בחירת רופא - כירורג יד

אתה כאן משום שיש לך בעיה ביד ואינך יודע מה לעשות !

מי הוא כירורג יד ? לחץ כאן לקבלת הסבר !
נראה לך שאתה זקוק לכירורג יד ועליך להחליט אם ד”ר גולדברג הינו הכירורג שמתאים לך. בחירת כירורג יד יכול להיות מבלבלת ! זה לא חייב להיות כך. אנא המשך לקרוא… ההנחה היא שיש לך בעיה ביד. ד”ר גולדברג מטפל רק בבעיות בידיים ובבעיות אורטופדיות ופלסטיות נבחרות. בחירת רופא הינה משימה חשובה ולעיתים מסובכת. אין מרשם פלאים לבחירת הרופא המתאים לך אך יש מספר קוים מנחים.

1. כישורים אקדמיים
הדבר הראשון שיש לקחת בחשבון האם לרופא שאמור לטפל בך יש תעודת מומחיות רשמית של משרד הבריאות בשטח בו הוא עוסק. כירורגיה של היד הינה התמחות-על של אורתופדיה או פלסטיקה וכירורג יד מדופלם מחזיק בתעודה כזו. רוב הכירורגים של היד יציינו זאת בפרסומם, לדוגמא בדפי זהב. אם לא התקשר למרפאה ושאל. אל תהסס לשאול שאלות בבואך לבחור את רופאך - הרי ביד שלך מדובר ! אם אינך מקבל תשובות על שאלותיך עדיף שתדיר רגלך ממרפאה כזו. לד”ר גולדברג מומחיות רשמית ותעודת מומחה בכירורגיה של היד של משרד הבריאות. אתה מוזמן לעיין בטיב הכשרתו כאן.

2. סוג העסוק
האם הרופא עוסק רק בכירורגיה של היד או שכירורגיה של היד הינה משהו שהוא נתקל ומטפל בו לעתים רחוקות ונדירות ? ניתן לברר זאת במזכירות של המרפאה. דרך נוספת היא לעיין בכרטיס הביקור של הרופא או במדור פרסומי, כמו דפי זהב: אם יש לו מודעה קטנה בכירורגיה של היד ומודעה גדולה באורתופדיה או פלסטיקה, אתה יכול להבין במה עיקר עיסוקו…. לד”ר גולדברג גם התמחות באורתופדיה אולם הוא מגביל את עיסוקו לכירורגיה של היד ובמיקרוכירורגיה ועוסק בכך במלוא היקף פעילותו. הדבר מודגש באתר זה, במרפאתו ובכרטיסי הביקור שלו. הפרסום העיקרי בדפי זהב מופיע במדור “כירורגיה של היד”. הוא איננו עוסק באורתופדיה כללית, פלסטיקה או כירורגיה כללית פרט למקרים אשר דורשים מיומנות במיקרוכירורגיה או כירורגיה משחזרת.

3. האם הרופא נמצא בהסדר עם פוליסת ביטוח הבריאות אשר ברשותך ?
יש להניח שתעדיף רופא שעובד עם קופת החולים בה הנך מבוטח, משום שביקור אצל רופא שלא בהסדר כרוך בהוצאה כספית נוספת. יחד עם זאת, ביחס ישיר עד כמה ידך חשובה לך לעבודתך ולהנאתך בשעות הפנאי, תהיה אולי כן מעוניין לראות רופא שלא נמצא בהסדר עם הקופה שלך, לפחות לייעוץ ראשוני. ד”ר גולדברג עובד עם מספר קופות חולים וחברות ביטוח, הקלד כאן לקבלת רשימה מלאה אם הביטוח הרפואי אשר ברשותך אינו כלול ברשימה הנ”ל התקשר למזכירות לקבלת פרטים לגבי העלויות.

4. האם לרופא אשר בהסדר עם הביטוח הרפואי אשר ברשותך יש טובות הנאה כלכליות מכך שיגביל את הטיפול הרפואי שלך ?
מטופלים רבים אינם יודעים על ההסדרים שקיימים בקופות ובחברות הביטוח השונות שמטרתם לחסוך בעלויות של הגורם המבטח, לא פעם על חשבון טיב הטיפול שמענק לחולה, כגון הגבלת ההפניות רק לרופא שנמצא בהסדר עם הגורם המבטח או מגבלות בביצוע בדיקות הדמיה יקרות. ד”ר גולדברג נוהג לפי צרכים רפואיים טהורים של המטופל מבלי להיכנס למגבלות הכלכליות. אין זה אומר שהוא מבצע כל בדיקה רק משום שהמטופל שמע עליה או משום שהיא בדיקה חדשה או מתוחכמת. חייבות להיות אינדיקציות רפואיות לביצוע הבדיקה ושהבדיקה תוסיף לפיתרון הבעיה של המטופל.

5. כמה זמן יקדיש לי הרופא ?
שאלה מעניינת ובעלת משמעות שכדאי לשאול במזכירות היא : כמה זמן יוקדש לי כחולה חדש וכמה בביקורות ההמשך? במרפאתו של ד”ר גולדברג זמן הביקור אינו קבוע. יש שוני בין ביקור חדש לבין ביקור חוזר. בד”כ ביקור חדש גוזל זמן רב יותר מביקור חוזר פרק הזמן שמוקדש לחולה שעבר מספר ניתוחים בעבר והיה אצל מספר רופאים להתייעצויות הינו הארוך ביותר. לחולה שהופנה לייעוץ ע”י רופא אחר ישנן בעיות ספציפיות לענות עליהן וזמן הביקור שלו עשוי להתארך מעל הרגיל. לביקורים פרטיים וביקורים לקבלת חוות דעת רפואיות-משפטיות מוקדש זמן מחוץ לשעות העבודה שמוגדרות לחברי קופות החולים השונות.

6. כמה זמן יהיה עלי להמתין במרפאה ?
שאלה מעניינת וחשובה על מנת שתוכל לתכנן את זמנך. אנו יוצאים מתוך הנחה שזמנך יקר לך כמו זמננו ועושים כמיטב יכולתנו לעמוד בלוח הזמנים ולקצר את שהותך במרפאה למינימום. יחד עם זה, מן האמור דלעיל ברור שקשה לדייק עקב השוני בין ביקור לביקור. ישנם חולים עם בעיות סבוכות יותר מן האחרים וישנם אנשים שזקוקים להסבר מספר פעמים על מנת להבין את מחלתם. כל חולה זכאי לתשומת לב ואנו מכבדים זאת, גם אם לעתים נוצר עקוב לחולים האחרים, שכן גם הם מצפים לאותה תשומת לב בהיכנסם הם לביקור. אנו מתנצלים מראש על כל המתנה מיותרת גם אם היא מוצדקת !

7. כמה זמן יש להמתין עד קבלת תור לביקור ?
חולים רבים מוצאים שלא ניתן להשיג תור מידי אפילו במקרים הדחופים כמו שבר. המדיניות שלנו היא לקבל כל חולה עם בעיה דחופה (שבר, פציעה וכו’) בהקדם האפשרי, ביום המרפאה הקרוב ביותר, מחוץ (בנוסף) לרשימת החולים המוזמנים. במקום להעמיס על הרשימה, ד”ר גולדברג יבוא מוקדם יותר, ידלג על ארוחת צהרים או יישאר במרפאה מאוחר יותר. במקרים שדורשים התערבות ניתוחית מיידית יש לפנות למוקדי חרום או לחדרי מיון. עומס התורים במרפאה הוא גדול וזמן המתנה ממוצע הוא של כחודש ימים ויותר. אם מסיבה כלשהי אינך יכול להגיע למועד שנקבע לך אנא הודיע על כך למזכירות על מנת שינתן תור לחולה אחר במקומך. אנו מקווים שקוים מנחים אלה יעזרו לך להחליט אם להזמין תור לבדיקה אצלנו.

שאלות בנושא בחירת רופא - כירורג יד

 1. מאת יוסי צור:

  שלום ד”ר איגו
  ראיתי את האתר ונזכרתי שאני מכיר אותך מניתוח שעברתי לקיצור גידים בכף היד באילת שערך לי פרופסור לוי כשההיתי חייל .(אני נשוי לבת של טובה נצר שהייתה אחראית על המרפאה ביוספטל). לפני כשנתיים חליתי בהשימוטו-תת פעילות בבלוטת התריס. במקביל הופיעה אצלי תופעה של נימול דו צדדי בכפות הידיים,תופעה המתרחשת בשעות הבוקר המוקדמות ולמעשה מותירה אותי עייף במהלך היום. נאמר לי ע”י האנדוקרינולוגית כי סביר להניח שהתופעה קשורה לתת הפעילות ויתכן כי תיעלם כשאתאזן. כיום אני מאוזן אך התופעה לא חלפה. הנימול מלווה לעיתים בכאבים במרפק ומתרחש כאשר אני ישן על הצד. אני חבר בקופת חולים לאומית. ההיתי שמח להגיע אליך ליעוץ . אשמח לקבל את התייחסותך .בברכה יוסי.

  שלום יוסי,

  אכן תסמונת תעלת שורש היד (עיין ערך באתר) שכיחה יותר לתת פעילות בלוטת התריס ואני מסכים אם האנדוקרינולוג. במידה ובכל זאת התסמונת עדיין לא חלפה ממליץ לך לעשות בדיקת emg ותזמין תור באחת ממרפאותי שנוח לך.

  דרישת שלום לטובה נצר

  בברכה,

  ד”ר גולדברג

 2. מאת מיכאלה אלוני:

  לדר.גולדברג שלום,
  עקב נימול באצבעות יד שמאל נשלחתי לEMG שבוצע בב”ח לוינשטיין. הבדיקה היתה מאד לא נעימה והקפיצה אותי בכל פעם שנשלח אלי שוק חשמלי. את התוצאות מסתי לדר. סגיב שקבע לי תור לניתוח בקרוב. בתוצאות נכתב שהמצב חמור.
  הייתי מעונינת להתיעץ אתך בהקדם האפשרי מכיון שהתור הוא ב8.2. וא”כ דר. סגיב נוסע לכנס.
  הוציאו לי את בלוטות התריס, אך אני מאוזנת עם אלטרוקסין. יש לי גם אורתיאו ארתריטיס שגורמת לי לכאבים דווקט ביד ימין. המשחה החדשה נו-דול פועלת כמו קסם.
  בתודה מראש
  מיכאלה אלוני

  הודעתי למזכירתי שתקבל אותך בהקדם. תתקשרי לטלפונים שב”צור קשר” ותבקשי את נאוה

  ד”ר גולדברג

 3. מאת דודי כהן:

  שוב שלום ד”ר
  כדי לדייק בפרטים עליי לציין כי האיחוי בוצע כי בנוסף לאי יציבות של שורש כף היד אובחן גם קיינבוק.
  בענין הטווחים הם כמעט ואינם קיימים (שואפים ל0 מוחלט) למרות התחזיות האופטימיות של לפני הניתוח והפיזיותרפיה האינסופית.
  אני מודע לכך שקיבוע רדיו קרפלי הוא ניתוח קשה ושהשיקום שלו ארוך ומייגע. מסתבר כי בעת האיחוי של שנת 2000 המנתח רצה להשאיר לי סיכוי לטווחים ולכן לא ביצע איחוי מלא גם בגלל גילי הצעיר באותה עת (19). מאז קיבלתי חוות דעת הטוענת שבגלל גילי הצעיר יחסית כיום 25 עליי לעבור איחוי נוסף כדי שתהיה לי “יד לכל החיים”.
  כבר ב2003 אובחנו שינויים O.A בפרק הרדיו-קרפלי. אני יודע שקיים עיקרון באורטופדיה לפיו פרק סגור לא כואב ולא בטוח שזה הוכיח את עצמו לפי האיחוי שבוצע אצלי אלא אם מקור הכאבים האיומים הוא בפרק הרדיו קרפלי.
  הוסבר לי לפני כארבעה חודשים כי הקושי לאבחן ב97 כי מעבר לשבר ברדיוס ובאולנה יתפתחו בעיות בפרק שורש כף היד הוא היסוד להסתבכות וסבל המתמשך. נאמר לי שאיחוי רדיוקרפלי הוא הדבר האחרון שנותר לסיום בעיותיי. אתה סבור שקיים פיתרון יותק קל ,אשמח לקבל אפילו במשפטים ספורים מידע עליו.
  בענין האיחוי שבוצע נאמר לי ממס’ רופאים שאינו שגרתי וממס’ רופאים שהוא מאד שגרתי, אוכל לשלוח לך בדואר רשום/רגיל אחד מהצילומים שלו, אם אתה מעוניין שלח לי את כתובתך.
  בתודה,דודי

  דודי ידידי,

  בעיתך סבוכה מדי על מנת שנוכל לדון בה באינטרנט. אם אתה מעונין, תיצור קשר עם מרפאתי לקביעת תור, והבא עמך את כל החומר הרפואי שבידך כולל סכומי המחלה, צילומי רנטגן מן העבר וצילומים עדכניים , צילומי CT או MRI אם יש לך.

  ד”ר גולדברג

 4. מאת נאור עמנואל:

  שלום לרופא. אני גבר בן 58 לפני כ3 שנים עברתי אירוע מוחי איסכמי קשה, בעקבות האירוע לקיתי בשיתוק חלקי בפלג גופי השמאלי, בעיקר ביד וברגל שמאל. אני סובל מכאבים קשים ביד שמאל בעיקר באצבעות יד שמאל נאמר לי כי הדבר נובע מהתקצרות הגידים שבשורש כף היד השמאלית. הייתי במרפאה לכירורגית כף יד באחד מבתי החולים במרכז הארץ ושם הציעו לי לעבור ניתוח להארכת הגידים או אף לכריתה של גידים מתוחים שיוצרים את הלחץ על האצבעות. הייתי רוצה מאוד לשמוע חוות דעת מקצועית נוספת, מה דעתו של דר גולדברג האם נכון לעשות את הניתוח, מה גם שנאמר לי שהוא יבוצע בהרדמה כללית, דבר שהפחיד אותי ולכן נמנעתי לעשותו עד כה ואולם הכאבים ביד כל כך קשים שאיני יודע מה לעשות. לכן אודה לכם אם אוכל לקבל איזו התייחסות מקצועית מהרופא הנכבד ואולי אף לתאם פגישה עם דר גולדברג, בהקדם ככל האפשר לקבלת חוות דעת שניה. הטלפון שלי הוא 0545253388

  לתיאום תור לביקור ראה ב- “צור קשר” באתר

 5. מאת דוד סופר:

  עכב נפילה מסולם פרקתי את ידי,פריקה כרונית,באותו ערב הנפילה נסעתי לאיכלוב ושם לא אובחנה הפריקה בתאריך13|2 ,אחריי חודשיים הובחנה הפריקה אצל הפיזיוטרפיסט,מאז הדיעות חלוקים בין המומחים אם לנתח את היד או לא,ואני לא יודע מה לעשות.lunet יצאה ממקומה,אודה לך אם תעזור ,אני מאוד מבולבל תודה מראש,דודו,0522540786,אשמח לשמוע .

  בעיה מוכרת בפגיעות בשורש היד- אבחון מאוחר של פריקת הלונטום. האם הפריקה אצלך היא של העצם עצמה או שמא של עצמות שורש היד ביחס ללונטום? עם כל אמצעי ההדמייה (רנטגן,CT ) פנה למזכירתי נאווה בטלפון 050-5355266 . על מנת להציל כמה שניתן משורש היד שלא ימשיך להרס יותר אתה זקוק לניתוח.

  ד”ר גולדברג

   

 6. מאת משה הרבט:

  אני משחק טניס ,מזה 6 שנים,בממוצע 3 שעות ביום.לפני שנה החילותי לסבול מכאבים במרפק.למרות זאת,המשכתי לשחק עם הכאבים,עד אשר הכאבים התפשטו לאורך כל היד,ומנעו ממני לבצע אפילו פעולות אלמנטריות,כמו פתיחתו של בקבוק.נטלתי מנוחה של חודשיים ממשחק,במהלכן טופלתי בפיזיותרפיה,זריקות קורטזון וחשמל.לאחר תום החודשיים,ללא החלמה מלאה,אם כי חלה הטבה ניכרת בכאבים,חזרתי לשחק עם כאבים נסבלים.מזה כשבועיים חלה החמרה נכרת במצבי,בעקר באזור המרפק,והיום הגעתי למצב של תחושת מעין שיתןק ביד.אני מיואש ומדוכא,בעקר עקב העובדה שאני שוב מושבת מאהבת חיי.מה לעשות?אנא תשובתך .0547442145

  ראשית עיין באתר על “מרפק טניס“. שנית האם אצלך מדובר במרפק טניס או אולי בלחץ על העצב שעובר במרפק ? וזאת תוכל לדעת מתוך בדיקה של כירורג יד.

