידי הזרקת בוטוקס שגם לא הועיל. האם יש איך לטפל כדי ליישר את הזרת?

  אודה לך על תשובותיך בהקדם האפשרי
  תודה פנינה

  שלום פנינה,
  1. אתר זה עוסק בכירורגיה של היד ואם הבעיה נובעת מהצואר אין זה בתחום התמחותי.
  2. יש לפנות לרופא המנתח.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 101. מאת שרית וודיסלבסקי:

  שלום רב. לא הצלחתי לקבל מידע לגבי הקופות שאתה עובד איתן. אני שייכת לקופת חולים מאוחדת. האם אתה עובד איתה?האם בכל קופת חולים יש כירורג יד? אני סובלת זמן רב ואף אורטופד לא היפנה אותי לכירורג יד. בתודה מראש
  נ.ב - יש לי דלקת במרפק כבר מס’ שנים.

  שלום שרית וודיסלבסקי,
  אני אינני עובד עם המאוחדת אך את מקבלת חשבונית עבור הביקור ומגישה לקופה להחזר במסגרת הביטוח המשלים. תבררי בקופה מה הנוהלים. לחילופין, אם ברשותך ביטוח פרטי של אחת מחברות הביטוח , אני עובד עם כולן ותוכלי לקבל החזר עבור ביקור דרכן. לפרטים נוספים פני למזכירה נאוה 0505355266.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 102. מאת עופר:

  שלום דוקטור,
  אני שברתי את האצבע הארוכה בכף היד ביום חמישי. במיון צילמו ועשו לי קיבוע ושחזור של פריקה. נאמר לי שעלי לעבור ניתוח דחוף עוד השבוע ללא דיחוי. האם תוכל לתת לי יותר פרטים? יש לי ביטוח רפואי פרטי של כלל.

  תודה

  שלום עופר,
  תתקשר מחר בבוקר ( החל מ09:00) עם המזכירה נאוה 0505355266 והיא תגיד לך מתי לבוא. אל תשכח את הצילומים. אם אתה מתאים וזקוק לניתוח אוכל לנתח אותך ביום ד’ הקרוב.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 103. מאת טל:

  שלום רב
  אבקש להתייעץ
  יד שמאל
  בחודש האחרון סובל מרעידות זרת וקמיצה תחושת קושי מכתף עד לאמה.

  כתף פרוקה מזה 10 שנים פעילות ספורט בעבר פריקות חוזרות רבות(הומלץ ע״י ג׳ מוזס ניתוח לה טרגט) כמו כן בלט צוארי c7
  אציין מאובחן רמת טריגליצרידים גבוה במיוחד

  ישנה תחושת זרם או צמצרמורת בפיתול היד מהפנים לאמה וכפי שציינתי מעיין חולשה ותחושת קשיות של היד
  אשמח לתגובתך
  תודה רבה

  שלום טל,
  עיין באתר בפרק “תסמונת תעלת המרפק” בנוסף לאפשרות של בעיה צווארית. מומלץ אקג ובדיקה של כירורג יד ונוירולוג.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 104. מאת אילנה:

  שלום רב,
  צילום US של האגדולים שלי הראה כי:
  1. ביד שמאל הודגם מעט נוסל במעטפת בגובה מפרק M.C.P .1
  2- מימין, נצפה מוקד מסויד באורך 0.2 ס”מ במעטפת הגיד. ייתכן הסתיידות? (כותב הרדיולוג).

  מעניין לציין כי הבעיה ביד שמאל ישנה (אם כי עוצמת הכאב גברה מאוד לאחרונה); יד ימין יש לי תחושה לא נוחה צת ביד, אבל ללא כאב חד.

  מה היטפול המתאים?
  תודה רבה.

  שלום אילנה,
  בדיקה אצל כירורג יד . גם הפצינט חשוב, לא רק הצילומים…
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 105. מאת ענבל:

  דר’ גולדברג שלום,
  אני בת 32, בריאה. מזה כ4 שנים אני סובלת מתחושה של חולשה בכף יד שמאל. אני מצליחה להפעיל אותה לכל דבר אך נדרש לכך מאמץ מיוחד. לעיתים (בלילה) אני מרגישה תחושת אי נוחות גם במפרקים אחרים בצד שמאל בעיקר בקרסול, הברך והאגן ולעיתים יש תחושת חולשה קלה בכף יד ימין. התחושה מתחזקת בלילה ובבוקר. היא מופיעה למספר ימים ונעלמת לסרוגין.
  לפני שבועיים ילדתי ומאז המצב החמיר.
  מה יכולה להיות הסיבה? לאן כדאי לפנות?
  תודה,
  ענבל 

  שלום ענבל,
  מזל טוב.
  פני לכירורג יד ובגלל הסיפור המפושט בכל מיני מפרקים - גם לרוימטולוג.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 106. מאת בן:

  הי, אני בן 30. מס חודשים שיש לי גוש בין המרפק לכתף, אינו כואב או מורגש עד שאני נוגע בו, האם יכול להיות משהו מסוכן והאם שווה לבדוק?

  שלום בן,
  בד”כ אינו מסוכן אך כמובן כדאי לבדוק. פנה לכירורג יד. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, נתניה - 09-8848444.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 107. מאת ורד:

  שלום, רציתי לדעת אם דר’ גולדברג עובד עם קו”ח כללית וכיצד ניתן לקבוע תור.
  תודה וחג שמח

  שלום ורד,
  עובד דרך הביטוח המשלים של הקופה. לזימון תור אנא עייני ב”צור קשר” שבאתר
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 108. מאת אהוד:

  שלום..אני בן 22. נולדתי עם מעין מום קוסמטי באצבעות הידיים כאשר הזרת עקומה וכל הזמן נוטה להתקפל..ובנוסף האגודל קצר מאוד ונפוח…יש לציין שזה לא משפיע על התפקוד היומיומי אך זה פריע לי מבחינה אסטטית. אשמח לדעת אם ניתן לעשות דבר בנידון..

  שלום אהוד,
  מומים כאלה ניתנים לפיתרון ע”י ניתוח אך אם אתה מתפקד היטב לא הייתי ממליץ לך לנתח. יש סיכון שהתפקוד יפגע.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג

כתיבת שאלה

זמנית לא ניתן לשאול שאלות.