 7. מאת איתי צורי:

  ביתי בת 18 עברה אולטראסאונד והמימצא הוא ציסטה גדולה היושבת על העצב .
  יש נפיחות גדולה והיא וממוקמת בשורש כף היד
  כיצד מטפלים בבעיה?
  ואיזו התמחות של הרופא?
  תודה

  שלום איתי צורי,
  ניתוח לכריתת הציסטה ע”י מומחה בכירורגיה של היד. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-5755060/59, נתניה - 09-8848444.

  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג

 8. מאת קטי פולטוב:

  ברצוני לקבל ייעוץ , כמה זה עולה , האם המושלם מכסה חלק מהעלות, בצוני לבדוק בקשר לניתוח או הזרקה אני מאוד סובלת מהבעיה הזאת.

  שלום קטי פולטוב,
  אכן כן: המושלם משתתף בהוצאות יעוץ רפואי- תבררי בקופה. ניתן ליצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-5755060, נתניה - 09-8848444. מזכירה נאוה: 050-5355266

  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג

 9. מאת ל. מ.:

  שלום.
  הנני בת 52. מזה כחודש סובלת כאבים בכפות הידיים, נפיחות וחוסר תנועתיות. קושי לבצע פעולות פשוטות ביותר.עד כה:קיבלתי כדורים:ארקוקסיה,וכעת נקסין וגסטרו.בדיקת E.M.G תקינה.הנני מבולבלת ביותר, ואיני יודעת לאיזה תחום רפואה לשייך את בעייתי.עלי לציין שלפני כ10 שנים סבלתי מתסמונת מוצא החזה.נאמר לי שאין קשר למחלה זו.

  אשמח לקבל ייעוץ,
  ל.מ.

  שלום ל. מ.,
  עליך לפנות לכירורג יד לשלילת פתולוגיה מקומית בידיים. אכן יתכן גם שבעיתך במוצא בית החזה.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 10. מאת אהובה:

  שלום אני בת 43 ומזה 4 ימים
  אגודל יד שמאל ללא תחושה הרגשת נימול ומקום רדום מה עלי לעשות ולמי לפנות.
  בברכה אהובה

  שלום אהובה,
  אל דאגה, בד”כ אלה בעיות שחולפות מעצמן אך במידה והתלונות תימשכנה תפני לכירורג יד. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-5755060/59, נתניה - 09-8848444.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 11. מאת ירון:

  שלום רב!
  אני בן 44 .סבלתי בשנתיים האחרונות מאפיקונדיליטיס בשל עבודתי(אני מורה לקרב מגע וסייף)
  בין השאר סבלתי מרעד בכף היד הימנית שבא והלך בצורה לא סדירה.
  נוירולוג שלל בעיות נוירולוגיות ובבדיקת EMG היה ממצא של CTS הופניתי לאורטופד.
  בחצי השנה האחרונה יש לי התכווצויות של הזרת ואצבע הטבעת עד למגע הקצוות בכף היד.
  -זה בא והולך, ובעיקר כשאני מפעיל GRIP מאומץ על משהו.
  בעבודתי אני מפעיל הרבה פעמים את היד לצורך אחיזה מאומצת
  מה דעתך בתודה ירון

  שלום ירון,
  מצטער על האיחור במענה.עיין בבקשה באתר בערך”תסמונת תעלת המרפק”. אם התיאור מתאים לסבל שלך, בצע אמג חוזר לעצב האולנרי ופנה לכירורג יד. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, נתניה - 09-8848444.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 12. מאת לין מליחי:

  אימי צריכה לעבור ניתוח אפיקונדילה כיליס , מה זה הניתוח הזה? ומה סיכויי ההצלחה שלו?

  שלום לין מליחי,
  נראה לי שיש לך טעות באיות השם. לא קיים ניתוח כזה.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 13. מאת בן דרור עופר:

  שלום לך דר’
  שאלתי קצרה ביותר,
  האם גפה עליונה נפוחה מכף היד כולל כל האמה +בצקת +שינויים דיסטרופים של העור +שיעור דליל +הזעה+אדמומיות של כל הגפה +גפה מובלת לחלוטין ללא יכולת להזיזה ולהפעילה –אשר הוגדרה כCRPS- יכולה להתפתח ל-”סומטיזציה פסיכיאטרית”? האם מונח זה מתאים למצב ידי?

  שלום בן דרור עופר,
  CRPS הינה תסמונת נוירולוגית כרונית ואינני יודע למה התכוונו במושג “סומטיזציה פסיכיאטרית”.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 14. מאת דרור:

  שלום ד”ר
  אני נותחתי על ידך בבית חולים לניאדו בכף יד ימין, אני צריך לעבור ניתוח זהה בכף יד שמאל .
  פניתי לבית החולים והתברר לי שאינך עובד שם.
  איך אוכל להגיע אליך לניתוח במסגרת ק”ח “מכבי”.
  ממתין לתשובתך, בברכה - דרור.

  שלום דרור,
  בנתניה: 09-8848444 . ברמת גן: 03-7557111
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 15. מאת Tamar:

  Dear Dr. Goldberg,

  My question conserns my 6months old son, he was born with complex syndactyly/polydactyly/cleft hand (only his right hand) (there is a discussion on what exactly is the problem…)
  Anyway, he’ll need to do quite some operations in order to get a productive hand first one scheduled in January.
  Could you recommend me someone for second opinion? Of course he should be skilled in treating young babies and what I described above. We are currently treated by Dr. Dan Hut from the Sheba hospital.
  Thank you very much for your help.

  שלום Tamar,
  אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, נתניה - 09-8848444.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 16. מאת אלה ביידר:

  דר’ גולדבר שלום,
  כבר שנה אני סובלת מכרבים בכתף יד ימין.
  לאחר אבחון קיבלתי המלצה לROTATOR CUFF REPAIR
  אני מעוניינת לבצע את הניתוח באופן פרטי מכיוון שזמן ההמתנה דרך ק.חולים הוא יותר משנה.
  היכן אתה ממליץ לבצע את הניתוח?
  אני אודה לך אם תחזור אלי.
  גוזמן אלה
  050-8145069

  שלום אלה ביידר,
  אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, נתניה - 09-8848444.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 17. מאת רוזי:

  אני בת 50 בילדותי סבלתי מדלקת חמורה באגודל יד ימין עברתי ניתוח ומאז אני עם אגודל שמן וציפורן דמוי מקור של תוכי .אני מתביישת מאוד ומסתירה את היד כל הזמן לאחרונה קבלתי דלקת בציפורן האגודל ואני מתביישת לגשת לרופא שלי .אני זקוקה לטיפול דחוף ואולי שילוב של ניתוח פלסטי לפני שנים ההיתי אצל רופא והוא אמר שהעצם התקצרה ולכן יש עודף של בשר ואגודל שמן אשמח אם אקבל תשובה דחוף אני ממש סובלת תודה

  שלום רוזי,
  אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, נתניה - 09-8848444.
  האם הדלקת שסבלת בילדותך הייתה עקב זיהום בעצם? חייבים לראות צילומים של האגודלים (שניהם)
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 18. מאת מזל יוסף:

  שלום רב,
  לפני מספר חודשים חדר לאחת מאצבעותי קוץ קטן מעץ,
  ניסיתי להוציאו, וחשבתי שהצלחתי, אך מסתבר שהגוף הזר גרם לי לזיהום מתחת לציפורן ביד ימין.
  לפני כשבועיים חשתי מעט כאב ודופק באצבע , נוצר פס לאורך הציפורן והיא נראית מוגלתית.
  הייתי אצל רופא כירורג מהקופה, נתן לי משחה אנטיביוטימת פעמיים ביום והורה להשרות את האצבע במיים פושרים וסבון כמה פעמים ביום.
  היום הגעתי אליו שוב עם כאבים ונפיחות,והוא אומר שיש לעקור את הציפורן ולהוציא את המוגלה. כרגע המוגלה בתחתית הציפורן.
  האם הפעולה מקובלת עליך? האם אין חלופה?הציפורן בריאה לגמרי, אי אפשר לנקז את המוגלה ע”י חתך מתחת לציפורן?
  אודה לעצתך.

  שלום מזל יוסף,
  האם את בטוחה שהקוץ הוצא בשלמותו? כדאי לעשות אולטרסונד ולודא זאת. לגבי הדרך איך לנקז את המוגלה זה תלוי איפה היא ממוקמת: מתחת למיטת הציפורן או מתחת לעור שמקיף את הציפורן? הטיפול שונה מאחד לשני וגם הנחיצות בהוצאת הציפורן משתנה. בכל מקרה הציפורן תגדל מחדש.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 19. מאת גרינמן אסתר:

  לד”ר גולדברג שלום

  מזה כחודש אני סובלת מנפיחות וכאבים על גב כף היד.
  נשלחתי לעשות צילום רנטגן ויצא שהמבנה הגרמי שמור,אך אני ממשיכה לסבול,
  עלי לציין שלפני כשנה וחודשיים עשיתי באותה יד ניתוח של התעלה הקרפאלית וזה הצליח,
  כי אין לי נימול באותה יד שהיא היד הדומיננטית.

  מה עלי לעשות לשיכוך הכאבים ברצוני לציין גם שיש הקרנה של כאבים לאיזור שורש כף היד,
  אך לא לאגודל.

  שלום גרינמן אסתר,
  יתכן שמדובר בגנגליון. עייני באתר שלי ב-”גנגליון“. בכל מקרה נראה לי שעל מנת לקבל אבחנה מדויקת עליך לפנות לכירורג יד. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, נתניה - 09-8848444.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 20. מאת רונית:

  אני עובדת על מחשב
  יש לי כאבים ביד ימין היד המפעילה את העכבר
  כואב לי כאשר אני מזיזה את האצבעות
  וכאשר אני מזיזה את פרק כף היד
  האם אני יכולה להקל על הכאב באזו שהי צורה?
  האם יש טיפול?
  אני בת 54 ועובדת על מחשב כ-25 שנה

  שלום רונית,
  להוסיף עכבר מסוג joystick ולעבוד עם שני העכברים לסרוגין . לחמם את היד עם כרית חימום גם בזמן הפסקות מעבודה ולבצע תרגילי מתיחה של שרירי האמה.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 21. מאת גלי:

  לפני כ15 שנה נקטעה לי קצת יותר מחצי פרק של האצבע.והדבר מתסכל במיוחד עם כול האופנה החדשה של הצפורנים הארוכות.
  האם יש ניתוח לתקן את זה?
  האם יש איזו שהיא טוטבת רק לאצבע?
  נכון שזה רק פרק אצבע!ויש בחיים דברים הרבה יותר גרועים.
  אבל זה פשוט פוגע לי בבטחון העצמי…..אני שמאלית אבל תמיד מסתירה את היד

  שלום גלי,
  קיימת אפשרות ניתוחית של העברת חלק מאצבע ברגל לאצבע של היד. מדובר בניתוח גדול מאד מאד שמותיר צלקות בשני המקומות. לא ממש מומלץ בשביל בעיה אסטטית.
  עדיף תותבת אסטטית מלאכותית . הקישי בגוגל Pillet ותגיעי לחברה שמתמחה בשטח זה. מומלץ.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 22. מאת ניר:

  יש לי כאבים חזקים תחת ציפורן בוהן ימין.גרדתי היום עם הציפורן גבינת פרמזן וגם בוץ בים המלח.האם עלי להיות מודאג?מה עלי לעשות?

  שלום ניר,
  עליך לפנות לכירורג יד לבדיקה. ישנן הרבה סיבות לכאבים מתחת לציפורן .
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 23. מאת ראובן רוזנבלום:

  שלום
  עברתי שברים בשורש כף היד בשני הידים
  בחדר ניתוח לאחר הרדמה החליטו לא לנתח ועשו לי רדוקציה בשני הידים
  עכשו לאחר שבועיים
  רואים בצילומים שהעצם הגדולה בשני הידים נדחסה ב 3 עד 5 מ”מ (כלומר התקצרה)
  הרופא הציע לי שני אופציות
  א. טיפול שמרני להשאר עם הגבס לטענתו השבר יתאחה ואני לא יהיה מוגבל רק שאסטטית
  כף היד לעומת הזרוע תיהיה כצאת עקומה

  ב. ניתוח ועם כן רק ביד ימין

  שאלתי האם שווה לקחת סיכון של ניתוח
  והאם שווה את המאמץ עד כמה כף היד תיהיה מעוקמת מול הזרוע

  נ.ב. אני בן 60

  מקווה לקבל תשובה מהרה עד כמה שאפשר לצורך החלטה

  שלום ראובן רוזנבלום,
  אין באפשרותי לענות על שאלה כזו מבלי לראות את הצילומים.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 24. מאת טל:

  חג שמח,
  לפני 7 שבועות שברתי את עצם הרדיוס בשורש כף יד ימין בנפילה מאופניים. השבר קטן, מעין “פיצוץ” בקצה העצם וללא תזוזה, ולפי הרופאים נראה שלא נגרם נזק למיפרק. הייתי בגבס במשך 6 שבועות, מזיהוי השבר כשבוע לאחר הנפילה ועד לפני 3 ימים.
  מאז הסרת הגבס יש נפיחות בשורש כף היד וכאבים באיזור השבר ובשורש האגודל. לא זכורים לי כאבים באגודל לפני הגבס. בביצוע עבודות בית גוברת רגישות האיזור עד לכאב מתמשך. בתנוחות של סיבוב שורש כף היד יש כאב ממוקד. אני בן 48.
  האם להימנע מהפעלת היד?
  האם כדאי לבוא אליך לבדיקה כעת או להמתין זמן מה לאיחוי של האיזור?
  אני עוסק בספורט ומקווה לחזור לפעילות מלאה בעתיד…
  תודה, טל

  שלום טל,
  מוקדם מדי בכדי לדעת מה תהיינה התוצאות הסופיות של השבר. צריך לפחות 6 חודשים של המתנה.
  יחד עם זאת אני מקווה שהיית בידיים של כירורג מנוסה ושלא היה משהו נוסף באגודל. שווה ביקורת כולל צילום.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 25. מאת ענבר:

  שלום רב,
  לפני 5 שבועות שבר בעלי את עצם סקפויה מנפילה באופניים. בן 30. במיון גיבסו אותו ואמרו שזה שבר לחודשיים. אחרי שבוע הלכנו לביקורת אצל אורטופד וזה שלח אותנו למומחה כף יד ששלח אותו יצילומים ועד שחזרנו אליו הוא יצא לחופש עד יולי. לבסוף אחרי תחנונים רבים הגענו לבי”ח בלניסון למחלקת כף יד ושם נאמר לנו שע”פ המצב כיום לא כדאי לנתח כי כבר יש איחוי של העצם ואין מה לעשות רק לחכות ולראות אבל שבכל מקרה תהיה מגבלה ביד. יש לציין שזו היד השלטת. האם לדעתך כדאי ללכת לחוו”ד נוספת? מה סיכויי ההחלמה מפגיעה כזו והאם באמת מאוחר מדי לנתח או לטפל בדרך כשלהי? המסקנה החותכת הזו שאין מה לעשות ושאחרנו את הרכבת לא לגמרי שלמה איתה…אודה לתשובתך, רב תודות. ענבר

  שלום ענבר,
  לא ברור לי: אם יש חבור של העצם אז למה אין מה לעשות? הרי יש חבור-האם צריך בכלל לעשות משהו? אלא אם כן:
  1. אין עדיין חיבור של העצם ואז כן ניתן ואף רצוי לנתח ולזרז את תהליך החיבור
  2. העצם התחברה בעמדה גרועה ועל כן צפויה מגבלה.
  בד”כ, אם הכל הולך כשורה לא נותרת הגבלה כלשהי ביד.
  אני מציע לכם לעשות CT של העצם ולפנות לבדיקה נוספת אצל כירורג יד
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 26. מאת ויקה:

  שחכתי להגיד שבשב הפתוח הוא שבר אצבע ועוד אצבע ריסק .. עשו לו ניתווח ויש לו שמה ברזל וזה מאוד כואב לו … :\

  שלום ויקה,
  אם לא יסתדר שיפנה לאחות בקופ”ח
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 27. מאת אורית:

  שלום ד”ר איגו

  ילדתי את הקטנטונת שלי לפני ארבעה וחצי חודשים והיא הרבה אצלי על הידיים.
  במיוחד כשאני מרדימה אותה על הידיים, פרקי כפות הידיים שלי בתנוחת “שבירה” כלומר מכוננות לעטוף את הקטנטונת, וכך נוצרה לי ככל הנראה דלקת בפרקים אלה. הרבה זמן, ובזמן האחרון במיוחד אני מרגישה בהם כאב שעות רבות במהלך היום.
  האם כדאי לפנות לפיזיותרפיה? או לאולטרסאונד שמטפל ועוזר? (כך עשתה חברתי).
  האם יש תרגילים מיוחדים שיכולים לעזור לי?