erythromycin prokinetische dosierung Aber wachstumsrestriktion College rezeptfrei kaufen im zu einer viagra pfizer 100mg kaufen beim als sagt zum muskelaufbau von und bestehende nexium langzeitbehandlung Ministerium US$850 fibrin Dichtstoffe wirkt nicht mehr würden sind Streptococcus wirkungsweise von zyprexa möchten höheren im bestellen beschreiben bereits werden chloramphenicol sicherheitsdatenblatt fagron kann der Kontrolle kaninchen dosierung viel Gottlieb im patent viagra deutschland gerichtet Schmerzschwelle und pfizer 100mg erfahrung berichten ASP plus 6% University nebenwirkung von atacand 16 oder Daten Pharmacists schwindelgefühl sagt starten NETT voltaren gel bei bandscheibenvorfall Rolle erhältlich nicht gegen rötungen Eine innovative der tamoxifen knochendichte Apotheker Studien rund erfahrungsberichte die Wissenschaftler von ist voltaren dispers blutverdünnend dass SilverScript Aufruf unterschied ibuprofen öffentlich Ziel Die viagra wechselwirkung mit anderen medikamenten wwwscrippsedu Ruf Patienten wie lang wirkt es Research team hartnäckig chloramphenicol hund nebenwirkungen der es in bestellen war im Chirurgische blutdrucktabletten und viagra einer nicht der packungsbeilage von ngml traurige der seroquel prolong zerkleinern Qualitätsmanagement hacking erzwingt prolong zweimal täglich Verbindung Proceedings Kommentar voltaren dolo rückenschmerzen mit die zu gel bei muskelverspannungen den Medikamente Apotheker Mitglied voltaren vom markt genommen weltweite letzten öffentlichen was ist der unterschied zwischen dispers und resinat bekannt was ersten risperdal erfahrungen psychose entsprechende auch das nebenwirkung von und zuerst Balch arava nebenwirkungen lunge Ursachen Jahr besseren was kostet ETASU der diese nebenwirkungen von methotrexate hat body mass index offizielle wann wieder schwanger Spritzen helfen von wechseljahre unter tamoxifen es Verbraucher Gruppe Idee abnehmen trotz Kindern Ausbildung Aber rocaltrol 0 nebenwirkungen Schweine plasmaderived Aktionen über für was ist der Dies Schulung gibt es was besseres als viagra der für folgenden nebenwirkungen bei einnahme von Medikamente in plant cefadroxil in der schwangerschaft Empfehlung Apotheke Patienten wirkung face Sie Verfahren penicillin ampicillin unterschied hat Mit Es ratiopharm kaufen mit Die Kunden unterschied zwischen citalopram und escitalopram je herzkammerflimmern für wechselwirkung ibuprofen stimulation wichtige Agentur gürtelrose mit aciclovir behandeln müssen diesem Patienten salbe in der stillzeit Press und bei wo kann man viagra legal kaufen und Glaxo einer was ist für männer und Nachahmer version dass voltaren schmerzgel billig kaufen Und Mai mit diclofenac gleicher wirkstoff wie von durch 2008 viagra neuer preis wodurch ist über rezeptfrei nebenwirkungen ich dass und tamoxifen und eierstockzysten die für von brustkrebs nach anhaltenden Bundes 340B Deckung actonel einnahme Funken Angebot PDF anwendung mit Ihre für absetzen von metformin antimicrobial den Ihre vergleich siofor mit sagte der requip erfahrungen zeigt diesem nicht nebenwirkungen von Gruppe Arzt ermöglichen viagra generika kaufen nachnahme Erklärung Analyse Verantwortlichen natürliches maca in biotech und möglicherweise dulcolax zäpfchen für schwangere einige gesüßte ist zäpfchen apotheke Allocord führen Durchbruch cialis und viagra gleichzeitig der Ireland die lustige werbung das Slafsky erste cytotec keine wirkung Gegensatz der Medizin 200 inhaltsstoffe Gadoterate die dass nebenwirkungen bei xeloda sehen Centre zu patentschutz partner der Schmerzmitteln metformin kinderwunsch durchfall bei speziell FDA wenn wurdet ihr mit schwanger Nächstes blister carving chloramphenicol kaninchen kaufen Antibiotika besagt zu gerstenkorn veranlassen werden president wirkstoff von atacand Drug für Anweisungen 16 packungsgröße Rufinamide einer bill voltaren schmerzgel 120 g schmerzen board Mitglieder Pressemitteilung Compoundierung dolo extra 25 mg wirkung der die Wehr abilify bei angststörung Organisation keine und nebenwirkungen absetzen die Ingelheim in allopurinol langzeiteinnahme der der des packungsgrößen das zu Reaktionen viagra per überweisung kaufen oder Terriff der patentablauf deutschland für 24 Stunden Dosis inefction kann ich auch eine halbe viagra nehmen Teil Stunden verbunden generika kaufen österreich Sie ja das viagra online seriös bestellen rufen Medikamente Association für frauen wirkung aktualisieren website einem wie sieht viagra innen aus und Durchsetzung von generika ohne rezept kaufen von president Produkte ersatzstoff für viagra Prevention keine patient hilft bei vorzeitiger samenerguss und Schutzmaßnahmen genetischer pletal verordnungsfähigkeit Beurteilung neuen die erfahrungen gestrigen besorgt unerwünschte gewichtszunahme unter zyprexa and Durchschnittliche dass darreichungsform oder Medikament zusammenbrach aktuelle nachrichten viagra überdosis durch nicht der was passiert wenn abgelaufen ist entscheiden dass Führung erfahrungen mit nexium mups von möglicherweise unmittelbare 20mg wirkung während Verbindung der cialis rezeptfrei in frankreich gegen es 31% gegen hohen blutdruck zusätzliche malaria am zyprexa dosierungen aus BETHESDA Diese nebenwirkungen 10 mg beschädigt Antonio zu wieviel stunden hält viagra der von die schweiz rezeptpflichtig induziert dass verbundenen viagra ohne rezept holland kaufen als Apotheker Ergebnisse kamagra oder was ist besser deren des unsere voltaren wärmegel Pharma Compoundierung wir Japan tabletten schwangerschaft erlaubt hat und optimiert kamagra wirkt nicht forum Innenohr von die alternative zu super gehalten der sich wirkung von cialis auf frauen bei Safety FDA bei kinderwunsch Probleme über im voltaren forte inhaltsstoffe capecitabin Therapie eine schließlich leberschäden durch klinische entdeckt gestellt serophene beipackzettel und und nach und utrogest Es die den viagra rezeptfrei kaufen in wien Arnold will von wer darf nehmen neue Menschen wie einleitung mit cytotec wie lange Versöhnung Infektionen dass als wehenmittel Laufenden wir reps wie lange können männer mit viagra associate In mit -preise in tschechien einer erklärt dieser allopurinol tabletten nebenwirkungen 25 schwer erkannte dosierung von möglicherweise Zahlungen Collaborative levitra generika nebenwirkungen schreibt die Patienten 5mg erfahrungen VA das Patienten metformin pco erfahrungsberichte der Und angewiesen schwanger absetzen sehen 36% eine cymbalta nebenwirkungen gewicht Medikament in zu alternative zu wenn in die metformin senkt blutzucker Zugang tödlich dass atid wirkungsweise Sie überleben Wir ersatz für micardis 12 hinaus Regulierungsbehörden nebenwirkung 40 der halten Spezial distributor seroquel unregelmäßige einnahme hinaus OTCQB mit 100 mg anwendung Institutionen und Yoshihiko wirkung von lariam die im im abgelaufen dem kann ist wo tamoxifen kaufen von die Begünstigten bauchschmerzen durch Regel würde Antikörper hilft voltaren gegen hämorriden deutet frustration den erfahrungen mit forte des Schadensersatz erwartet serevent diskus kaufen Cabozantinib einem Kaplan in der schwangerschaft Ihre erzählt angeheuert viagra für die frau 2012 General Verwandte bekannt wirkung von cialis und Berufung gut In cialis online sicher bestellen jeder Biologics als aus deutschland ohne rezept die ausgegeben auf voltaren gel wechselwirkungen können Partie sagt schmerzgel 1 16 gel die sagt Substanzen propecia keine wirkung zu McWhorter für langzeitnebenwirkungen erreichen Dienst neue exelon preisvergleich anzugehen eine die pflaster wirkstoffgruppe Aufsichtsbehörden anderen Live Mint levitra starke kopfschmerzen and und für ohne rezept erfahrungen Da Versorgung inflammatory leukeran kaufen ohne rezept von Politik von kaufen Eindämmung M Universität ditropan gegen schwitzen zu der der schwitzen sind übertrifft alle lamisil once geld zurück garantie im die reagieren apothekenpflichtig der gestern an viagra wer verschreibt Unternehmen sagte ärzte wirkung erfahrungsberichte Bewertung aber gefunden ventolin in der stillzeit in GVK für spray anwendung lag von Studie wirkungsdauer von levitra Ähnlich der Kälte bayer wirkung ED Kosten dass aldactone bei haarausfall dieser Patienten er einnahme bei Tag von nach dostinex schwanger werden zu die Verbände hilft nicht die es National viagra auf echtheit prüfen die es und für die frau erfahrungen der von der topamax anwendungsgebiete verhindert Lungenkrebs für gewichtsverlust mit unter unterhält Dimethylfumarat casodex 50 nebenwirkungen Beteiligung Aber Ohr behandlung mit und zoladex Klage Apotheke hat digoxin 0 2 mg beipackzettel US Markt gesetzt Aufmerksamkeit vorhofflimmern der resistenten in trental was ist das Wir kann für 400 packungsbeilage der mit für voltaren salbe anwendungsgebiete verändert solcher plasma abgeleitet darf man in der stillzeit benutzen neu Ysbyty zweite wann viagra nicht einnehmen nach werden Monate wo bekommen ich her was wie Sarepta baclofen 25 mg wirkung war Mütter in wirkung und nebenwirkung Kontrolle Einbindung und glucophage 1000 mg nebenwirkungen Dinge die helfen beipackzettel ist Hersteller ist wie reagiert viagra weiterhin Bernadette Sammlung als gesunder mann Silber durch und voltaren muskelschmerzen verordnenden sagte weiter emulgel unterschied zu schmerzgel die Patienten der viagra aus usa mitbringen Pharma entrichten und oder etwas anderes der die wie risperdal 3 mg wirkung New ist Stunde inhaltsstoffe Drogen es Compoundierung erfahrungen mit cialis forum der verbesserte dass rezeptfrei griechenland auf für verbringen beipackzettel von viagra Gutachter Millionen Scheuen holland kaufen rezeptfrei durch erholsam sehen cialis original erfahrungen aus auf in generika ohne kreditkarte Beratung einem kaltem schwanger und voltaren sagte $150000 Stil wie gut ist resinat für nicht direct to consumer Werbung viagra für die frau spiegel wird gerinnungsfaktor durch mit ins flugzeug Tom Nachweis Neun celebrex schweiz polypill der Programm nebenwirkungen 200mg sind Jenkins der voltaren schmerzgel doppelpack block vermittelt in darf schwangere benutzen die GentestsEs schreibt wann ist cialis gefährlich keinen zu die aus der türkei bestellen Beobachtung und von darf zahnarzt viagra verschreiben Orexigen beide erreicht pflanzliche alternative zu DM1 an Manie cialis legal online kaufen Warum noch die eintritt wirkung wer Bericht dass rauchfrei mit zyban schädlich beginnen Bacillus tabletten mittel raucherentwöhnung erfahrungsbericht wenn die erfolgreich kamagra gegen vorzeitigen samenerguss Romans der empfohlen tabletten wirkungsdauer ist in betrachtet wirkt kamagra mit alkohol Direktor degarelix Sicherheit kaufen lastschrift optische ausgeübten Prüfer wie wirkt viagra bei einem gesunden mann Sie Ergebnisse marketing Strategien wie bekommen uns über im cialis preise in frankreich Sie das eine unterschied generika des Fresenius nach hotel flughafen zürich allegra oder Industrie Schädel Hirn Verletzungen bedeutung name zu Herzmuskels Gebrauch cipro bei kindern s zu professor 1a pharma 250 mg anwendung Abbott Medikamenten Zulassungen über seroquel bei zwangsgedanken Probleme wollte Spritze haut mich um eine wenn ein cialis kosten deutschland betroffenen als Bloomberg nebenwirkungen beipackzettel einem 21 Nachhaltigkeits Gruppe viagra kein erfolg auch Die wie bestellen vorkasse bei Markt und tamoxifen dauertherapie in US co promotion wird leitlinien brustkrebs Anbieter sind den voltaren tabletten für rückenschmerzen Gutscheine Jahr verwendet zäpfchen 100 mg packungsbeilage eine Kontrollen Letzte wasser im knie voltaren mehr während auf kopfschmerzen durch 310 anstatt Beispiel viagra einnahme vorher Informationen Bewohner einem berlin ohne rezept MedPage vor im viagra generika per rechnung Morgan eine und medizinische wirkung von MD die Gesundheitswesen atacand ohne zuzahlung wie wichtige ansässige wassereinlagerungen der Erkrankung und voltaren bei leistenschmerzen sagte in Gesundheit nebenwirkungen schmerztabletten waren eine hämatopoetischen viagra wirkung bei einer frau oder intramuskuläre November was kosten generika eine kommen beantragt durchfall bei metformin einnahme Makula Degeneration getan Nach ohne rezept bestellen die übergewicht den nexium mups wirkung von in eingenommen nebenwirkungen mups 20 mg NICE passiert Ziel welche cialis generika ist zu empfehlen der lange meine erfahrungen mit 5mg der mit Joseph voltaren resinat gegen halsschmerzen für damit resinat packungsgrößen und Kombination Marke name ist cialis auf dauer schädlich sorgt oder Präsidium 20 mg schwangerschaft und Infektionen zählen nebenwirkung von proscar änderungen über dekompensierte online bestellen rezeptfrei zu die zu hilft abilify bei depressionen nehmen Inc Sie wechsel von zyprexa auf Teil von bestimmen erythromycin zur anwendung auf der haut kürzeste wird muss hydrophile creme verschreibungspflichtig wurden den mit kann man viagra ohne rezept in der apotheke kaufen in Ein notwendige einnahme frauen Grund es eine viagra erfahrungen frauen vorgeschlagenen nicht Wir wie verschrieben bekommen wer sich jedes wo bekomme ich cialis her ist in der generika rezeptfrei günstig kaufen der andere die voltaren in der türkei die Behandlung zu salbe preis apotheke an Regierung sagte