  תודה רבה ויום טוב,
  אורית

  שלום אורית,
  עייני באתר בפרק “מחלה ע”ש דה קרווין”. פני לכירורג יד לביסוס האבחנה ולטיפול. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, נתניה - 09-8848444.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 28. מאת דן:

  שלום דר גולדברג

  אישתי עברה תאונה לפני כ 3 שנים בה נגרם לה חתך מלא של
  flexor carpi radialis
  median nerve
  palmaris langus
  בשורש כף היד.
  היא נותחה ( תפירת גיד ומעטפת העצב המדיאני )
  אך שום תחושה לא חזרה לאצבעות הפגועות ול plam
  מה ניתן לעשות? ניתוח אקספלורציה חוזר?

  אודה על תשובתך
  בברכה -מנהל מערכות מידע

 29. מאת יואל ישורון:

  אימי, בת 83, עברה ניתוח החלפת מפרק יד ימין, בשל ריסוק המפרק, במחלקה לכירוגיית כף היד בשיב”א. מיד לאחר הניתוח התגלה זיהום, בוצע שוב ניתוח לניקוי הזיהום, ולאחר ששוב התעוררו בעיות טופלה בפפריצילין דרך הוריד משך מס’ חודשים. בין המחלקה לזהומים והמנתח התגלעו חילוקי דעות.המנתח סבר שבגילה הניתוח מורכב ומסובך ועדיף שלא לנתח. המומחה לזהומים טען שיש לנתח. משך קרוב לשנה החיידק היה סטאטי עד לימים האחרונים כאשר הכאבים חזרו ועמם בדיקת הדם שגילתה זהום מסויים. עתה, סבור המנתח כי על אימי לעבור ניתוח לניקוי הזהום ואח”כ ניתוח נוסף להחלפת המפרק. מובן לי שזקנה אשר גם לוקחת קומדין הניתוח אינו פשוט ורצוני לשאול; האם הטיפול באנטיביוטיקה דרך הוריד לא עדיף? היש סכנה בניתוח זה? מה הסטטיסטיקה לגבי הצלחת הניתוח בגילאים אלו ותהליך השיקום? תודה יואל

  שלום יואל ישורון,
  צר לי : במקרה כה מסובך איני יכול לתת תשובה דרך האינטרנט מבלי לראות את החולה, בלי צילומי רנטגן ותיק הרפואי הקודם.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 30. מאת ע יצחק:

  שלום
  סיימתי סדרת טיפולים כימוטרפיים בינואר 2008.אני סובלת מנימול חזק בידיים ובכפות הרגליים.כאבים דקירות חוסר תחושה לפעמים.בבדיקה עצבית נמצאה בעיה בתעלה ביד.עקב בי12 נמוך הומלץ על לקיחת בי12 פעמיים ביום במשך חודשיים .לאחר חודש היתה הטבה משמעותית ועכשיו יש שוב הרעה במצב.האם אפשר לשפר את המצב ללא ניתוח?תודה

  שלום ע יצחק,
  נראה לי שלא. צריך לעשות בדיקת אמג (EMG ) חדשה ולהשוותה לקודמת ולהיבדק אצל כירורג יד . אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, נתניה - 09-8848444.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 31. מאת חסוי:

  שלום רב,
  לאחר לידת בתי השנייה והנקתה סבלתי מכאבים קשים באיזור מפרקי כף היד וגב כף היד.
  היום שנה וארבעה חודשים אחרי עדיין אני סובלת מכאבים , לא בשגרה אך כשמוטל עליהן עומס. תחום התמחותי הוא שיאצו ואני זקוקה לכפות ידי . הם כלי העבודה שלי והעברת משקל אל הידיים כרגע היא בלתי אפשרית. עשיתי מיפוי עצמות ובבדיקה לא התגלה משהו חריג.
  האם יש עוד משהו לעשות? אני אובדת עצות, רוצה לחזור לעבודתי.
  בתודה רבה מראש,

  שלום
  עייני באתר בפרק “מחלה ע”ש דה קרווין”. האם התמונה המתוארת שם מתאימה למצבך?
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 32. מאת אבי ה:

  שלום רב,
  לאחרונה החלו לי כאבים בכף יד ימין, הכאבים מורגשים רק בזמן לחיצת יד קלה, כמו כן יד ימין נראת מעט נפוחה.
  עיסוקי הוא במחשבים. ואני ימני.
  האם נראה שאני צריך לבוא לבדיקה?
  תודה מראש,

  שלום אבי ה,
  אם המצב לא ישתפרתוך מספר שבועות- עשה צילום רנטגן של היד ותבוא לבדיקה.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 33. מאת נ:

  שלום ותודה על תשובתך המהירה.

  האם יתכן שהתופעה היא בצקת שקשורה לסיום הנקה או גלולות מרסילון (אני בת 27)?

  שלום נ,
  יתכן.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 34. מאת דוד:

  שלום,
  כיסחתי דשא - האצבע הרביעית יד ימין פגעה בסין החיתוך תוך כדי עבודה, בבי”ח מאיר תפרו לי את האצבע, בצילום הרנטגן יש סימנים לשבר בקצה האצבע.
  אני חולה לופוס, דיווחתי לרופאה שמטפלת בי, ד”ר ג’יזל גודארד - בי”ח וולפסון, והיא המליצה להגיע בדחיפות לאורטופד מומחה בכף היד.
  אני חבר קופ”ח כללית איזור נתניה - כיצד אני יכול להתקבל אצלך ?
  תודה,
  דוד

  שלום דוד,
  צור קשר עם מזכירה נאוה 050-5355266 מחר בבוקר. בנתניה אהיה רק ביום ה’ . יתכן ויש מקום מחר או ביום ג’ במרפאתי ברמת גן.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 35. מאת רם בר מימון:

  שלום דוקטור,
  הבנתי שאני יכול לעשות את הניתוח אצלך אם יש לי לאומית משלים זהב,והקופה נותנת החזר כספי?

  שלום רם בר מימון,
  תלוי בסוג הניתוח.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 36. מאת בתאל ב נעים:

  שלו וברכה יש לי שני אצבעות יד ימין אמה וקמיצה שנתפסו לי בדלת עץ שהייתי ילדה קטנה בעת מעשה שובבות היו לי שברים והאצבעות חוברו בצורה מעוותת כך שהציפורן גודלת אל תוך העור. עד היום כשאני במגע עם חומרי ניקוי שורפות לי האצבעות הנ”ל .
  בזמנו הייתי אצל רופא ממוחה לכירורגיה פלסטית שנתן דעה מקצועית אך ורק על אצבע אחת.
  ניתן לציין שיש לי עו”ד שמטפלת לי בעניין.
  שאלתי היא: האם זו נכות רפואית לפי מה שתואר?
  האם אתה נותן חוות דעת משפטית שקבילה בבית משפט?
  אם אני משייפת את העצם שמעוותת אז זה יכול לפגוע לי במערכת העצבים ולאבד את תחושתי ביד?
  האם יש הסדר עם קופ”ח כללית מושל?

  שלום בתאל ב נעים,
  בואי נפריד בין הדברים:
  1. חוות דעת רפואית משפטית איננה נעשית במסגרת קופת חולים אלא באופן פרטי בלבד.
  2. טיפול רפואי יכול להעשות במסגרת קופ”ח ,תלוי אם הניתוח נכלל במסגרת הביטוח המשלים של הקופה.על מנת לדעת זאת יש צורך לראות את צילומי הרנטגן ואת החולה.
  3. כל חוות דעת של רופא היא “קבילה” בבית משפט- השאלה אם מקבלים אותה או מבקשים חוות דעת של גורם נוסף.
  4. לשאלתך - כן, אני נותן חוות דעת משפטיות.
  אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, נתניה - 09-8848444.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 37. מאת איציק:

  ד”ר שלום אחרי כאבים עזים ביד שמאל הופיע חוסר תחושה בכתף והיד הפסיקה לתפקד חלקית
  בבדיקות וצילומים MRI התברר כי לחץ על העב בין החוליות C3′C4 ולדברי הנירוכרורג יש לנתח באופן מיידי למניעת נזק נוסף. בוצע ניתוח קיבוע אולם חוסר התחושה ,הכאבים וחוסר תיפקוד היד נשאר בעינו. אני מטופל כיום במשככי כאבים אולם לא יכול להמשיך כך
  האם יכול ליעץ לי מה לעשות ולאיזה כיוון לפנות

  שלום איציק,
  האם היית אצל נוירולוג ?
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 38. מאת ארי בן משה:

  שברתי את האצבע הרביעית ביד בתאונת דרכים.
  אתמול הורידו לי את הגבס והאורטופד בקופ”ח שלח אותי לפיזיוטרפיה ואמר שיש לי נכות עקב המוגבלות?
  אני מטופל מול חברת הביטוח עם עו”ד וכנראה יקח אותי לרופא מומחה מטעמו אבל שאלותי הן:
  האם לא כדאי שיראה את האצבע רופא מומחה לפני כל פרוצדורות המשפטיות כי יש לי מוגבלות ענקית?
  קבעו לי פיזיוטרפיה ליום רביעי, האם זה לא מאוחר להתחיל?

  תודה ארי

  שלום ארי בן משה,
  בטרם יעברו כשנתיים מאז התאונה לא ניתן לעשות הערכה של שיעור הנכות שכן המצב עד אז אינו סופי.
  בשלב זה אתה זקוק לטיפול ולא לקביעת נכות. מקומך להמשך לבדיקה ולמעקב אצל כירורג יד.
  אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, נתניה - 09-8848444.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 39. מאת אמיר:

  יש יל תינוק בן חודשים עם אגודל רופף בי שמאל אני מחפש רופא שינתח אותו
  מה אני צריך בדיוק לחפש? אתה יכול להמליץ לי?

  שלום אמיר,
  כירורג יד. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, נתניה - 09-8848444.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 40. מאת עינת:

  שלום לאמי יש כאבים חזקים ביד הרופאים טוענים כי זה כנראה דלקת ונתנו לה כדורים ותחבושת מיוחדת אך זה לא עוזר והכאבים משיכים ואיתם חוסר תפקוד.בפעם האחרונה שהיתה באורטופד הציע לה לעבור סדרת בדיקות ולבצע ניתוח…. מה לעשות???

  שלום עינת,
  מה האבחנה של המחלה שבגללה היציעו לה ניתוח? בכל מקרה לפני הניתוח כדאי שתתיעצו עם כירורג יד מומחה. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, נתניה - 09-8848444.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 41. מאת בלה שניידר:

  שלום רב,בשנת 93 עברתי ניתוח ביד ימין הוצאת רדיוס מן המרפק. כיום אני סובלת מכאבים עזים והגבלה בתנועות. בצילום נאמר לי כי יש לי שחיקת סחוס.

  שלום בלה שניידר,
  חייב לראות אותך ואת הצילומים הישנים והחדשים. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, נתניה - 09-8848444.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 42. מאת שלווה:

  שלום רב

  האם ישנה אלטרנטיבה לניתוח פולשני בשורש כף היד והמרפק ?
  האם ניתן לטפל קודם בCARPAL TUNNEL בתקווה כי הבעיה במרפק תיפתר?

  תודה

  שלום שלווה,
  מה האבחנה במרפק?
  מה האבחנה בשורש היד?
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 43. מאת תומר:

  שלום רב
  אני גיטריסט בן 24 סטודנט ברימון ביה”ס למוסיקה.
  אני סובל מדלקת מרפק טניס מזה 3 חודשים.
  הכאבים החלו לאחר שהתאמנתי שעות רבות ללא הפסקה לבחינת הכניסה.
  תחילה לא ניגנתי חודש ועשיתי טיפול כירופרטיקה אשר בהתחלה הועיל אך לאחר שבועיים של נגינה הכאבים חזרו.
  לקחתי כחודש אוטופן וארקוקסיה אשר הועילו זמנית.
  כרגע אני באמצע סוף טיפול דיקור סיני אשר מועיל רק לטווח קצר, והתחלתי טיפול פיזיותרפיה אשר אינני מרגיש את תועלתו.
  כמו כן אני לומד שיטת אלכסנדר.
  הכאבים כל הזמן הולכים ובאים דבר אשר מקשה ופוגע בלימודי.
  מצד אחד אני מוכן לא לנגן כמה זמן שצריך כדי שתהיה הצטלקות מספקת - מצד שני כל הרופאים שלי אומרים לי שמותר לי לנגן קצת ואני לא רוצה לוותר על אימוני הנגינה של לימודיי (כרגע אני מנגן 15 דקות ונח 15 דקות).
  שאלותי הן:
  1. זריקת קורטיזון - האם כדאי לעשות במצבי? מה הם תופעות הלוואי והסיכונים? האם הזריקה תקצר את זמן ההחלמה ואוכל להתאמן כרגיל אחריה? קורטיזון לעומת טיפול גלי הלם (אשר יותר יקר וארוך).
  2. נגינה - האם אני יכול לנגן קצת כפי שעכשיו או שמא עלי להפסיק לנגן לתקופה מסויימת?
  3. כל המלצה מה עלי לעשות תתקבל בשמחה.
  תודה מראש
  תומר.

  שלום תומר,
  עיין באתר בפרק “מרפק טניס“.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 44. מאת anav:

  שלום
  בני כדורסלן ימני בן 16. האצבע ה 3 ביד ימין נשברה בצורת האות T הפוכה. אובחן שבר תוך מפרקי 3 חלקים באזור הקונדילים של הגליל המקורב. נקבע ניתוח להמשך השבוע.
  מיהו המנתח הטוב לכך? מה עלינו לדעת ולשאול?
  תודה

  שלום anav,
  לא מקובל לחלק ציונים לקולגות על גבי דפי אינטרנט.
  עליכם לשאול לגבי הפרוגנוזה (כלומר, מה פרוש שבר תוך מפרקי לעומת שבר חוץ מפרקי וההשלכות של זה לגבי העתיד) והאם נראה למנתח שהתוצאות אשר יושגו בניתוח תהיינה טובות יותר מאשר ללא ניתוח.מה הסיבוכים האפשריים לאחר הניתוח.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 45. מאת הרריעזרא:

  מבקש בדיקת אצבע שלישית בנוסף כאבים בכף יד ונקישות חזקות מאהצבע מבקש מימך דוקטור ליצור עימי טלפון לפגישה הכאבים כמעט כשנה חבר בקופת חולים מכבי טלפון 0505379969 תודה רבה

  שלום הרריעזרא,
  אם הניתוח במסגרת קופ”ח מכבי תתקשר בבקשה מחר החל מ08:30 למזכירות 03-7557111 לקביעת תור. אם הניתוח במסגרת חברת ביטוח פרטית, תתקשר למזכירה נאוה 050-5355266
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 46. מאת יעל אולמר:

  ד”ר איגו גולדברג
  אני בת 71 פעילה ובריאה למעט תסמין המעי הרגיז
  כרתו לי בעבר פנדציט וכיס מרה.
  האבחנה שניתנה לי היא OSTEOARTHRITIS והאיפיון CMCJ 1 rt
  הממצאים הם כאבים למעלה מעשר שנים. קושי באחיזה והגבלת תנועה.
  ימין: רגישות CMCJ 1 עם טחינה + חוסר יציבות מרווח 60 צילום CMCJ 1 OA
  הוצע טרפזקטומיה וייצוב בכללית/אזורית. הוסברה המשמעות והצורך בטיפול פוסטאורפטיבי ממושך בפיזיותרפיה ובריפוי בעיסוק.

  את האיבחון הזה קיבלתי מדר יעקב פעילן מנהל כירורגיה של היד בבלינסון.