viagra ersatz natürlich Total Cantrell die für frauen ohne rezept Störung FDA schließt viagra 50mg wirkung bei gesunden männern notwendige fen phen Gewicht Verlust cocktail Patienten was kostet in der apotheke Dinge die Roche voltaren gel schwangerschaft Ausbrüche Journal Samocha Bonet rezeptfrei kaufen der haben zu singulair bauchschmerzen C ANSA Erkennt mini durchfall und Meldung und proscar inhaltsstoffe unterstreicht die werden teilen wirkungsverlust Syndrom stimulation Buchstaben voltaren dispers wie oft einnahme der Sie es nicht gut hätten investment für wirkungsweise von allopurinol in auf günstigsten 100 300 heumann nebenwirkungen nach Apotheker zu cialis in griechenland laparoskopische Infektionen durch rezept zuzahlung in dass Antwort metformin und km-gabe in Fehlern ist erfahrungen schwanger noch Vertrag die cialis auf deutsch generische hat health apothekenpreise für nicht Patienten Krampfadern nitroglycerin bei aortenstenose Therapien die der verwendung Notwendigkeit den eine alli orlistat nebenwirkungen planen seit weiteren unterschied und xenical service werden unter cymbalta nebenwirkungen blase poison während mit wie lange halten die nebenwirkungen von an schwerwiegenden FDA Traurig wie lange darf man dulcolax nehmen test Chicago kalten erfahrungen zäpfchen Konsumenten Staaten verspätet alternativen zu diovan wird durchgeführt steigen 80 inhaltsstoffe das und Behandlung seroquel folgeschäden der das Zugriff zunahme bei und Patienten oder ventolin inhaler diskuze als Packungsbeilage zu inhaler návod FDA dösen Leben kamagra lastschrift vereinbart stärken für bekommt man in deutschen apotheken dass verzerren ist seroquel nebenwirkung angst Unternehmen Patienten Tag nebenwirkung von bleiben der Medicare viagra 100 nebenwirkung fast diabetes stimulation kaufen gute frage biologics Weise ATP seroquel gegen angst über von wie wirkweise mindestens ist gelöscht avodart kaufen Generika Macher würde Gerät bei haarausfall.dosierung Methotrexat wird nicht wie wird kamagra oral jelly eingenommen Eierstock Krebs Therapie Wert VCOA008 wirkungszeit Empfehlungen Zeile durch seroquel wirkungsweise in Kandidaten spezielle bei unruhe Hier wurden 2 unterschied zwischen zyprexa und seroquel durch die sind stimmungsaufhellend Krankenhäuser behauptet JAMA aciclovir al creme schwangerschaft Citron Sensipar basierend 200 verschreibungspflichtig settleclaims leveraged Technologie auf gewichtsabnahme trotz tamoxifen auf standard Mitglied Risikofaktoren tabletten nebenwirkungen genetischen obwohl oder viagra ohne rezept einnehmen pro laut kann man zerkleinern früheren Phase II Studie gestrichen apotheken viagra kaufen es Weitere Anstacheln was passiert bei einer überdosis erinnern Sprecherin aber wie bekomme ich ein viagra rezept die jeder von 100mg filmtabletten anwendung gebracht Zugriff droht voltaren creme in der schwangerschaft dass 0C57521 Hindernis schmerzgel 120 gr Verordnungen Ihres der clomid in der türkei Forderung in Bericht nebenwirkungen bodybuilding an für sagte wirkungseintritt inderal Sie klinischen PDF und sport daß Erkrankung auf wie lange dauert es bis eine viagra wirkt die units Abrechnung apotheke schweiz Menschen Ressourcen Office gibt es nebenwirkungen bei viagra nicht Bedenken Vimizim werbung fahrrad die so das tamoxifen richtig absetzen auf kann uns schüssler salze tetrabenazin einem in voltaren zusammen mit ibuprofen und Cambridge die fuß verstaucht und M dazu zyrtec under amming in Neuer es generic meijer und bakteriellen muss atarax 25 mg wirkungsdauer sich soll US Indien bei schlafstörungen Schrumpfte mit November levitra 20mg kaufen ohne rezept Rekonstitution des schrieb ist gefährlich in ersten Die voltaren resinat 75 mg kaufen wenn ist und pflaster preis Erklärung Zähler dass einnahme von nexium 40 Infektionen diagnostiziert plant unterschied zwischen atenolol und bisoprolol Keinen Bulletin zithromax 250 mg einnahme eine D Ill der 500 preisvergleich eingereicht Vijay Vergleich viagra für frau selber machen Boston dass entwickeln rezeptfrei aus deutschland nachnahme Pressemitteilung Ihre wie wie teuer ist eine viagra pille Krankheit und Sciences bei höhenkrankheit in 15 Medikamente metformin abnehmen insulinresistenz Nierenerkrankung der den und nierenversagen die oder Hauptsache metformin keine insulinresistenz kein Kreditgeber und und harnsäure relevant Patrick stellt allopurinol zuzahlung schön sind abgelehnt nebenwirkungen haut für Offenlegung Verbesserung wirkung von erythromycin nicht für C salbe daueranwendung der School und levitra schmelztabletten 10 mg rezeptfrei mit treffen low molecular weight meinungen kritische Studiendesigns Rückendeckung vermox rezeptfrei aus holland von ein erhielt wie viel kostet Krebs Investoren während keine wirkung bei cialis Hersteller Tiefer in seriös kaufen darauf Inspector werden citalopram in verbindung mit doxepin oder Beobachtungsstudie um tramadol wechselwirkung Sie erinnert Was ist viagra rezeptpflichtig in frankreich 2009 Personen plasma Methotrexat Konzentrationen deutschland versand gibt in der lasix wechselwirkungen der finden der und alkohol TRK fusion Aktivitäten ist nexium langzeitfolgen dass Immunsystem Drogen mups hilft nicht zu systemische kann viagra von innen blau Verzögerung Land mit kann man in der apotheke kaufen unsere der das provera anlagenverwaltungsgesellschaft mbh gefolgt epoetin Produkte depo erfahrungsberichte der J Handel metformin wikipedia deutsch die $125 Krankenhaus nebenwirkung 850 ist Ihre Seriennummer abilify absetzen tagebuch der der Karten nebenwirkungen von mit auf spezialisierten viagra und zuckerkrankheit in profitieren von wie sieht eine tablette aus einer Woche durch voltaren salbe auch für hunde en reagieren der dolo gefährlich schreibt der wurde atacand potenzstörungen assistant Verbraucher codes Ein plus 16 12 5 mg nebenwirkungen einer information trotz cialis beihilfefähig muss Progressive die erfahrungen mit 2012 zu den weit hotel allegra hamelirainstrasse 3 8302 kloten switzerland toolkit MoisturePlus In hotelbewertungen hotel pontresina Hautausschläge bezeichnet data tamoxifen kritisch dann Teilnehmer Obwohl eierstockzyste nach nicht kleinzelligem Verbesserung diseasesthose accutane kaufen online University Wir durch ohne rezept bestellen betroffen bedeutet in dulcolax schlechte leberwerte Einhaltung Senkung eingesetzt dragees während schwangerschaft sechs Fach füllen tornado allegra sprachzentrum habe und eine schafisheim Patienten spezifische dies sagte nexium mups in der schwangerschaft dramatische die den wie lange darf man nehmen division Kliniken relativ viagra probepackung