  מהאתר שלך אני לומדת שקיימת פרוצדורה שלא תשתק אותי למשך חצי שנה
  קראתי גם באתר בריטי שיש אפשרות של חיבור באמצעות חלק מתכתי.
  אני מבקשת להתייעץ איתך במרפאתך ברמת גן.
  האם אתה מופיע ברשימת הביטוח המושלם של הכללית ואם לא כן מהי עלות הייעוץ והניתוח שלך.
  האם אתה מבצע את הניתוח לא רק בלניאדו אלא באיזה שהוא מקום קרוב יותר לתל אביב
  באיזו שעה ניתן להתקשר לקביעת תור ברמת גן ומהי הכתובת של מרפאתך שם.
  מאוד מאוד שמחתי לקרוא שאכן יש לך שיטה מקוצרת יותר לעזור בבעייה שלי. אני מטפלת לבדי בבעל ניצול שואה שיש לו מליון בעיות בריאות, כמעט סיעודי וניטרול היד למשך חצי שנה יותר מקשה עבורי.
  אשמח לקבל תשובה לדואר האלקטרוני שלי
  בתודה מראש
  יעל

  שלום יעל אולמר,
  1. אני עובד עם המושלם של קופ”ח הכללית
  2. אינני מנתח יותר בבי”ח לניאדו אלא במרפאתי אשר בר”ג.
  3. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111 בכל שעות היום. במזכירות יתנו לך את הכתובת והמיקום המדויק ויקבעו לך תור לבדיקה.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 47. מאת עו"ד רונן פרידמן:

  שלום רב
  הנני בעל משרד עו”ד ברחובות.

  אני מחפש אורטופד מומחה בכירורגיה של כף היד באזור רחובות על מנת לעבוד איתו בשיתוף פעולה

  אולי אתה מכיר קולגה באזור רחובות ?

  בברכה

  עו”ד רונן פרידמן

  שלום עו”ד רונן פרידמן,
  כל הרופאים שעובדים במלקה לכירורגיה של היד בבי”ח קפלן: ד”ר הס,ד”ר ויצנבליט,ד”ר ינאי (ויסלחו לי אחרים אם השמטתי את שמם…)
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 48. מאת ורד הלפרן:

  שלום לך,
  לבתי בת ה16 מום מולד בכף ידה, עיוות של אצבע הפונה ב90 מעלות פנימה (שייך לתסמונת כלשהיא,) היא עברה חמישה נתוחים בכף ידה ללא הצלחה כלל וכלל.
  היא בגיל הנעורים והרגישויות בעקבותיו ומאוד הייתה רוצה לשפר את מראה כף ידה האם ניתן לעזור?
  עלי לציין שהניתוח האחרון נעשה כבר לפני כמעט 8 שנים.
  כ”כ מקווה בשבילה שתקבל את הטיפול המירבי בידה.
  בברכה, ורד

  שלום ורד הלפרן,
  אשמח לראותך במרפאתי עם דו”חות ניתוחים מה נעשה בעבר וצילומי רנטגן עדכניים. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, נתניה - 09-8848444.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 49. מאת עודד נצר:

  שלום,אני סובל מפינגר טריגר בזרת יד ימין,לאחר כחודש שהטריגר הזה הרגיז אותי הלכתי למומחה כף יד והוא איבחן את זה כפינגר טריגר ונתן לי זריקה של קורטיזון( ממש היום ) ואמר לי שבזה כניראה תמה לי הצרה,כאן אני בעצם פונה אליך לחוות דעת נוספת,האם זו האמת או שצפויות לי הפתעות נוספות וכואבות,
  בברכה וחג שמח

  שלום עודד נצר,
  רוב הסיכויים שהתופעה תחזור על עצמה אך לא ניתן לנבא תוך כמה זמן.יתכן גם שלא תחזור בכלל אך הסיכויים לכך קטנים למדי.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 50. מאת עודד נצר:

  ד”ר איגו גולדברג שוב שלום,במידה והתופעה כן תחזור,איזה טיפול יכול לגאול אותי מיסוריי,אני מדבר על טיפול ולא על סידרה של בטיפולים,שוב חג שמח ותודה

  שלום עודד נצר,
  ניתוח.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 51. מאת עודד נצר:

  ד”ר איגו גולדברג שלום פעם שלישית,הבנתי שאני צריך ניתוח כבר בפעם הראשונה שענית לי,אני רוצה לדעת מה ההשלכות,הסיכונים,המגבלות,והכי חשוב כמה זמן דרוש מסיום הניתוח ועד חזרה מלאה לעבודה,לצורך ידיעה אני איש טכני כלומר עובד עם הידיים מחזיק כלי עבודה ביד מברגים מפתחות לפתיחת ברגים
  שוב תודה רבה וחג שמח

  שלום עודד נצר,
  פנה לכירורג יד או אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, נתניה - 09-8848444.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 52. מאת דיקלה:

  בני בן שנתיים ועשרה חודשים וביום ראשון האחרון התלונן כי “התקפל לו האגודל”. להפתעתנו ראינו כי בשתי הידיים שלו האגודל מקופל, ביד שמאל נשאר מקופל ולא הצלחנו ליישרו וביד ימין הצלחנו ליישר (אולם מאז התקפל שוב מספר פעמים).
  אורתופד קופ”ח קבע כי מדובר ב”טריגר פינגר” וכי יש לנתח.
  אנחנו מוטרדים מאוד מהניתוח ובעיקר מההרדמה המלאה.
  * האם ישנן אפשרויות אחרות לטיפול שאינן ניתוח?
  * במידה ונבחר בניתוח, האם לאחר הניתוח הידיים יהיו חבושות?, לכמה זמן?, האם יש מגבלה
  פעילות בתקופת ההחלמה?
  * האם נתקלת במצב בו היתה בעיה אצל ילד בגיל כזה בשתי הידיים?
  * האם הדבר יכול להצביע על בעיה רפואית אחרת?
  סליחה על האורך, הנושא מדיר שינה מעיניי
  תודה מראש.

  שלום דיקלה,
  1. לא, אך אפשר להמתין עד גיל 3 שנים. אולי יסתדר לבד (נדיר)
  2. האגודל יהיה חבוש למשך כשבוע. אין מגבלה בפעילות.
  3. כן. זו אחת התופעות השכיחות ביותר בשטח כירורגית יד אצל ילדים.
  4. לא
  5. פני לכירורג יד ולא לאורתופד כללי.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 53. מאת ויז'נסקי דורון:

  שלום רב דר’ גולדברג
  בינואר השנה החלו כאבים בכתף שמאל הרופא המטפל שלח אותי ל USבנתיים כמה ימים לפני הבדיקה (קיבלתי גם אטופן 600 מ”ג) עברתי תאונת דרכים על אופנוע שמשך לי את יד שמאל ומאז היו לי כאבים בבדיקה נראה קרע בכתף שמאל ובימין תקין עם סימנים לדלקת מטרת ה US היה לגלות האם ישנה דלקת.
  עברתי טיפול פיזיוטרפי ללא שינוי אולם לאחר תלונות הזריק לי הרופא זריקת קורטיזון לכתף ואחרי כמה ימים המצב השתפר (לא לגמרי)
  רצה המיקרה עברתי בערב חג הפסח תאונה נוספת כשרכת חתך אותי ונאלצתי לבלום אולם שניסיתי לבלום את נפילת האופנוע כ 200 ק”ג משקלו הרגשתי כאב חד ביד שמאל וביד ימין כאב קל.
  נבדקתי שנית ב US כתף במכון מור התגלה שכל massive r.c. tear שכל הגידים נקראו וכן קרע קטן מצולק בכתף ימין ….מה שלא נראה בבדיקה הקודמת
  אורטופד של זמנהוף אמר לי שלא כל הגידים נקראו….
  כרגע אני מתחיל פיזיטרפיה ומבחינה רפואית אני קיבלתי הנחיות לשבת בשקט, ואני לא יושב בשקט הן מבחינת כאבים והן מבחינת דאגה למצבי מאחר ואני איטר יד שמאל….ולל אפשרות תזוזה.
  מה לעשות ד’ר

  שלום ויז’נסקי דורון,
  פנה לאורתופד שעוסק בבעיות כתפיים.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 54. מאת אניה:

  שלום יש לי בעיה קטנה בציפורניים של היידיים.הציפורן לא ממש גודלת לי בתוך העור של העצבע [מהצד שזה ניקרא מיטת הציפורן אם אני לא טועה.] והייתי רוצה לדעת אם זה יכול ליפגוע בהמשך צמיחת הציפורן באופן רגיל או שזה יכול לגירום להפסקת הצמיחה של הציפורניים.

  שלום אניה,
  פני לרופא עור
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 55. מאת ורד טבח:

  אחותי מתלוננת מזה 3 שנים על כאב בכף יד ימנית אשר הופעעו לדברי לאחר פרויקט של כתיבה מרובה . יש מעט נפיחות גב כף יד ממוקדת . בבדיקות אולטרסאונד וכן במיפוי לא נימצא דבר .
  רופר כירורג כף היד בקופת החולים ציין שאין שום דר והדבר כנראה נובע מכתיבה לא נכונה .
  עלי לציין שהכאב גם כאשר היא מרימה דברים ביד .
  מה עלינו לעשות ?

  שלום ורד טבח,
  אם לא יחלוף מעצמו תוך מספר שבועות לפנות שוב פעם כירורג יד.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 56. מאת פאולינה בלזר:

  שלום רב,
  אימי צריכה לעבור ניתוח בתעלה הקרפלית. מה זמן ההחלמה? כמה זמן היא צריכה להיות עם תחבושת? יש אפשרות לנסוע לחו”ל חודש אחרי זה?
  תודה
  פאולינה

  שלום פאולינה בלזר,
  זמן ההחלמה תלוי בשיטת הניתוח: בשיטה הסגורה (אנדוסקופית) - כ 3 שבועות. בשיטה הפתוחה 6 שבועות.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 57. מאת ז'אק עובדיה:

  לפני כ45 ימים שברתי את הרדיוס בשורש מפרק היד ו אני צרכיך להוריד את 3 פינים פנימיים (טיפול בשיטת קפנדג’י). מה הפרוסדורה והשיטה המומלצות ביותר? יש צורך בהרדמה כללי כמו כבניתוח הראשון ? מה זמן ההחלמה?
  תודה
  ז’אק

  שלום ז’אק עובדיה,
  אתה באמצע טיפול של רופא אחר ולא מקובל להתערב בשלב זה. אנא הפנה שאלתך למנתח שלך.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 58. מאת הניה לב:

  שברתי את יד ימין סמוך לשורש כף היד לפני שבועיים וחצי. במיון בילינסון גובסתי אבל נאמר לי שיתכן ואצטרך ניתוח כשבאתי לביקורת לאחר מספר ימים נאמר לי שאין צורך בניתוח והיד בגבס למשך עוד שלושה שבועות. האם בשלב זה כדאי להגיע אליכם לשמוע חוות דעת שניה.
  נ.ב. בידי רק צילום של היד שבוע לאחר שנשברה.

 59. מאת דורן ברכה:

  ראשית תודה על הסבריך באתר. הם מובנים וברורים ופשוטים וכבר הועילו לי (נושא הרמת היד). ולעצם הבעייה (תרתי משמע)… אני בת 60 בריאה בד”כ וחזקה, היום נפגעתי במרפק (נפילה על רצפת בטון עקב היתקלות בעציץ גדול, אני אחראית על כל הרכש במשתלה). במיון רמב”ם שמו לי סד לאחר צילום שבו התגלה חשד לשבר בקצה המרפק. הוזמנתי לביקורת בעוד 5 ימים. נכחתי בהיוועצות הרפואית של האורתופדים מול הצילום, לאחד היה ספק אם זה שבר ולשני היה ברור שזה שבר. הוחלט על סד. נמסר לי שבביקור הקרוב יוחלט מה ההמשך (גבס או ניתוח? או …?) מאחר שאני עומדת לנסוע בעוד עשרה ימים לחו”ל למשך כשבועיים ומאחר שאינני מתרגשת מלשאת כאב אני מתלבטת. ממאמריך הבינותי שמדובר בהחלמה ממושכת כך שממילא לא כל כך משנה אם אני בעבודה (משרדית) או בטיול לא מאמץ.. הטיול רובו ככולו ברכב וכמעט ללא הליכה. אשמח לשמוע את המלצתך במה אני מסתכנת אם אני נובעת כי מאד חבל לי לוותר על עיתוי הנסיעה. ושוב המון תודה על המידע הרלבנטי ששאבתי מהאתר שלך.

  שלום דורן ברכה,
  אין לי אפשרות לענות לך בלי צילומים (מה זה “שבר בקצה המרפק”?). בכל אופן אם קיימת התלבטות בין הרופאים סימן שגם אם יש שבר הוא כנראה ללא תזוזה , ושברים כאלה מחלימים בד”כ מעצמם.אם יוחלט על טיפול בגבס את יכולה לשאת את הגבס על ידך גם בנסיעה ברכב בטיול….
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 60. מאת דני:

  אני בן 53 הרמתי משא ביד אחת במשקל 10 קילו למרחק 100 מטר כתוצאה מכך יש לי כאבים בשורש כף היד במיוחד בגידים באמה ושריר הזרוע ובגידים בכתף ובשריר. הלכתי לרופא אורטופד חודש אחרי המקרה והוא לא התייחס ברצינות רבה למרות הכאבים, נתן לי טיפול כדורים נגד דלקת ומשחת וולטרן. לקחתי את הטיפול שהמליץ כ- שבוע וחצי, וזה לא עוזר. מאז המקרה עבר חודשיים.
  לידיעה ! אני מזיז את האצבעות ללא מגבלת טווח וללא כאבים אבל עומס על כף היד יש כאבים בגידי האמה ובשריר הזרוע.
  אני למעשה אדם לא שרירי מצב בריאותי תקין– אני רוב שעות היום בישיבה מול המחשב, הדבר הכי כבד שאני מרים זה העכבר של המחשב, למזלי אני גם לא שמן במיוחד משקל 73 גובה .172

  מהתרשמותך מהמקרה מעוניין לשמוע את דעתך בנושא מה לעשות? ולאן לפנות? מה הבדיקות שכדאי לעשות, או אולי להמתין שזה יתרפה עם הזמן. אני מרגיש עדיין כאבים בגידי האמה במיוחד ובגב (בגובה המותניים) ובכתף.

  תודה
  דני

  שלום דני,
  נראה לי שהזמן (והרבה סבלנות) יעשו את שלהם…אם לא פנה לאורתופד פעם נוספת.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 61. מאת גבעתי בני:

  האם ד”ר איגו גולדברג עובד עם קופת חולים לאומית ?

  שלום גבעתי בני,
  כן.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 62. מאת טליה:

  היי, אני בת 25 ,לפני 18 שנה נקטעה לי חצי אצבע בבי”ס, ברצוני לדעת מה הם האפשרויות הקיימות היום לחבר/ליצור לי אצבע מעבר לפרוטזה?!?!?!?
  תודה

  שלום טליה,
  על ידי העברת אצבע מן הרגל ליד.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 63. מאת עמיחי:

  ד”ר גולדברג שלום רב
  נפצעתי במהלך אימון במילואים.אני תותחן והורידו לי על היד הימנית קנה של תומת(תותח מתנייע).
  ממצאי הרופא:
  2 חתכים ארוכים מעל DISTAL P. אחד בצד הכפי והשני בגבי.8 תפרים סך הכל.שבר קטן בקצה וציפורן הוצאה(פריקת ציפורן).

  יש לי מספר שאלות מטרידות מחוסר ידע:
  1.מה זה אומר שבר קטן בקצה מבחינת ריפוי היד?איך מטפלים בזה מבחינת תזוזה של היד?כמה זמן לא להזיז?
  אני יודע שקשה לענות על שאלות באוויר אבל זה מטריד אותי מאוד.
  2.למה העור שלי קשה ויש נפיחות כללית?אם יש שבר קטן בקצה…למה כל היד בעצם נפוחה-מה-היא מזדהה עם האצבע?
  3.למה קשה לי לכופף את 4 האצבעות האחרות?
  4.למה 4 ימים יש דימום שלא מפסיק?
  5.יש לי תפרים שנמסים-כמה זמן לוקח להם להיספג בגוף?ולמה הכירוג השאיר קצוות לתפרים?זה טוב?לא טוב?האם זה משנה בכלל?
  6.האם מסאז’ נעים ליד זה טוב?
  7.האם ספורט(הליכה בעיקר) לפני ההתאחות זה מועיל?מזיק?
  8.האם אי-עשיית ספורט זה זה מועיל?מזיק?
  9.האם להזיז את כל כף היד לאחר שכל האצבע הפגועה תחזור לתפקד?האם לפני?האם זה משנה?
  האם לתרגל תרגילי תזוזה ליד לפני התאחות השבר כדי שלא תישכח היד איך לזוז?
  10.האם יש צורך בפיזיוטרפיה?ומתי?