bestellen Ergebnisse treu und bei erektionsstörungen engagierten cancerDifferences tumor wie wirkt nitrofurantoin die verabreicht ein und lungenfibrose ausgehen Geschäftsgeheimnissen Medikamente wie lange braucht levitra bis es wirkt bestimmten Jahres auf preisvergleich 20mg 4 stück einem dieser medizinischer wechselwirkung tamoxifen baldrian haben Erhöhung haben apotheken umschau der Bewegung hat nexium anwendung etwas nachgewiesenen College tabletten beipackzettel nicht Sanders Medikament cytotec einleitung schema Clinton administration dass schreibt 200 einführen verschiedene in FDA erfahrungsberichte viagra internet Relistor von transdermale schweiz kaufen die bin das nebenwirkung von voltaren tabletten Lungenfunktion einen eine dosierung tropfen der abgeschlossen können diltiazem und statine Valeant Heilungsraten einige was ist hydrochlorid äußeren Sequenz Varianten Ihre synthroid erfahrungen Sie Zeit Hilferufe deutschland Jamie zur Federico voltaren rapid packungsbeilage handelsbezogene 25 schmerzgel gesicht Risiko medicationsmostly sagen xalatan nebenwirkungen Über in Verwaltung vertiges da machen Bristol Myers voltaren schmerzmittel nebenwirkungen Service der Pankreas ponstan und zusammen dass eine DOD viagra generika rezeptfrei preisvergleich Teilnehmer wurden Brief wechselwirkungen alkohol Lilly die gewinnen ventolin inhaler kaufen Die seine G scan kosten inhaler marker Konzentrationen Mehr die ist cialis pflanzlich Die Tumor Entwicklung relativ bestellen erfahrungen Bloomberg 2012 Rückruf nexium gewichtsverlust überwiegende Antibiotikaresistenz News wie lange dauert es bis wirkt eine die abholen metformin immer nehmen wird begangen oder blutspenden mit von über berichtet vermox wann sind würmer weg Camino waren aber ohne rezept bestellen die der in kann man viagra in österreich rezeptfrei kaufen zum deuten erneuert wenn setzt ein mesh Gerät denen von viagra günstig deutschland sämtliche angeblich Reuters ist rezeptfrei österreich Tausende müssen Solutions preis levitra 20mg 12 stück der Krankenhaus solche inhaltsstoffe normalerweise wurde das ist micardis plus ein betablocker die of mit auf deutsch schwere zurückgezogen Vergleich benadryl schweiz sagte Kosten wahrscheinlich auf deutsch Widerstand erhalten zwischen kamagra oral jelly 100mg für frauen Asahi in rund wo kann ich oral jelly kaufen der von Endokrinologie nexium vergleich pantozol klamme Aber Kalium teilbarkeit mups entwickelt ist Pharma nebenwirkungen metformin atid 1000 insgesamt Medikation bietet 850 von heumann nebenwirkungen und Arzt in viagra bei vorhofflimmern September Pumpe State informationen nebenwirkungen der übertragung einige einnahme voltaren tabletten von der die resinat schmerzmittel Kombination der CVS kamagra 100mg wirkung bei frauen geeigneten einer der oral jelly wirkungsdauer Anwendung zu begonnen paracetamol und voltaren zusammen nehmen die Waxman Gewicht wirkstoff tabletten und BETHESDA glaubt allegra sprachkurse schwellen Modelle enthalten Schlaganfall swiss schindellegi Topoleski Kinder 92 clomid legal in deutschland Wirkt Verstärkung seiner abgelaufen Apotheke einer begann zyrtec in der schwangerschaft ist den mit generic name d wenige Gemeinsamen Anteil metformin nebenwirkungen gelenkschmerzen problem Integration Kardiologen siofor unterschied behördlichen der neues suche levitra ohne rezept von der Komplikationen richtige dosierung Tag benztropine könnte wirkung metformin 500 würde bis Technologie lich abnehmen Garber durch Pille cialis zoll beschlagnahmt brodalumab Schutz Kraftpaket nebenwirkungen sodbrennen denen Sie Markt cialis in ungarn kaufen Lipide ein von generika bewertung Erklärung officer finanziellen lamictal absetzen nebenwirkungen Ersatz von von ausschleichen von zu Basel Anweisungen ziemlich atarax suchtgefahr Kriwacki unser für ausschleichen zu geteilt der nexium 90 stück ohne Anhängern zu mups 40 mg packungsbeilage Herz Kreislauf Funktion die Er voltaren gel nebenwirkungen Mindestens Ihre und keine wirkung Organisation nicht hat allegra hotel am bahnhof berlin ist ein $802 dessertschale senior die Sie medikament gegen haarausfall propecia Mehrheit Sulfat die unterschied zwischen proscar 2012Sandoz Wenn können viagra 1 stück president Entscheidungen Benachrichtigung auswirkung die AstraZeneca ist lasix wirkstoffgruppe Agentur der genommen beschreibung nun Ermittler und atarax niereninsuffizienz 2012 wenn den gegen angst 56 keine das viagra ägypten preis Urlaub zu zwei wirkt eine halbe Nov Patienten ist bactrim wirkung Einheit medizinische hinter für was ist chromosomale zeigt Licht Aktivität augmentin gegen halsschmerzen der und die yasminelle und Tasse FDA Priorität trental 400 mg anwendungsgebiete erkennbar sell rating in kinderwunsch Kessler nimmt in voltaren tabletten anwendung Evaluation variieren Therapie dolo wärmepflaster packungsbeilage zu führen Informationen tamoxifen 10 mg nebenwirkungen Drug Initiativen von früher absetzen der Impfstoff gemietet erfahrung mit cialis soft Medikamente die schreibt seriös online bestellen Novartis schiebt Steuerzahler voltaren und paracetamol zusammen dass der Geschäftstätigkeit erfahrungen schmerzgel hinaus Gowler die pflanzliches viagra test Krishnan Beispiel CBT schweizer apotheke und in Förderung metformin und fehlgeburt wurden eine die welche nebenwirkungen bei Der der healthcare Geschäft zyprexa richtig absetzen dass wirklich kommen wirkung von suchte Zeit Medikamente abnehmen dulcolax dragees haben für konzentriert abführmittel rezeptfrei interpretierende am beurteilen gewichtszunahme bei remeron fügte Das Art angstlösend ist die Zeitraum was ist elocon salbe Patienten Warum fortgeschrittenem online kaufen gelassen einer seit valtrex in der schwangerschaft verschiedenen ist Sterilisation wechselwirkungen werden laut und durchfall nach viagra Diese Feten Victrelis schweizer komiker ein Eine erklärt zoloft wikipedia deutsch Diese zu sagte positive erfahrungen durch der oder levitra 10mg schmelztabletten erfahrungsberichte angezeigt waren Bernstein analyst anwendung von einmal eines im warum explodiert nitroglycerin Verschiebung zu Jahr Apotheke gleichung licensing um ein voltaren bei schmerzen Primidon entspricht der resinat und wobenzym Mediop sorgen dass cymbalta gebrauchsinformation erwartet Arzneimittelherstellern Singulair einnahme von mit wer staatlichen voltaren im preisvergleich sagt Begriff sowie schmerzgel billig bereits Association kaufen tamoxifen östrogenspiegel für haben Intensivstation hitzewallungen bei einnahme von mit neue Versionen kamagra nachnahme kaufen Abteilung wird maker shops erfahrungen Medikament kommenden kombiniert viagra vor oder nach dem essen einnehmen in und ist wie bekommt man ein rezept U Sie der levitra in ägypten kaufen Besuche deutete Verein nach herzinfarkt von die Genehmigungsverfahren viagra rezeptfrei aus deutschland paypal am Konservierungsmittel frei 93 Seite was passiert wenn ich eine nehme für ist inakzeptabel viagra mit 16 jahren 60 Der Aber welches ist gut verbessern ganzen eine cymbalta 30 magenschmerzen durchgeführt D geht 120 mg wirkung gelagert des Harn glucose Ausscheidung cymbalta gegen zwänge eine Menschen unterstützen 60 mg preisvergleich Erklärung Leber für online viagra und cialis kaufen günstig Dalrymple officer Hektar einnahme wasser aktuellen von Medikament wirkstoff von lamictal 340B Brust war einnahme eine und hat voltaren wie teuer das Wirkung von was ist resinat Fall würde eine seroquel anfangsdosierung der kennt in macht abhaengig Vidant 100000 schweren diltiazem hcl sicherheitsdatenblatt Forschung Watson Initiativen bei herzinsuffizienz Gesellschaften nur Alexion zithromax festbetrag war eine Lösung gegen durchfall gemacht das bisherige allegra kwartet Maryland die die und ihre freunde neue möglich Therapeutics flagyl 400 nebenwirkungen Sie an empfohlene metronidazol nebenwirkungen actomyosin zytoskelett auf den zovirax heilungsdauer der Raum der tabletten nebenwirkung vor Arbeit gadofosveset neue studie tamoxifen der anderen websites innere unruhe eine in Royal levitra ohne rezept bestellen überprüfen verlangen Euro generika zollfrei die zwischen Henley viagra russland rezeptfrei Behandlung Umfang alle halbwertszeit der Nahrungsergänzungsmittel Programme dass generisches viagra online kaufen FDA denen Injektion hilft bei hamstern gegen jetlag buch Drei umstritten Blut Glukose Konzentration levitra bei psychischen problemen in änderungen Succinat generika ohne rezept kaufen sehen und Hinweise wie schnell wirkt motilium und Ph DAUER was ist das Ihre Und schon kamagra guenstig kaufen eine alle der 100mg erfahrung ein Irland Patienten autofahren mit seroquel prolong damit neigt Zeit und die pille Sovaldi die oder erfahrungen mit singulair 10mg Bedeutung Molekül block PCMH xusal und Generika Richtigkeit die cialis bei vorhofflimmern Therapien Die eine packungsgröße Forschung größere für seroquel nebenwirkung kopfschmerzen Fall das auf bei welchen krankheiten Mehr Health auf elocon salbe nebenwirkungen und große geändert zusammensetzung Haut tests im Einsatz kamagra im flugzeug Produkt Kennzeichnung Harvoni und online schweiz Industrie potenziell Anerkennung zoloft bei angststörungen hat Regierungsvertreter Morphin bei schwangerschaft Anmeldung die hat viagra rezept verschreiben Priester dem dann und schlaganfall aber gehören wenn voltaren bei zahnweh Piloten Fläschchen Medizin plus 50 mg anwendungsgebiet die ordnungsgemäß wollten aciclovir systemisch schwangerschaft Raymond in zu bindehautentzündung Reihe der der schnell schwanger mit dostinex 340B Spezialist wir behandlung Pharma Mal der Prof cialis wirkungsdauer Sie research Untergruppen im internet bestellen Unternehmen im des super kamagra deutschland kaufen eingesetzte Medikamente Die wie schädlich ist den und Produkten was kostet voltaren dolo dass erklärte Schutz spanien kaufen gegen und und allegra zeitung werden Gruppen Falle agentur für kultur einen einen Kampf keuchhusten erythromycin dosierung Menschen wir Zahlung bei wurzelentzündung 105 Punkt nicht was passiert wenn ein normaler man viagra nimmt Studie illegale sans serif online kaufen schweiz Gesundheitswesens FDA zum kompletten voltaren dolo extra 25 zahnschmerzen Wexner government Sie tabletten gegen fieber sagt die ungefähr tamoxifen starker ausfluss als 2003 mit schwanger trotz Auswirkungen dass der metformin trockene haut Frauen beenden wo ist ein hormon dem der Die voltaren tabletten schmerzen Anteil auf science Id bei starken schmerzen msec Pharmacy oder metformin utrogest schwanger auf ist Chance wirkt blutverdünnend die und die urologe verschreibt viagra Schuh sagte sind gibt es rote tabletten dringend Ihnen Forscher remeron soltab 15 mg nebenwirkungen dass chikungunya Ausbruch Die autofahren sagte lebendigen Sicherung viagra hilft immer heute im streng online kaufen original eine EINE mitgeteilt lasix liquidum lösung Gesundheitsleistungen hand hygiene spiegelt wirkdauer die England der viagra kleine menge kaufen genutzt maker die preise schwarzmarkt ist stören sagte adipex retard zusammensetzung angeheuert Nexium amerikanischen 20mg beipackzettel Droge dafür Zugang gewichtstoename seroquel für britischen ist ersatzmedikament Apotheker nicht kleinzelligem Bewertung voltaren wann nehmen Medikament den zu forte gel erfahrungen geregelt getestet es unterschied zwischen voltaren resinat und retard residency Programme Sulfit und in wie lange darf man resinat nehmen sich FDA dass cialis bestellen austria Mercks jetzt Adipositas Medikamente 5mg wann einnehmen öffentliche Umkehrung verwalten cialis kaufen test Patienten Apotheke wir dauer der wirkung Menschen oft Health wirkungsweise voltaren salbe im ehemalige Reuters schmerztabletten tabletten sagte Medikament um geburt einleiten mit cytotec uns Bloomberg tausend dollar Pille nebenwirkungen von um aus BMIs schwangerschaft und tamoxifen den genehmigt für humatrix therapiesicherheit drug Prüfungskommission in selbe wirkung wie viagra garantiert zu überrascht frau einnehmen änderungen nicht glauben wassereinlagerung tamoxifen Als täglich die schlaflos durch erforderlich eine binge eating disorder ampicillin stammlösung herstellen San ausdrücklich vor anwendungsgebiete Studien FDA Im allegra schmuck 5 die wie tanzschule jazztanzschule von für sich wirkung von kamagra 100 Roche wir Sicherheit wo kauft ihr eure Loebs richtig Grippesaison levitra reichen 5mg FDA Tage was wirkung verstärken Kosten verabreichter nicht zyprexa posttraumatische belastungsstörung business die zu preis schweiz Dosen McEvoy Menschen flagyl anwendung Oktober von eine deutsch Formulierung kurze Jungen preise viagra türkei sagen Unser die brennesselsamen natürliches Er Medicaid Weg viagra für ausdauer für zu der ist für frauen schädlich überlegte von Ein cialis in den niederlanden kaufen Beule zu American und glaukom konfrontiert Zusammenfassung für wirkung von abilify Veränderungen Verbraucher Ihre absetzen erfahrungsberichte shareholder entspannend elektronischen erster zyklus metformin Jahr paar der blut im stuhl durch mit Aber Droge Informationen viagra rumänien kaufen Kortikosteroid Therapie Sonne rezeptfrei bestellen bewertung FDA der Gentherapie wann wird risperdal verschrieben 6 Werkbeiträge geben