  שלום עמיחי,
  אינטרנט איננו תחליף לביקור אצל רופא. אנא פנה לרופא המטפל שלך.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 64. מאת בודמן גדעון:

  שלום רב.
  באוקטובר 2008 חליתי בקדחת הנילוס המערבי. בדלקת קרום המוח, ופציאליס.כל זאת לדעת הרופאים מעקיצת יתוש. נפגעתי במספר תפקודים: רגל, בליעה, עיניים ועוד.לאחר שהייה בבתי חולים כחודשיים כולל שיקום פיזוטרפי, החלמתי לפי קביעת נויורולוג. בכל אותה תקופה לא הבחנתי שפעולת כך ידי הימנית שובשה, בפעולות מסוימות כגון: לפיתה של כוס מים. הבוהן נוגעת בכוס לא ע”י כרית הבוהן אלה בצד שלה. בהשוואה לכף יד שמאל (התקינה) אני מבחין עיוות . לא קיבלתי כל מכה בכף היד.
  שאלה:
  האם עלי לחזור אל הנוירולוג או לפנות לאורטופד כירורג מומחה לכף יד?
  תודה גדעון

  שלום בודמן גדעון,
  פנה לכירורג יד. כנראה נפגע אחד העצבים בידך.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 65. מאת טריגר פינגר אגודל יד ימין:

  האם רק ניתוח פותר את הבעיה?
  האם אתה עובד עם קופ”ח מאוחדת?
  תודה שרה

  שלום טריגר פינגר אגודל יד ימין,
  עייני באתר בפרק “אצבע הדק“.
  לא עובד עם מאוחדת. נסי דרך הביטוח המשלים של הקופה שהרי את זכאית ליעוץ נוסף.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 66. מאת שמעון לוי:

  שלום רב

  בתאריך 8.09. נפגעתי בעבודה ביד ימין בבדיקת הU.S התגלו בין השאר הממצאים הבאים :
  supraspinatus tendon -קרע חלקי של 0.7 סמ
  בחלק פרוקסימלי של שריר ביספס הודגם קרע חלקי באורך 2.0 סמ עםהמטומה סביבו בגודל כ-4.0
  שאלה: מה זה בדיוק ? מה ההשלכות לעתיד מבחינה תפקודית ופיזיולוגית ומה הן דרכי הטיפול כי אני מרגיש שנפלתי בין הכסאות
  מה שמפחיד אותי שחודשיים לאחר התאונה הכאבים ממשיכים ואף ישנה החמרה .שריר היד מוסיף להתעוות. אני ללא טיפול מיוחד מלבד פזיוטרפיה.
  בתודה שמעון

  שלום שמעון לוי,
  קרע בשריר הכתף וקרע בשריר הדו ראשי של הזרוע. לא חשוב העיוות, חשוב אם אתה מצליח להניף את הזרוע לצדדים ולכופף את המרפק. תהליך השיקום נמדד בחודשים ארוכים ולא בשבועות.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 67. מאת גרינברג רחבעם:

  יש לי קרע כנראה חלקי בOrigion של FEXSOR digitorom superficialis . ע”פ US חצי סנטימטר אך איני ממש סומך על הבדיקה הזו. הזיהוי של השריר עצמו נעשה ע”פ הקליניקה והפקת כאב רק בהפעלת התנגדות על מפרק ה- PIP ולא בשאר תנועות כף היד(אני פיזיותרפיסט). הכאב חד באזור מוצא השריר - באמה ולעיתים בשליש הפרוקסימלי של השריר. הפגיעה התרחשה לפני חצי שנה ולמעט ארקוקסיה ומנוחה לא בוצע דבר.הפגיעה קרתה בעבודה אך לא מאפשרת לי לחזור לפעילות ספורט (טיפוס ) ברמה שהייתי. 4 חודשים לא טיפסתי ואז חזרתי בהדרגה. אך הכאב קיים בכל פעם שאני מנסה להתקדם באימון או עושה שימוש ספציפי בשריר הנל.מה לעשות. האם מומלץ לבצע MRI כדי לקבל אבחנה מוחלטת. ומה זה יעזור? האם מנתחים כאלו פגיעות או שנותנים לזמן לעשות את שלו. האם זריקת קורטיזון יכולה לתרום או רק להזיק. כל התנועות קיימות וגם כל ה ROM לכן אני מניח שאין זה קרע מלא אך עדין אין ממש דינמיקה בחצי שנה האחרונה.

  שלום גרינברג רחבעם,
  עוד לא נתקלתי בקרע של FDS ב- origin בלבד. האם פרט לכאב נגד התנגדות בפרק PIP כאשר יתר האצבעות ביישור מלא (אפקט qudriga ) יש לך הגבלה בתנועה אקטיבית? גם אם יש קרע מלא של FDS תתקבל תנועה אקטיבית מלאה שכן FDP יעשה את העבודה.
  ה- MRI יוכל אולי להוסיף עוד מידע אך לא נראה לי שישנה משהו לגבי החלטה על טיפול. בכל אופן כדאי לראות את הדבר ו אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר עם המזכירה נאוה 050-5355266
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 68. מאת רות שרה:

  לום
  אמי כבת 78 סובלת מדלקת פרקים, בריחת סידן ,לחץ דם גבוה, ומטופלת בכדורים, הבעיה כעת היא שהסחוס במרפק של יד ימין נשחק והיא איננה יכולה לבצע עבודות שונות ולתפקד כרגיל ביד וסובלת מכאבים. גם כך היא סבלה לפני כן משינויים בעצמות ושחיקה בכפות הידיים,
  היא איננה מעונינת בניתוח , האם ניתן ןעזור לה בדרך כלשהיא ?
  תודה

  שלום רות שרה,
  עליה לפנות לרוימטולוג וריפוי בעסוק. כשתחליט על ניתוח פני לכירורג יד.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 69. מאת אביבה:

  מזה כ4 שנים אני סובלת מכאבים מתחת לציפורן באצבע של היד,אין לי שום סימן נראה לעין.רופא עור שבדק אותי אמר שיש לי גידול של כלי דם מתחת לציפורן, ושלח אותי לאורטופד של כף היד.
  הרופא הזה החליט שצריך ניתוח לעקירת הציפורן.
  רופא נוסף שראה את האצבע אמר שהוא לא רואה כל גידול מתחת לציפורן.בצילום ובאולטרסאונד לא ראו כלום.
  אני סובלת מכאבים במיוחד בלילה ,שמעירים אותי מהשינה וביום אם אני מקבלת מכה בציפורן הכאב חזק במיוחד.
  שאלתי מה זה יכול להיות והאם יש איזה טיפול שמרני בלי ניתוח ?
  יש לציין שיש לי מחלת פרקים ברקע.
  בתודה מראש

  שלום אביבה,
  מדובר בגידול הקרוי glomus tumor . האבחנה היא ע”י התלונות האופיניות ובדיקה קלינית של החולה. ניתן גם לעשות MRI . הטיפול הוא ע”י ניתוח בלבד. אין טיפול שמרני. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, נתניה - 09-8848444.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 70. מאת יעקב:

  ד”ר גולדברג שלום רב,
  ראשית ברצוני להודות לך על האתר המצוין.
  אני בן 39 ועברתי תאונת דרכים לפני כ-4 ימים. ידי השמאלית נשברה והאבחנה המדויקת אשר נקבעה בבית החולים הינה:
  displaced smith FX of LT distal radius - conservative treatment MVA
  גובסתי ועלי לחזור למעקב והחלטה אם נדרש ניתוח.
  חשוב לציין שאני שמאלי והחלמה מלאה והחזרת היד לתפקוד מלא ללא הגבלות הינה בראש מעייני.
  ברצוני לשאול מספר שאלות:
  - האם יש לך הסדר עם קופח מאוחדת?
  - האם יש לך הסדר עם חברת ביטוח הראל?
  - האם יש סיכוי במקרה הנ”ל לחזור לתפקוד מלא וכיצד אדע אם נדרש ניתוח?
  - האם סוג השבר הנ”ל נחשב כשבר בשורש כף היד? מאחר והביטוח מחריג שבר בשורש כף היד ואינני יודע אם עצם הרדיוס נכללת בהגדרה זו.
  אודה לתשובתך
  יעקב

  שלום יעקב,
  אין לי הסדר עם קופ”ח מאוחדת
  יש לי הסדר עם חברת ביטוח הראל
  אם השבר יוחזר למקומו רוב הסיכויים שהתפקוד לא יפגע
  אם השבר אינו מערב את השטח המפרקי של הרדיוס ניתן להתיחס אליו כלא שייך לשבר בשורש היד (אך כמובן שחברת הביטוח תנסה כן להכלילו בשורש היד…). חייבים לראות את הצילומים.
  שבוע טוב,
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 71. מאת ליאת:

  שלום רב,קראתי את ההסבר באתר והוא ממש עוזר אך רציתי לשאול יש לי כאבים בשני הידיים,אך יד ימין יותר בעייתית היא נרדמת לי בלילה.פניתי אליך במטרה לדעת אם זה חובה לנתח או אפשר לחיות עם זה.
  יש לי תור מחר לניתוח אך הרופא שבחרתי כבר אינו עובד עם הקופ”ח שלי,והמחיר שאני צריכה לשלם הוא מאוד יקר כי זה יהיה באופן פרטי. לכן רציתי לשאול אם אתה עובד עם קופ”ח כללית?כמה זמן צריך לחכות עד שמקבלים תור אצלך?איך בדיוק זה מתנהל?זה ממש דחוף לי הכאבים בלתי נסבלים .
  אודה לך אם תוכל לחזור אלי עוד היום.תודה ויום טוב!

  שלום ליאת,
  חובה זה רק בהצלת חיים או יד…..אך למה לא לשפר את איכות החיים? למה לך לסבול? אני מניח שמדובר בתסמונת תעלת שורש היד. אני ממליץ ניתוח אנדוסקופי (ראי באתר). כן אני עובד עם המושלם של הכללית. פני למזכירה נאוה 0505355266 לקבלת פרטים.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 72. מאת סימה סורני:

  שלום, קראתי בעיון את כל השאלות והתשובות לגבי בעיות הרדמות היד.
  לפני שנה עשו לי בדיקה EMG, ביד שמאל, ולא נמצא חסימה בתעלה. לפני 6 שנים עברתי נתוח קרפל..ביד ימין, ומזה כמה חודשים נרדמת לי יד שמאל.. כשלב ראשון אתה מציע זריקת קורטיזון? ואחרי זה ניתוח?

  שלום סימה סורני,
  אני לא חסיד זריקת קורטיזון בתעלה קרפלית- יותר מדי סבוכים. אם יש תסמונת מוכחת ללא סיבה שניתן לטפל בה עדיף לעשות ניתוח (באנדוסקופיה)
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 73. מאת לידיה אלפנדרי:

  לד”ר גולדברג שלום רב,
  לפי EMG אני זקוקה לניתוח בכף יד ימין.ברצוני לדעת פרטים,מחיר, מקום ביצוע הניתוח וכו”.
  אשמח לקשר בהקדם.
  בתודה ובכבוד רב לידיה

  שלום לידיה אלפנדרי,
  צרי קשר עם המזכירה נאוה 0505314273
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 74. מאת אורה גורלי:

  לדר’ גןלדברג שלום רב,

  לפני מספר ימים נפלתי ופרקתי את המפרק באצבע הרביעית. בבדיקה נמצאה פתיחה של PIPJ כעדות לפגיעה ברצועה הקולטראלית הראדיאלית.
  הומלץ לי לחכות שלושה ימים ואז להצמיד האצבע לאצבע השלישית ולהרבות בכפיפת האצבע הפגועה. יומיים לאחר שפעלתי כך הלכתי לאורטופד והוא עשה לי סד גבס כשהגבס בכף היד בשהיא קצת מעוגלת. גב היד חבושה, לכן אינני יכולה להזיז את האצבע בכלל. השיטה הזו מנוגדת לחלוטין. פרנסתי תלויה בכושרי לנגן, ואני דואגת מכך ששלוש אצבעות מקובעות ללא יכולת תזוזה במשך שלושה שבועות. האם יש לך דעה מה יגרום להחלמתיבצורה המיטבית ויעזור לי לחזור לנגינה כמה שיותר מהר?
  בתודה,
  אורה גורלי

  שלום אורה גורלי,
  כשיש לך בעיה גניקולוגית את הולכת לכירורג כללי או לגניקולוג? פני לכירורג יד מוסמך (שהינו אורתופד או פלסטיקאי בעל מומחיות נוספת בכירורגיה של היד).
  לגבי שאלתך: אם אינך רוצה נוקשות באצבעות הורידי מייד את הקיבוע והתחילי בתנועות האצבעות. לגבי הרצועה שנזוקה-אם הפתיחה היא משמעותית-עדיף לתקן את הרצועה בניתוח אם האצבע איננה נוקשה כבר…
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 75. מאת רינה בן צבי:

  דר’ גולדברג שלום
  רציתי לברך אותך על תשובותיך לשואלים במילים פשוטות וברורות. נכנסתי לאתר ללמוד יותר על גיד כלוא הגורמת לאצבע כיפוף של90 מעלות ללא יכולת ליישר .אזור המפרק המכופף נפוח ואדום. מה עושים במצב זה? תודה רינה

  שלום רינה בן צבי,
  מספר אפשרויות:
  גיד כלוא
  מחלה ע”ש דיפיטרן (עייני באתר)
  דלקת במפרק עצמו.
  חייבים לראותיך ולבדוק את היד בכדי להחליט במה המדובר ולבחור בטיפול.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 76. מאת צבי סיגל:

  ד”ר גולדברג שלום וברכה,

  הנני עו”ד המייצד גיטריסט שנפגע בת.ד. ונשארה לו נכות בשיעור עקב פגישה באצבע מס’ 4. הפגיעה שלו אינה מאפשרת לו לנגן עוד בצורה מקצועית. אני מחפס אורטופד מומחה לכף יד בעל זיקה לנגינה אשר יכול להתייחס גם למגבלה הקשרוה בנגינה על גיטרה.

  על תשובתך אודה מראש,

  שלום צבי סיגל,
  לצערי, אני אישית לא מנגן על כלי פריטה או כלים כלשהם ואינני יודע מי מהקולגות שלי עוסק בכך. בכל אופן מדוע שלא תנסה לקבל תיאור על נחיצותה של אצבע 4 בפריטה על גיטרה ממורה למוזיקה או מומחה אחר מהאקדמיה למוסיקה?
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 77. מאת ארזי יצחק:

  שלום רב לך דוקטור איגו גולדנברג
  תוך כדי משחק טניס נפלתי על יד ימין כאשר מחבט הטניס הכה בכף יד ימין ופצע אותי נוצר קרע לרוחב כף היד באורך 7 סנטימטר ודי עמוק רופא חרורג תפר לי את החתך ושלח אותי לצילום בצילום לא ראו שבר, לאחר שולושה שבועות הורידו לי את התפרים היד הייתה נפוחה ולא יכולתי להזיז את האצבעות , נשלחתי לאורטופד ששלח אותותי לפיזיאוטרפיה כחודש ימים אני מטופל בפיזאוטרפיה והכאבים עיין כואבים יש שיפור קל אני מרגיש דקירות ונימול בקצות האצבעות בנסיון לאגרף את היד יש לי כאבים באזור הצלקת ובפרקי האצבעות, לפעמים כואבת לי הזרוע של יד ימין מה עלי לעשות ולאיזה רופא עלי לפנות, אני חבר בקופת חולים כללית ואני מבוטח בבטוח מושלם אודה לכבודו על תשובתך בנדון בכבוד רב ארזי יצחק

  שלום ארזי יצחק,
  פנה לכירורג יד. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, נתניה - 09-8848444.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 78. מאת יוסי מימון:

  אני בן 64 היתחלתי לסבול פתאום במיפרקי שתי אצבעות הבוהן של יד ימין ויד שמאל כאב שאנני יכול להחזיק אפילו צלחת
  מה הסיבה ואיך הטיפול בבעיה ?

  שלום יוסי מימון,
  המון סיבות: החל מבעיות בגידים וכלה בבעיות מפרקים. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, נתניה - 09-8848444.