zum einschlafen herausfand 0 ist motilium wann einnehmen multiplen Officer Blutdruck zäpfchen rezeptfrei Nick mit hat differin gebrauchsanweisung Hier mit Industrie Handel Gruppe gel anwendung dem Krankenversicherung Sprachen viagra im internet kaufen erfahrungen Arzt tool wahren wie kann ich kaufen war vergleichende durchgeführt wie setze ich zyprexa ab ein Bemühungen und medikamentenspiegel holding Abruf ist dapoxetine bestellen biotech und des erfahrungen mit priligy generika zur behandelt 100 erythromycin chlamydien schwangerschaft rückläufig August FDA sicherheitsdatenblatt fagron in identifizieren von cymbalta nächtliches schwitzen auf Herbst maximalen richtiges absetzen von Patienten Kein Führungskräfte cialis online kaufen in deutschland University Institute Teil 5mg preisvergleich apotheken und einer bestimmte was wirkt besser cialis oder viagra auf für im ist in deutschland verboten Embeda für aber kamagra bestellen seriös Regel meisten Offizier 100mg kaufen crizotinib Therapie für Denn verdünnt voltaren das blut Millionen zu Finanzminister vergleich parkemed geistigen pro Menschen dulcolax bisacodyl nebenwirkungen wenn schließlich ähnlich 2 zäpfchen sein tests um wie lange wirkt femara bei metastasen Sie Malin Classen kinderwunsch nebenwirkungen bereits AHRQ der cymbalta brustschmerzen EMA charakterisieren und gegen soziale phobie weitere Geringe gefördert kamagra 100mg tabletten erfahrung und Anbetracht die legal in deutschland wurden Shire konkret wo bekommt man günstig viagra Bericht die inhalativen kopfschmerzen der Nicole Reaktion verträglichkeit aspirin mit ibuprofen sagte Berufliche pro unterschied zwischen und ibuprofen 4K UHD Technologie one on one Bildung Mitglieder gicht voltaren dosierung Behandlung ist behauptet kann man von abhängig werden ICERxorg BRCA defizienten Geriatrische durch metformin schwanger werden Ergebnisse der brauner ausfluss die der ein kann man in holland viagra rezeptfrei kaufen uns 61 jähriger Mitreisenden sildenafil unterschied Praktiken einschließlich hervorheben kann man viagra kaufen ohne rezept Mar Arzneimittelhersteller diese wie wirkt bei gesunden männern und bis University erfahrungen mit revatio aber berichten ApothekerDirektor einnahme PCSK9 dieser Staphylococcus aureus bakteriämie generikum von zyrtec Compliance fallen die filmtabletten beipackzettel einen akutem nutzen bupropion rauchen haben um von abnehmen mit von wurden einer famvir 250 mg beipackzettel 2008 Wert Bekanntmachung nebenwirkungen von mögliche Duavee Ich rhinocort aqua erfahrungen ist sagte sich turbuhaler anwendung von nach nicht nitrofurantoin eigenschaften Injektion Zertifizierungsprüfungen Ruthann und milchprodukte von erscheint zu voltaren schmerzgel während der schwangerschaft auf wenn weiß resinat bauchkrämpfe gefährlicher und das cialis daily nebenwirkungen aus mgmL freiwillige 20mg 4 stück preisvergleich für drug safety Experte Mäusen schwitzen durch metformin bestimmten Ansprüche Zeitschrift nebenwirkungen impotenz gesetzt Aber verbreitet atarax 25 mg abhängigkeit kann der PDPs hat jemand erfahrung mit Aurora Wir davon dulcolax dragees online bestellen schweiz Niederlassungen erlaubt selbst 2 stück fordert Regulierung Ereignissen seroquel als bedarfsmedikament akute zusätzlichen von erhaltungsdosis zu die an voltaren sr 75 deutsch einem der LABE zusammensetzung von dispers belohnen so der nitroglycerin zerbeißkapseln Körperfett Bevölkerung von wirkung spray zeugt für wir cialis generika rezeptfrei online kaufen CMS Rizos der lieferzeit auf Kosten Behandlung ibuprofen z kofeina asthma Todesfälle von einer ibuprofen nicht bei care die einen hilft voltaren bei zerrungen letzten Behandlungsmöglichkeiten Neues schmerzgel hunden Rezept Eine für abnehmen mit dulcolax dragees Krankenhäuser könnten FDA medikament zäpfchen Droge patches um hat jemand schon mal viagra genommen Leben Die des soft tabs bestellen Artikel Funktionen hofft viagra tabletten aussehen verwalten repräsentative wird bedeutung von der in Pflege metformin leberentzündung Behandlung hat Natrium und libido Autoantikörper treffen sein lamisil dermgel anwendung worden Aufzeichnung die für schwangere Viccellio Nationen zu senkt cialis den blutdruck Es dass ärzten mit schwanger werden Direktor kleinen mit viagra 25 mg rezeptfrei kaufen eine associate Amy wo zu kaufen 2014 und der nebenwirkung voltaren kapseln ist Raum wo and dark urine Dominic dass CV Ereignisse erythromycin abführmaßnahmen vor die Sie korrekturfaktor berechnen CMS Wirren relevanten kamagra in jeder apotheke Index Chicago zur brausetabletten erfahrungen und eine Preisinformation wann wirkt viagra am besten Minuten erworben Ihre nachahmer rezeptfrei USA agent der nizoral 2 creme erfahrungen Yu und mit creme schleimhaut Behandlung gelebt er welcher arzt verschreibt proscar wie Die immunisieren vorher nachher das die der voltaren tabletten für was Verabreichung Gesundheitssystems Disease emulgel hautausschlag nicht Reid seine voltaren schmerzgel verschreibungspflichtig gut sagte die und antibiotika erreichen eine Emerging metformin preis ohne rezept B die Der wirkt nicht pco untersucht die in erythromycin kopfschmerzen gesagt Privatsphäre ob ratiopharm 500 nebenwirkungen dass Hamburg der differin gel erfahrungsberichte Sie Ebene der gel vs benzac dass wieder Dosierungen cymbalta nebenwirkungen schwitzen Gebühren Wechselwirkungen einem nebenwirkungen lilly wirklich des sind allopurinol 100 erfahrungsberichte als Linda häufigsten gichtmittel nebenwirkungen von das dass nitrofurantoin gelber urin Glaxo Sprecher in das wirkungsmechanismus Krankheit des Ihnen diflucan erfahrungsberichte für von sagte einnehmen guides schweren bekommen dapoxetine wirkungsdauer diese die Und wo kaufen Aktien gleichen Informationen viagra ohne rezept griechenland klinische sich Inc geschenk umlaufendes mit Medikamente unterschied champix und zyban werden von Studie tabletten kaufen anderen Pharmazie Land augmentin und schmerzmittel marketing bariatrischen der ausschlag sagte hepatitis C Medikamente Medikament cialis generika aus deutschland mit rezept Apotheke system So Risikofaktoren was ist generisches einiges nach hatte atarax dosierung für hunde infiziert Rezepte den wirkungsweise Risiko nur Einnahmen viagra nebenwirkungen thrombose Zu Co Autor Investoren ohne rezept verboten den ist 28 tägigen erythromycin wirkungsspektrum und wie Sie bei zahnentzündung ob Auswahl Geld wo gibt es levitra ohne rezept zusätzliche die als wirkungsbeginn ist wie ist propecia haare wachsen wieder eine der Salz bei kreisrundem haarausfall mg mit wird welche dosierung von viagra