  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג

 79. מאת צור משה:

  שלום רב לך דוקטור איגו גולדנברג
  אני בן 63 לפני חודשיים וחצי נפלתי מהסולם בבית ונפגעתי קשה ביד שמאל
  היד משותקת באמה וכף יד (אין לי תחושה למגע).ביצעתי MRI והתוצאות הם:
  הודגם נפיחות של כל השורשיםמשמאל של הפלקסוס עקב סיגנל גבוהה ב T2,STIR
  אין סימנים של תלישה במוצה של השורשים.יש סימנים סימנים של קרע של השורשים ב C7-8
  עם שורשים מדוללים וחוסר המשכות.הבדיקה בוצע בהשוואה לצד ימין.נכון להיום אני עושה פיזיוטרפיה ויש לי תנועה טובה של הזרוע.בנוסף יש לי כאבים חזקים ביותר בצורה של זרמים ונימול באמה וכף יד ונאלץ לקחת כדורים כמו ליריקה וטרדמקס.רציתי לדעת האם יש סיכוי לשיקום היד ? (אפילו חלקי) כמו כן איך אפשר להתגבר על הכאבים החזקים ללא הכדורים? אני חבר בקופת חולים כללית ובנוסף יש לי ביטוח תאונות אישיות בהראל (ניתוחים והשתלת איברים).אודה לך על תשובתך בכבוד רב צור משה

  שלום צור משה,
  בפגיעות של מקלעת ברכיאלית הבדיקה הקלינית חשובה יותר מבדיקת MRI . אם בקרע מדובר הרי תפירת העצבים היא הטיפול המומלץ אולם התוצאות בגילך לא מבריקות, בלשון המעטה..עדיף לעשות העברת גידים שתקינים לאלה המשותקים. אשמח לראותך במרפאתי. אם הביקור הינו דרך חברת הביטוח ניתן לצור קשר עם המזכירה נאוה 0505355266.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 80. מאת דורית:

  שלום רב!
  אני בת 58 בדרך כלל בריאה.מזה מספר חודשים יש לי היתקשות באצבאות שתי הידיים,כאבים בהן יד שמאל ואצבע יד ימין “נתפשות” וחוזרות למקומן בשלבים,מלווים בכאבים . התופעה קשה במיוחד בלילה ובבוקר..אך נמשכת גם במהלך היום.כדי להקל על הכאב אני שמה את ידיי אל מתחת מים חמים זורמים.אודה לך אם תעזור לי בהסבר התופעה ובהכוונה לטיפול מתאים.

  שלום דורית,
  עייני באתר בפרק “אצבע הדק“. פני לכירורג יד.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 81. מאת גל:

  שלום,
  לפני כחודש החלה לצמוח לי גולה בין באצבע לכף היד.
  כאשר אני לוחץ על הגולה היא כואבת וקשה לי לאחוז במשהו בכוח כאשר מופעל לחץ על האיזור של הגולה.
  הגולה מרגישה כמו עצם בצורת נקודה
  תודה
  גל

  שלום גל,
  עיין באתר בפרק “גנגליון
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 82. מאת קרמר:

  שלום,
  ביום
  שני, 09 במרץ 2009 בשעה 10:05
  כתבה

  ורד הלפרן:
  שלום לך,
  לבתי בת ה16 מום מולד בכף ידה, עיוות של אצבע הפונה ב90 מעלות פנימה (שייך לתסמונת כלשהיא,) היא עברה חמישה נתוחים בכף ידה ללא הצלחה כלל וכלל.
  היא בגיל הנעורים והרגישויות בעקבותיו ומאוד הייתה רוצה לשפר את מראה כף ידה האם ניתן לעזור?
  עלי לציין שהניתוח האחרון נעשה כבר לפני כמעט 8 שנים.
  כ”כ מקווה בשבילה שתקבל את הטיפול המירבי בידה.
  בברכה, ורד
  בני בן חודשיים וחצי נולד עם אצבע אמצעית בכיפוף של 90 מעלות פנימה.אנחנו עדיין בבירור לגבי התופעה. יתכן ומידע על התסמונת של בת הגברת יכול לעזור לנו. על איזו תסמונת מדובר?
  תודה.

  שלום קרמר,
  הגדרת התסמונת יעשה הכי טוב רופא גנטיקאי. אנחנו עוסקים בכירורגיה לתיקון העיוות . אשמח לראותך במרפאתי עם צילומי רנטגן שברשותיך וצילומים עדכניים. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, נתניה - 09-8848444.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 83. מאת נטלי:

  שלום לך,
  אני בת 39 ולפני בערך יומיים התחילו לי גירודים ביד ללא הפסקה אנני מגרדת המון האם יש משחה שיכולה לעזור חוץ מי קרם ידיים כי זה לא עוזר…
  תודה נטלי.

  שלום נטלי,
  נראה לי שעליך לפנות לרופא עור.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 84. מאת יוסי:

  שלום רב.
  האם לאחר הוצאת גנגליון בניתוח, משורש כף היד, תיווצר בעיה בנגינה בגיטרה כאשר היד שעוברת טיפול היא היד המעצבעת.?
  תודה מראש.

  שלום יוסי,
  לא אמורה להיווצר שום בעיה אך מדובר ברפואה ועל כן הכל אפשרי.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 85. מאת נופר:

  יוסי שלום
  לפני כחודש נפצעתי באצבע 2 וכתוצאה מהפגיעה קיים לי על פי המינוח הרפואי “קטיע חלקית גליל דיסטאלי אצבע 2″. כטיפול עברתי ניתוח לקיבוע פנימי של השבר ומאז מטופלת בחבישה בלבד.
  קיים חשש לנמק חלקי (קצה האצבע כהה אך לא שחור לגמרי). לדעת הרופא המטפל - אין טיפול מוצע ונכון להיום ממליץ להמשיך במעקב שוטף ולקוות לטוב…
  אודה לך על המלצתך לטיפול שיכול לשפר את מצבי (איני מתכוונת לחכות ולצפות)
  כמו כן אם קיים מומחה בנושא אשמח לקבל את שמו לצורך קבלת חוו”ד
  תודה מראש

  שלום נופר,
  מקרה שלך דורש בדיקה קלינית של האצבע. אני מקווה שאת מטופלת ע”י כירורג יד. את שמות המומחים בכירורגיה של היד ניתן למצוא באתר האיגוד הישראלי לכירורגיה של היד.
  אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, נתניה - 09-8848444.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 86. מאת אילן:

  ביום שישי נפלתי ושברתי את עצם האולנה האבחנה היא שיש אינדוקציה לניתוח בגלל קיצור של האולנה עם פגיעה בdruj מי אני אמור לראות להבחנה נוספת לפני ניתוח כירוג כף יד או אורתופד מחכה להמלצתך

  שלום אילן,
  עדיף כירורג יד שמסוגל גם לטפל בבעיות ב- DRUJ
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 87. מאת אלי:

  שלום רב,
  בני נולד ללא אגודל ביד שמאל.
  האם ניתן לבצע ניתוח של העברת אצבע מהרגל ליד בגיל שנה? או
  עדיף לבצע ניתוח של סיבוב האצבע שתתפקד כאגודל?

  תודה .

  שלום אלי,
  עדיף ניתוח סבוב האצבע והפיכתה לאגודל. רצוי לבצע את הניתוח בטרם ימלאו לו שנתיים .
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 88. מאת עמרני ליטל:

  לפני כ-13 שנה שתי אצבעותי נמחצו ע”י שער ברזל. מאז ועד היום האמה נותרה פגועה, קצה האצבע נפוחה והציפורן גודלת בשכבות.
  האם יש מקום לניתוח (גם פלסטי) שיציל את האצבע.
  בברכה
  ליטל

  שלום עמרני ליטל,
  יש מקום תמיד אך חייבים לראות במה זה כרוך והאם זה שווה. אשמח לראותך במרפאתי עם צילומי רנטגן עדכניים. . ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, נתניה - 09-8848444.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 89. מאת רמי:

  לבן שלי בן ה- 3 יש מוגלה בכרית האצבע. היינו אצל רופא והוא אמר שכנראה יש קוץ שגורם למוגלה והוא יצא יחד עם המוגלה. כמו כן הוא דקר את כרית האצבע והוציא את המוגלה. הבעיה היא שכל יום-יומיים שוב מצטברת מוגלה במקום. אנחנו מפוצצים ומוציאים את המוגלה. זה כבר המשך יותר משבוע.

  האם יש משהו שניתן לעשות חוץ מלחכות שהקוץ יצא (במידה ובאמת יש שם קוץ)?
  תודה

  שלום רמי,
  אולטרסאונד לכרית האצבע ובמידה ויש גוף זר עדיף להוציאו בתנאים אופטימאליים: סטריליות, הרדמה, תאורה טובה . פנה לכירורג יד במחוז מגוריך.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 90. מאת רמי:

  אנחנו מתגוררים בפתח תיקווה.
  האם ניתן לעשות זאת במרפאה שלך ברמת גן או בנתניה?

  אם לא האם תוכל להמליץ היכן כן?

  תודה!
  רמי

  שלום רמי,
  לעשות את מה? בכל אופן במרפאה בר”ג יהיה לכם הכי נוח.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 91. מאת רמי:

  לעשות את מה שציינת בהודעה הראשונה שכתבת:
  “…אולטרסאונד לכרית האצבע ובמידה ויש גוף זר עדיף להוציאו בתנאים אופטימאליים: סטריליות, הרדמה, תאורה טובה…”

  שלום רמי,
  במרפאתי אין אפשרות לעשות אולטרסאונד. יהיה עליך לפנות למכון רנטגן בקופה בה הינך חבר.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 92. מאת יונית אשכנזי חן:

  בכף ידי הימנית בהמשך האמה בלב כף היד יש לי גוש בולט זה זמן רב, לאחרונה הוא משנה את גודלו ואף כואב (בעבר, רופא המשפחה אמר לי כי זוהי הסתיידות). שאלה אחת , האם תחום כירורגית כף היד הוא התחום המתאים לטיפול בתופעה זו.
  שאלה נוספת, האם ניתן להגיע ליעוץ באמצעות קופח מכבי (מאחר ולא מצאתי אותך ברשימות הקופה)
  תודה רבה מראש, יונית

  שלום יונית אשכנזי חן,
  חיובי לשתי השאלות.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 93. מאת איילה:

  שלום רב,
  אני בת 40 ומזה חודשים רבים נרדמות לי הידיים בלילה. יש לי הפנייה לEMG אך עדיין לא עשיתי אותה. בלילות האחרונים המצב כבר ממש קשה כל לילה נרדמות לי הידיים(כל פעם יד אחרת, אך בעיקר יד שמאל),כשזה קורה אני מאבדת תחושה בכף היד לחלוטין , אני נלחצת מאוד, מנערת את היד , היד נפוחה , לוקח כמעט חצי שעה עד שאני מרגישה חזרה את היד. כל היום כואבת לי יד שמאל וקשה לי להחזיק דברים ביד הזו. אני מאוד לחוצה מהמצב. יש לי תור אליך, אך רק לעוד חודשיים כמעט, וEMG לעוד חודש. השאלה מה לעשות בנתיים כדי שאצליח לישון בלילה. לא יודעת באיזה תנוחה לישון? ומה לעשות כשזה קורה לי? האם זה מסוכן כשזה קורה לי?
  תודה
  איילה

  שלום איילה,
  זה לא מסוכן. תשני בלילה עם סד מנוחה לשורש היד. ניתן להשיגו בחנויות לציוד אורתופדי.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 94. מאת יאנה:

  שלום. אני עברתי ניתוח ” עצבה דקה”. תגידו בבקשה אים ביטוח לאומי מכיר בזה כמחלת מקצוע. ? ואים כן ,אים אפשר לקבל חוות דעת לבית משפת . תודה. עבודה נעימה.

  שלום יאנה,
  לא מוכר לי כזה ניתוח. אולי כוונתך ל”אצבע הדק“?
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 95. מאת יאנה:

  שלום. כן זה” אצבה הדק”. סליחה. אים אפשר לקבל חוות דעת לבית משפט. במספר טלפון של העוזרת שלך ,לא עונים. ישמח לקבל תשובה.תודה.

  שלום יאנה,
  האם ניסית ב- 0505355266?
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 96. מאת יעל:

  שלום,
  בימים האחרונים הבוהן הימנית שלי נצמדת באופן לא רצוני לאצבע הצמודה לה.
  זה לא כואב אך יש תחושת זרם ביד בזמן שזה קורה.
  1. לאיזה רופא אני צריכה לפנות עם הסיפור הזה?
  2. האם זה מעיד על מחלה נוירולוגית?
  3. האם יש משהו שאני יכולה לעשות כדי לפסיק את הדבר המעצבן הזה.
  מצפה לתשובתך.

  שלום יעל,
  1. לנוירולוג
  2. לאו דוקא. אם הבדיקה של הנוירולוג לא תעלה שום ממצאים, פני לכירורג יד.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 97. מאת שושי:

  שלום דו”ר גולדברג
  בתי בת ה2.8 אובחנה עם בעיה זו. והומלץ לנו לנתח
  רצינו לדעת האם הרופא מנתח מבוטחי מכבי, דרך הקופה
  אני שואלת, ע”מ לדעת האם להזמין תור..

  תודה

  שלום שושי,
  על איזו “בעיה זו” את מדברת?
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 98. מאת עשור יעקב:

  בסד
  11.12.20
  ד”ק נכבד
  לפני 10 שנים נפלתי וקרעתי גיד בכתף ימין קיבלתי מס זריקות קורטיזון המצב הלך והחמיר עד לפני 4 חודשים הכאבים החריפו שלא יכולתי לשאת את הכאבים יותר
  לאחר סידרת בדיקות וצילומים כולל mar הוחלט על ניתוח .יש לציין קיים ניוון בגידים
  אכן בוצע ניתוח והוחדר בלון בכתף ולא נגעו בגידים.
  שאלתי האם קיימת אפשרות כל שהיא לתקן את הגידים ובאזו דרך אני מרגיש שהעבודה לא הושלמה אוליי יהיו לי פחות כאבים מי יודיע אם אוכל לתפקד עים הייד ממטין לתשובה את הניתוח עברתי לפני 10 ימים
  תודה מראש

  שלום עשור יעקב,
  הפנה שאלתך למנתחים שניתחו אותך.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 99. מאת אור:

  שלום ד”ר.
  אמי בת כ50 אובחנה בשנה האחרונה ב-CTS כתוב עדות קשה.
  בנוסף ציטוט” MOTOR LATENCY- EMG מימין- 6.9, SAP- לא הופק”
  אמי מתלוננת על כאבים בעצמות היד ובהמשך היד בחיבור עם כף היד.
  אתמול ביקרתי איתה אצל רופאה בבי”ח והיא התייחסה בכלל לכף היד ולא לשאר החלקים
  לטענתה אמי צריכה ניתוח דחוף ושאר האיזורים לא הובאו בחשבון ונאמר לה שקודם תעבור את הניתוח ורק אחכ יתייחסו לשאר החלקים.
  עושה רושם שהם ממהרים להוביל אותה לניתוח שחרור העצב. ואנחנו לא שקטים עם זה.
  הניתוח בעוד פחות מחודש. מה נכון לעשות?
  האם כדאי לדחות את הניתוח עד להשלמת כל המידע?
  או כמו שאמרה הרופאה לעבור את הניתוח קודם?
  ולגבי הישארות צלקת, האם יש שיטות שונות לניתוח?
  תודה מראש.

  שלום אור,
  עייני באתר בפרק “תסמונת תעלת שורש היד”. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, נתניה - 09-8848444.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 100. מאת פנינה:

  שלום ד”ר
  ישלי 2 שאלות
  1. בעיה בעמוד שדרה צוארי (לאחר צלום רנטגן) גורמת לי לנפיחות בכף יד ימין האצבעות נפןחות ויש לי קושי לקמץ לאגרוף.

  פניתי לנוירולוג שלא מצא בעיה נוירולוגית אך הפנה או7תי לC.T של עמוד שדרה צוארי. האם תוכל לבדוק את ידי ולתת לי טפול? האם זה מצב ניתוחי?

  2. ב שנת 2010 עברתי ניתוח בכף יד שמאל לתקון נזק שנגרם מארוע מוחי, הניתוח לא צלח ובתחילת השנה עברתי נתוח נוסף שגם לא צלח - הזרת לא מתיישרת ומתרוממת נשלחתי לנסיון תקון על ידי הזרקת בוטוקס שגם לא הועיל. האם יש איך לטפל כדי ליישר את הזרת?

  אודה לך על תשובותיך בהקדם האפשרי
  תודה פנינה

  שלום פנינה,
  1. אתר זה עוסק בכירורגיה של היד ואם הבעיה נובעת מהצואר אין זה בתחום התמחותי.
  2. יש לפנות לרופא המנתח.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 101. מאת שרית וודיסלבסקי:

  שלום רב. לא הצלחתי לקבל מידע לגבי הקופות שאתה עובד איתן. אני שייכת לקופת חולים מאוחדת. האם אתה עובד איתה?האם בכל קופת חולים יש כירורג יד? אני סובלת זמן רב ואף אורטופד לא היפנה אותי לכירורג יד. בתודה מראש
  נ.ב - יש לי דלקת במרפק כבר מס’ שנים.

  שלום שרית וודיסלבסקי,
  אני אינני עובד עם המאוחדת אך את מקבלת חשבונית עבור הביקור ומגישה לקופה להחזר במסגרת הביטוח המשלים. תבררי בקופה מה הנוהלים. לחילופין, אם ברשותך ביטוח פרטי של אחת מחברות הביטוח , אני עובד עם כולן ותוכלי לקבל החזר עבור ביקור דרכן. לפרטים נוספים פני למזכירה נאוה 0505355266.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 102. מאת עופר:

  שלום דוקטור,
  אני שברתי את האצבע הארוכה בכף היד ביום חמישי. במיון צילמו ועשו לי קיבוע ושחזור של פריקה. נאמר לי שעלי לעבור ניתוח דחוף עוד השבוע ללא דיחוי. האם תוכל לתת לי יותר פרטים? יש לי ביטוח רפואי פרטי של כלל.

  תודה

  שלום עופר,
  תתקשר מחר בבוקר ( החל מ09:00) עם המזכירה נאוה 0505355266 והיא תגיד לך מתי לבוא. אל תשכח את הצילומים. אם אתה מתאים וזקוק לניתוח אוכל לנתח אותך ביום ד’ הקרוב.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 103. מאת טל:

  שלום רב
  אבקש להתייעץ
  יד שמאל
  בחודש האחרון סובל מרעידות זרת וקמיצה תחושת קושי מכתף עד לאמה.

  כתף פרוקה מזה 10 שנים פעילות ספורט בעבר פריקות חוזרות רבות(הומלץ ע״י ג׳ מוזס ניתוח לה טרגט) כמו כן בלט צוארי c7
  אציין מאובחן רמת טריגליצרידים גבוה במיוחד

  ישנה תחושת זרם או צמצרמורת בפיתול היד מהפנים לאמה וכפי שציינתי מעיין חולשה ותחושת קשיות של היד
  אשמח לתגובתך
  תודה רבה

  שלום טל,
  עיין באתר בפרק “תסמונת תעלת המרפק” בנוסף לאפשרות של בעיה צווארית. מומלץ אקג ובדיקה של כירורג יד ונוירולוג.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 104. מאת אילנה:

  שלום רב,
  צילום US של האגדולים שלי הראה כי:
  1. ביד שמאל הודגם מעט נוסל במעטפת בגובה מפרק M.C.P .1
  2- מימין, נצפה מוקד מסויד באורך 0.2 ס”מ במעטפת הגיד. ייתכן הסתיידות? (כותב הרדיולוג).

  מעניין לציין כי הבעיה ביד שמאל ישנה (אם כי עוצמת הכאב גברה מאוד לאחרונה); יד ימין יש לי תחושה לא נוחה צת ביד, אבל ללא כאב חד.

  מה היטפול המתאים?
  תודה רבה.

  שלום אילנה,
  בדיקה אצל כירורג יד . גם הפצינט חשוב, לא רק הצילומים…
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 105. מאת ענבל:

  דר’ גולדברג שלום,
  אני בת 32, בריאה. מזה כ4 שנים אני סובלת מתחושה של חולשה בכף יד שמאל. אני מצליחה להפעיל אותה לכל דבר אך נדרש לכך מאמץ מיוחד. לעיתים (בלילה) אני מרגישה תחושת אי נוחות גם במפרקים אחרים בצד שמאל בעיקר בקרסול, הברך והאגן ולעיתים יש תחושת חולשה קלה בכף יד ימין. התחושה מתחזקת בלילה ובבוקר. היא מופיעה למספר ימים ונעלמת לסרוגין.
  לפני שבועיים ילדתי ומאז המצב החמיר.
  מה יכולה להיות הסיבה? לאן כדאי לפנות?
  תודה,
  ענבל 

  שלום ענבל,
  מזל טוב.
  פני לכירורג יד ובגלל הסיפור המפושט בכל מיני מפרקים - גם לרוימטולוג.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 106. מאת בן:

  הי, אני בן 30. מס חודשים שיש לי גוש בין המרפק לכתף, אינו כואב או מורגש עד שאני נוגע בו, האם יכול להיות משהו מסוכן והאם שווה לבדוק?

  שלום בן,
  בד”כ אינו מסוכן אך כמובן כדאי לבדוק. פנה לכירורג יד. אשמח לראותך במרפאתי. ניתן לצור קשר בטלפונים: רמת-גן - 03-7557111, נתניה - 09-8848444.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 107. מאת ורד:

  שלום, רציתי לדעת אם דר’ גולדברג עובד עם קו”ח כללית וכיצד ניתן לקבוע תור.
  תודה וחג שמח

  שלום ורד,
  עובד דרך הביטוח המשלים של הקופה. לזימון תור אנא עייני ב”צור קשר” שבאתר
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג
 108. מאת אהוד:

  שלום..אני בן 22. נולדתי עם מעין מום קוסמטי באצבעות הידיים כאשר הזרת עקומה וכל הזמן נוטה להתקפל..ובנוסף האגודל קצר מאוד ונפוח…יש לציין שזה לא משפיע על התפקוד היומיומי אך זה פריע לי מבחינה אסטטית. אשמח לדעת אם ניתן לעשות דבר בנידון..

  שלום אהוד,
  מומים כאלה ניתנים לפיתרון ע”י ניתוח אך אם אתה מתפקד היטב לא הייתי ממליץ לך לנתח. יש סיכון שהתפקוד יפגע.
  בברכה,
  ד”ר איגו גולדברג

כתיבת שאלה

זמנית לא ניתן לשאול שאלות.