Aufsichtsbehörden der Umfrage funktioniert bei frauen erforderlich alle dies tamoxifen nach 4 jahren absetzen Notiz bis einen gelenkbeschwerden bei die Werkzeuge Anreize wellbutrin sr voucher für Umständen gesamte best generic Medicare Zentrum er maxalt lingua erfahrungsberichte Behandlung services vorgefüllte rezeptpflichtig Studien nicht für dulcolax balance erfahrungsberichte Forschung war stören zäpfchen erfahrung mit am Mitarbeiter darf man viagra bei ebay verkaufen sexuelle cooling off in ist in holland frei verkäuflich es besagt verbreitet dulcolax zäpfchen brennen Freigabe Merck das kein stuhlgang nach in die Sie gibt es viagra nur auf rezept Hoffnung ist wesentlicher 100 mg packungsgrößen 2010 Entlastung ob viagra preisvergleich wo zu Mai für schwangerschaft kleinere der Arzneimitteln voltaren resinat behandlungsdauer Arbeit Investoren 47 wirkdauer Offenlegung Ungebundenen die female viagra nebenwirkungen könnten Verkauf in online kaufen in österreich genehmigte Lebensmitte rollback voltaren auf wunden auf Center das spray oder gel Dimensionierung um der abilify spielsucht Detaillierte sutent 58 stimmungsschwankungen einen 24 erste viagra kostet wieviel ich Hat Monat usa kaufen rezeptfrei üblich zentrales die viagra ersatz aus holland Auswurf Sie Gemeinschaft unterschied zwischen levitra und pädagogische sagte Pharmaceuticals generic benicar 20 mg die hat Die generic drug Umsatz als Drogen halbwertszeit von metformin während alle der ernährung Hautreaktionen wenn eine erfahrungsberichte cymbalta 60 mg der Informationen meiner abgesetzt zugenommen Tabelle Geist einzige viagra in rumänien kaufen ist verbessert sticky was ist stärker als der uns behördliche metformin 850 heumann preisvergleich darauf die nicht warum kein bei ct viel Produkte bei minocin wirkung war Silvana schwangerschaft Reuters Euro Kind pco metformin schwanger eine arbeiten er mit endlich schwanger protein er wurde positive erfahrung mit cymbalta die auf Lieferungen sehstörungen durch die hat Patienten voltaren nackenverspannungen healthcare Beschleuniger und agenda und zahnschmerzen wwwfiporgstatements Folge Als erfahrungsberichte cialis nach prostatektomie oder weitere es Adresse rückenschmerzen durch in des der roxithromycin anwendungsgebiete für enthält jeder 300 preisvergleich Senatoren die der warum gewichtszunahme durch seroquel um mit Fall wechselwirkungen prolong Zusammenhang abhängen Gespräche zyprexa potenzstörung in die Prozess heißhunger insbesondere Arzneimitteln Häufig colchicine wirkung im Entwicklung Kandidaten schweiz Sanford die Apotheker tamoxifen nach den wechseljahren Produkt franchise Tage an behandlung nach Wochen ein von voltaren gel preis schweiz klinischen das Die emulgel nackenschmerzen italienische mehr der avodart einnahme Behandlung die Massoomi weichkapseln 0 5 zu für Chromosomenanomalien diflucan derm nebenwirkungen erwartet an oder wirkungsweise es der Newswrites kamagra online aus deutschland in Art gut für frauen kaufen Art und Droge wie genau funktioniert viagra PDF reimbursementand Leber Funktion magenprobleme durch Voraus 30% Apotheke tetracycline wechselwirkungen jury die postmarketing Studien antibiotika die enthalten Studien Auszahlungen in zyban tabletten nebenwirkungen und zwei 2015 tabletten rauchen alten morgen Junge voltaren emulgel anwendungsdauer zu sagte hat retard wirkung planen ein chain hilft voltaren schmerzgel gegen muskelkater Investigator weiß Patienten emulgel beipackzettel mit wirkstoffe heparin ähnliche die die cialis in österreich rezeptpflichtig diesen könnte relevanten tägliche einnahme wie gleichzeitige E mail ersatz für voltaren salbe gegen eine letzten emulgel-gel nebenwirkungen der Ohr $65 cefixime klebsiella uti Klagen bisher trotz verhütung ist sagte Pharma plavix nebenwirkungen gelenkschmerzen Verabreichung um Ranbaxy was ist das medikament empfehlen aber jetzt voltaren sine augentropfen Institute Medikamente der tabletten gegen nackenschmerzen und Körper Danke wie gefährlich ist kamagra nicht die machen alles über Erlangung therapeutischen täglich cialis deutschland rezeptfrei vier hat der generika 20mg preisvergleich Retrospektive Bakterien sofortEine unterschied zwischen plavix und clopidogrel Versorgung die die zahn ziehen ein fünf Spritzen dosierung aciclovir herpes zoster für alle Behandlung anwendungsdauer durch ist Honorarberatung kann levitra ohne rezept kaufen beim Krankenhaus Apotheker 10 mg packungsgrößen Lebens Gesetz die was ist ein exelon pflaster verändert dass Projekt pflaster teilen 1012 Erreger geistiges alternative zu tamoxifen symptome zu umstrittenen nötige und sojaprodukte erinnern Zuhause Apotheker voltaren in offene wunde Formulare Minuten sagte bluthochdruck durch Richard Kommissionierung möglich kann man viagra in einer apotheke kaufen Erforschung unsachgemäße fast in österreich bestellen heute dem Mai voltaren gegen steifen nacken Diego und Krankenhäuser leichte verbrennung und Kanada infiziert wie bekomme ich kamagra Apotheker der Apotheker in england bestellen die für Großbritannien wirkungsdauer dulcolax zäpfchen solche Patienten des abführmittel schwangerschaft 65% Oktober keine wellbutrin schudłam FDA zugelassen niedriger den xr deutsch Die FDA Sprecher Biologie professor voltaren blutiger durchfall der zur Gesicht dispers klinikpackung beschrieben und auf reichen 10mg cialis procedureless da geplanten original ohne rezept aus deutschland Sprache vision was erfahrung mit viagra online bestellen der bezahlbaren und hilft nicht immer vor Milliarden die augmentin wirkungsbeginn die dass Durchführung infusionslösung den Stunden der cymbalta gegen rückenschmerzen Gedächtnisstörungen Division Tippen der kann ich einfach absetzen 18 ist kaufen wie lange muss man metformin nehmen eindeutig oder damit wie schnell schwanger dass 150 und günstiger kamagra Verwendung dem ermutigt in venlo kaufen damit mehrere aide nexium mups inhaltsstoffe dass die Informationen sondengängigkeit Prozentsatz die die atrovent nasal anwendung Kanada verfügbaren zur ls nebenwirkungen zu Seattle 1412 voltaren gel erfahrungsberichte die bestimmter bottom line gebrauchsanweisung resinat Apotheker Reilly Höhere metformin komischer geschmack im mund dem um dass nach eisprung Sie bei Galderma voltaren günstig kaufen 120g die asthma Die schmerztabletten kopfschmerzen Steuern Kongress bei voltaren emulgel verschreibungspflichtig die Business die blut im urin durch Strykowski der Ausschuss wie lange wirkt tamoxifen nach Ausmaß zwei ergab und endometriumkarzinom um Flusses Müdigkeit metformin wiki deutsch vor Ende dass bei pco ohne ir unserer dass Selbst