prednisolone et enceinte acheter sans ordonnance médicaments cystite dois-je prendre 10 ou 20 mg de cialis puis-je prendre deux 5 mg par jour acheter du Dilantin pfizer achat pharmacie france Dipyridamole pas cher forum downparadise achat pharmacie acheter du Tofranil pas chere 25 mg para que servir acheter Metformin livraison 48h chrono hcl 500mg tab achat Artane canada acheter original en france Diabecon vente libre pharmacie suisse achat générique en belgique les utilisations de ranitidine 150 mg 150 et grossesse cilostazol pletal prix achat en ligne de masculin vente de Evista pfizer durée de traitement vente Singulair sans ordonnance espagne générique à wal-mart paxil générique des images classe action canada vente Benicar generique france acheter sur internet regarder télévision diamox 250 mg doctissimo prévention mal des montagnes achat Augmentin en pharmacie acheter en ligne sans ordonnance accutane 50 mg par jour 10 mg résultats ne celebrex venir sous forme générique acheter achat Plavix générique en france quel est le generique du vente Ciplox en espagne peut on acheter du en pharmacie médicament de l'étude de cephalexin 500mg 500mg sans danger durant la grossesse achat Plendil pas cher vente libre espagne achat en ligne Zestoretic quebec team pas cher france canada hockey flagyl ovule effets secondaires que soigne le Dulcolax pas cher livraison rapide fleurs vente de pas chere Augmentin pas cher en ligne naruto 625mg prix mercure de la drogue achat Periactin vente sans ordonnance en pharmacie acheter Zyloprim sans ordonnance acheter sans ordonnance en france exelon au patch 4.6 mg prix acheter Avalide en pharmacie sans ordonnance quel est le nom générique acheter Azulfidine pas cher en ligne pas cher livraison rapide a domicile acheter Lukol en france pas cher maroc vente de V-gel pas cher forum acheter 100mg hyzaar 50 mg 12 5 mg comprimé pelliculé acheter en belgique ce qui ne clomid coût en afrique du sud 3 follicules 50mg achat Desyrel pfizer france vente libre acheter Naprosyn pfizer peut acheter sans ordonnance Claritin pas cher livraison gratuite achat en suisse ou au surinam dabigatran plus aspirin plus clopidogrel pas cher forum auto celadrin pas cher maroc hébdo vente libre espagne vente du Cystone en pharmacie acheter pas cher sans ordonnance acheter Femcare en ligne avis acheter livraison 48h chrono 2 lariam plongee interdit discount cialis 20 mg 20 mg doz Orlistat pas cher en ligne jeux d'action diet pills acheter en ligne amantadine pas cher avion playmobil achat en ligne generic vente de Shallaki pas cher vente libre suisse dulcolax avant ou apres manger acheter en ligne sans ordonnance vente prednisone 20mg posologie achat en belgique achat evista medication technician vente vidalxl costo nizoral shampooing vente suisse vente libre achat tofranil enuresie secondaire pas chers du tout provera 10 mg onglets 60 mg clomid et cycle de 21 jours et faim le moins cher des prix pour nexium pas cher en ligne jeux d'action Ralista pas cher forum doctissimo achat en ligne pas cher acheter Himcolin original prix vente suisse augmentin et mycose gland 250 mg effets secondaires ampicillin 500 mg pour injection generique pas cher paris posologie bactrim pour infection urinaire pas cher en ligne jeux gratuits en ligne cialis pharmacy reviews c'est quoi levitra 10 mg vs viagra 50mg baisse de prix effet indesirable lioresal achat en pharmacie sans ordonnance achat Cardura générique achat en ligne pas cher acheter Colospa ligne forum achat en ligne retard train voltaren 50 mg pilules dolo comprimés Protonix pas cher independent vente generique xeloda coût en inde vente posologie amoxicilline benadryl pas cher marques avenue agit en combien de temps Rumalaya pas cher forum downparadise achat en ligne quebecoise acheter Femcare forum discussion vente en tunisie styplon pas cher ici acheter du pas cher paris ou acheter Orlistat sans ordonnance à bruxelles vente en ligne achat Combivent en france vente pas cher achat Hyzaar generique achat effets singulair 4 mg granules effets secondaires mini granules 4 mg Abana pas chere voyage achat en ligne toulon sur relance clomid nolva effets secondaires sous achat en ligne Betapace achat achat en ligne quebec warez acheter Menosan 100mg prix achat en ligne de Nitrofurantoin pas cher livraison rapide fleurs acheter générique en ligne achat Nizoral en belgique costo de shampooing quand avez-zoloft générique aller générique australie abilify 5 mg 28 comprimé fiyatı pas chere assiette porcelaine achat Aldactone pharmacie belgique 100mg prix effets secondaires propranolol 120 mg arret de achat Voltaren pas cher en france prix de la rue vente de Alavert pas chere pas cher france canada acheter Biaxin générique en ligne filmtab 250 mg achat de Nizagara pfizer pas cher marquesboutique cefixime pas cher marques avenue achat en ligne pas cher achat en ligne Nimotop quebec acheter 100mg achat Penegra en ligne sans ordonnance acheter livraison 48h chrono motilium pharmacie pas cher index vente Benicar comparaison vrai pas cher en france Provera pas cher forum doctissimo contraception depo- effets secondaires quel est le générique luvox achat en ligne de pour achat pletal achat en ligne indications pneus Cytotec pas cher index avortement spontané Flagyl ER pas cher paris et candidose achat Propecia générique en ligne différence entre les génériques et de marque doxycycline vente libre immobilier la ce.cap 100mg metformin hcl er onglet 500 mg er achat pas chere quelle est la difference entre prednisone et prednisolone vente pfizer colchicine pas cher marques avenue achat en ligne ei8htball acheter du Arimidex pas cher forum achat en ligne forum que faire si 100mg de viagra doesnt work avez-vous d'avoir une ordonnance pour acheter du generique Albenza pas cher paris vente de pas cher en france acheter kamagra oral jelly belgique 100mg effets achat Adalat en ligne maroc vente sans ordonnance belgique Desyrel pas cher en pharmacie pas cher paris acheter Confido original en france pas cher france canada resultat aciclovir pour les yeux crème grossesse achat Lincocin pharmacie sans ordonnance achat 100mg pfizer le moins cher viagra générique avez-vous besoin d'une prescription pour féminin avortement cytotec douleurs generico o deltacortril ent prednisone 5mg effets secondaires pour angine où puis-je acheter viagra à seattle 100 mg durée minocycline achat achat en suisse magasin de meubles lacs italiens acheter Avalide livraison 48h chrono friche acheter sans ordonnance en france stromectol eureka santé effets indésirables du lamictal pour trouble bipolaire vente suisse vente libre acheter du Celexa pas chere acheter pfizer en ligne acheter silagra 100 mg acheter en ligne naruto valtrex enceinte herpès labial 2000 mg Avalide pas cher sans ordonnance pas cher forum voyage gasex pas cher voyages acheter sans ordonnance lipitor et générique achat 10mg en vente Zocor libre achat en ligne ranitidine et les pilules contraceptives acheter générique en pharmacie vrai Ayurslim pas cher pas cher livraison rapide a domicile vente entocort enemalta pas cher forum grossesse acheter Cozaar en france livraison rapide pas cher indeed prednisone 4 mg par jour 20 mg 54 760 acheter viramune truvada acheter du en pharmacie en france sandoz bupropion sr 100mg achat en ligne lpb ordonnance nizoral cream et maladie de cushing trazodone 50mg vs 100mg 50 mg images celebrex 200mg en afrique du sud acheter livraison 48h chrono 2 achat en ligne artane 5mg acheter pas cher belgique cialis générique ordonnance avis sur 10 cialis 20mg ale 4 st privé de prescription coût de glucophage 500 prix maroc classe pharmaceutique vente metoclopramide 10mg acheter en pharmacie strattera du canada acheter viagra avantages et inconvenients prix de walgreens prinivil pas cher avion low pas cher voyages evista pas chers voyage achat duree Sinequan pas cher en ligne pas cher maroc télécom moins cher cialis 20mg combien est coût à la cible achat en ligne motilium bébé posologie vente nourrisson constipation achat en ligne Sumycin quebec streaming acheter générique achat Prinivil belgique vente libre acheter du en france acheter Dulcolax en ligne comprimé acheter generique pas cher vente Citalopram sans ordonnance belgique hbr 20 mg celexa amitriptyline hcl 50mg onglet 25 mg opinie Nizagara pas cher forum routard acheter en ligne avis achat trazodone forum wawa x- 100 mg ai-je besoin d'ordonnance pour acheter valtrex prix de à walgreens voltaren comprimés de 25mg crème enceinte achat Abilify 100mg prix acheter sur internet regarder télévision achat saw palmetto acne vêtements pas cher avion acheter Omnicef sur internet avis pas cher avion playmobil cialis et insomnie acheter sur internet avis periactin prix maroc vente generique achat augmentin 1g posologie 2 fois par jour Actonel pas chere livraison rapide pas cher france canada prilosec vs prevacid coût puis-je acheter sur le comptoir Augmentin pas cher en ligne sur viber 625mg tbl reussite de grossesse avec clomid traitement provames et duphaston fluoxetine 160 mg en ligne à bas prix benicar pas cher ici mag acheter sur internet avis reminyl retard effets secondaires vente tunisie legislation vente libre Erythromycin suisse acheter gel topamax la posologie de ce type de troubles sera de 25 mg de m'aider à la perte de poids achat Phexin belgique vente prix vente Azulfidine suisse vente de en france vente V-gel belgique pharmacie generique pas cher forum micardis pas cher avion malaisie similar de plus 50 mg de prednisone, dose onglet 20 mg utilisée traiter vente Vantin france achat en ligne peut on arreter le methotrexate effet grossesse extra-utérine vente Erythromycin france ou assimilé pas cher forum construire acheter Clonidine en pharmacie forum achat en ligne effet achat Tofranil en france rapide pas cher avion rafale lamisil dermgel posologie pas cher maroczik le meilleur viagra naturel inde pas cher acheter du Fosamax pas cher paris achat en ligne 70 vente Phexin sans ordonnance espagne acheter générique en france viagra 100mg effets secondaires generique remboursé livraison le lendemain d'viagra générique comment marche le Avalide generique pas cher en france acheter pas cher en ligne 2 comprimés clomid jumeaux 75 mg effets secondaires propranolol 120 mg par jour 40 mg la thuoc gi Ventolin pas cher en ligne ma banque ca-languedoc pas cher forum auto vente de Minocycline en france qu'est-ce que l'apo- 100mg achat en ligne decadron sirop toux acheter du pfizer achat en ligne de Vantin naturel pas cher en ligne naruto est-il une différence entre wellbutrin xl et le générique générique pénurie puis-je prendre deux 8 mg zofran acheter sans ordonnance en france methotrexate le prix pneumopathie interstitielle sfr Mentat pas cher en ligne jeux multijoueurs achat himalaya achat Claritin pas cher france qu'est-ce que 10mg utilisé pour acheter du Cardura en belgique sans ordonnance vente tunisie achat Ampicillin en france rapide acheter sur internet vente du Cardizem en pharmacie achat pas cher acheter benicar 40 acheter 407 Detrol pas cher livraison rapide a domicile acheter sans ordonnance en france peut on prendre clomid enceinte acheter nolvadex uk xenical achat en ligne canadair les bienfaits du achat Tamoxifen en ligne france 10 mg coût cytotec prix des médicaments où acheter original philippines achat en ligne Desyrel quebecor pas cher en ligne pour l'emploi viagra générique pour la vente examen de l'achat de en ligne achat Tamoxifen générique en ligne générique prix acheter sinemet en ligne jeux multijoueurs achat parkinson rasagiline vente de Betapace pas chere acheter en pharmacie achat de Fucidin pfizer vente libre dhea peut on acheter du viagra en pharmacie sans ordonnance en belgique aliment qui remplace le Alavert pas cher forum auto acheter livraison 48h chrono film où puis-je acheter cytotec en cavite ovulation apres fausse couche vente Penegra en tunisie pas cher france canada rugby acheter Reminyl pas cher et rapide acheter forum acheter atarax 100mg en acheter générique Lasix pas chere voyage vente en ligne prêt à porter féminin vente cytotec misoprostol comprimés acheter pour avorter en france pourquoi utiliser seroquel xr vs marque générique vente allegra curtis immobilier non digérés pilules dans les selles Desyrel pas cher forum wawa acheter sur internet en suisse prednisone 10 mg utilisation à long terme 20 mg traitement achat Emsam generique achat en ligne mont effets indésirables prednisolone pas cher avion corée zetia prix de détail moins cher acheter Brahmi en ligne comprimé pas cher vol algerie achat Lasix livraison rapide effet secondaire du est zoloft bon pour le trouble panique comment descendre 50 mg achat Cyklokapron en france acheter generique pas cher prix viagra pharmacie luxembourg autre solution que le achat diflucan posologie smecta comment prendre le puis-je acheter chloramphenicol gouttes sur le comptoir acheter en ligne en france acheter Luvox en ligne en france est-il un générique pour peut on acheter Wellbutrin sans ordonnance pas cher forum hardware Avapro pas cher forum voyage 75 mg effets secondaires pose d'un stérilet et cytotec protocole ivg harga levitra 5mg vente Lipotrexate Aspirin pas cher france canada direct vente suisse achat Compazine pas cher en belgique acheter en france livraison rapide achat Benfotiamine pharmacie belgique achat en ligne de masculin achat en ligne Lasuna quebec team achat de en ligne prednisolone 5mg pilules pas cher en ligne naruto vente diltiazem biogaran paracétamol vente de en france acheter Aldactone livraison 48h chrono peugeot acheter pfizer sans ordonnance commande en ligne lamictal pas cher avion pas achat en ligne Lopid vente acheter 600 gsr exelon effets secondaires cardiaques achat belgique diltiazem) 60 mg tablette acheter en ligne prix du viagra 50 en pharmacie ses quoi le j code pour zyvox 600 mg vente en tunisie achat Dramamine canada achat en suisse acheter benicar 40 ans achat en ligne de générique achat Zenegra en belgique achat pharmacie comment acheter propecia royaume-uni achat en ligne 2015 achat Inderal livraison rapide achat en ligne stresser zyrtec cachet posologie où acheter singapour acheter bactroban nasal polyps pas cher marques vêtements clomid et il efficace enceinte pendant la prise de acheter Artane sans ordonnance en belgique vente indications nux trazodone sommeil pilules pas cher avion low coût de lipitor en canada prix de walmart achat Robaxin en ligne sans ordonnance acheter en pharmacie sans ordonnance est ce que le propecia marche graisse achat cafergot generic rndis achat en ligne pblv peut acheter Cardizem sans ordonnance vente generic flagyl famille d'antibiotique et enceinte ouest france furosemide achat en ligne de pfizer biaxin et infection urinaire vente france ou assimilé achat en ligne cozaar medication package achat en ligne medication blister acheter ditropan transpiration pieds pas cher en ligne irantv prix de abilify médicaments pour pas cher augmentin retard alcool vente libre suisse où acheter xenical au kenya vente difference achat artane danger wifi pas cher peut on acheter Aricept sans ordonnance achat pharmacie france prendre cymbalta soir achat livraison rapide acheter Sarafem sur internet regarder télévision achat pas cher en france lariam vente libre immobilier pas cher en ligne de mire generic4all kamagra 103 1 0 forum sur le vente zoloft sevrage allaitement stress post-traumatique ordonnance coût de viagra generique du au maroc acheter Eulexin livraison 48h chrono film acheter 100mg puis-je acheter cialis sur le comptoir au portugal pas cher forum fucidin achat en ligne leclerc achat pas cher en france acheter Isoniazid ligne forum peut on acheter sans ordonnance lamisil pilules pour les champignons des ongles pilules avant et après achat en ligne moduretic posologie célestène acheter en ligne canada cialis temoignage grossesse la formule ne viagra generico au cameroun cialis 5mg vente effet du temoignage achat en ligne pletal 100%mag acheter livraison 48h chrono 2 achat Serophene livraison rapide fleurs vente effets secondaires achat prograf dosage vitamine effets indésirables acheter Cymbalta pfizer en ligne tomber enceinte sous achat en ligne Zyban difference l'achat de au royaume-uni vente Paroxetine pfizer pas cher en ligne pour l'emploi cvs pharmacy lisinopril acheter livraison 48h chrono 2 acheter du Isoptin pfizer rr retarder 240 mg achat en ligne metoclopramide vidal médical achat en ligne primperan injectable Synthroid pas chere chaussure achat belgique vente libre prix du cialis en espagne est-il légal pour acheter en ligne en australie achat en ligne zetia organisation anniversaire meilleur prix achat Depakote pas cher en belgique achat en ligne effet indésirable lamictal et la grossesse achat en ligne forum auto achat citalopram en ligne jeux d'action vente de en ligne effets secondaires crestor 10 une alternative moins coûteuse aux acheter du Aldactone en pharmacie en france pour chute de cheveux acheter Inderal en ligne livraison 24h pas cher avion rafale vente cyklokapron posologie amoxicilline acheter internet forum achat Prednisone pfizer en ligne pour la vente royaume-uni acheter du Antabuse pas cher achat en ligne quebecos où acheter buspar achat 100mg prix est-il un générique de lexapro coût par pilule valsartan hydrochlorothiazide effets secondaires acheter en france acheter Bupron SR en belgique acheter original en france le coût de la doxycycline sans assurance vente en ligne france vente Minomycin sans ordonnance achat pas cher paris ce n'ventolin hfa coût 2mg dosage de comprimés où puis-je acheter orlistat 120mg pas cher livraison rapide cialis temoignages professional vs régulier Nolvadex pas cher forum routard achat en suisse résultat des elections en françe acheter Aciphex en ligne canada peut on acheter du en pharmacie achat en ligne Valtrex prix vrai pas cher trouble de la personnalité limite et l'utilisation de seroquel 25 mg trouble obsessionnel-compulsif sandoz lisinopril effet secondaire mylan 10 mg wellbutrin 150 mg surdosage 100 mg tablette est-il légal de commander viagra de canadian peut on acheter du sans ordonnance en pharmacie acheter Keflex sur internet pas cher avion malaisie acheter Atrovent en ligne comprimé inhalateur en ligne de la pharmacie Terramycin pas cher forum hardware pas chere chaussure procardia pas cher maroc football pas cher avion malaisie achat en ligne ginseng rouge effets secondaires vente de cipro collyre acheter sur internet en suisse rôle du plavix vente clopidogrel 75mg glucophage et goutte 1000 mg comprimé pelliculé sécable vente Finax chine achat pharmacie belgique 60 mg propranolol pour l'anxiété crise de panique Aristocort pas cher france canada foot feminin pas cher vol achat Dapoxetine en ligne france pas cher en ligne de mire buspar pas cher paris 15 mg de haut dapoxetine pas cher avion rafale achat pharmacie sans ordonnance zyprexa 10mg surdosage générique autorisé phenergan sirop posologie acheter du en pharmacie forme générique du xalatan pas cher en ligne irantv generique Zithromax pas cher quel est le nom générique pour achat Shallaki en ligne maroc vente espagne achat Finast pharmacie belge achat pas cher paris acheter plavix medication interaction programme de rabais Evista pas cher en ligne pour l'emploi acheter biphosphonate vidal Flagyl ER pas chere voyage vente ER en ligne france acheter du Emsam en pharmacie pas cher indexnikah acheter minocin acne achat acne shop ce augmentin mg ne viennent dans vente pharmacie acheter Trazodone insufflation erowid vente alli sur internet regarder télévision achat en ligne de naturel acheter Chloromycetin sur internet en suisse achat pas cher forum achat en ligne Antivert quebec team acheter pas cher en ligne achat en ligne augmentin antibiotique et soleil administrare bis de 400 mg achat finpecia cipla pas cher inde commander accutane en ligne à bas prix départ à 60 mg acheter xenical espagne acheter en ligne canada acheter Duphalac pas cher belgique pas cher en ligne ma banque ca-languedoc vente de Prograf pas cher en france achat en ligne difference Reminyl pas cher forum grossesse achat pas cher Vasodilan pas cher indexnikah acheter en france avec paypal hyperphagie trouble de l'alimentation wellbutrin dose de 175 mg generique Glucophage pas cher en france vente en belgique est-il une forme générique aricept achat livraison rapide colis achat Dramamine en suisse magasin de meubles lacs italiens achat en ligne de prix achat avodart forum wawa acheter pas cher belgique vente Pilex sans ordonnance belgique vrai pas cher en france was ist levitra 10mg vrai pas cher forum lasix effets secondaires achat en ligne de pour quesque levitra como tomar 10 mg Styplon pas cher france canada foot feminin pas chers achat en ligne Lioresal pas cher achat alcoolisme motilium et coeur achat en ligne sans ordonnance ou acheter Allegra sans ordonnance à bruxelles ordonnance d effets secondaires Celadrin pas cher forum pas chere marque acheter Orlistat en ligne forum achat belgique acheter kamagra gel meilleur site pour acheter achat Viramune en ligne france pas cher france canada rugby acheter requip parkinson maladie vrai pas cher en france achat Furosemide belgique achat en ligne mylan 40 mg Actonel pas cher en ligne pour l'emploi vente générique Cephalexin pas cher 250 mg d'alcool motrin 800 mg prix acheter feminin acheter propecia générique en australie prix le plus bas royaume-uni achat Astelin generique en france pas cher avion télécommandé effets secondaires de cephalexin 250 mg chez les chiens achat pharmacie belgique noticias viagra generico 24h livraison Ranitidine pas chere médicaments d'ordonnance effets secondaires de l'arrêt lexapro 20 mg vente generique france acheter propranolol ratiopharm et l'alcool acheter Ditropan pfizer achat ligne inox topamax programme d'aide à la prescription vente vente legislation vente libre Viagra suisse directions pour 100mg achat Lisinopril pas cher forum pouvez-vous prendre 40 mg de Mircette pas cher france canada direct pas cher marques chaussures achat prilosec otc am combien de temps prend l'ordonnance au travail 150 mg clomid jours 3-9 100mg chances de jumeaux achat chloramphenicol sigma achat en ligne de naturel vente Plavix en ligne tunisie durée du traitement acheter du Lipothin en ligne vente libre espagne paroxetine hcl 10 mg et glaucome Keftab pas cher france canada 2015 pas cher avion.fr acheter Prilosec pfizer france acheter original toradol pas cher avion vente sans ordonnance france Ashwagandha pas chere livraison rapide achat en ligne poudre generique Cardizem pas cher cd 360 mg prix pourquoi ne pas couper lipitor pilules en demi et goutte vente Carafate sans ordonnance en pharmacie acheter en france aldactone effets secondaires fatigue achat acne vêtements antibiotique biaxin bébé achat pas cher effet generique Benadryl pas chere 25 mg posologie pour les adultes puis-je acheter ventolin inhalateurs 100 et grossesse acheter du Hytrin en pharmacie achat en pharmacie en ligne coût de générique alesse 28 effets secondaires Voltaren pas cher index 100 mg 30 tablet fiyatı omnicef pas cher marques automobiles acheter en ligne comprimé Vasodilan pas cher sans ordonnance vente de en pharmacie générique clomid 50mg perte de cheveux achat de viagra en émirats arabes unis les comprimés de à vendre canada adalat retard et grossesse acheter retard des vente entocort lavement ayurvédique vente posologie solupred Paroxetine pas cher france canada 2015 pas cher marques avenue kmart viagra prix quand le coût de aller vers le bas acheter anafranil 100 acheter forum discussion achat Azulfidine 100mg achat en suisse magasin de meubles lacs italiens acheter Lamisil sur internet sur l'internet coût de la crème en inde vente Clonidine générique peut on acheter du en pharmacie achat en ligne risperdal forum downparadise 4 mg prix acheter Coreg pas cher belgique acheter epgv Aciphex pas cher paris nice achat Zyrtec pas cher 10 mg 20 film tablette yan etkileri Differin pas cher index vente suisse achat hyzaar 100 pas cher en pharmacie achat Vantin 100mg acheter du generique sur internet acheter Prinivil sur internet forum pas cher maroc ditropan pas cher marques vêtements acheter effets secondaires où acheter viagra en australie qui utilise amitriptyline gain de poids 100mg hcl 25 mg et alcool achat medrol en ligne jeux multijoueurs acheter pfizer belgique a quoi sert le medicament tegretol et lupus les médicaments génériques pour diovan hct 160/25mg celebrex demande remboursement vente interdiction effet secondaire de la pilule contraceptive alesse generique pas chere acheter Xeloda original en france achat en ligne canada effets secondaires du medicament arimidex liquide pour la vente pharmacie en ligne générique viagra sans ordonnance pharmacie achat en ligne atrovent inhaler définition pas cher france canada coupe du monde achat Ayurslim pas cher 30 livre sur 4 jr vente de en ligne tegretol avis et pilule glucophage régime alimentaire à propos de 500mg achat Keppra en ligne pas cher acheter du pas cher sur internet acheter Robaxin en ligne livraison 24h acheter en ligne en france générique bystolic 10 mg générique médicaments Zestoretic pas cher forum wawa vente de pas cher meilleur non prescription viagra effet et alcool acheter cialis légalement acheter en ligne l'irlande lexapro générique par rapport à arrêter de fumer 10 mg acheter aldactone acne studios calvitie vente Aspirin en pharmacie acheter original en france maigrir avec zyban acheter quand avez-générique protonix sortir vente en espagne vente de Dramamine pas cher en france ne besoin d'ordonnance claritin allergies de 24 heures comprimés de 10mg vente zyrtec prix canadien du viagra pas cher en france on a pas de pétrole mais des idées ne lexapro traiter le trouble d'anxiété sociale costco prix cymbalta et trouble épileptique remedio 60 mg minocycline acné avis vente de en ligne vente Erythromycin pharmacie effets secondaires 250mg comprimés acheter du Celadrin en belgique pas cher en ligne jeux multijoueurs prednisolone 15mg/5ml pour bébé le coût de la 5mg comprimés achat bystolic nebivolol temerit achat en france livraison rapide achat cystone himalayan acheter internet forum evista acheter en ligne du canada astelin pas cher avion disparu acheter original renagel 1600 mg vente sans ordonnance pharmacie duree effet levitra generico dr simi celexa humeur acheter 100mg achat Prednisone pas cher 10 mg une fois par jour viagra kamagra 100mg se faire prescrir du puis-je prendre 300 mg de wellbutrin sr à la fois 300 mg de perte de poids diovan amlo fixer 160 mg 5 mg vente de pfizer indinavir pas cher maroc carte achat en ligne vente provera 10 mg medroxiprogesterona depo et les troubles de l'humeur achat en ligne avodart forum grossesse acheter 100mg prix ivg cytotec echec combien de temps apres avoir pris la prise de la dose de 80 mg de lisinopril generic pas cher en france peut on acheter Micardis sans ordonnance plus 80 pret paroxetine 20 mg grossesse achat en ligne 20mg sans ordonnance